צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה המשמעות של הצבע הלבן או הצהוב בכינוי פה?

dontnag1
לפני 7 שנים • 19 בדצמ׳ 2016

dontnag1 • 19 בדצמ׳ 2016
מנסה להבין icon_smile.gif
Prism
Prism • 19 בדצמ׳ 2016
לבן = מנוי שאינו שילם (מביא תעצבים לרוב פה, עד שניתן לקרוא\לשלוח הודעות למשל )    icon_wink.gif
כתום =שילם (שליחה\קריאת הודעות אינסטנט, שמירת היסטוריה ועוד כמה פיצ'רים)
dontnag1
dontnag1 • 19 בדצמ׳ 2016
תודה icon_smile.gif
אדון וגנטלמן
לפני 7 שנים • 20 בדצמ׳ 2016
אדון וגנטלמן • 20 בדצמ׳ 2016
אהה הבנתי אתה משלם אז אתה לא מעצבן

בכל מקום ברשת להגיב לאחרים לא עולה כסף זה שמנצלים כאן באתר לא מכשיר את השרץ

בוא ניראה אותך משלם על מנת להגיב בווצאפ או בפייס

בוא ניראה איך תגיב להעלות פוסט או תמונה באיסטגרם אבל רק אחרי  שתשלם

מעבר לכך שכתוב שמי שלבן אפשר לשלוח לו הודעה ושאתה מנסה מתקבלת הודעה עוד כמה ימים תוכל לעשות כך
בפועל זה לא קורא

טול קורה מבין עניך
James Bondage​(מתחלף)
לפני 7 שנים • 21 בדצמ׳ 2016
James Bondage​(מתחלף) • 21 בדצמ׳ 2016
אדון וג'נטלמן, קודם כל קרא שוב את תגובתו של Revival - למיטב הבנתי הוא מדבר על זה שסטטוס לבן מעצבן את בעלי הסטטוס הלבן, לא שבעלי סטטוס לבן הם אנשים מעצבנים.

אבל, מעבר לזה - לידיעתך, בפייסבוק, (שגם ווטסאפ ואינסטגרם הם חלק ממנו, והמידע כולו מוצלב  ביניהם - למקרה שלא ידעת), אתה המוצר. אותך מוכרים למפרסמים בתור זוג עיניים, ובתור נתון סטטיסטי. מעבר לזה, פייסבוק לא מראים לך מה שאתה רוצה לראות אלא מה שהם רוצים להראות - וכבר עשו ניסויים (ולא התביישו לפרסם את זה) מה קורה אם מראים בפיד יותר סיפורים עצובים או יותר סיפורים שמחים.

אז יופי שאתה אוהב להיות מוצר (לכל אחד הפטיש שלו). כלובי משקיע אין סוף זמן בכלוב, ואני אתפלא אם לאורך כל השנים דמי מנוי זהב בניכוי כל הזמן, ההתעסקות המשפטית, ההוצאות וכו', יכולים להחליף משכורת קבועה -- לעומת זאת, צוקרברג שמכרת לו את נשמתך המקוונת, הוא אחד מהאנשים העשירים בעולם.

לא מוצא חן בעיניך לשלם? אתה עדיין מקבל שירות וקהילה שכנראה מוצאים חן בעיניך. עדיין לא מוצא חן בעיניך? לך לפייסבוק/אינסטגרם/ווטסאפ, הקם לך קהילת בדסם, ונהל אותה כאוות נפשך (או לפחות עד כמה שהם יתנו לך. לשמור על אנונימיות, נגיד, הם לא יתנו לך).
Mary Jane
Mary Jane • 21 בדצמ׳ 2016
פונה בהזדמנות זו לחברי האתר שמעולם לא עשו מנוי ונהנים משירותי האתר כבר שנים, בכל יום ביומו. אתם יודעים מי אתם (:
מציעה לפרגן לבעלים והמנהל על מאמציו ועל שירות שאין לו חלופה במחוזותנו (לרבות פלטפורמת הבלוגים הנהדרת) ולרכוש מנוי שנתי. מדובר בסכום סביר ביותר בהתחשב בשירותים שהאתר מציע. מעבר להטבות המהנות שבגלישה באתר באופן זה, זה כיף לפרגן למי שתורם לנו, להחזיר לאחר טובה תחת טובה. נסו ותיווכחו.

לא מעוניינים - סבבה. גם טוב. נא לא להפוך זאת לשרשור בעד או נגד מנוי זהב.
    התגובה האהובה בשרשור
Prism
Prism • 21 בדצמ׳ 2016
ויתרתי להגיב, בתקווה ש"האדון" ,יבין לבד
אז תודה James  icon_wink.gif

"אדון וג'נטלמן, קודם כל קרא שוב את תגובתו של Revival - למיטב הבנתי הוא מדבר על זה שסטטוס לבן מעצבן את בעלי הסטטוס הלבן, לא שבעלי סטטוס לבן הם אנשים מעצבנים. " 

הבנת,הנקרא.
בלנדר
בלנדר • 21 בדצמ׳ 2016
למה אתם כועסים עליו, הוא רק ניסה לעורר פרובוקציה icon_smile.gif

ג'מס לא מסכים איתך
מסד הנתונים של הכלוב שקוף גם הוא לבעליו - בדיוק כמו פייסבוק וחבריו
זה שהוא בוחר או לא בוחר לשמר את המידע הזה בכדי לקטלג אותו לטובת 'פרסומות רלוונטיות'
זה לא באמת עסק שלנו מאחר ולא קיימת בעיה בצעד שכזה מול הזכות לפרטיות..

בחרת לספר על עצמך סיפור מעניין? נהדר. בין אם זה קרה בכלוב, בפייסבוק או סתם במציאות,
כל אחד מהנמענים רשאי ויכול לזכור את הדברים שנאמרו ולהגיש לך בהתאם 'הצעה רלוונטית' כזו או אחרת.
יודע מה? מסתבר שזה לא כלכך רע. אני פחות או יותר זונה שיתופית של גוגל ואני די בסדר עם זה... לשם העולם הולך.

כלומר אולי זה באמת לא כל כך ברור,
בעצם אבי הפייסבוק הוא חלק בלתי נפרד בשרשרת המובילה אל 'הצד נמען' שלמעשה כיוונת עליו 
מה שאיך לא, הופך גם אותו ללא אחר מצד נמען בסיפור.. אם תרצה או לא... 

אין לי ספק שניתן להצביע כאן על מקום ברור לשיפור עבור ההתנהלות הכללית ברשת; 
כמו בין שתי כוסות אשל עם חוט -  על התקשורת להיות בין קצה אחד לאחר בלבד.

זה שהמצב הוא אחר, מדובר בעצם במחדל עולמי. 
מהר מאוד גוגל - ענקית המידע, שנהנית מחיבור ישיר לכוסות האשל של כולנו,
הפכה לשולטת ביד רמה בכל התחום בעולם, והיא בלתי ניתן לעצירה.
עד אשר יתקנו את המצב באמצעות חוקה. זה כבר קרה בסין.

אז זה שכלובי בוחר דווקא שלא לנצל את 'הפרצה' הזו,
אני יכול לומר שזה מאוד אתי מצידו אך לא זה הצעד שהופך אותנו ל-לא מוצר או כן מוצר...
James Bondage​(מתחלף)
לפני 7 שנים • 24 בדצמ׳ 2016
James Bondage​(מתחלף) • 24 בדצמ׳ 2016
בלנדר, קיים הבדל ענק.

פייסבוק (וגם ווטסאפ, שהוא חלק מפייסבוק) מכריחים אותך למלא מידע מזהה (שם חוקי, מס' טלפון), ומעודדים את כל מכריך "להלשין" עליך גם אם אתה לא רוצה לשתף, וגם אם אתה לא בעל חשבון (!). מתייגים אותי בתמונות ומספרים עלי לפייסבוק, אפילו שאין לי חשבון שם*. ווטסאפ יודעים פחות או יותר את רשימת כל מי שאני מכיר במציאות, לפי האנשים שיש להם את מספר הטלפון שלי בנייד שלהם, וזאת למרות שאין לי ווטסאפ*. פייסבוק זורקים אנשים שמילאו שם לא אמיתי (וכנ"ל גם גוגל+). וזה רק מה שהם יודעים עליך. בנוסף, פייסבוק מציגים לך פרסומות תמימות ...

אז זהו, שממש לא תמימות. הם נותנים למפרסם (נגיד, אני!) לכוון לפרופיל ברמה של אדם בודד. (למי שלא מאמין: דוגמא אחתמני רבות). עדיין תמים? ממש לא. הם גם מאפשרים למפרסם להצליב את זה עם "מזהי פרסום" אחרים שעוקבים אחריך ממקום למקום. עדיין תמים? ממש לא. אם אני מפרסם במקומות אחרים (נגיד, בגוגל או אדנקסוס), אני יכול גם להצליב את מזהי הפרסום השונים שלהם, וגם לקבל רשימת באופן חי את רשימת האתרים שאתה מבקר בהם (ובלבד שיש בהם פרסומות שמוגשות דרך אחד מערוצי הפרסום הללו - שזה רוב האתרים). עדיין תמים? נו טוב, אם אתה חושב שזה תמים שכל מי שרוצה (ומוכן לשלם קצת) יכול לעקוב אחריך בכל רחבי האינטרנט - אז אתה באמת תמים -- ויש לי מגדל בחומות העיר העתיקה וגשר בברוקלין למכור לך.

אה, בעצם, יש אתר אחד שלא יעקבו בו אחריך: "הכלוב". כלובי לא חיבר אותו לאף פלטפורמת פרסום שמאפשרת הצלבה (וגם לכאלה שלא). הוא אמנם יכול לראות באיזה עמודים אתה גולש, לקרוא את ההודעות הפרטיות שלך ובקירוב גס עם רדיוס של ~20ק"מ מאיפה אתה עושה את זה (אלא אם התאמצת להסתיר) - אבל, לדוגמא, אם מעולם לא רשמת את הטלפון שלך, או מעולם לא רשמת את שמך הפרטי, או מעולם לא רשמת אימייל שלך שאתה משתמש בו גם לדברים אחרים -- כלובי, עם כל יכולותיו, לא יודע עליך יותר ממה שסיפרת. צוקרברג כן, וגם הלקוחות ששלמו לו.

בקיצור, בכלוב של היום אתה לא מוצר של כלובי (אלא אם אתה מתעקש), לא משנה כמה כלובי היה רוצה שתהיה (ועד כמה שאני יודע, הוא לא -- לו רצה, היה יכול לבנות את הכלוב אחרת כך שהמשתמשים כן יהיו המוצר). וזאת אחת הסיבות, מן הסתם, שבניגוד לפייסבוק, הוא דווקא כן מבקש תשלום מהמשתמשים, ובצדק רב. (מה שמזכיר לי שמנוי הזהב שלי פג תוקף כבר אי אלו זמן והגיע הזמן לחדש). בפייסבוק/גוגל אתה מוצר בהחלט, אפילו אם לא פתחת בהם חשבון.

מה שכן, הכלוב משתמש בכלי של גוגל שמאפשר לגוגל להצליב מידע מול אתרים אחרים (זה מידע שהם לא מעבירים לאף אחד, בניגוד לפייסבוק, אם כי מן הסתם למוסד ול- NSA יש עותק שלו). מי שזה מטריד** אותו, מומלץ להתקין כלי*** כמו Disconnect, Ghostery או חוסם פרסומות מוצלח כמו ABP או uBlockOrigin -- אבל אם אתם חוסמים פרסומות, אנא במטותא אפשרו את הפרסומות של הכלוב, שהן גם רלוונטיות, גם לא פוגעות בפרטיות, וגם מכניסות לכלובי כמה אגורות.

* אולי יש לי ואולי אין לי

** מטריד זה אומר שאתם הולכים לעשות משהו. ואם כבר לעשות משהו, לכו ללמוד את הנושא.

*** מה שבאמת מומלץ הוא לפתוח משתמש אחר, ומה שעוד יותר מומלץ הוא לפתוח מחשב אחר, נגיד VM, ורצוי במקום אחר -- אבל זה כבר לחנונים בלבד.
ChefMorgen​(שולט)
לפני 7 שנים • 24 בדצמ׳ 2016
ChefMorgen​(שולט) • 24 בדצמ׳ 2016
טוב, נו... מי קונה לי מנוי במתנה?