סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז מה אומרים לרופא?

נשלטת מלמעלה​(מתחלפת)
לפני 6 שנים • 1 בפבר׳ 2018
בתור אחת שעוסקת בתחום הרפואי אין משהו שהרופאים והאחיות לא ראו/שמעו/קראו... כולל דברים שקרו במערכות יחסים וניליות לחלוטין כשבן או בת הזוג ניסו "לפלפל" את העיניים וזה נגמר רע...

עצה ראשונה שלי היא אל תעשו מראש דברים שיגרמו לכם להגיע לבית חולים... אבל תאונות קורות
עצה שניה שלי פשוט תספרו את האמת אולי לא לפרטי פרטים אבל אם תגידו שזה קרה במהלך אקט מיני הרוב לא ישאלו יותר מידי שאלות מביכות ולא ישפטו אתכם, זה עדיף מלעורר חשד להתעללות. תתפלאו לגלות כמה מהם הם בדסמים בעצמם...

ואם אתם מתביישים יש פה לא מעט רופאים בכלוב... או לפחות כאלו שמציגים את עצמם ככאלו
שלגי
שלגי • 1 בפבר׳ 2018
אומרים את האמת.

אמרו את זה קודם, לפני
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 1 בפבר׳ 2018
תודה, כולכם. אני יודעת שצריך לומר את האמת. פשוט הייתי צריכה את העידוד שלכם.
עבר בשלום. ובלחיים סמוקות כדבעי.
הנה התיאור:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=100570

אגב, לא התכוונתי להסתיר שמדובר עליי (בפוסט הראשי). חשבתי שזה מספיק ברור שאני צוחקת מתוך מבוכה, ושאין שום חברה היפותטית...
ronni​(נשלט)
ronni​(נשלט) • 1 בפבר׳ 2018
היי , הצגתי את עצמי בעבר ..אני רופא צעיר שעושה תורניות רבות במיון .
אין לי חודש שמטופלים לא באים עם תאונות שקראו תוך כדי " התחממות עניינים" או לפעמים דברים שנתקעו או סתם שאלות "עבור חבר".
גם בתור אחד שיחסית צעיר במקצוע אני מיירט בקלות את השואלים ומבין ברוב הפעמים במה מדובר ..
אין לכם מה להתבייש , ספרו בקצרה מה קרה ומה הבעיה , לא פעם אחרי שאני מתחיל לרדת לפרטי המקרה - כי לא מתמיד מסתדר הסיפור לממצאים
אני כבר אבין שקשה לכם לשוחח ליד המלווים ואני אבקש מהם לצאת..אני אדאג לנסח את זה בטופס שחרור שלא תצאו מפודחים...

תרגישו חופשי לשוחח על הכל..

תרגישו טוב
ronni​(נשלט)
ronni​(נשלט) • 1 בפבר׳ 2018
היי , הצגתי את עצמי בעבר ..אני רופא צעיר שעושה תורניות רבות במיון .
אין לי חודש שמטופלים לא באים עם תאונות שקראו תוך כדי " התחממות עניינים" או לפעמים דברים שנתקעו או סתם שאלות "עבור חבר".
גם בתור אחד שיחסית צעיר במקצוע אני מיירט בקלות את השואלים ומבין ברוב הפעמים במה מדובר ..
אין לכם מה להתבייש , ספרו בקצרה מה קרה ומה הבעיה.
לא פעם אחרי שאני מתחיל לרדת לפרטי המקרה הסיפור מקרה לא תמיד מתאים לממצאים ..
ברוב המקרים האלו אני כבר אבין שקשה לכם לשוחח ליד המלווים ואני אבקש מהם לצאת,
אני אדאג לנסח את הדברים במכתב השחרור שלא תצאו מפודחים...
בשביל זה אנחנו פה ,
תרגישו חופשי לשוחח על הכל..

רוני
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 6 שנים • 4 בפבר׳ 2018
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 4 בפבר׳ 2018
עוד סיבה לומר את האמת - על צוותים רפואיים חלה חובת דיווח במקרים שבהם יש חשד לפגיעה שנובעת מאלימות. זה לא אומר שידווחו למשטרה אלא במרבית המקרים שיגיעו עובד/ת סוציאליים שינסו לדבר עם הנפגע/ת לבד.

חיסכו לכם ולצוות הרפואי ולעו"סים זמן וצרות ופתחו את תיאור הבעיה ב"שיחקנו בסגנון של חמישים גוונים של אפור ואז...".

כל רופא/ה ואח/ות כבר ראו דברים הרבה יותר קינקיים ממה שזה לא יהיה שהביא אתכם לביקור רפואי.

[ סוף סוף יש שימוש לספרים של חמישים גוונים של סטיריאוטיפים ]
פייה{O}
לפני 6 שנים • 5 בפבר׳ 2018
פייה{O} • 5 בפבר׳ 2018
לא מדוייק.
חובת הדיווח של צוותים רפואיים על אלימות חלה רק על קטינים, ולמעשה כאשר מדובר באישה בוגרת חל *איסור* על הרופא לדווח או להגיש תלונה ללא הסכמתה של האישה.
נשלטת מלמעלה​(מתחלפת)
הפייה צודקת. תשים לב בעצמך שיש תיקון לחוק:
תקנות שר הבריאות לגבי תיקון לחוק למניעת אלימות במשפחה בדבר חובת היידוע. החוק מחייב אנשי מקצוע שונים לידע כל מי שמתעורר חשד שנפגע לאחרונה ע"י בן זוג, על האפשרות לפנות לגורמי טיפול ולצייד אותו בכתובות וטלפונים של שירותי הרווחה והמשטרה הקרובים למקום מגוריו/ה.

דפוק אבל זאת המציאות.
פייה{O}
פייה{O} • 5 בפבר׳ 2018
https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/HQD/QualityTests/Documents/violence/alb_nispa.pdf

הפייה תמיד צודקת (:
כאמור עבור קטינים וחסרי ישע יש חובת דיווח,
עבור בוגרים יש חובת יידוע בלבד באפשרויות העומדות לרשותם.

נשמע דפוק ועלול להיות מאוד מתסכל עבור הצוות הרפואי אך יש בזה הגיון רב - נועד לאפשר לנשים (או גברים כמובן) קורבנות אלימות להגיע לקבלת טיפול רפואי ותמיכה ללא חשש גם אם הן בוחרות שלא להתלונן.