ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סגידה-שאלה לשולטים/שולטות

bondman​(נשלט){FLR}
לפני 6 שנים • 23 באוק׳ 2017
bondman​(נשלט){FLR} • 23 באוק׳ 2017
שנינו ביחד כתב/ה:
שמת לב למה שאמרת ? "אם היא השולטת שלי -היא בשבילי מושלמת " וכו-כלומר שלימותה נובעת לא מכך שהיא באמת מה שהיא ,אלא אך ורק כי היא מקושרת ומיוחסת אלייך ,היא שלך ...ביחס כזה או אחר...אתה הוא נקודת המוצא ולא היא.היא מושלמת בעיניך כי זה מחזק את הדימוי העצמי שלך בעיניך,זה מתחיל ונגמר בך.
ובמה זה שונה מדי מ..."אבא שלי הכי גדול וחזק בעולם " ?

וכאשר היא תפסיק להיות השולטת שלך אז ממילא שלימותה תופקע לאלתר...ושולטת אחרת תהפוך אחר כבוד לכליל השלימות...

אם יש אדם מושלם (ואין כזה ,כי שלימות היא מושג סובייקטיבי ויחסי ) -הוא כזה לא בגללי ..לא כי הוא כך וכך בשבילי,ולא כי הוא עדיין ביחסים מסוימים איתי-הוא כזה כי הוא כזה בהוויתו !

אתה לא נשלט. לא תבין.
Anubis
Anubis • 23 באוק׳ 2017
מי שרוצה מוזמן לסגוד לי כמה שהוא רוצה ולהעלות לי זבח ויסקי סינגל מאלט וקנאביס רפואי ?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 23 באוק׳ 2017
שנינו ביחד,
לא תיארתי רק מה שעשו נשלטים מסוימים אלא גם מכרים ונילים מסוימים. אידיאליזציה לא מוגבלת לעולם השליטה בלבד.
אבל בגלל שאנחנו בפורום של שליטה אתייחס לנשלטים שבהם:
נתחיל מכך אני לא שולטת של דיסטנס, אני לא חושבת שלדבר עם מישהו בגובה העיניים (ורחמנא ליצלן- לנהל איתו מספר שיחות נפש) הופך אותי לפחות שולטת. זה דווקא הופך את הקשר ליותר אינטימי כאשר מדובר בנשלט עם נפש בוגרת ויציבה.
בכל מקרה, אני לא חושבת שדיסטנס זה הפתרון לכך, להפך- דיסטנס היה הופך את האידיאלזציה לקלה יותר כי אז הם פחות יודעים מי אני כאדם ויותר קל להלביש עלי דמות אידיאלית.
כמו האלו שמעריצים דמויות סמכות וסליבריטאים שהם לא מכירים באמת אלא רק את הגוון היחיד ועוצמתי שהם מראים לציבור ולכן הם נראים מושלמים יותר בעיניהם, ובגלל המרחק ביניהם קל להשליך עליהם פנטזיות מבלי לקבל פידבק מידי מהמציאות.
וכשאני חושבת על כך כרגע, באמת עם אותם נשלטים זה לא היה קשר קרוב, כי מטבע הדברים לא רציתי להתקרב אליהם יותר מדי עם היחס הזה.
אפילו לא היו בנינו שיחות נפש, פשוט הם קראו משהו בבלוג שלי שדיבר אליהם, שאלו אותי משהו נקודתי ממש וקיבלו תשובה ידידותית, או אפילו סתם קראו את הפרופיל שלי וראו באחת השורות שאני סטודנטית לתחום וזה היה מספיק בשביל להלהיב אותם בצורה חסרת פרופורציות.
אני לא חושבת שהם ניסו לשלוט (בקושי בעצמם שלטו) או תכננו איזה מבצע "השתלטות" מתוחכם, התחושה הייתה של ילדים קטנים שתלויים בדמות מטפלת ורוקעים ברגליים בצורה מביכה כשהיא אומרת להם "לא" על משהו שהם נורא ציפו ממנה.
זה לא שנכנעתי להם, פשוט הרגשתי שאם אני אפעל בצורה מסוימת תתחיל דרמה מיותרת ומטופשת ולא היה לי כוח לזה.
כמובן שכשהרגשתי שזה עבר כל גבול ואי אפשר יותר להסביר להם שיורידו הילוך, כשמסתם מציק זה הופך לזועם, לא המשכתי לספוג וניתקתי את הקשר ובנקודה זאת ראיתי איך מדמות אידיאלית אני הופכת לשטן.
הודעות של "בבקשה תסלחי לי, אני אעשה הכל" שבשניה הופכות ל- "יא בת זונה" ושאר האיחולים ונסיונות מניפולטיביים לסחיטה רגשית שלא עובדים להם ואז הם שוב חוזרים ל"סליחה, סליחה" ואז שוב קללות.
יש מיטב לכת אחד שבמשך 3 שנים תקוע בלופ הזה, ועכשיו לפני שבוע ממש הוא פתח פרופיל חדש בכלוב אחרי שכבר חסמתי אותו כמה פעמים בכל מדיה אפשרית, ואת הפרופיל הזה הוא הקדיש לי באופן ממש מטריד מהכינוי ועד התוכן שבו והתחיל להפגיז אותי בהודעות. זה כל כך מטריד.
היו גם נסיונות להפיץ שמועות חסרות שחר, שמן הסתם אף אחד לא האמין להן, אבל רק מראה איך כגודל האידיאלזציה כך גודל הדמוניזציה שעלולה לבוא לאחר מכן.
אדם שתלוי בך רגשית בקטע חולני, שלא מסוגל להבחין בין הדמות הפנטזיונית שהוא מייחס לך למי שאתה באמת ואי אפשר לשכנע אותו אחרת, זה מלחיץ ואף מסוכן כי כשמטבע הדברים יום יבוא ולא תעמוד באיזו ציפייה מדיומנת הוא "יתהפך" עליך בזעם.
אני לא רוצה לדמיין לאן זה היה מתפתח אם במקום להגיד להם "עד כאן" בשלב מוקדם הייתי משתפת עם זה פעולה בגלל אגו טריפ. משהו גורם לי לחשוב שאם הם היו הופכים לנשלטיי של ממש ובכך היו יודעים עלי עוד פרטים, הייתי מקבלת מהם ביקורי בית לא רצויים.
זה תמיד מתחיל נחמד ומחמיא, אף אחד לא מגיע לאובססיה חולנית מהיום הראשון, אבל זה בהחלט יכול להגיע לזה אם לא שמים לב לזה כי משתכרים מהעוצמה (כשולטים) או מתחושת הטוטאליות (כנשלטים).
לא הכל צריך לפטור ב"ככה זה בדס"מ", אין "ככה זה" כשזה נוגע לביטחון אישי.
חלחלה מתוקה
חלחלה מתוקה • 23 באוק׳ 2017
ל bondman-תופעות של סגידה והערצה אינם יחודיות ליחסי שולטת- נשלט ,אלא הם חלק מתופעה רחבה הרבה יותר וממיכלול של מרכיבים זהים ודפוסי התנהגות דומים של סוגדים- ישנם פולחני סגידות בכתות שונות ומשונות ברחבי העולם , ישנם פולחני סגידות לזמרים ,ספורטאים ולשחקני קולנוע נערצים ,וישנם סגידות אפילו במסגרת יחסים וזוגיים רגילים קרי ונילים,זה קורה כשאחד אדם הוא תלותי וחסר עמוד שידרה ,ואילו השני הוא איש דומיננטי אופורטוניסט,כוחני, תאב שליטה ,נוכל ושרלטן [גם חלק מהתכונות מספיקות פה ... ]
סגידה והערצה היא טבע אנושי כללי, רצון להיאחז במשהו טוטאלי שיספק לנו את כל ההגנות והתשובות. כל אחד מאיתנו קצת סגד או העריץ משהו במהלך חייו, בפרט בשנות חייו המוקדמות .זה טבע אנושי ולא טבע של נשלטים, ולכן ניתן להבין ולחקור אותו לעומק ,ולהוציא ממנו מסקנות
חלחלה מתוקה
חלחלה מתוקה • 23 באוק׳ 2017
לarchangel-אני מצטט אותך שוב ...[שוב ניתלה באילנות גבוהים... ]

"לא תיארתי רק מה שעשו נשלטים מסוימים אלא גם מכרים ונילים מסוימים. אידיאליזציה לא מוגבלת לעולם השליטה בלבד.
אבל בגלל שאנחנו בפורום של שליטה אתייחס לנשלטים שבהם:
נתחיל מכך אני לא שולטת של דיסטנס, אני לא חושבת שלדבר עם מישהו בגובה העיניים (ורחמנא ליצלן- לנהל איתו מספר שיחות נפש) הופך אותי לפחות שולטת. זה דווקא הופך את הקשר ליותר אינטימי כאשר מדובר בנשלט עם נפש בוגרת ויציבה.
בכל מקרה, אני לא חושבת שדיסטנס זה הפתרון לכך, להפך- דיסטנס היה הופך את האידיאלזציה לקלה יותר כי אז הם פחות יודעים מי אני כאדם ויותר קל להלביש עלי דמות אידיאלית. "

לגמרי מסכים שאידיאליזציה נמצאת גם במקומות אחרים ובדיוק על זה כתבתי פה למטה תגובה ,לפני מספר דקות .אבל בדיוק..את ציינת הערצה לסלבריטאים וכו, בדיוק את זה הזכרתי וזה מביא אותי לאנקדוטה ספציפית -ג'ימי קונורס היה אחד מגדולי הטניסאים, הוא פרש בשנת 1995 ,אגדה אמיתית .הוא הגיע לארצינו בשנת 91 בערך להשתתף בטורניר טניס .עכשיו ...פתחתי את עיתון ידיעות אחרונות במהלך הטורניר ,שם הופיעה כתבה של מעריצה מושבעת של קונורס- היא כתבה שם שהיא הגיעה לראות את האליל שלה לראשונה בחייה לייב, מתאמן...היא נכנסה למגכרש בכדי לקבל ממנו חתימה ונתקלה בצעקה וגערה שלו -" ,עופי החוצה מיד , את מפריעה פה לאימון " -היא כותבת שהיא נפגעה עד עמקי נשמתה ממנו וכל ההערצה שלה אליו התפוגגה מיד ואולי הוא טניסאי ענק ,אבל איש קטן ומגעיל,כך היא כתבה ...נזכרתי בזה כשכתבת על הערצה לסלבס שמאירה צד מלאכותי ויח"צני שלהם, ולא אומרת ולא כלום על אישיותם האמיתית ....

אני לגמרי לא התכוונתי לומר שלנהל שיחות נפש עם נשלט/ת זה מפחית משהו מהשליטה- להפך בעיני זה דבר נפלא ואני מסכים לחלוטין שזה מעמיק את האינטראקציה והחיבור שביניהם ,אני בעצמי דוגל בכך ונוהג כך עם כל מי שסביבי, ללא הבדלי דת ,גזע ,מין וסטטוס מיני ...

ברור שכן חייבים דיסטנס סימלי ומעשי מסויים ,בשביל להציב גבולות וליצור אלמנט של חיץ פסיכולוגי ,חיץ כזה שייצר את הגירוי והעוררות מהבדלי ההירככיה שביניהם .

אני ממש נדהם מאיך שאנשים הפכו את עורם והעזו לרדת לרמה של ניבולי פה וערסיות מובנית כלפייך. מזעזע וערסי ובריוני ולא בוגר בעיני .
בקשר לאובססיבי שנחסם שוב ושוב על ידך, הוא באמת חושב שהוא יצליח לשכנע אותך אחרי כל הסיוטים שגרם לך ?

נראה לי שהמכנה המשותף לנשלטים הוירטואלים שהציקו ומציקים לך הוא -ילדותיות ואולי אף אקסצנטריות מסויימת .כמו שציינת הם היו כמו ילדים שרוקעים ברגליים כלפי דמות אם ....שולטת..... וממשיכים להתנהג ככאלה כשהם מקבלים סירוב, ואז מציקים ומטרידיםמ ללא הרף .

כמובן שלא ניתן להכליל או לפתח פרופיל נפשי גורף של גברים שמחפשים אחר דמות אם /שולטת מחנכת ומענישה ,אבל לעיתים ילד שקיבל עודף פינוק מאימו בילדותו, לא מסוגל ולא רגיל לשמוע לא, ובאותה נשימה קשור מאוד לדמות האם, בפרט אם היא היתה דמות דומיננית בחייו ...ולעיתים דווקא חסך בדמות אם או היעדר אם, יוצר את הריגוש המיני והנפשי משליטה נשית /אימהית .ולפעמים אין קשר אלא מדובר באדם כפייתי או אקסצנטרי
זה נושא מאוד מעניין, בכלל הבדסמ והפסיכולוגיה הם שני קוווים מאוד מקבילים ונרדפים .זה כל כך הרבה מעבר לריגוש המיני פרופר,הבדסמ הוא כל כך נפשי ופסיכולוגי .