לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מזה להיות גבר במדינת ישראל.

Snitch
לפני 6 שנים • 26 באוג׳ 2017
Snitch • 26 באוג׳ 2017
מהצד, נראה לי שפותח השרשור התכוון שהאפליה נגד גברים היא אפליה שמעוגנת בחוק(לפחות במרבית הסעיפים שהוא מנה), לעומת האפליה נגד נשים שמגיעה מהחברה עצמה.
עד כמה שקשה לי להודות בזה, לא ראיתי טיעון אחד לגופו של עניין שמוכיח שהטענות שלו לא מוצדקות.

עריכה: גם נשים מקופחות מהממסד, בייחוד בכל מה שקשור בדיני אישות ואני מניח שבמקומות נוספים.
nezek​(אחרת)
nezek​(אחרת) • 26 באוג׳ 2017
כי אין בעיה (בגדול. זו הכללה בפני עצמה) עם האמיתות של הטענות שלו. יש בעיה עם המיקום שלו עצמו על סקאלת חוסר הצדק (אם יש כזו) והפניית האצבע המאשימה לכל כיוון שאינו הוא עצמו
Snitch
Snitch • 26 באוג׳ 2017
אגב, בחיאת אמא שלכם, תפסיקו עם מילות המיזוגן/שונא נשים/ממורמר וכו'. זה גורם לכם להיראות כמו מחוללי קלישאות אוטומטיים שפותחו ע"י מייסדות "שיח פמינסטי" וגם די מסרס את הסיכוי לנהל דיון בוגר ולא דיון ברמת "גן חווה".
Snitch
Snitch • 26 באוג׳ 2017
nezek כתב/ה:
כי אין בעיה (בגדול. זו הכללה בפני עצמה) עם האמיתות של הטענות שלו. יש בעיה עם המיקום שלו עצמו על סקאלת חוסר הצדק (אם יש כזו) והפניית האצבע המאשימה לכל כיוון שאינו הוא עצמו

לתקוף את הטענות זה אחלה ואפילו רצוי. לתקוף אותו זה סתם אידיוטי להחריד.
nezek​(אחרת)
nezek​(אחרת) • 26 באוג׳ 2017
לא הבנת.
יש שני צדדים לסיפור- ואפילו לשניהם יש לגיטימיות ורלוונטיות. זה בסדר.
אבל כשמישהו בא וטוען שלצד שלו יש יותר משקל כי *אוסף טיעונים נסיבתיים* זו בעיה. זו ה-בעיה בדיון הזה.
מזוכיסט טהור​(נשלט)
מזוכיסט טהור​(נשלט) • 26 באוג׳ 2017
"כן אני מפנה אצבע מאשימה כלפי כולם רק לא כלפי עצמי"

כי אני אשם שיש אפליה כזו ואחרת בחברה... נו באמת.

הינה את ממשיכה עם הטיעונים הממוחזרים שלך.
TorMentor​(שולט)
TorMentor​(שולט) • 26 באוג׳ 2017
דילגתי על כל שבעת עמודי השרשור מחשש לשפיותי, ואתייחס רק למקבץ התגובות האחרונות.

סניץ' - כפי שאמרה נזק, אף אחד\ת (אני מניח) לא טענ\ה שטענותיו העובדתיות (לגבי נהלים או חוקים מסויימים כלפי גברים) אינן נכונות עובדתית. השאלה היא לגבי מסקנתו, שנשים *מופלות לטובה* במדינת ישראל באופן כללי, או שבשורה התחתונה, גבר סובל יותר בשל היותו גבר מאשר אשה סובלת בשל היותה אשה.

זו - כשלעצמה - טענה שערורייתית. זה דומה למה שטוענים עכשיו פעילים קיצוניים בארה"ב, שאומרים שגברים לבנים הם הם הקורבנות האמיתיים של הממסד האמריקאי, בעוד ששחורים זוכים ליחס מועדף. ההוכחה? היה נשיא שחור, יש אוניברסיטאות בהן יש העדפה מתקנת לשחורים, ומסירים אנדרטאות של בעלי עבדים ממרחבים ציבוריים שונים. זה, לדעת החבר'ה האלה, אומר שהם מקופחים יותר. לכך שהנשיא השחור היה הראשון (ובינתיים האחרון) מזה 200 שנה, שיש העדפה מתקנת לשחורים משום שעד לפני 50 שנה הם לא הורשו ללמוד יחד עם לבנים, ושבעלי העבדים שלזכרם הוקמו האנדרטאות היו...ובכן...בעלי פאקינג עבדים, לכל אלה הם אינם מייחסים חשיבות גדולה.

אז כן, מותר ורצוי להעלות טיעון נגד חוק בלתי הוגן כלפי גברים (ובלתי הוגן בכלל). מפה ועד ללעשות מגברים הקורבן הגדול של דיכוי נשי, בזמן שהמציאות היא שבכל נקודה בזמן במרחב (כולל במדינת ישראל של היום) לגבר סיכוי גבוה בהרבה לחיות בשגשוג ובביטחון מאשה לאשה - יש מרחק עצום, ומקומם במיוחד.

הגבתי גם כדי שאוכל, סופסוף, לכבות את התגובות. בהצלחה.
Snitch
Snitch • 26 באוג׳ 2017
אם יש נושאים ותחומים בהם גברים מופלים לרעה, אז מן הסתם שבאותם הנושאים נשים מופלות לטובה.
למי קשה יותר? ברור לי בלי צל של ספק שלנשים קשה יותר. זה עדיין לא מגמד את הנושאים אותם הוא העלה וגם הם דורשים טיפול.

ועכשיו כשכולם באווירה טובה של חיוכים ואהבה, הגיע הזמן לחיבוק קבוצתי!
Anakin

למה לתקוף ?

Anakin • 26 באוג׳ 2017
למה צריך לתקוף דיעה שאדם מפרסם ?
הרי הוא בסך הכל תיאר את הקשיים של הגבר.
הוא לא תקף נשים.

אלו בדיוק המקומות שבעיניי הם לחלוטין אלימות מילולית.