בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מי אמרה למי?

subservient​(נשלט)
לפני 6 שנים • 13 באוק׳ 2017
subservient​(נשלט) • 13 באוק׳ 2017
מה גם שלא כתבתי שארוע חדשותי אלים מתקשר בדרך כלשהי לשליטה
אני לא רואה שום קשר בין הארוע ולבין שליטה למען הסר ספק

אז יש שיאמרו "אז אתה לא מתחבר לשליטה"
א מי אמר שאני או אחרים מתחברים לדבר אחד בלבד?
ב בין אם הארוע התקשורתי מוגדר כשליטה ובין אם לא הרי שסוג זה של תרחיש הוא המועדף עלי כפי שתארתי בבית הספר

לא הגדרתי את הארוע המתוקשר כארוע שליטה ואינני מתיימר להגדיר דברים
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 13 באוק׳ 2017
"בת 19 דוגמנית נשואה
התפרסמה לפני מספר ימים בשערוריה
והיום שוב זכינו לשערוריה נוספת....
....לפחות ידוע כי היא כנראה זקוקה לנהג צמוד
חובה שיספוג את נחת זרועה הענוגה"

ואת זה כתבת בפורום "הבנות על הבנים", פורום של שליטה נשית.

בוא לא ניתמם. כן קישרת את זה לשליטה, כשברור שזאת לא חובה של אף אחד לספוג אלימות או להביע אותה מבלי שיש הסכמה וקביעת גבולות.
subservient​(נשלט)
אינני חולק על דעתך ללילה
דעתי כדעתך
אם דבריי הובנו אחרת צר לי על כך באמת

עצם העובדה שהגיברת נזקקה לנהג הרי שעובדה זאת מלמדת שהגיברת זקוקה לנהג אולי צמוד אולי לא צמוד
כבר התוודענו בתקשורת למזגה האלים
ומהתוודעות זאת נגזרת מסקנה או השערה שהגיברת אלימה
וכבר כתבתי שזאת נקודת הסתקלות המתיימרת לחקות את נקודת ההסתקלות שלה
נכון שבפוסט הראשון לא ברורה זוית ההסתכלות וגם על כך אני מצר
פלייפול
פלייפול • 13 באוק׳ 2017
ArchAngel כתב/ה:
אלימות זאת לא שליטה

נכון (בהקשר הבדסמי).
ArchAngel כתב/ה:

אלימות זה היעדר שליטה עצמית, זאת אימפולסיביות של אנשים לא אינטלגנטים במיוחד שלא יודעים להתמודד עם תסכולים בבגרות.

לא נכון. יש אלימות איפולסיבית, ויש אלימות מתוכננת ואינטליגנטית.
ArchAngel כתב/ה:

ולהכות חלש ממך זה מעשה נתעב שלא מרמז על כוח אלא חולשה. נראת אותה גיבורה גדולה מול מישהו בגודל שלה (ובטח שמול מישהו יותר חזק ממנה, למשל אני).

את לא רואה את האירוניה בדברייך? הרי זה בדיוק מה שהיא אמרה, כשהרגישה מותקפת: "הם גיבורים עלי, נראה אותם גיבורים על בן-זוגי הגנגסטר...".
ArchAngel כתב/ה:

אגב, עלה פה "היא זקוקה לאשפוז"-
סטטיסטית, מקרי אלימות מפונים כלפי בעלי הפרעות נפשיות ולא להפך.

אין סתירה בין השניים. סטטיסיטית, קיימות הפרעות נפשיות המעלות את סף האלימות אצל הלוקים בהן.

חוץ מזה, מה נפלתם כאן כולכם על הבחורה האומללה? היא חולה במחלה נדירה וקשה, ששנים לא אובחנה. מחלה שגורמת לה סבל רב, ואף פוגע לה בתפיסת המציאות. סוף סוף היא אושפזה בכפיה, ואני מקווה שתקבל טיפול הולם. ליבי עליה, וגם על אביה קשה-היום, שמצד אחד סובל בסבלה, ומתקשה לעזור לה, שבטנו כנראה מתהפכת מהתנהגותה העבריינית, ושנאלץ להגן עליה מפני ההמון הזועם.
subservient​(נשלט)
כל אלימות שמופנית נגד יריב שלא במעמד הסכסוך אלא זמן מה אחריו זאת אלימות מתוכננת ולא אימפולסיבית
ArchAngel​(שולטת)
*האלימות שלה הייתה אימפולסיבית ולא משהו מתוחכם. האמירה שלי מכוונת לסוג האלימות הזה של להרים ידיים מבלי לחשוב קודם.

*אמרתי "נראה אותה מול מישהו חזק, למשל אני" מתוך רצון להגן על מישהו. זה לא שאמרתי שאני ארביץ לה סתם ככה פתאום אלא אם היא תתחיל ותהיה זאת שתרים עלי או על מישהו אחר יד, זה לא יבוא לה בקלות מולי.

*בעלי הפרעות נפשיות הם אוכלוסיה נורא מדוכאת שברוב הפעמים לא פוגעת באף אחד. מנסיון שלי במערכת בריאות הנפש כמטפלת (סטודנטית לתחום ומדריכה חברתית, ליתר דיוק) וכמטופלת.
זה מעצבן אותי לשמוע מונחים מעולם בריאות הנפש כמו "צריך לאשפז אותו/ה" או "צריך לתת לו/ה כדורים" וכד' נאמרים כעלבון, זה גורם לאנשים לפחד לקבל טיפול בגלל הסטיגמות.
יש לי שני ידידים שהתאבדו בשנה שעברה כי לא הצליחו להשתלב בחברה בגלל דעות קדומות על הפרעות נפשיות, מבלי שהייתה להם היסטוריה של אלימות או נטייה לכך מטבע הפרעתם.
וכאדם שבעצמו שמתמודד עם הפרעה נפשית (הפרעת פאניקה) זה גם פוגע בי אישית.
לא כל אדם אלים הוא חולה נפש! הסטיגמות האלו ליטרלי הורגות.

*עם זאת, הפרעה נפשית לא מצדיקה אלימות או כל פגיעה מסוג אחר בזולת. צריך לטפל באנשים כאלו ולא לוותר להם כי "אוי מסכנים".

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי אוק' 13, 2017 8:11 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
subservient​(נשלט)
אני חושב לעניות דעתי הלא מקצועית והלא יומרנית שאדם אלים שאלימותו נובעת מחולי נשפי ושאלימותו אימפולסיבית לא יחשוב לפני שיתקוף האם האדם אותו אני עומד לתקוף הוא חזק ממני או לא!!
ArchAngel​(שולטת)
ו... זה כאילו מצדיק את זה?
הדבר היחיד שאמור להיות שונה ביחס לביטוי אלימות של בעל הפרעה נפשית לעומת בריא בנפשו, זאת צורת הטיפול בכך.
subservient​(נשלט)
מצדיק?
מישהו חלילה רמז שזה מצדיק?
אני לא הייתי מוצא משהו שיוביל לחשד של מסקנה שכזאת
חשוב היה לי להבהיר כי אין קשר למי יותר חזק ממי וכי חולה הנפש בטרם יתקוף לא ישקול את שיקול מאזן הכוחות כפי שניטען באופן עקיף או לא עקיף
פלייפול
פלייפול • 13 באוק׳ 2017
ArchAngel כתב/ה:
*האלימות שלה הייתה אימפולסיבית ולא משהו מתוחכם. האמירה שלי מכוונת לסוג האלימות הזה של להרים ידיים מבלי לחשוב קודם.

במקרה דנן, אני לא בטוח שהיא היתה יכולה לחשוב בצלילות.

ArchAngel כתב/ה:

לא כל אדם אלים הוא חולה נפש! הסטיגמות האלו ליטרלי הורגות.

*עם זאת, הפרעה נפשית לא מצדיקה אלימות או כל פגיעה מסוג אחר בזולת. צריך לטפל באנשים כאלו ולא לוותר להם כי "אוי מסכנים".

אכן, לא כל אדם אלים הוא חולה-נפש, ולא כל חולה נפש הוא אלים. כמו שכתבת קודם, הרבה חולי נפש סובלים דווקא מאלימות כלפיהם, כתוצאה מפחד ודעות קדומות. חלק מאותם חששות מקורן דווקא באותן הפרעות נפשיות שכן מעלות את מפלס האלימות. מדובר כאן, נראה לי, בכשל לוגי של הציבור הרחב, אבל לא ברור לי איזה. זה יותר התחום שלך.