בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פלישת השליטה לתחומים פרטיים

hrgiger
לפני 6 שנים • 11 בינו׳ 2018
hrgiger • 11 בינו׳ 2018
אני יכולה לדרוש, ממי שמלכתחילה שם את עצמו בידיים שלי, כמעט הכל. אני יכולה לדרוש והוא או היא יכולים לסרב או לציית.
קשר לא חייב להיות מוגדר כטיפול בשביל שאדרוש ממנה לצאת לריצה בבוקר או ממנו לא לאכול מטוגן.
אני יכולה, לא כי לשולטות מותר, אלא כי זה אופי הקשר ביננו.
וכי לפעמים, עם כמה מתנשא ופטרוני שזה נשמע, אני יודעת טוב יותר מהם.
וכי אם מותר לי להכאיב לו כשהוא שונא כאב(רק כי בא לי), גם מותר לי לדרוש ממנו לקרוא ספר בשבוע (רק כי בא לי).
Alpha1one1​(שולט)
Alpha1one1​(שולט) • 11 בינו׳ 2018
לגיטימי כל עוד זה בתחום תיאום הציפיות ההדדי.

לדוגמא שולט שמצהיר שמה שעודה לו את זה הוא שליטה בכל תנועה, מעשה, הרגל בחיים הפרטיים זקוק לנשלטת שמקבלת את זה ורוצה בזה. אז זה חלק מהיחסים ביניהם.
וההפך כמובן.
בדיוק נתקלתי במישהו שהצהירה שזה בדיוק מה שהיא מחפשת. אורח חיים בריא שיכלול תזונה נכונה כושר והפסקת עישון סיגריות וגוינטים. ומהות השליטה בעיניה זה קודם כל שם. לי אישית זה פחות מתאים וכל זוג שימצא את הדרך שלו בעזרת תיאום ציפיות או אולי גם בדיקה של איך זה מרגיש כשהשולט נכנס למקומות האלו, ואז או שמאמצים את זה או שמוותרים.
lumen​(נשלטת)
lumen​(נשלטת) • 11 בינו׳ 2018
להפסיק לעשן ..
זאת החלטה שגוררת אחריה לא מעט השלכות קשות להתמודדות .
יש תסמינים פיזיים שצריך להתמודד איתם (רעידות, עייפות עקב זה שהגוף לא מקבל "בוסט" מהניקוטין יותר ועוד רבים )
יש תסמינים פסיכולוגים להתמודד איתם (מה אני יעשה בזמן הריק שלי? במה אני יתעסק ?מה אני יעשה כדי לקחת הפסקה ולהירגע?)
יש תסמינים רגשיים להתמודד איתם ( "קריזים", התפרצויות כעס, קוצר רוח, מוד סווינג)
לדעתי "לדרוש" (לחייב) נשלט לעבור את התהליך הבלתי נסבל הזה לגיטימי רק כשהפרמטרים הבאים קיימים :
1.כשהשולט והנשלט נמצאים בקשר קבוע וארוך
2.כשהשולט יודע למה הוא נכנס ומוכן להיות שם ולהתמודד עם ההשלכות הנ"ל יחד עם הנשלט
3.כשלנשלט מלכתחילה יש רצון כלשהו להפסיק / להפחית את הסיגריות.
( אני למשל אדם מעשן. שלא מעוניין להיגמל. ושאוהב (מאוד) את כול תהליך העישון.. המחשבה שאני אכנס לקשר עם שולט ושהוא יכריח אותי להפסיק היא מגוחכת בעיני )
Mine​(שולט)
Mine​(שולט) • 11 בינו׳ 2018
מונאלילה ! לטעמי לבקש ממישהי לא לעשן זה ממש מוגזם.

אולי אני שמרן אבל אני בעד דברים קצת פחות קיצוניים, כמו למשל להכנס לה לנשמה, לגעת לה בשדים, לעטוף לה את הפחדים, לחבק לה את השריטות להוציא ממנה את הילדונת הפגיעה והרגישה, להוציא ממנה את הזונה המיוחמת והמטונפת, לנער ממנה את כלבת הרחוב הקטנה שהיא, לשעבד לי אותה נפש וגוף, לחנך אותה, לאלף לי אותה, להפוך אותה לצייתנית קטנה, נאמנה, רכה ורטובה שיושבת למרגלותיי וממתינה בסבלנות שאתייחס אליה.

מקריאת כל קודמיי הטיפוליים כל כך, כנראה שאני הרשע היחיד בסדום.
Alpha1one1​(שולט)
Alpha1one1​(שולט) • 11 בינו׳ 2018
Enav25 כתב/ה:
להפסיק לעשן ..
זאת החלטה שגוררת אחריה לא מעט השלכות קשות להתמודדות .
יש תסמינים פיזיים שצריך להתמודד איתם (רעידות, עייפות עקב זה שהגוף לא מקבל "בוסט" מהניקוטין יותר ועוד רבים )
יש תסמינים פסיכולוגים להתמודד איתם (מה אני יעשה בזמן הריק שלי? במה אני יתעסק ?מה אני יעשה כדי לקחת הפסקה ולהירגע?)
יש תסמינים רגשיים להתמודד איתם ( "קריזים", התפרצויות כעס, קוצר רוח, מוד סווינג)
לדעתי "לדרוש" (לחייב) נשלט לעבור את התהליך הבלתי נסבל הזה לגיטימי רק כשהפרמטרים הבאים קיימים :
1.כשהשולט והנשלט נמצאים בקשר קבוע וארוך
2.כשהשולט יודע למה הוא נכנס ומוכן להיות שם ולהתמודד עם ההשלכות הנ"ל יחד עם הנשלט
3.כשלנשלט מלכתחילה יש רצון כלשהו להפסיק / להפחית את הסיגריות.
( אני למשל אדם מעשן. שלא מעוניין להיגמל. ושאוהב (מאוד) את כול תהליך העישון.. המחשבה שאני אכנס לקשר עם שולט ושהוא יכריח אותי להפסיק היא מגוחכת בעיני )

בול.
הכל בהסכמה
בטוחה​(נשלטת)
לפני 6 שנים • 12 בינו׳ 2018
בטוחה​(נשלטת) • 12 בינו׳ 2018
בשליטה 24/7 מתמסרים לשולט בכל תחומי החיים. זה יכול להיות הפסקת עישון, שינוי בתזונה וכו׳
נקודת המוצא של הנשלטת היא שהשולט לא יעשה שום דבר שיפגע בה ובמסגרת האמון הזה מתנהלים יחסי השליטה, אם הנשלטת מרגישה שהוא לא ראוי לאמון הזה והוא פוגע בה, היא צריכה לעצור ולסיים את הקשר.
ספציפית לגבי עישון, לדעתי זה מאוד תלוי ברצון של הנשלטת, אם היא באמת לא רוצה להפסיק לעשן והיא תעשה את זה כדי לרצות אותו וזה יהיה לה קשה והיא תסבול מכל רגע, זה קצת מפספס את הרעיון של השליטה, כי בסופו של דבר זה פוגע בנשלטת ולא עושה לה טוב.
אבל כן, זה לגיטימי בשליטה של 24/7 לדרוש את זה.
Mary Jane
לפני 6 שנים • 12 בינו׳ 2018
Mary Jane • 12 בינו׳ 2018
גם אני בדעה שהכל, כמעט הכל, לגיטימי, כל עוד יש תיאום ציפיות והפקת תועלת או הנאה הדדית.
צריך להבין, עם זאת, שהתערבות בחייו של אדם בעניינים כמו כמה לאכול וכמה לשקול, מתי לעשן או באיזו מידה להשקיע בספורט או בלימודים, כאילו היה ילד, הופכת אותו לתלותי ונידי ואותך למן הורה, שוטר או האח הגדול שעינו פקוחה תמיד. לכאן או לכאן, זה דורש זמן, סבלנות של פיל, התעסקות בלתי פוסקת באחר ואחריות לא קטנה, ומתאים למי שמוכן לשאת את עול החיים של אחר על כתפיו.
כשלעצמי, לא מצאתי זאת מתגמל.
פייה{O}
לפני 6 שנים • 13 בינו׳ 2018
פייה{O} • 13 בינו׳ 2018
למען האמת לא היה מזיק לי מישהו שיחסוך ממני את הצורך המייגע במשמעת עצמית ויכפה עלי להיות בריאה, נהדרת, בכושר על, נקיה מג׳אנק טלוויזיוני ומסודרת.

בואו בהמוניכם!
יוצר יצרי

לנשלטת... לא לנשלט.

יוצר יצרי • 13 בינו׳ 2018
Madame T כתב/ה:
אישית, אני לא חובבת עישון (בלשון המעטה), ומי שבסביבתי - ללא קשר לשליטה, מתבקש לא לעשן לידי.

השולט כמובן יכול להסביר לנשלט לגבי נזקי עישון וכו' (למרות שסביר להניח שהמעשנים מודעים להם),
ואני לא חושבת ששולט יכול לכפות על נשלט שלא לעשן בכלל (שלא בנוכחותו), אבל בהחלט יכול לדרוש ולצפות ממנו לא לעשן לידו!
hrgiger
hrgiger • 13 בינו׳ 2018
או לנשלט. כי יש הומואים בעולם.
או פשוט כי לרוב מדברים בזכר (לצערי) כשמדובר במשהו ערטילאי.

ופיה - רציתי להגיד שאני באה. אבל זה נשמע כמו עבודה קשה מידי (: