צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם בעיטות לביצים הופכות גבר לחזק יותר?

pikman​(נשלט)
לפני 7 שנים • 21 בדצמ׳ 2016

האם בעיטות לביצים הופכות גבר לחזק יותר?

pikman​(נשלט) • 21 בדצמ׳ 2016
(הכותרת קצת click bait אבל מעבירה את המסר טוב)

בכמה ספרים שקראתי על פסיכולוגיה ועל העצמה אישית אומרים שפעמים רבות מחלה נפשית כמו חרדה, או פשוט פחד ללכת על מה שאתה רוצה בחיים נובעת ממקום של פחד. ממקום של : לא נצליח לשרוד אם נתעמת עם הפחד שלנו( הפחד בדרך כלל חסר בסיס כי הרוב המוחלט של בחירות ביומיום לא יהיו קטלניות)

דוגמאות!:
-"מה אם אני אנסה להקים עסק ואכשל ולא אוכל לעמוד בזה נפשית"
-"מה אם אנסה לדבר עם הבחורה הזאת והיא תצחק עלי ולא אוכל לעמוד בזה?"
-"מה אם אגיד לאימא שלי שאני רוצה להתפטר מהעבודה שלי ולהיות מאמן שחייה כמו שתמיד חלמתי ואז היא תפסיק לדבר איתי"
הבנתם את הרעיון.

כמו כן קיימת דרך טיפול בגישת cbt(טיפול קוגניטיבי התנהגותי) לטיפול בחרדות ובבעיות נפשיות אחרות: הדרך היא לתעד את כל הפעמים בהם התמודדת עם פעולות שפחדת מהם וששרדת אותם מתוך רעיון שתסתכל בתיעוד ותפנים בצורה מוחלטת מהוכחות בשטח שאתה אדם יכול לשרוד יותר ממה שנדמה לך.

כאן bdsm והכותרת נהיים רלוונטיים. קשה לי להאמין שאם אני הלכתי מיוזמתי לבקש שיתעללו בי ואכן התעללו בי ושרדתי את זה אז יהיה משהו אחר בעולם שיוכל להפחיד אותי.
נראה לי שאם ארצה להגיד לאימא שלי שאני רוצה להתפטר כדי ללכת על מה שאני אוהב אז אני אחשוב "וואי אם אימא שלי תשנא אותי על זה אז זה יהיה כמו בעיטה בביצים בשבילי. רגע אחד! כבר חוויתי בעיטה בביצים על אמת ואפילו ביקשתי עוד! קטן עלי".
מן הסתם בעיטה בביצים ופחד להיכשל מול אימא זה שני "ז'אנרים" שונים של פחד. אבל אם תשאלו את רוב הגברים "מה היית מעדיף? להגיד לאימא שלך שאתה מתפטר או לקבל בעיטה ישירה עם מלוא העוצמה לאשכים" הם כנראה יבחרו את הבחירה הראשונה.

---הערות על עצמי ועל חוסר הכנות בפוסט הזה---
אני חייב לציין שכמזוכיסט לא חוויתי סשנים במובן האמיתי של המילה.
כשאני כותב את זה אני מבין (כמו שגם אתם בטח מבינים) שאני בעצם רוצה לדעת אם אני יכול להשיג ראש בריא יותר מלממש את הפנטזיה שאני רוצה כל החיים שלי.
---

השאלות הרשמיות לפורום:
האם אם קרה לכם שסשנים אכזריים תיקנו לכם את הראש במובן שאני מתאר?
האם יותר הגיוני שסשנים יותר הורסים ביטחון עצמי מבונים אותו?
האם אין השפעה בכלל ואני סתם מבלבל בשכל?
האם אתם חושבים שבאמצעות שיטת טיפול כמו זאת שהצעתי יכולה להפוך סשן לעזרה נפשית בצורה שאמרתי?  
האם כל אדם הוא אינדיבידואלי ופסיכולוגיה זה מיתוס?
מה דומים/יות חושבים ומה הזווית שלהם/ן בכל הסיפור?

אני משתמש בדוגמה "בעיטה בביצים" אבל מן הסתם הנושא והשאלות רלוונטיות גם לנשים סאביות.

יהיה מגניב לשמוע את הסיפור שלכם. icon_smile.gif

(תודה שקראתם)
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 21 בדצמ׳ 2016
אני חושבת, בתור סטודנטית לפסיכולוגיה, שאין להתיימר להשתמש בבדס"מ ככלי טיפולי ולשחק איתו בנפש שלך או של אחרים.
צריך לגשת לבדס"מ ממקום שלם עם עצמך (עד כמה שניתן, אף אחד לא מושלם) ולא בתקווה לרפא את עצמך כי סיכוי סביר שזה יגמר בנזק והשולטים/ות, לא משנה כמה תומכים הם (בהנחה והם תומכים. כי יש הרבה שהדרך שלהם "לתפוס טרמפ" היא להציג עצמם כ"מטפלים" לנשלטים/ות שהם מזהים אצלם חולשות), אינם אנשים מקצוע שיוכלו לסייע.
הרי שאם היו אנשי מקצוע, הם היו מכבדים את האתיקה ולא מתיימרים "לטפל" כך.
    התגובה האהובה בשרשור
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 21 בדצמ׳ 2016
אם אתה בענין של בעיטות בביצים תהנה מזה ואל תחפש היגיון לענין  
בלנדר
בלנדר • 21 בדצמ׳ 2016
זה תלוי איך מסתכלים על זה
אם אתה צריך את זה וזה עושה לך טוב 
ניתן להסיק שבלי זה - פחות טוב לך
כלומר כאשר אתה ממש פנטזיה לצורך העניין 
זה בונה אותך
זה מקדם אותך
זה מקיים את התשוקות שלך
זה גורם לך להרגיש חיי יותר ממקודם 

אז כן, מנקודת מבט זו אני רואה בזה טיפול לכל דבר ועניין. 
אפשר לומר אותו דבר בדיוק על קשר ונילי שהוא למעשה טיפול זוגי אחד בשני. . .
אחרי שווית דבר מה עם זוגתך אוטומטית הגישה שלך מול נשים אחרות משתדרגת ומשתנה
תגובה הנובעת מתוך הניסיון והוותק שצברת לעצמך בתחום . לעיתים מסכלת יותר ולעיתים פחות..

בכל אופן זה תהליך אתה רוצה לקרוא לו טיפול ? קרא לו טיפול..
מאמין שהוא מקדם אותך לכיוון חיובי בחיים? 
עצם זה שאתה מאמין, זה כבר מספיק בכדי לקיים את זה.
כל השאר לא באמת משנה מאחר והכל בראש מהבחינה הזו...
pikman​(נשלט)
pikman​(נשלט) • 21 בדצמ׳ 2016
אני חייב להבהיר כי נראה לי שזה לא מובן ושלא הסברתי את עצמי טוב:
אני מזוכיסט שרוצה לסבול, ככה הייתי מאז שנולדתי וזה לא ישתנה.
בלי שום קשר לזה אני רואה שיש לי פריבילגיה נדירה שהדבר שאני הכי רוצה בעולם עוזר לי
גם להנות הכי בעולם וגם בטיפול שאני כרגע נמצא בו.

רציתי לדעת אם גם למישהו אחר פה יש את אותה חוויה.

ArchAngel אני מבין לגמרי שלתת לשולט שלך את האחריות של לרפא אותך זה מסוכן בכל כך הרבה רמות.
מה שהתכוונתי זה לעשות את הטיפול הזאת עם עצמך לבד, פשוט להשתמש בחוויות שלך עם השולט בסשנים בשביל הטיפול הזה.