שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפול ואתיקה, באתר הכלוב

איה74
לפני 6 שנים • 21 ביולי 2017
איה74 • 21 ביולי 2017
ארץ', אז חבל ששום דבר בפוסט המקורי לא נכתב כפי שאת הבנת את זה.
שוטרת*
שוטרת* • 21 ביולי 2017
באמת המלט? מעולם?
אז הנה,אני יכולה להעיד על כאלו שפוטרו. על כאלו שאויימו ע"י הרשויות שיקחו להם את ילדיהם,
ועל עוד כמה סיפורי סחיטה .
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 21 ביולי 2017
כותב השאלה התכוון בדיוק לזה. יש לי יסוד סביר להאמין בזה (וברשותך לא ארחיב עליו בפומבי).
הניסוח היה גרוע, אבל זאת כוונת הפוסט. לכן אני מבהירה את זה כבר בפעם השניה.

והמלט- היו מספר מקרים בחדשות על זה לפני מספר שנים.
המפורסם שבהם היה מקרה של מורה שפוטרה לאחר שתלמידים זיהו אותה לפי קולה (על אף שניסתה לטשטש זהותה) בתוכנית שנעשתה על הדאנג'ן (ושודרה בלילה כשילדים אינם מול הטלויזיה בדר"כ).
ההשערה שלי היא שאם מפטרים מורה בגלל בדס"מ כי "בדס"מ זה לא הולם", אולי יעשו דבר דומה לפסיכולוג אם יגלו שיש לו קשר לעולם הבדס"מי ואולי ועדת האתיקה תתייחס לפרסום שרותיו באתר בדס"מי כמעשה לא הולם כי בדס"מ נתפס כ"לא הולם" בעיני רבים.
זאת השערה בלבד כי טרם שמעתי על מקרה בו פסיכולוג ניצב מול ועדת האתיקה בנוגע לסוגיה זו.
המלט
המלט • 21 ביולי 2017
שוטרת* כתב/ה:
באמת המלט? מעולם?
אז הנה,אני יכולה להעיד על כאלו שפוטרו. על כאלו שאויימו ע"י הרשויות שיקחו להם את ילדיהם,

כן, שמעתי על אחד ויחיד שאויים על הרשויות שיקחו לו את הילדים.הסיבה היתה שגרושתו רצתה להתנקם בו. לא שמעתי מעולם על כאלה שפוטרו, ובטח לא על ״רבים״ כאלה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי יול' 21, 2017 11:27 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
המלט
המלט • 21 ביולי 2017
ArchAngel כתב/ה:
כותב השאלה התכוון בדיוק לזה. יש לי יסוד סביר להאמין בזה (וברשותך לא ארחיב עליו בפומבי).
הניסוח היה גרוע, אבל זאת כוונת הפוסט. לכן אני מבהירה את זה כבר בפעם השניה.

והמלט- היו מספר מקרים בחדשות על זה לפני מספר שנים.
המפורסם שבהם היה מקרה של מורה שפוטרה לאחר שתלמידים זיהו אותה לפי קולה (על אף שניסתה לטשטש זהותה) בתוכנית שנעשתה על הדאנג'ן (ושודרה בלילה כשילדים אינם מול הטלויזיה בדר"כ).
ההשערה שלי היא שאם מפטרים מורה בגלל בדס"מ כי "בדס"מ זה לא הולם", אולי יעשו דבר דומה לפסיכולוג אם יגלו שיש לו קשר לעולם הבדס"מי ואולי ועדת האתיקה תתייחס לפרסום שרותיו באתר בדס"מי כמעשה לא הולם כי בדס"מ נתפס כ"לא הולם" בעיני רבים.
זאת השערה בלבד כי טרם שמעתי על מקרה בו פסיכולוג ניצב מול ועדת האתיקה בנוגע לסוגיה זו.

כן, שמעתי על המורה שפוטרה. להגיד שהיא פוטרה בגלל נטיותיה הבדסמיות הוא עיוות מצחיק של המציאות. היא פוטרה משום שמערכת החינוך שלנו (וזה היה עוד לפני שר החינוך הנוכחי) לא יכולה לסבול בשום אופן מצב בו מורה בישראל רוקדת חצי עירומה סביב עמוד במועדון סאדו. פיטורין אלה לא כרוכים בבדסמ דווקא, אלא במה שנתפס בעיני השלטונות כ״התנהגות בלתי הולמת של מורה בישראל״. חוץ מזה כתבת ״רבים פוטרו״, וכנראה שסתם נפלט לך, כי לא נראה לי שיש לך אפילו דוגמא אחת למישהו שפוטר בגלל נטיות בדסמיות בלבד.
שוטרת*
שוטרת* • 21 ביולי 2017
המלט כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
באמת המלט? מעולם?

כן, שמעתי על אחד ויחיד שאויים על הרשויות שיקחו לו את הילדים.הסיבה היתה שגרושתו רצתה להתנקם בו. לא שמעתי מעולם על כאלה שפוטרו, ובטח לא על ״רבים״ כאלה.

אז אני מכירה יותר מאחד. לא לטמון את הראש בחול. אבל מכיוון שאני לא חושבת שזה מה שיקרה לפסיכולוג אשר יציע שירותיו כאן, לא נהרוס את כיוון השרשור.
שדה​(שולטת)
לפני 6 שנים • 22 ביולי 2017
שדה​(שולטת) • 22 ביולי 2017
אנשים מבלבלים בין סוגים שונים של בעיות ובין עזרה מסוגים שונים.
יש אנשים שסובלים מבעיות נפשיות ובדס"מ הוא חלק מהבעיה. ויש אנשים שאין להם בעיה עם הבדס"מ, ורק רוצים לגרום לזוגיות בדס"מית שלהם להצליח.

בשביל אנשים שסובלים מדימוי עצמי נמוך או מקושי בייצירת אינטימיות, הדבר הנכון הוא לרוב מטפל עם ראיה הוליסטית. הרעיון של מטפל שמתמחה בבדס"מ נשמע לי מוזר. מטפל טוב הוא לעולם לא שיפוטי, ומעולם לא הרגשתי שלא בנוח לדבר עם הפסיכולוג שלי על בדס"מ למרות שהניואנסים של העולם הזה זרים לו. כמו שתפקיד המטפל אינו לשפוט את המטופלים שלו, כך גם אינו אמור לאשר את ההעדפות המיניות שלהם. מטפל שיעשה זאת אולי עונה על צורך מסויים של המטופל אבל אינו עושה את עבודתו. אני לא רואה סיבה לאסור על מטפלים לפרסם כאן את עצמם. אבל באופן אישי זה לא המקום שבו הייתי מחפשת מטפל מהסוג הזה. ובוודאי שלא הייתי פונה למטפל שאינו מפרסם את עצמו בשמו, אלא בניק אנונימי.

לעומת זאת, יש אנשים שבחרו בבדס"מ אבל מתקשים לממש זאת בתוך קשר זוגי. במצב כזה אדם שמגיע מתוך עולם הבדס"מ, יש לו ניסיון אישי ויכולות אישיותיות, יכול להועיל. מאמנים עם ניסיון מוכח או יועצי זוגיות עם גישה פרגמטית ולא חופרת הם הדבר שיכול לעזור, ושאלת התעודות פחות מעניינת. בעבר חיפשתי מישהי כזו ולא מצאתי. אם היתה שולטת מנוסה (לא במובן שהיא נרשמה לכלוב לפני 10 שנים, אלא במובן שהיא מנהלת קשר שליטה מאושר כבר 10 שנים), שגם יודעת להדריך אנשים בתחילת דרכם, אני מאמינה שהיא היתה זוכה להצלחה רבה. אני הייתי נעזרת בה. אני לא מתכוונת לשולטת שיודעות לספר באילו אזורים של הגוף אסור להצליף. אלא לאישה בעלת אינטליגנציה רגשית, שמכירות את הפסיכולוגיה של השליטה ואת האתגרים הנפשיים של זוגיות מהסוג הזה. מישהי שיודעת לתת עצות מעשיות בשביל שקשר בדס"מי יפרח.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 22 ביולי 2017
שמח על הדיון.
ייתכן והפוסט שלי דורש קצת ליטוש.
בכל מקרה, הפוסט מופנה בעיקר למתחזות ולמטפלות שלא מפרידות בין האישי למקצועי, אנג'ל הרחיבה על זה בצורה מנומקת ובהירה.

נתקלתי ב"מטפלת" שהציעה שילוב בין ה-bdsm לצורת טיפול שנוייה במחלוקת וניסתה לפתות אנשים להיות מטופלים אצלה. ככה שיש כאן גם מתחזות.

תראו, אין כאן באתר צונאמי של פסיכולוגיות שמציעות שירות אבל זו לא מטרת הדיון, לכן כל הדיבור על השכיחות הנמוכה באתר, ועל זה שאני מגזים, הן לא רלוונטיות. מה גם, ש"מטפלת" אחת יכולה לגרום נזק להרבה אנשים.

חשוב לשים את הזרקור על התופעה הזו, הרבה אנשים באתר מוצאים את עצמם מדוכאים - מנקודת מבט של "נשלט" אני יכול לומר שהיחס הגדול בין שולטים לנשלטים, למשל, מעורר הרבה תסכול ואכזבה.

לגבי פרסום באתר, אנג'ל דיברה על תחום אפור, דעתי האישית היא שיש פה חריגה ובעיה אתית. יש הבדל בין פורומים שעוסקים בנושאים כמו חרדה ודיכאון לבין לפרסם את השירות שלך כאן. העובדה שאתה מכיר את חיי המין של המטפל/ת שלך, לדעתי זה בעייתי בלשון המעטה. אם לא הייתה כאן בעיה מוסרית, אנשים היו מפרסמים את השם שלהם, והתואר שלהם כבר בפרופיל - כפי שראוי שיעשו. מכאן ניתן ללמוד, שכל פרסום באתר הוא בעייתי, לכל הפחות שנוי במחלוקת, לא משנה שמדובר במתחזה או פסיכולוגית אמיתית. לכן, למרות ש- מטפלת cbt היא לא מוקד הדיון, לדעתי היא טועה בשיקול הדעת שלה. היא לא שיכנעה אותי, ההפך, העובדה שפונים אליה כשולטת מוכיח שזו לא הפלטפורמה הנכונה, בפורומים המיועדים לטיפול זה לא היה כמעט קורה (הצעות מיניות או הצעות היכרות) ושם היא גם לא הייתה מתביישת לחשוף פרטים מדויקים על עצמה בפרופיל - כלומר לשים את הכל על השולחן.

אני גם לא קונה את התפיסה שהפסיכולוג/ית חייב/ת להכיר את עולם השליטה, הוא או היא חייבים להיות לא שיפוטים בנושא הנ"ל - כפי שמטפלים צריכים להיות (אלא אם הם מאמינים שמדובר בהתנהגות מסוכנת - למשל פנטזיית אונס אצל נשים).

מכיר מקרה אחד של מורה שפיטרו אותה בגלל שגילו שהיא מלכה בתשלום או סתם שולטת, לא מאה אחוז זוכר מה מהשניים. כאב לי הלב עליה, אבל כנראה במקרה הזה הפיטורים היו צודקים, כי התלמידים גילו את זה ואני לא רואה איך המורה יכולה לעמוד מול התלמידים במצב כזה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 22 ביולי 2017
*מטפל כן אמור להכיר את חיי המין של המטופל שלו. חיי מין משקפים הרבה מחיי הנפש (לא אם הוא "סוטה" או לא, אלא כל התפקוד יכול לספר על האופן שבו המטופל מרגיש וחושב). זה כמובן לא צריך להיעשות באופן חטטני או פורנוגרפי אלא באופן מקצועי ורלוונטי לטיפול.
נוסף על כך יש סוגי משיכות מיניות וחיי מין שמשפיעים על אורך חיי המטופל, כי הם הרבה יותר מאקטים במיטה אלא אף זהויות שמתנגשות לא פעם עם "המקובל בחברה" ומובילות את המטופל לקונפליקטים שונים שמשפיעים על נפשו ומעסיקים את ראשו, וכמובן שלא פעם יש להם שורשים בעברו. למשל במקרים של הומוסקסואליות או בבדס"מ. לכן כן חשוב לעלות את זה בטיפול ולא לחשוב שזה משהו שמוטב לשמור בבטן.

*רצוי שהמטפל יכיר את העולם של המטופל שלו. רצוי שמטפל יכיר את עולמם של הדתיים כשהוא מטפל באדם דתי, רצוי שמטפל יכיר את עולמם של בני הנוער כיום כשהוא מטפל בנער, רצוי שמטפל יכיר את עולמם של חברי הקהילה הגאה כשהוא מטפל בהומוסקסואל וכמו כן רצוי שמטפל יכיר את עולם הבדס"מ כשהוא מטפל במטופל בדס"מי.
הוא לא צריך היכרות ברמה שהוא יכול לכתוב על זה עבודה סוציולוגית, אבל היכרות מסוימת עוזרת לו להבין את אשר המטופל עובר במקום להביט עליו ולהרגיש שחלק ניכר מהדברים שהוא אומר לו הם בגדר סינית. זה עוזר ליצור הבנה ותקשורת בין המטופל למטפל.
ושים לב שזה משהו שאנשים שהיו בטיפול כתבו כאן שעזר להם/שזאת ההבנה שחיפשו והתאכזבו כשלא הייתה.

*פנטזיית אונס אצל נשים היא לא מסוכנת כשל עצמה.
הרי מה היא פנטזית אונס? היא מתארת לעצמה גבר אטקרטיבי לפי אמות המידה שלה, "אונס" אותה כפי שהיא מתארת את זה בדיוק. זה ההפך המוחלט ממה שקורא באונס אמיתי שבו היא לא מחליטה מי יהיה האנס, איפה זה יתבצע, איך יתבצע (מבחינת גבולות) ובטח שבטח אין לה מילת ביטחון בשביל להפסיק את המתרחש.
במידה והיא מעלה פנטזיה שכזו התגובה של המטפל לא צריכה להיות "את מסכנת את עצמך!!!" אלא לעזור לה להבין מאיפה זה נובע. לרוב, אלו שמכניסות עצמן לסיטואציות עם סיכון זה לא בגלל פנטזית אונס (לפחות לא לבדה) אלא בגלל מטען רגשי לא יציב, ופה אני מסכימה שהתגובה צריכה להיות שונה אך עדין לא קפיצה למסקנה נחרצת מבלי שניתנה לה הזדמנות להסביר עצמה.
וזאת דוגמא ללמה להכיר את הקהילה הבדס"מית יכול למנוע שיפוט מוטעה רק כי נשמעה המילה "אונס" מבלי להבין מה עומד מאחוריה.

*אני לא חושבת שיש פה מטפלות אמיתיות שלא יודעות להפריד בין האישי למקצועי. מי שלא עושה הפרדה בין אישי לבין הפסאודו-מקצועי של הקורס המזורז מטעם קריאה בויקיפדיה, אלו המתחזות.
מסתבר שאין בעיה אתית של ממש בפרסום ענייני כאן, אבל אני נוטה להסכים שהפלטפורמה הזו היא לא המקום האידיאלי בהכרח כי אתר אנונימי שנשען על פנטזיות מיניות הוא איך להגיד.... יותר מועד לפורענות. גם בגלל שיש פה ריכוז של מתחזים מתוקף היותו אנונימי, גם בגלל שיש אנשים שמבחינתם אם היא פרסמה כאן סימן שהיא פרסמה הזמנה לסשן ויהיה קשה להוריד אותם מהמחשבה שזה מקצועי כשהם הכירו בלא אחר מאתר סאדו (וזאת הנקודה שבה אני יכולה להבין למה היא בחרה לעצמה כינוי אנונימי ולא פרסמה עצמה בשמה המלא, עם מספר טלפון וכתובת של הקליניקה כמו שיעשה כל מטפל שיפרסם את עצמו באתר רגיל ואני חושבת שזה אומר לא מעט על הלך הרוח באתר) .
מצד שני, היא יכולה לבחור את מי לקחת לטיפול ולסנן את החיים בסרט פורנו. מכיוון וזה האתר היחיד בארץ שלא עוסק בבדס"מ באופן פרונוגרפי בלבד זה יכול להנגיש טיפול עבור מי שזקוק לו ורוצה להיות בטוח מראש שהמטפל יבין אותו בחלק מאוד אינטגרלי בחייו שללא מעטים יש עליו דעה קדומה.
דעתי חלוקה בנושא, אך עם זאת לדעתי זה לא משהו שצריך לאסור עליו באופן גורף בהנחה ומדובר באיש מקצוע אמיתי. פשוט על המטפל והמטופל הפוטנציאלי לנקוט במשנה זהירות כשהם מכירים בפורמט הזה (אני אומרת "פשוט" אבל צריך לזה יותר תחכום לעומת בהיכרות טיפולת שנעשת במקום מסודר, וזה לדעתי מה שעושה את כל העניין פה למורכב).
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 22 ביולי 2017
תרשי לי לתקן אותך ארכא-אנגל, כתבתי שהמטופל לא צריך להכיר את חיי המין של המטפל/ת ולא להפך. אבל ההסבר שלך היה מרתק.

חשבתי על פנטזיית אונס בתור דוגמה, כי שמעתי על מקרה שהסתבך. בגדול, אני מסכים שכל פנטזיה היא לגיטימית, והמימוש שלה כל עוד הוא בהסכמה אין איתו שום בעיה. אבל אם המטפל חושב שזה עשוי לסכן את המטופל, חובה עליו להביע את החששות שלו - ובד בבד לנסות להבין את מקורות הפנטזיה. לדעתי, זו דילמה לא פשוטה למטפל. דרך אגב, אם נפתח דיון בנושא, נשמע דעות לכאן ולכאן - למרות שאנחנו חלק מהקהילה. בלשון אחרת, גם מטפלת שמכירה את התחום, לא בהכרח תהיה סימפטית או מבינה - לפעמים בדיוק ההפך.

עכשיו שאני חושב על זה קצת, זה שמישהי כותבת שהיא מכירה ורגישה לנושא, לא בהכרח אומר שזה נכון, גם אם מדובר במטפלת אמיתית. אז בכל מקרה, מפגשים ראשונים עם מטפל הם תמיד בגדר סימן שאלה.

לגבי פנטזיית אונס שהבאתי כדוגמה, הבעיה לא קשורה לנפש האדם או פתולוגיה מסוימת (אם זה ככה 90 אחוז מהנשלטים באתר חולי נפש) אלא מהסיבות הבאות:

1. הגבר עשוי להתגלות כאלים ואולי אפילו ברוטאלי.

2. פער בין מציאות לפנטזיה. עלול להיווצר טראומה.

3. טשטוש בין עולמות: מה הגבולות? מתי זה חלק מהפנטזיה ומתי לא?

ללא עבודת "קבינט" ראויה לפני שיוצאים לשטח זה עלול להיות מסוכן. ברוב המקרים הפנטזיה היא על גבר זר וגם זה כשלעצמו פתח לצרות ללא תיאום ציפיות וזהירות.