צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה ו-BDSM

Noble Savage
לפני 7 שנים • 3 באפר׳ 2017

לצערי זה הפך להיות דיון במהותה של הפוליאמוריה במקום לענות לי

Noble Savage • 3 באפר׳ 2017
ואגב, פוליאמוריה לא חייבת להיות דו-צדדית או סימטרית. אני נתקל בלא מעט זוגות שבהם לצד אחד יש מערכת יחסים נוספת אבל לצד השני אין צורך בכך וטוב לו עם בן הזוג ה"ראשי" בלבד.
השאלה מתייחסת לקיומן של עוד מערכות יחסים של הנשלט והאם זה "משנמך" את השליטה ואולי אפילו מעקר אותה מתוכן.
אולי הייתי צריך לשאול את השאלה בפורומים של שולטים/שולטות.
Noble Savage

הפוך, גוטה, הפוך...

Noble Savage • 3 באפר׳ 2017
מלינה כתב/ה:
לא חושבת שישנה סתירה בין פוליאמוריה לבין בדסמ.
אני פוליאמורית ואוהבת שיש לי נשלטת אחת. קבועה.
בן זוגי (שולט סדיסט), קיבל אותי ואת הצורך שלי והיום גם הוא, משתייך לעולם הזה. בעבר היתה לנו שפחה קבועה שחלקנו בה יחדיו.
סבורה שקשה מאוד לנהל מערכת יחסים בדסמית אמיתית עם נשלטות רבות ולא מחוייבות.

השאלה היא אם לנשלטת שלך יהיו מערכות יחסים עם שולטים/ות או מערכות יחסים וניליות, זה יתאים לך, או לה? האם ניתן בכלל לקרוא לזה שליטה, או שזה סתם אוסף של סשנים מזדמנים?
זה שחלקת שפחה עם בן זוגך, זה חצי קלאץ'. לא ממש מערכת יחסים נפרדת ועצמאית.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 3 באפר׳ 2017
פולי זה תירוץ לאנשים שרוצים לזיין כמה שיותר, שזה אחלה, אבל אין סיבה שזה יקרא ״ריבוי אהבות״ או חרטה מכובסת כזאת או אחרת.
ואין קזר בעיני בין זה לבין שליטה אמיתית וטוטאלית
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 3 באפר׳ 2017
פויזן כרגיל מגיבה מבורות. תקראי קצת לפני תחוי דעה
http://mashahalevi.wixsite.com/openrelations

ולגבי שליטה וריבוי פרטנריות/רים
הכל תלוי ואפשרי בצורך, הסכמה ותקשורת.

כששלושתם מתקיימים ניתן גם לצרף פיל ונמיה
או אפילו ביבית וביביicon_smile.gif
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 3 באפר׳ 2017
״כרגיל״
כן כי אתה מכיר אותי בטח. טמבל
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 3 באפר׳ 2017
אישית לא רואה קשר בין בדסם לפולי

בעיני זו דרך להכשיר עוד שרץ.. ככה שמי שיחרוט על דיגלו את הפולי יוכל למצוא עוד זיון.

איך נשלט או נשלטת יכולים לציית לשני אדונים?

יש המון וראיציות של "זוגיות" מהנסיון הקצר שלי כאן והתבוננות מסביב המערכות שהכי פוריות ומחזיקות כאן הכי הרבה לאורך השנים

הן זוג. כן זוג הרגיל והמשעמם..

ואני מייחס זאת לכך שרק בזוגיות כזו שהאמון והבטחון חזקים מאוד אפשר להגיע לעומקים במערכת יחסים.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 3 באפר׳ 2017
בעיני אין סתירה אינהרנטית בין פולי לבין בדסמ.

!*!פולי אומר שאפשר לאהוב יותר מאדם אחד בו זמנית ולקיים מערכת יחסים עם יותר מאדם אחד.

!*!בדסמ אומר שיש לנו חופש להגדיר מחדש מהי אירוטיקה ומה אירוטי בעיני.

וקיימים הרבה מבני מערכות יחסים בפולי - כגון משולש (שבו לכל אחד/ת מהשותפים יש מערכת יחסים עם כל השותפים האחרים), מבנה Z (שבו לכל אחד מהשותפים הראשיים יש מערכת יחסים משנית משלהם), מבנה Y (שבו יש שותף מרכזי עם מערכות יחסים נפרדות עם מספר שותפים).
Lanya Colson
Lanya Colson • 3 באפר׳ 2017
יש כמובן אי-סימטריה מובנית ביחסי שליטה, מה אומר שפולי תחת בדסמ, יהיו לו כנראה חוקים משלו.
אבל בהחלט יכול להיות נשלט/ת עם שני שולטים (זוג למשל, שיש להם צלע שלישית נשלטת)
ובאופן עקרוני אני מסכימה מאוד עם דן קפ. אין שום סתירה בעיני בין פולי ובדסמ.
יש אנשים שלא כל כך מקבלים פולי כדרך לגטימית (אבל יש גם כאלו שחושבים את זה על בדסמ)
בקיצור - כל אחד מה שעובד לו.
Bagel
Bagel • 3 באפר׳ 2017
אני נוטה להסכים עם המלט, יש משהו לא הגון ולא הגיוני בפוליאמורה, כאילו שכל מה שנעשה בהסמכה בין שני מבוגרים הוא בהכרח שפוי נכון או עובד. כמו הרבה מהרעיונות הליברליים החדשים (ופוליאמורה הוא רעיון מודרני בגרסתו הפוסט-מונוגמית) הוא נועד להכשיר חולשה אנושית בסיסית על ידי פירוק נורמה מודרנית ״חדשה״ וחזרה לחיים קרובים יותר לטבע, לבסיס. ההתנערות מהפיקוח החברתי שמבטא את שליטת החברה על היחיד (או הזוג במקרה הזה) נתפסת כדבר הנכון, הדמוקרטי, הליברלי ביותר וכך אנשים יכולים לחפש לעצמם ריגושים אחרים בלי לחוש אשמה או בלי הצורך בהתמודדות עם שעמום קבעון ועוד מיני רעות חולות שמאיימות על כל זוגיות ארוכת שנים. יש סיבה שהתא המשפחתי התפתח עם השנים והאנרכיה המינית פינתה מקום לזוגיות מונוגמית אבל בשיח החדש אין ממש חובה להתייחס לסיבות אלו או אחרות, יש רצון לפתור בעיה, לנסח מחדש את החוקים, לשבור את לוחות הברית של הנורמה הטיראנית.

לגבי בדס״מ, שם אני נוטה שלא להסכים עם המלט (או עם כל השאר לצורך העניין), פה החיבור עם פוליאמורה הוא טבעי לחלוטין. אין משמעות אמיתית לשום דבר בבדס״מ - המלכה אינה מלכה, העבד אינו באמת כנוע, לכולם יש אג׳נדות, בן הזוג אינו בן זוג, הוא עבד, אבל רק לפעמים, הכל תלוי בקונטקסט ובמידת החרמנות.
שני העולמות - הפוליאמורה והבדס״מ - שניהם מקדשים את היחיד מול החברה, ניזונים מנורמות ושוברים אותם, פורקים עול, שניהם לא מוכנים להשפט על ידי המוסר, החברה, שניהם אלכימיים במובן שבו הם הופכים מעשים ורעיונות שזוכים לגינוי והוקעה למעשים נקיים, נכונים, מתאימים, ראויים. מבושה לגאווה.

אין כמובן שום דבר רע במערכות יחסים פתוחות, או בבדס״מ, רק צריך לפחות להבין מה מסתתר מאחורי הליברליזם הנאור הזה, איזה כוחות אחרים פועלים בחסות הצל.
מיו​(לא בעסק)
מיו​(לא בעסק) • 3 באפר׳ 2017
המלט כתב/ה:
פוליאמוריה הינו קשקוש פוסט-מודרניסטי, מהסוג שאלן סוקל וז׳אן בריקמונט כותבים עליו בספרם החינני ״הבלים אופנתיים״ (*), שמטרתו היא לשים במסגרת
אינטלקטואלית מזוייפת את התסכול שיש לבני אדם מסויימים מכך שהם אינם לבצע את הפעולות הבאות בעת ובעונה אחת:

1. לבחור בן/בת זוג כדי להתרבות באמצעותם.
2. להזדיין עם מי שהם רוצים מתי שהם רוצים.
3. להינות מהערצה בלתי נדלית של החברה מסביב.

הואיל ובדס״מ הוא עניין רציני, לא צריך לערב בו קשקושים כאלה.

(*) Fashionable Nonsense - Alan Sokal & Jean Bricmont
https://en.wikipedia.org/wiki/Fashionable_Nonsense

שכחת את המילה ״לדעתי״