שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חיי היום יום

Prettykitty​(שולטת)
לפני 7 שנים • 15 בדצמ׳ 2016

חיי היום יום

Prettykitty​(שולטת) • 15 בדצמ׳ 2016
אנשים שבחיי היום יום דומיננטיים,רועשים, בולטים,"מנהיגים" בקיצור,לדעתכם יכולים להיות נשלטים טובים?  
אני אישית דומיננטית בחיים של היום יום, בזוגיות, ובכלל עם חברות,זו שיותר קובעת שמקשיבים רק לה. 
השאלה שלי היא האם בנאדם שמחוץ לחדרי חדרים שולט-יצליח להיות עבד? לא להיות זה שמחליט לשם שינוי?  
מעניין לשמוע ממי שזה קרה לוicon_smile.gif 
מבט לעיניים​(שולט)
מבט לעיניים​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2016
האם זה לרוב המקרה. אנשים שביום יום דומננטיים שמחפשים את המקום לשחרר שליטה ומול הפרטנר שלהם הם הכי נשלטים שיש.
אני מאמין שאי אפשר לתת למישהו כוח עלייך עם אין לך כוח לתת . את צריכה דעה וכוח נפשי כדי לתת למישהו אחר את הכוח עלייך
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 15 בדצמ׳ 2016
לדעתי יש בגדול שני סוגים של נשלטים.
יש את הסמרטוטים חסרי העמוד שדרה שכל נעל מתנדנדת תוביל אותם לרדת למקומות הכי נמוכים, הם חסרי עמוד שדרה ובטחון גם בחיי היום יום ואליהם אני לא אתייחס כי הם לא ממש קשורים לשרשור הזה.
אבל יש חלק לא קטן מהנשלטים שהם אנשים דומיננטיים ואסרטיביים ביום יום, ברמה זו או אחרת, ומכל מיני סיבות בסופו של דבר הם מוצאים את עצמם נשלטים במערכות היחסים שלהם. והסיבות יכולות להיות מגוונות ביותר.

זה לא תמיד פשוט עם נשלטים מהסוג השני. העוצמות הפנימיות שלהם לפעמים מבלבלות גם כשהם מעוניינים להישלט, לפעמים זה נראה שהם מנסים לשלוט מלמטה, אבל זה לא חייב להיות כך. יש שם פשוט המון עוצמה שלפעמים לא מצליחה לשלוט בעצמה.
בעיני זה האתגר שבעולם השליטה, להתמודד מול כוחות ועוצמות של אנשים, ולא לקחת סמרטוט ולשחק בו.
נכון, למי שרגיל לנהל ולהיות דומיננטי הרבה יותר קשה להתמסר בצורה מוחלטת. יש הרבה יותר מחסומים לפרק. אבל בסופו של תהליך, כשמגיעים למצב של התמסרות ושליטה, זה הרבה יותר חזק ומתוק. זה לא מובן מאליו, זה משהו שנרכש ונבנה בשלבים, וככל שהוא מורכב יותר ככה הוא מתוק יותר ומספק יותר.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 7 שנים • 16 בדצמ׳ 2016
ArchAngel​(שולטת) • 16 בדצמ׳ 2016
אוי לא, עוד פעם חלוקות דיכוטומיות...
הנפש האנושית היא בין הדברים היותר מורכבים שיש, ובכל זאת אנשים מתעקשים לחלק אחרים לקטגוריות אחידות עם גבולות ברורים.
וזה לא נכון! כל אחד הוא מכלול של הרבה תכונות ולעיתים קרובות תכונות שאף סותרות זו את זו מתקיימות באדם אחד.
בן אדם הוא לא רק סמרטוט או רק אסרטיבי.
בן אדם יכול להיות ביישן לגמרי, אבל עדיין להיות עם עקרונות ברזל, או אסרטיבי אבל עדיין להיגרר בתנאים חברתיים מסויימים.
בן אדם יכול להיות שקט ושולט או בולט ונשלט, בעל חיי מין תואמים לאופיו או מנוגדים לו וכ'ו...

ואף אחד לא יותר טוב מהאחר, על אף הפרשנויות הפילוסופיות שמנסים לתת לכל אחד מהם ומניעיו. 
מה שחשוב זה שכל אחד ימצא פרטנר שיש לו השקפה דומה לשלו, זה הכל. צריך רק חיבור נכון בין שני אנשים בשביל שיתקיימו יחסי שליטה תקינים ולא את חוות דעתם של המתבוננים מהצד.
    התגובה האהובה בשרשור
אחד שמבין​(נשלט)
לפני 7 שנים • 16 בדצמ׳ 2016
אחד שמבין​(נשלט) • 16 בדצמ׳ 2016
אף אחד לא אמר שהקטגוריות אחידות עם גבולות ברורים.
אף אחד לא חלק על זה שכל אדם הוא מכלול של תכונות שלעיתים קרובות סותרות זו את זו.
ואף אחד לא אמר שאדם חייב להיות סמרטוט או אסרטיבי.
עד כאן היתה הפרשנות שלך שהקצינה את הדברים שלי ונתנה להם פרשנות מסולפת.
הדיכוטומיה היא בפרשנות שנתת לדברים שלי ולא בתגובה שכתבתי.

אני כתבתי שבגדול יש שני סוגים של נשלטים. יתכן שישנם סוגים נוספים, יתכן שישנם נשלטים שסוג אחד מאפיין אותם יותר ויתכן שאחרים סוג אחר מאפיין אותם יותר. זה גם לא מדע מדוייק ככה שיכולים להיות אנשים שממש לא מתחברים לאחת ההגדרות.
בקיצור הפרשנות היא לא פילוסופית למרות שאת מנסה לגרור את הדיון הזה לשם.
בסה"כ כתבתי את מה שנראה לי על סמך הניסיון המועט שצברתי.

מה שכן עם הסיום שלך אני בהחלט מסכים "מה שחשוב זה שכל אחד ימצא פרטנר שיש לו השקפה דומה לשלו, זה הכל. צריך רק חיבור נכון בין שני אנשים בשביל שיתקיימו יחסי שליטה תקינים ולא את חוות דעתם של המתבוננים מהצד."
Oded31​(לא בעסק)
לפני 7 שנים • 30 בדצמ׳ 2016
Oded31​(לא בעסק) • 30 בדצמ׳ 2016
כן , חד משמעי.
מבחינתי בן היתר זה סוג של איזון בחיים