בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סגידה-שאלה לשולטים/שולטות

ArchAngel​(שולטת)
לפני 6 שנים • 22 באוק׳ 2017
ArchAngel​(שולטת) • 22 באוק׳ 2017
שנינו ביחד כתב/ה:

נראה לי שarch התכוונה לכך שהיא הופכת להיות אמצעי קר או דמות מיתית ,כזו שאמורה למלא משבצת נפשית שתבטא את חלומותיו והלכי רוחו של הסוגד והמעריץ ,ולא משהו מוחשי ,חי ,אותנטי ואמיתי כפי שהוא מתבטא ברמה האישית של מושא הסגידה

זה אכן מה שהתכוונתי אליו.

מבחינתי זה כל כך מלאכותי כשמישהו מדלקם לי שאני מושלמת (ואני לא מתכוונת למחמאות נקודתיות שהדובר מודע שנאמרות בטון קצת מוגזם, כן?), זה מרגיש לי כל כך לא נכון כשמישהו מייחס לי תכונות גרנדיזיות שבפירוש לא קיימות בי אלא הן משאלות ליבו שלא קשורה למציאות בכלל.
אתם יודעים כמה אנשים שרצו מושיע לכל צרות נפשם החליטו שאני מינימום פרויד בעודי סטודנטית לתואר ראשון רק כי הבאתי להם איזו עצה קטנה (ולא מקצועית בשיט) שמצאה חן בעיניהם וזה שאני שולטת גרם להם לחשוב שאוביל אותם לאושר המובטח?
אתם יודעים למה זה באמת הוביל?
קודם כל, מבחינתם, אם אני כזו "שולטת ופסיכולוגית מהוללת" סימן שאין לי קשיים ובעיות, ואם בכל זאת צץ איזה קושי סימן שאני יכולה לפתור אותו בעצמי באותה שנייה אחרת אני לא שווה כלום. ככה שעזרה מהם, ברמה שמצופה מידיד/בן זוג תקין, בחלומות שלי אני אקבל. אני לבד בתוך משהו שאמור להיחשב קשר.
שנית, מבחינתם אם אני "פסיכולוגית", אני לא בן אדם. אני שם לשרת את הצרכים שלהם להיות מטופלים, מוכלים, מובנים.
סטיה קטנה שלי מהתפקיד הגרנדיוזי שהם ייעדו לי וכל ההערצה הזו תהפוך לזעם גדול. אסור לי לא להסכים איתם בשום דבר, אסור לי להגיד שאני רוצה ספייס מהם ובטח שלא לנתק קשר, אסור לי לא לסלוח להם על הכל, אסור לי לא להצליח לקרוא את המניעים והרצונות שלהם, אסור לי לא לדעת את התשובות לכל צרות היקום.
כל פעם שהם ייתקלו במציאות שהם מסרבים לקבל כי לדעתם זה רומנטי או בדס"מי, הלך עלי, על מושא ההערצה שלהם.
מזכיר לי את הילדות הקטנות האלו בהודו שתושבי הכפר הכריזו עליהן כאלילות ועל אף הכבוד והשמחה סביב זה הם לא נותנים להן לצאת מהבית או אפילו לדרוך על הרצפה בטענה שהן קדושות מדי וצריך לשמור עליהן, ובכך הופכים אותן לאסירות בכלוב זהב שאם רק יעיזו לסטות מהדרך שיעדו להן יוציאו אותן להורג.
ואכן, אנשים שהתפוצצה להם בועת האידאליזציה התייחסו אלי יותר רע מכל אויב שהיה לי. אני אחסוך לכם תיאורים.
ואני לא איזה מקרה יוצא דופן כי כבר ראיתי מקרים של עלילות שווא הרסניות ביותר על שולטים/ות אחרים כשהנשלט/ת הבינו שהם לא מושלמים ולא ימלאו את כל צרכיהם, ובתגובה עשו להם דמוניזציה יותר מנופחת מהאידיאלזציה שקדמה לה.
ובגלל כל אלו אני לא רואה באידיאליזציה מחמאה ואבהיר שאני לא מושלמת במקום להנות מאיזה אגו טריפ.
אני מעדיפה שיראו את החסרונות שלי ויגידו "היא לא מושלמת, היא לא תגשים לי את כל החלומות, היא לא תציל אותי מכל הצרות, וזה סבבה לגמרי כי טוב לי איתה ככה, כשהיא אנושית כמוני".
אני לא צריכה שיתייחסו אלי כמו לאלה בשביל להיות שולטת.
ואם סגידה זה פטיש של מישהו/י- שיהיה להם בכיף, רק שישמו לב למציאות מסביב, הגבול בין בריא ללא בריא כאן הוא דק מאוד.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 22 באוק׳ 2017
אם זה אדם שחשוב לכם, אז הנה איך לגרום לאדם להפסיק לעשות לכם אידיאליזציה:
1. לא להתרחק ממנו!!
2. להתקרב אליו.
3. הדמות שהוא ראה לגביכם תיעלם כי הוא יראה צדדים אחרים שלכם ושגם לכם יש חסרונות.
4. אגב, גם אז הוא יתנהג שונה כי הוא יראה אתכם בגובה העיניים הפעם, אז אולי זה יעבוד לטובת שניכם.

כולנו נופלים לאידאליזציות האלו מידי פעם.
כולנו רוצים לחוות משהו טוב אפילו שאנחנו נמצאים בחוסר,
ומסוגלים לעשות המון שטויות בגלל האידאליזציה הזו ולהחמיר עם עצמנו.
TheMentor​(שולט)

Re: סגידה-שאלה לשולטים/שולטות

TheMentor​(שולט) • 22 באוק׳ 2017
OneSlave כתב/ה:
האם זה מציק לכם כשמישהו סוגד לכם?
ברור לי שאתם אוהבים שמעריכים אתכם, רוצים אתכם, חושבים עליכם, מפנטזים עליכם וכו'
אבל כשזה הופך להערצה/סגידה זה לא הופך למטריד?

מעולם לא סגדו לי,
כך שאיני יודע.
אבל אני חושב שבשלב זה בחיי
האגו שלי צריך קצת סגידה.
אולי אפילו הרבה.
אקבל סגידה כזו בברכה.
חלחלה מתוקה
חלחלה מתוקה • 22 באוק׳ 2017
אכן ברוב המקרים תלותיות היא תוצר של חסר וחסך...ושוב,בתגובתה arch העלתה נקודת מפתח חשובה מאין כמותה לסוגייה -מושא הסגידה הופך להיות נוף רקע,דמות מיתית ,סימבולית ,שקופה וחלולה חסרת פנים ,זהות ושם ,שבאה למלא תפקיד ומשבצת מאוד מסויימת של סטטיסט משני ,בחוויה הפנימית,בסרט שבו הכוכב הראשי שחי וחווה את חלומו הוא לא אחר מאשר הסוגד בכבודו ובעצמו...

הסוגד לא ממש מסתכל באמת על האינדבידואל אותו הוא מעריץ ולו הוא סוגד,אלא משתמש באובייקט הסגידה כאמצעי טכני בדרך למימוש פנטזיה אישית .הוא כמעט ומלהק את אובייקט הסגידה לתפקיד,רק כי אין ברירה והוא חייב למצות את החלום...כולם שחקני משנה בסרט שבו הוא האישו האמיתי...
התייחסתי לדברים כבר אתמול ,בפוסט אותו העליתי בנושא ,שם נגעתי בתופעה מקבילה של סגידה ופולחן מנופחים,קולניים ומוחצנים מדי,ועל מה זה מעיד ,בעיני.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 6 שנים • 23 באוק׳ 2017
bondman​(נשלט){FLR} • 23 באוק׳ 2017
אומנם השאלה לא הופנתה לשכמותי,
אבל
חייב לציין, שאני מפותע פה מהדעות של השולטים והשולטות,

מבחינתי סגידה ואידיאליזציה זה חלק בלתי נפרד מעולם השליטה.
אם היא השולטת שלי,
היא בשבילי מושלמת, היא הכל ואני סוגד לה ( עד טירוף ).
חלחלה מתוקה
חלחלה מתוקה • 23 באוק׳ 2017
שמת לב למה שאמרת ? "אם היא השולטת שלי -היא בשבילי מושלמת " וכו-כלומר שלימותה נובעת לא מכך שהיא באמת מה שהיא ,אלא אך ורק כי היא מקושרת ומיוחסת אלייך ,היא שלך ...ביחס כזה או אחר...אתה הוא נקודת המוצא ולא היא.היא מושלמת בעיניך כי זה מחזק את הדימוי העצמי שלך בעיניך,זה מתחיל ונגמר בך.
ובמה זה שונה מדי מ..."אבא שלי הכי גדול וחזק בעולם " ?

וכאשר היא תפסיק להיות השולטת שלך אז ממילא שלימותה תופקע לאלתר...ושולטת אחרת תהפוך אחר כבוד לכליל השלימות...

אם יש אדם מושלם (ואין כזה ,כי שלימות היא מושג סובייקטיבי ויחסי ) -הוא כזה לא בגללי ..לא כי הוא כך וכך בשבילי,ולא כי הוא עדיין ביחסים מסוימים איתי-הוא כזה כי הוא כזה בהוויתו !
חלחלה מתוקה
בכל אופן ,סגידה והערצה שלא באה מתוך אמונה עיוורת במישהו/י או מתוך תלות נפשית או מימד נפשי אמיתי כזה או אחר , אלא אך ורק מתוך פנטזיה מינית של אמירה חיצונית של ביטויי סגידה ופולחן , או מעשים סימבוליים של הערצה ופולחן, אינה מזיקה ואינה שונה כלל מכל פנטזיה מינית אחרת .הבעעיה מתחילה כשסגידה והערצה עיוורת הופכת לחלק מעולמו הנפשי של הסוגד/ת .מכאן ועד מחיקת האישיות שלו/ה הדרך לא ארוכה מדי.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 23 באוק׳ 2017
ברור שזה מציק יש עוד כמה דברים בחיים חוץ מהבדס'מ.

הערצת יתר ,זה נסיון לחבל בקשר ובחיי האדם שמולך .
גם אם זה לא הכוונה ההתחלתית ,זה התוצאה הסופית
של מהלך שכזה .

כול הכתוב לא רלוונטי,באם המדובר בזוג פרטנרים המשתייכים ליסוד האש.

אילו יש להם כבד מנירוסטה.
ופה כמו מכונת יריה .
הם ימים ולילות יכולים לדבר,ולדבר,ולדבר, על כמה הם
והם והם והם והם ,וכמה האחרים ,לא כמותם.

אצל שכאילו הדיבורים זה 90 אחוז .זהו בעצם התמהיל הבדס'מי המרכזי ביניהם ,אז להם מותר .

שינסו לעשות את זה למשפחת המים ,ויראו מה יקרה להם...
חלחלה מתוקה
arch -אני מצטט אותך " +++++קודם כל, מבחינתם, אם אני כזו "שולטת ופסיכולוגית מהוללת" סימן שאין לי קשיים ובעיות, ואם בכל זאת צץ איזה קושי סימן שאני יכולה לפתור אותו בעצמי באותה שנייה אחרת אני לא שווה כלום. ככה שעזרה מהם, ברמה שמצופה מידיד/בן זוג תקין, בחלומות שלי אני אקבל. אני לבד בתוך משהו שאמור להיחשב קשר.
שנית, מבחינתם אם אני "פסיכולוגית", אני לא בן אדם. אני שם לשרת את הצרכים שלהם להיות מטופלים, מוכלים, מובנים.
סטיה קטנה שלי מהתפקיד הגרנדיוזי שהם ייעדו לי וכל ההערצה הזו תהפוך לזעם גדול. אסור לי לא להסכים איתם בשום דבר, אסור לי להגיד שאני רוצה ספייס מהם ובטח שלא לנתק קשר, אסור לי לא לסלוח להם על הכל, אסור לי לא להצליח לקרוא את המניעים והרצונות שלהם, אסור לי לא לדעת את התשובות לכל צרות היקום. "

תגידי .את באמת מתארת דפוסי התנהגות של נשלטים כלפייך ?דברים שאירעו במציאות ? די מדהים ...,איך בדיוק הפכת משולטת שלהם לפסיכולוגית שלהם ? זה ממש נדיר ששולט/ת ישקיעו בשיחות נפש במושא שליטתם .ולכאורה -מתוקף ההיררכיה המדרגית והדיסטנס שבין שולטת לנשלטיה -איך זה הגיע למצב שבו אסור שלא להסכים איתם ואסור לך לא לסלוח על הכל וכו ...זה כבר הרבה יותר מניסון לשלוט מנטלית מלמטה, זה כבר לסנות לעשות הפיכה ...רבולוציה ביחסי הכוחות ...זה נראה כאילו הכרת שולטים במסווה וכסות של נשלטים, שחיכו לטיימינג הנכון לטפס אט אט על נקודות תורפה ,פירצה או חור קטן שהם ייחלו שימצאו אצלך בטבעת אטמוספירת השליטה שלך ,ומשם לנסות להפוך את הקערה על פיה -אני מפריז ?
ולדעתי -את כן צריכה לשקול לפרסם את הדמוניזציה שספגת מנשלטים במיל שלך...אם זה לא ישנע [מלשון תנועה ] וישכנע את הסוגדים למייניהם, זה אולי יגרום לנסגרים ולנערצים לפחד קצת להיות כאלה ...
חלחלה מתוקה
רק לחדד את שאלתי -הרי איסורים והגבלות השולטת אמורה להטיל ולהחיל על נשלטיה ,ולא להפך, אז איך זה הגיע למצב שבו היה אסור לך שלא להסכים איתם וכו...זה נראה על פניו שהיית שולטת מכילה מדי ומשקיעה מאוד בנפש נתיניה ... icon_smile.gif