בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תחרות הסיפורים נושאת פרסים עלתה לאוויר- היכנסו להצביע ולהשפי

The Mistress​(שולטת)
לפני 6 שנים • 5 בנוב׳ 2017
The Mistress​(שולטת) • 5 בנוב׳ 2017
מקווה שהשופטים ישכילו לראות מהם הסיפורים הכי ראויים לעלות לגמר
TheMentor​(שולט)
TheMentor​(שולט) • 5 בנוב׳ 2017
אנשים תירגעו! חודש הבא אני מבטיח תחרות סיפורים ללא קהל עם שלושה שופטים.
הכי הוגן בעולם. ובלי שום בלאגאן.
TheMentor​(שולט)
TheMentor​(שולט) • 5 בנוב׳ 2017
ואגב... יצא לי במיקרה לשוחח עם מישהי שהיא ידידה טובה ואדם טוב, לא חשדתי בכלום ופתאום היא אומרת לי שהיא זו שכתבה את סיפור 17.
היא לא מבינה מה יש לנו נגדה. היא לא גייסה שום צבא עבדים או משרתים שיצביע למענה. היא רק סיפרה לחברים שלה שהיא כתבה את סיפור 17. והיא לא מבינה על מה המהומה כי היא באמת עשתה את זה בתום לב - והיות ואני מכיר אותה - אני לגמרי מאמין לה!!!

אז הינה דוגמא לזה שגם תמימות מוחלטת מובילה לתוצאות מעוותות בדעת קהל - פשוט כי חברים שלה הצביעו לה. בשיא התמימות.

יוזמי התחרות צריכים להחליט אם התחרות היא תחרות פופולריות או תחרות איכות סיפורים.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 5 בנוב׳ 2017
כותבת מס' 17, רק רוצה להבהיר שאין לי משהו נגדך ושאני מצטערת אם משהו שאמרתי פגע בך.
זה נראה לי לגמרי הגיוני שהכל קרה בתמימות, אבל פשוט התוצאה הסופית (תחרות פופולריות) מבאסת אותי.

בכל מקרה זה לא עניין נורא. באסה בקטנה. יעבור לכולנו.
קולורדו​(אחר)

מה אגיד לכם...

קולורדו​(אחר) • 5 בנוב׳ 2017
ההכרזה על תחרות סיפורים עשתה לי נעים בגב. אני אוהב סיפורים, קצרים במיוחד.
נו נו.
סיפורים. ההגדרה הזו אינה דבר של מה בכך.
סיפור הוא תוכן שמלבד היותו נשען על המילה הכתובה בלבד, ולפיכך הוא מחוייב לה טוטאלית, למילה, למשפט, לתחביר, לדקדוק ולניסוח, הרי שעליו גם להיות עם מבנה ידוע פחות או יותר. עליו להיות עם התחלה, אמצע וסוף. עליו לרגש במידה או להשכיל במידה או להפעים.
מיקבץ הטקסטים שקראתי כאן אינם עונים לדרישות יסוד אלו כלל.
תיאור סכמטי של - אני עשיתי לה, הוא עשה לי - אינו סיפור. וכשזה מבוצע ברשלנות, עילגות וחוסר חן (להוציא אולי שניים וחצי סיפורים) הרי שכל מה שאוכל להסיק הוא שישבנים לא מעטים משל הכותבים ראויים להצלפות חינוך הגונות למען העתיד, למען תקן דרכים ספרותיות לא סלולות.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 5 בנוב׳ 2017
לא אהבתי את הגישה האליטיסטית שלך קולורדו. לדעתי צריך לעודד כמה שיותר אנשים לכתוב סיפורים.
Ollie​(נשלטת)

Re: מה אגיד לכם...

Ollie​(נשלטת) • 5 בנוב׳ 2017
קולורדו כתב/ה:
ההכרזה על תחרות סיפורים עשתה לי נעים בגב. אני אוהב סיפורים, קצרים במיוחד.
נו נו.
סיפורים. ההגדרה הזו אינה דבר של מה בכך.
סיפור הוא תוכן שמלבד היותו נשען על המילה הכתובה בלבד, ולפיכך הוא מחוייב לה טוטאלית, למילה, למשפט, לתחביר, לדקדוק ולניסוח, הרי שעליו גם להיות עם מבנה ידוע פחות או יותר. עליו להיות עם התחלה, אמצע וסוף. עליו לרגש במידה או להשכיל במידה או להפעים.
מיקבץ הטקסטים שקראתי כאן אינם עונים לדרישות יסוד אלו כלל.
תיאור סכמטי של - אני עשיתי לה, הוא עשה לי - אינו סיפור. וכשזה מבוצע ברשלנות, עילגות וחוסר חן (להוציא אולי שניים וחצי סיפורים) הרי שכל מה שאוכל להסיק הוא שישבנים לא מעטים משל הכותבים ראויים להצלפות חינוך הגונות למען העתיד, למען תקן דרכים ספרותיות לא סלולות.

הצד ההגיוני שלי אומר: "נו נו."
הצד התחרותי אומר: "אני בשניים וחצי? אני בשניים וחצי?"

אני שונאת את הצד התחרותי.
גבעות​(נשלט)
לפני 6 שנים • 6 בנוב׳ 2017

דיון בפני עצמו

גבעות​(נשלט) • 6 בנוב׳ 2017
The Great OZ כתב/ה:
לא אהבתי את הגישה האליטיסטית שלך קולורדו. לדעתי צריך לעודד כמה שיותר אנשים לכתוב סיפורים.

אני דווקא מסכים חלקית עם קולורדו. כתיבה שנעשית ללא מודעות מסוימת מניבה תוצאות שאם היית מדרג את כולן סביר שהיית מקבל גרף התפלגות א-סימטרית. יותר בוסר. פחות איכות. תמצא את ההפשטה שמתאימה לך לתאר את המצב. זו דעתי האישית כמובן, ולעניין האם לעודד אנשים לכתוב:

התומכים בזרם זה עובדים כבר כמה שנים על פרוייקט ענק NaNoWriMo וחשיפתו לקהל- כל העולם מוזמן לשבת במשך חודש ולכתוב נובלה ב 50,000 מילים ולא מילה פחות. זה מתנהל כמו מרוץ. מרתון אמיתי בתחום הספרות. נכון שזו תרומה אדירה לכתיבה היצירתית, אבל בו בזמן אין באמת ביקורת גם של סגל הפרוייקט וגם של הכותבים על עצמם. בגלל שאין זמן לשבת ולעשות לביתך על החלקים שכבר נכתבו, הרבה מאוד מהסיפורים פשוט חוטאים בדמויות וקווי מחשבה שכוחים, מתיחות מיותרות לנרטיב וחלקים סתמיים, ולעתים אף פלגיאט ולורם-איפסום. בסופו של דבר, סופרי-מילים אלקטרוניים נותנים לך מדלייה.
תחשבו מה זה אומר על הסופר הקלאסי, שיכול לשבת שנים במחקר מעמיק, בטיוטות וקרעי טיוטות, בעריכה והגייה. הוא יוצא עם נובלה לחנות הספרים, ואם לא כתב יצירת מופת או רב-מכר, הוא נשאר רק עם הפרוייקט הבא. באופן אישי אני לא סובל לעשות רפלקציה עצמית. מתרחק מזה כמו אש. סופרים מקצוענים הם ההפך הגמור.

יש סדרת אנימה מעניינת שיצאה השנה, Re:Creators שמה. על רגל אחת היא מנסה לחקור את הסיטואציה בה הדמויות הפיקטיביות שאנו כותבים בסיפורים קמות לתחייה בעולמנו, והקונפליקט הענק הנוצר בין אותם גיבורים ונבלים פנטסטיים לבינינו- האלים חסרי הכח שיצרו אותם. הסדרה מתעסקת רבות בתהליך הכתיבה, היצירה, החיבור הרגשי של הקהל אליה. והנבל הראשית? היא קמה לתחייה בעקבות ההתאבדות של המאיירת החובבנית שלה. מה יעשה אדם בעל כוחות-על כאשר הוא מגלה שהאל שלו מת? מומלץ בחום.

לסיכום, כתיבה זה מסובך. אנו חובבנים שעושים זאת בשביל סיפוק עצמי, בידור, או פרס במקרה הזה.
כאחד שקרא מאות סיפורי זימה ורק התחיל לכתוב, אני לא מסכים שאני צריך לקבל כאפות על התחת כדי להשתפר, אבל כן מסכים שצריך להשתפר.
שלגי
לפני 6 שנים • 6 בנוב׳ 2017
שלגי • 6 בנוב׳ 2017
The Great OZ כתב/ה:

לדעתי, צריך לעודד כמה שיותר אנשים לקרוא - ולא רק פורנו וארוטיקה בכלוב, אלא בכלל.
זוכרים שפעם אנשים היו קוראים ספרים? icon_smile.gif