בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משיכה לכאבים ישנים

James Bondage​(מתחלף)
לפני 7 שנים • 20 באוק׳ 2016
James Bondage​(מתחלף) • 20 באוק׳ 2016
פסיכולוג בספה כתב/ה:
בבקשה ג'יימס:
https://www.amazon.com/Pain-Passion-Psychoanalyst-Explores-World/dp/0306437708

אחד הספרים שיותר נהניתי לקרוא. הפסיכיאטר כתב אותו לא מקריאה של 'ספרות מקצועית' אלא התחבר לאנשים מהתחום ולמד ישירות מהם.

תודה על ההפניה. כאשר יהיה לי קצת יותר זמן (ו- $100 מיותרים, ירחם היקום ...) אנסה לקרוא אותו -- אם כי, זה לא מה שחיפשתי: מידת הבטחון שבה האמיתות האלה מובעות (לא רק על ידך) לא ממש נתמכות על ידי נתונים, והספר הזה -- מעניין ורלוונטי ככל שיהיה, לא הולך לתת בסיס יותר טוב לאמונה הזאת, עד כמה שאני מבין ממה שנכתב עליו.

שלא תבין לא נכון - אני לא טוען שהטענה לא נכונה, אני רק טוען שאין (לי) סיבה להניח שהיא נכונה באופן אוניברסלי או אפילו נכונה ברוב המקרים - אין הבדל בינה לבין טענה אנקדוטלית. אני לא זוכר מאמר אחד שמצאתי לגבי הדברים האלה שלא סבל מ- base rate neglect (במובן שאפילו לא בדקו מה ההתפלגות הבסיסית), אם כי המדגם שלי בהכרח לא מייצג. קשה לי להתייחס להרבה טענות ברצינות כאשר מסתבר שאפילו המחקרים הכי מדעיים בתחום לא עומדים באמות מידה מדעיות מינימליות, (ע"ע reproducibility crisis, דוגמא ספציפית היא ego depletion שקל להאמין לו אבל אי אפשר להדגים אותו .... ואפילו לגבי cbt יש עדויות לאחרונה שאפקטיבי בתלות באינטלגנציה של המטופל, ולא אפקטיבי אוניברסלית כמו שנהוג להאמין), וכאשר אפילו אנשים מאוד נחשבים בתחום לא מבינים ולא מאמינים במדע (ע"ע "the control group is out of control" ו- "What has happened here is that the winds have changed")
A v​(שולט)
לפני 7 שנים • 22 באוק׳ 2016

Re: מצב בסיס - בלתי ניתנת לאהבה

A v​(שולט) • 22 באוק׳ 2016
איה74 כתב/ה:
'אליס' כתב/ה:
סקרנית להבין, את מרגישה שהמשיכה שלך להיות חור ולאהוב את זה קשורה ל"פצעים" מההיסטוריה שלך?
את רק כלי, חפץ לצרכים של אחרים. לך אין צרכים משלך (יש לך אבל כדאי שתעלימי אותם מהר, הם מיותרים).  
זה לא המקור המשיכה שלי לבדסמ. אני תמיד הייתי כזו. 
בנתיים, הנסיון שלי תמיד היה חיובי. ונע בין משעשע לכיף וגם אהבה אמיתית. 
אבל איפהשהו, מאחור, במחשבות, הדלת הזו נוכחת. ואני תמיד תוהה מה יקרה אם יום אחד היא תפתח. לסשן יש בהחלט פוטנציאל לעשות את זה. 
הצורך שלה להיות חור לא נחשב?
הצורך שלה להיות במקום הזה לא נחשב?

היא במקום הזה בגלל הצורך הזה וככה היא מממשת אותו.
איה74
לפני 7 שנים • 22 באוק׳ 2016

A v ברור שזה ככה

איה74 • 22 באוק׳ 2016
אחרת אלו לא היו כאבים ישנים.