שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

נטיה מינית?

זאלופון​(שולט)
לפני 6 שנים • 17 באפר׳ 2018
זאלופון​(שולט) • 17 באפר׳ 2018
פלייפול כתב/ה:
לא, בכלל לא. פשוט לא זכור לי שנתקלתי בעוד חברים כאן שעושים את זה.

אני עשיתי את זה. אמנם זהו אתגר כמעט בלתי ניתן לפיצוח, חידת כלוביצר של ממש, אבל שום חידה לא לנצח תעמוד בפני בעלי אינטליגנציה גרגנטואית שכמונו.

בקיצור, פשוט תצטטו מישהו אחר ותחליפו את הכינוי בסוגריים המרובעים. למה אי אפשר פשוט לצטט את התגובה האחרונה, זה כבר נשגב גם מבינתי האינסופית.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 באפר׳ 2018
כתבתי על זה לפני כשנה בבלוג שלי:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=72436&postid=619932

בקצרה: בדס"מ זאת לא נטייה מינית, וגם לא סטייה מינית ואפילו לא העדפה מינית אלא זהות מינית. ההסבר כאמור, בלינק.
Nutella​(נשלטת)
Nutella​(נשלטת) • 17 באפר׳ 2018
ArchAngel כתב/ה:
כתבתי על זה לפני כשנה בבלוג שלי:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=72436&postid=619932

בקצרה: בדס"מ זאת לא נטייה מינית, וגם לא סטייה מינית ואפילו לא העדפה מינית אלא זהות מינית. ההסבר כאמור, בלינק.

אהבתי.

אבל יש כאלה שנמשכים לבדס"מ לא מבחינה מינית ואז ההגדרה כבר לא נכונה.

אני חושבת שהמושג בדסמ עומד בפני עצמו.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 באפר׳ 2018
אז המילה "מינית" מושמטת ונותרת רק המילה "זהות". כמובן, בהנחה והבדס"מ אצל אותו אדם הוא חלק מהותי ממה שמעסיק אותו.
samueld
samueld • 17 באפר׳ 2018
לדעתי, זו לא נטייה מינית. המשיכה לבדס"מ, מגיעה מהרגש, מהנפש, מאיזשהיא חוויה שעברנו.
ואני מדבר כמובן על האנשים והנשים שחיים את זה ומרגישים את החסר והצורך הזה עמוק בנפש,
ולא סתם מחפשים גיוון לחיי המין הנורמליים שלהם.
אם נמשיך בקו החשיבה הזה, אז טיפול פסיכולוגי, קבוצת תמיכה וכאלה, יכולים אולי לפתור את זה.
גילוי נאות- אני עכשיו בדיוק בודק את הנישה הזאת. אני יעדכן בממצאים.
זוהי דעתי. וכמו שאמר וולטר, (פילוסוף וסופר צרפתי 1694-1778) -
"אינני מסכים למילה מדברייך אך אהיה מוכן להיהרג על זכותך לומר אותם."
אגב, אותו וולטר גם אמר "אלוהים לא יצר את הנשים אלא כדי לאלף את הגברים."
האם זהו גילוי לבדס"מ במאה ה-16? נקודה למחשבה.... חחח
הקנדי​(נשלט)
הקנדי​(נשלט) • 17 באפר׳ 2018
האם בדסמ זו רק העדפה / נטיה מינית? אולי לחלק. אפשרות נוספת היא סגנון חיים, בדיונים בפורומים בחו"ל מקובל מאוד להשתמש במושג life style. למשל, אם נשלט מאמין שנשים (גם וניליות) נעלות על גברים, כמובן שזה כבר מעבר להגדרה של העדפה / נטיה מינית.
לדעתי רבים חושבים שהסיפור עם בדסמ קשור רק למיניות. לדעתי, לפחות לחלק ממי שבדסמ מהווה חלק מחייו, זו גם פרקטיקה שנובעת מסט ערכים מסויים.
Fuck my asshole​(אחר)
לפני 6 שנים • 23 באפר׳ 2018
Fuck my asshole​(אחר) • 23 באפר׳ 2018
גששית כתב/ה:
מלכת המלכות כתב/ה:
אני לא אוהבת הגדרות אבל אם את מתעקשת על הגדרה אז דווקא בויקיפדיה זה מוסבר יפה

"נטייה מינית (או אוריינטציה מינית) פירושו כלל המשיכות המיניות שאדם מסוים חש באופן כללי, ובאופן עקבי, כלפי פרטים המשתייכים לקטגוריות מסוימות שהיא בדרך כלל אנושית, ושייכת לקבוצה מגדרית מסוימת, כגון גברים או נשים.

רוב האנשים מייחסים לעצמם נטייה מינית עיקרית אחת, אך ייתכן ויתקיימו מספר כאלו יחדיו, כל אחת בעוצמתה. בנוסף, לנטייה מינית עצמה לרוב יש גם מאפיינים משניים,[1] כמו במקרה של גבר הטרוסקסואל שנוטה להיות מעורר מינית מנשים הנועלות מגפיים, או גבר הומוסקסואל שנוטה להיות מעורר מינית מגברים הנועלים מגפיים - בשני המקרים ישנו ביטוי למאפיין משני של הנטייה המינית העיקרית (שהיא לנשים או לגברים במקרה הזה). "

בעקרון אני לא בעד הגדרות למה זה טוב?
איך תגדירי מי שנמשך רק לטרנסג'נדריות? או מי שנלא נמשך לגברים אבל כן נמשך לאיבר מין גברי?
בעידן של היום המיניות היא מאד גמישה ומשתנה...הגדרות סתם מגבילות

זהו בדיוק, שבויקיפדיה מוסבר מאוד יפה שנטייה מינית היא נטייה כלפי מין מסוים (לטרנסג'נדרים יש מין שהוא אישה או גבר, ולכן המשיכה המינית של מי שנמשך אליהם זה לפי המין שהטרנסג'נדר נולד איתו, רק שנוספים פה עוד מאפיינים משניים. או שאת יכולה לומר שמי שנמשך אליהם נמשך לזהות המינית שאיתו הם מגדירים את עצמם, ושוב זה נכנס למאפיינים המשניים).
מי שלא נמשך לגברים-לא נמשך למין הזה, אם הוא נמשך לאיבר המין הגברי זה כבר עניין אחר-זה משיכה מינית, לא נטיה מינית.
מיניות היא בהחלט דבר גמיש, אבל לומר על בדס"מ שזה נטיה מינית זה לא נכון. ואם את לא אוהבת הגדרות אז בכלל אין צורך לומר שזה נטיה מינית....

משיכה לבדסמ היא משיכה מינית, כמו שנמשכים לאדם מסוים בגלל הקול שלו, או המראה שלו, כך יש משיכה מינית לעצם זה שהאדם הוא נשלט או שולט.

זה ממש לא משנה