שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מזה להיות גבר במדינת ישראל.

מזוכיסט טהור​(נשלט)
לפני 6 שנים • 26 באוג׳ 2017
מזוכיסט טהור​(נשלט) • 26 באוג׳ 2017
שמעי לעבור בחניון חשוך זו לא רק בעיה של נשים, כי גם גברים מותקפים.
אני מודה שבכל הקשור לחשש מגברים הוא מוצדק בעניין הזה גברים הם עם אלים וחרא. (יש גם נשים אלימות) אבל בסדר גודל כן גברים הרבה יותר מבחינת כמות.

אני מודה מודה ואני לגמרי פועל לשנות אותו. אני מאוד פעיל בכל מה שקשור למאבקים חברתיים.

אבל כל מה שדיברתי עליו זו אפליה ממסדית, אפליה שהיא מעוגנת בחוק, והיא לא שוויונית ולא צודקת. זה מה שמפריע לי. וזה יתוקן מתישהו אני יודע את זה בדיוק כפי שלאט לאט הבינו שכל הקטע של המזונות לא הוגן שאישה מרוויחה יותר מהגרוש והוא היחדי שמשלם מזונות. למרות שיש משמורת משותפת.

לאט לאט מתחילים להכיל שוויון אמיתי.

אבל בכל מה שקשור לתקיפות נשים, אונס, הטרדות, זה לא קשור לחוק וזו לא אפליה כי החוק כן מגן על קורבנות תקיפה, (ואני לא אכנס עכשיו אם המשטרה פועלת כראוי או לא זה דיון אחר) אני מדבר נטו מנקודת מבט החוק.

ובכל אופן נגד אלימות, תקיפות מיניות (שאגב מתרחשות גם לגברים) אני נגד וזה לא קשור לנושא אבל אם כבר נכנסו. אז כן צריך לפעול בכל הכוח נגד זה.

ואני בעצמי נתקלתי באישה מותקפת על ידי בן הזוג שלה לא הססתי להגן עליה ולסכן את עצמי והגנתי עליה בגופי והזצנתי משטרה שלקחו אותו.

אבל שוב - אין קשר לזה לבין אםליה שמעוגנת בחוק. תבינו את זה.

אין בחוק משהו שאומר שנשים מקבלות פחות כי הן נשים, אבל כן יש בחוק חוקים שאומרים שגברים יעשו יותר ויקבלו םחות כי הם גברים.

קאפיש?
nezek​(אחרת)
nezek​(אחרת) • 26 באוג׳ 2017
קאפיש אתה יכול להגיד לאחותך, לא לי. תשאיר את הדיון מכבד בבקשה.

לגבי כל עניין העיגון בחוק- אתה צודק! השיטה מקולקלת ויש לשנות אותה מהיסוד- אבל מתחילים מלמטה, לא מלמעלה. מה שאתה בא ואומר כאן כבר 6 עמודים זה
"קודם כל בואו נדאג ש*לי* יש את כל היתרונות שכולם מבקשים לעצמם ואז נדאג לכל השאר".
ככה לא מייצרים שינוי.

מכיר את האיור על שלושה אנשים שעומדים מול גדר ומנסים לראות את המשחק שבפנים? יש הבדל בין שיוויון לצדק- וזה בדיוק מה שאתה אומר-
שכולם ישרתו שווה-אז יקבלו שיוויון גם בתחומים אחרים וכו'. צדק יהיה התאמת הדרישות לעומת יכולת / צרכים
לילית חדשה
לילית חדשה • 26 באוג׳ 2017
מזוכיסט,
אם אתה משווה חוויה של אישה במרחב הציבורי לחוויה של גבר במרחב הציבורי אתה קצת (הרבה) מנותק מהמציאות.
כן אלימות פיזית בכלל ומינית בפרט מופנית לא רק כלפי נשים אלא גם כלפי גברים- לא מכחישה ולא חושבת שיש מישהי שתכחיש את זה.
אבל לבוא ולטעון שהמרחב הציבורי מסוכן לך כגבר כמו שהוא מסוכן לי כאישה זה להיתמם או להיות מנותק לחלוטין מהמציאות.

אבל יודע מה? דבר קצת על החוויות שלך כגבר שמרגיש מאויים במרחב הציבורי אך ורק כי הוא גבר.
מתי בפעם האחרונה אישה זרה ברחוב יידעה שאותך שיש לך פה של מלקק?
מתי בפעם האחרונה אישה זרה הכניסה או ניסתה להכניס לך יד למכנסיים- באוטובוס, ברחוב, סתם בצומת כלשהי?
מתי במהלך הליכה או ריצה או סתם הסתכלות בחלון ראווה אישה זרה תפסה לך באשכים או ניסתה לתפוס לך בפטמות?
מתי שאלו אותך כמה אתה רוצה לשעה?

אני לא חושבת שאתה באמת רוצה להציג את המצב כפי שהוא, או לשנות אותו
אלא רק לפרוק קיטורים ומרמור.

גם כי בכל הודעה שלך אתה אומר שלא מתייחסות לטיעונים שלך- למרות שכן מתייחסות
אבל אתה עצמך לא טורח ומתייחס לטיעונים של אחרות.

וגם כי אם היית באמת רוצה שיוויון, או אם באמת היית רוצה להציג את התמונה המלאה

לא היית מתחיל בתראו כמה גברים מסכנים שהם עושים שנה יותר צבא
אלא היית מראה את האמת- שהיא דבר ראשון, השירות של הגברים קוצר ולמיטב זכרוני השירות של הנשים הוארך.
דבר שני- את זה שהיה צריך חקיקה ובג"ץ על מנת לפתוח תפקידים בפני נשים, ועדיין למרות שרישמית 92% מתפקידי צה"ל פתוחים בפני נשים בפועל- לפחות למחציתם נשים עדיין לא מגיעות. ולא כי הן לא מסוגלות.
דבר שלישי- היית מדבר מעצמך על פקודת השירות המשותף החדשה שבעצם מהווה כר פורה להדרת נשים בצה"ל ומצה"ל. שכבר מתרחשת.

לא היית מתחיל בתראו כמה גברים מסכנים שהם צריכים לפרנס
היית מתחיל בכמה שוק העבודה קשה לאימהות ולא רוצה אותן. היית מדבר על למה גם היום האישה ברוב המקרים היא המטפלת העיקרית.
ויותר מזה היית מתייחס למציאות-שרוב הגברים מצפים מהאישה שאיתם להקריב במידה מסויימת את הקריירה שלה לטובת המשפחה.

ומעבר לכל תחום בנפרד- היית מתייחס לשאלות מי יצר את המצב ומדוע? ומי פועל לשנות את המצב?

בשורה התחתונה מה שnezek אומרת נראה נכון- מבחינתך שיוויון אומר שנשים צריכות לוותר על הנקודות הבודדות שיש להן יתרון- שזה בעצם חזקת הגיל הרך ומזונות (ואלו דווקא משקפים היטב את המציאות כי ברוב המשפחות האישה היא המטפלת העיקרית והגבר הוא המפרנס העיקרי)
וזהו. מבחינתך הושג שיוויון.
מזוכיסט טהור​(נשלט)
מזוכיסט טהור​(נשלט) • 26 באוג׳ 2017
לרגע אחד לא טענתי שבתור גבר יותר מפחיד ללכת ברחוב, כפי שציינתי בתגובה הקודמת אני מודה שיש משהו חרא במין הגברי וזו האלימות, וההטרדות.

אני גם מודה שמעולם לא חוויתי הטרדה מיניץ מצד אישה שהכניסה לייד למכנסיים וכו' (למרות שבפנטזיה זה יכל להיות לא רע)

אבל כן אין ספק כי אלו החסרונות, ואני הראשון שאצא נגד כל אותם מטרידים, ואנשים אלימים.

ואם כבר פתחנו, בתור גבר כן בתור גבר עברתי ילדות מאוד קשה, והמון בריונות (אגב חלקן גם על ידי נשים)
אבל מודה שאת מרבית הבריונות, והקשים ביותר זה קרה על ידי גברים.

חלקכם לא הבנתם אותי נכון, ומיד כניתם אותי כשוביניסט, אבל אני תופס מעצמי כמישהו שמאוד מאוד מאוד מעריץ את המין הנשי.

היו מקרים בעבר שהסתבכתי ותמיד הייתה זו אישה שהושיטה לי יד לעזרה. בזמן שגברים סליחה על המילה "זיינו אותי"

תמיד בכל הילדות וגם עכשיו הרגשתי ומרגיש הרבה יותר בנוח בסביבה של נשים, הכי יותר פתוח ויותר חופשי.

אני כ"כ מעריך נשים, ומעריץ.

כתבתי מה שכתבתי מסיבה שבתור גבר קצת מפריע לי החוקים הללו זה הכל, אני לומד משפטים, אני איש של צדק, תמיד רדפתי אחרי צדק, תמיד נלחמתי למען צדק, ותמיד אלחם, גם אם זה כרוך בכך שאסתבך ולא אסתום את הפה כי הצדק שלי זה מי שאני.

אז באמת מקווה שהבהרתי מסר, ולא זה לא מונע מתוך בכיינות, או מרמור אני ממש לא ממורמר.
לילית חדשה
לילית חדשה • 26 באוג׳ 2017
את הפנטזיה אפשר לשים בצד,
פנטזיה זה דבר טוב, זה דבר נפלא יש אפילו אפשרויות לעבד באמצעותה חוויות מהמציאות באופן כללי ובאופן ספציפי חוויות רעות מהמציאות.
אבל הפנזטיה היא לא המציאות. הפנטזיה על פי רוב שונה מרחק שנות אור מהמציאות.

אף אחת לא מפקפקת בעבר שלך או בחוויות שלך, לא נטען פה לרגע אחד שהחיים שלך שושנים או מדהימים ומעולים.
עם זאת זה מאוד צורם לקרוא משפט בסגנון הזה "שמעי לעבור בחניון חשוך זו לא רק בעיה של נשים, כי גם גברים מותקפים. " או הזה "מוכןבכייף להיות "טרף""
כי שוב- החוויה הכללית של נשים במרחב הציבורי שונה שמיים וארץ מהחוויה של גברים במרחב הציבורי.
וזה נראה באמת שאתה מדבר מהמקום של הפנטזיה- וכפי שאמרתי, פנזטיה רחוקה מרחק שנות אור מהמציאות.

בנוגע לחוק ולממסד- יש הפלייה בחוק
גם נגד גברים (למשל בסעיפי החוק הנוגעים לעבירת האונס)
וגם נגד נשים (למשל בסעיפי החוק הנוגעים לתחום הנישואים והגירושים*)

ויש הפליה ממסדית- למשל
בביטוח לאומי עם הגדרת עקרת הבית שלו ולו רק מתוך זה שלא קיימת מקבילה לגבר.
במשרד הפנים שלמיטב זכרוני נתבע לפחות פעמיים על כך ששינה את שם המשפחה של אישה נשואה ללא רשותה או הסכמתה וכמובן מבלי שביקשה לשנות את שמה.
ברשות המיסים שבמידה ואישה נשואה פותחת עסק התיק ישר נרשם על שם בן זוגה.

* ולא- זה לא רלוונטי שיש גם גברים עגונים, זה יהיה רלוונטי ביום שגבר עגון יעמוד באותה מציאות כמו אישה עגונה
וגם ביום שדיין בבית הדין הרבני יודיע לגבר שמסרב לשלם 500K לפרודתו או שלא מעוניין לפגוש בפרודה האלימה שלו שהוא זה שמעגן את עצמו.
rosewood
rosewood • 26 באוג׳ 2017
להיות גבר זה גם לקבל משכורות גבוהות יותר (ולכן לשלם יותר מס הכנסה), להתברג בהנהלה או בהנהגה, זה לא לוותר על קריירה אם אתה בוחר לעשות ילדים, זה לא לפחד ללכת לבד בלילה, זה לא לעבור הטרדה או תקיפה מינית, וזה מאפשר לך להשוויץ בזה ששטפת כלים. באמת, שטפתי כלים, רואה?
yosishoam
yosishoam • 26 באוג׳ 2017
אתה יודע מה אני לקחתי מהפוסט הזה ?

שאף אחד לא עשה לך לייק , בעיני זה מראה יותר מכל כמה הגברים בישראל מסורסים קשות ביכולת להביע איזו שהיא תרעומת על הנושאים שבהם הם מופלים לרעה .

כאילו אם לא ידברו על זה , זה לא קיים .
yosishoam
yosishoam • 26 באוג׳ 2017
אגב ..

בנושא הגירושין ככלל גברים מופלים קשות , נדמה לי שזו עובדה שאף אדם שפוי שמעורה בנתונים לא יחלוק עליה .

החוק גם ישתנה בעתיד הקרוב , אבל נכון להיום אנחנו מדינה שקיימת בה הפלייה מובנית כנגד גברים בכל מה שקשור למשמורת ומזונות לאחר הגירושין .

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת אוג' 26, 2017 11:14 pm, סך-הכל נערך פעם אחת