סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

צריך מידות לאיס מעץ

master281
לפני 19 שנים • 16 באוג׳ 2004

צריך מידות לאיס מעץ

master281 • 16 באוג׳ 2004
אורך
עובי
ורוחב
תודה מראש
master281
לפני 19 שנים • 16 באוג׳ 2004

מידות ל איקס מעץ

master281 • 16 באוג׳ 2004
טעות למעלה
{dOmCruise{A
לפני 19 שנים • 20 באוג׳ 2004

מנסה לעזור

{dOmCruise{A • 20 באוג׳ 2004
ובכן, אנסה לעזור קצת.
כדי שהאיקס יהיה יציב וחזק, מומלץ שהעץ יהיה לפחות בעוסי 3 ס"מ, או טיפה פחות, מה שנקרא 1 צול שזה בערך 2.5 ס"מ.
רוחב של מוט לא הייתי בונה פחות משבעה ס"מ ואפילו 10 ס"מ.

אם העץ עבה מספיק ורחב מספיק ניתן להוסיף רגליות קצת מעל גובה הרצפה כדי שהסאב/ית יוכלו לעלות קצת על האיקס.

אורך המוטות - אפשר לחשב בטריגונומטריה, אבל יותר פשוט לבקש מהסאב/ית לשכב על הריצפה, בפישוק רגליים רצוי, ולמדוד את המרחק מקרסול שמאל לפרק כף יד ימין.

זה המרחק של נקודות הקשירה, ולזה תוסיף 10 ס"מ לכל קצה לפחות.

אם מדובר שמישהו/י נצוכים בציוחד, תאריך עוד יותר, ותדאג שנקודות הקשירה לידיים יהיו ניתנות להזזה.

חיבור שני המוטות :
למתחילים, הניחו את המוטות אחד על השני קידחו חורים והדקו עם 3-4 ברגים של 8 מ"מ או 5/16 בקוטר, כולל דיסקיות רחבות במיוחד.
לא לשכוח להשתמש בדיסקיותקפיץ למיעת פתיחת ברגים..

יש ברגים עם ראש עגול שטוח מיוחדים לזה.
או ברגים רגילים.

לנקודות הייתי משתמש בווים סגורים באותו קוטר של הברגים דלעיל, המתהדקים באום מאחורי האיקס, ולא בוו מתברג שהינו פחות חזק, מה גם שבוו כזה ניתן בקלות להזיז את מיקומו ע"י קדיחת חורים נוספים.

את האיקס אפשר לחסר לקיר אם יש מקום למניעת התהפכות, באופן קבוע או זמני.

ומי שמתעצל לבנות לבד, מי שאין לו את הכלים או היכולת או הזמן, שיפנה אלי ואני כבר אבנה עבורו.
master281
לפני 19 שנים • 21 באוג׳ 2004

תודה לך

master281 • 21 באוג׳ 2004
על המידות ועל תאור ההרכבה
עזרת מאוד
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 22 באוג׳ 2004

ומומלץ להוסיף לרשימת הקניות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 22 באוג׳ 2004
ארבע קרבינות לשחרור מהיר.

אלו חיבורי שניתן לשחרר גם כשהם תחת עומס, בניגוד לטבעות סנפלינג או פתרונות דומים שכבר ראיתי בשימוש.

הרעיון הוא שגם אם כל המשקל של הסאב/ית נמצא על לולאה אחת, עדיין ניתן יהיה לשחרר את החיבור לאותו וו.

יש צורך לשים לב במצב שיש בו צורך בשחרור מהיר שכזה שהסאב/ית לא יקרסו לרצפה.

---

פריט מומלץ נוסף הוא אזיקי עור - בחבלים או אזיקי מתכת יש סיכון גבוה יותר לפגיעה בגידים ובצבים באזור שורש כף היד, במיוחד כאשר לעיתים כל המשקל של הגוף נתלה על הקשירה.

אני מעדיף אזיקים עם סקוץ' - כי ניתן לכוון אותם בדיוק להיקף שיאפשר להם להסתובב על פרק היד, אך בלי שיחליקו למעלה, לכיוון הגיד והעצב של האגודל.
ייתרון נוסף של הסקוץ' - במשך המשחק האזור יכול להתנפח, והסקוץ' מאפשר התאמה מחודשת בקלות ובמהירות.

===

בהצלחה ובהנאה!
009​(אחר)
לפני 19 שנים • 22 באוג׳ 2004
009​(אחר) • 22 באוג׳ 2004
המידות התקניות לצלב הם

פיסוק של 1.2 מטר (כלומר המרחק בין הקצוות למטה)

והגובה 2.3 מטר(הגובה של הקורות האורכות)

009