צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפגנת כח להטבית

פייה{O}
לפני 5 שנים • 25 ביולי 2018
פייה{O} • 25 ביולי 2018
סורי, אצלי הלינק עובד- אולי את צריכה ללחוץ למטה ׳המשך לאתר הרגיל׳ או משהו בסגנון.

בכל אופן, הדיון הנוכחי והחוק כפי שהוא לא קשור לענייני תקציב אלא להחלטה עקרונית של המדינה שלא לתמוך בהורות של הומואים.
כמובן שיש מקום לדיון גם בסוגיית התקציב, אבל זו סוגיה נפרדת. אני חושבת שבארץ ההליך הרפואי עצמו זול משאת חושבת ובטח משמעותית יותר זול מבארה״ב אבל אני לא יודעת סכומים.
בנוסף נשאלת השאלה למה בעצם גבר שמשלם מס הכנסה, עשה צבא, תורם למדינה יפה, לא בחר להיות הומו אבל ככה הוא והוא מאוד רוצה ילדים ויכול להיות אבא מצויין - למה שהמדינה לא תשתתף בהוצאותיו באותה מידה כמו לכל זוג חשוך ילדים אחר?
זו לא בחירה מפונקת או שרירותית.

אנחנו הרי מעצמת פוריות, למדינת ישראל באופן כללי אין בעיה להוציא הון תועפות על ייצור עוד ועוד ילדים.
השאלה היא רק עבור מי.
israelislave
israelislave • 25 ביולי 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
בואו נשאל אחרת. פונדקאות קיימת בישראל. לא ראיתי מחאות נגדה, לא ראיתי דיונים אינטרנטיים זועמים לביטולה.
ופתאום, הפלא ופלא, כולם התעוררו. התעוררו בגלל כסף. התעוררו בגלל פמיניזם. התעוררו בגלל ניצול של נשים ממעמד נמוך. התעוררו בגלל שחשוב לאמץ, יותר מאשר פונדקאות.
זה מקרי לחלוטין שזה קרה דווקא עכשיו, דווקא בתיקון לחוק שיאפשר את זה גם לגברים, ומכאן שלזוגות חד-מיניים. באמת, אופס כזה.

או שלא

לא מבין?

תנסה רגע להיזכר בתמונות שמגיעות לעיתונות ולאינטרנט כל שנה ממצעד הגאווה בתל אביב ואז אולי תתחיל להבין למה יש כזו עוינות ללהטב"ים.

לדעתי המצעד הזה עושה לכם הרבה יותר נזק מתועלת, וההתנגדות לתת לכם לגיטימציה נובעת גם מהרושם שאתם בעצמכם מייצרים.
סקרנית מדי
סקרנית מדי • 25 ביולי 2018
כל המחקרים הכמותיים בעולם מסתמכים על סטטיסטיקות אז בעצם מה שאתה אומר זה שמבחינתך אי אפשר להתחשב בשום תוצאה של שום מחקר. אף פעם. מעניין.
שורה תחתונה- דיברת על אפליה בשכר, קיבלת נתונים מדויקים, בחרת להתעלם ולצעוק- כולם טועים ורק אני יודע את האמת.
בנוגע למקרה הספציפי שלך זה נכון אבל על פי הנתונים ברוב המקרים זה לא כך. קבל את זה או לא, מדובר בעובדה.

בנוגע לכל עניין הגירושים, המזונות ונק זיכוי המס אתה בהחלט צודק. עניין אותי ולכן ביררתי. ביזיון שלא בודקים כל מקרה לגופו ועל זה צריכים לקום הגברים ולמחות.
אבל.... איך קשורה האפליה נגד גברים לאפליה נגד הלהט"ב? זה מצדיק את זה בעיניך?
סקרנית מדי
עבד ישראלי, אם אפליה בחוק מוצדקת על פי מראה חיצוני, אני חושבת שצריך לחוקק חוקים מפלים לרעה נגד כל הנשים שלובשות ביקיני צהוב, כל הגברים שלובשים גופיות ולא מורידים שיער בבית השחי וכל האנשים שהולכים למסיבות בשישי בערב עם בגדים שחורים צמודים וחושפניים עם כלוב לזין או קולר ורצועה ו.... אוי, אופס.
אם המצעד גורם לך לחשוב שלהט"ב לא ראויים להיות הורים בגלל שיש אנשים שרוקדים שם בבגדי ים, האם תצדיק גם את כל מי שיאמר שיש לקחת את הילדים מההורים הבדס"מים הסוטים שלהם?
השמש בהתגלמותה
השמש בהתגלמותה • 25 ביולי 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
בואו נשאל אחרת. פונדקאות קיימת בישראל. לא ראיתי מחאות נגדה, לא ראיתי דיונים אינטרנטיים זועמים לביטולה.
ופתאום, הפלא ופלא, כולם התעוררו. התעוררו בגלל כסף. התעוררו בגלל פמיניזם. התעוררו בגלל ניצול של נשים ממעמד נמוך. התעוררו בגלל שחשוב לאמץ, יותר מאשר פונדקאות.
זה מקרי לחלוטין שזה קרה דווקא עכשיו, דווקא בתיקון לחוק שיאפשר את זה גם לגברים, ומכאן שלזוגות חד-מיניים. באמת, אופס כזה.

או שלא

אף אחד לא התעורר פתאום. זה בכלל לא פתאום. מטבע הדברים, אנשים נוטים לעסוק במה שרלוונטי לחיים שלהם באופן אישי ונכון לאותו זמן.
פונדקאות אינה נושא המעסיק אותי ביומיום כיוון שאינו רלוונטי לחיי, לפחות לא כרגע. לכן לא עסקתי בו, לא התעמקתי בו, לא דנתי בו ולא הבעתי דעות.
ועם זאת, הקמפיין המוצלח, ההפגנות וחסימות הכבישים עשו את שלהם. הנושא עלה לראש סדר היום הציבורי. מהרגע שכך קרה, התחלתי לחשוב, להתעמק ולהבין מה דעתי בנושא, כפי שאני מנסה לעשות תמיד, גם מול קמפיינים כל כך מוצלחים.
לא פשוט להביע דעות היוצאות נגדו, בייחוד כשאני לא נגד אף אחד, ובטח שאיני מנסה לשלול מאף אחד את הזכות להיות הורה או אזרח. למעשה, זה אף מנוגד לדעות האחרות שלי הדוגלות בצדק ושוויון.
ועדיין, אני לא יכולה שלא לחוש חוסר נוחות משווע בתור אישה, כשגברים חוסמים כבישים ומפגינים בכיכרות בעד זכותם הטבעית להשתמש ברחם, בעוד שלהם אין רחם.
אני מפחדת, בתור אישה, לחיות בעולם או במדינה בה רחם הוא זכות טבעית לכל מי שרוצה או צריך.
וזה בלי קשר ל"זכות להיות הורה". אני תומכת בזכות הזו, אבל לא על חשבון זכותי על גופי כאישה.
וכן, לראות המוני גברים מתאגדים צועקים ודורשים רחם מכווץ אותי מבפנים, מאיים עליי, למרות שזה לא עליי באופן אישי. זה שניה מסיפורה של שפחה, ככה זה כשרחם הוא משאב לאומי וזכות בסיסית.
אני מבינה את הפגיעות שלך בתור הומו, אנא נסה להבין את הרגישות והפגיעות של להיות אישה בעולם הזה. המחאה משחקת בדיוק על הנקודה הרגישה הזאת, שבה לעיתים יותר מדי קרובות נראה שיש בעולם שלנו סתירה בין להיות אישה ללהיות אדם.
סקרנית מדי
מבינה את הפחד שלך מכך שהרחם יהפוך למשאב לאומי ומגברים שדורשים את הזכות לשימוש ברחם אבל את מתארת את המצב בצורה לא נכונה כך שאין צורך לפחד. המאבק הוא על הזכות לקבל מימון לפונדקאות חוקית שבה נשים מתנדבות ומוכנות לעבור מבחנים והערכות כדי להעניק ילד למי שאינו יכול לשאת אותו. מרצונה. לא מדובר על חוק שאומר שכל מי שרוצה להיות הורה יכול לבחור לו אישה ולהכריח אותה לשאת את ילדו ואז יזרוק אותה משם.
מדובר על שוויון במימון של תופעה שמתרחשת כבר עכשיו. כשהיא לא מפוקחת היא יכולה להיות נוראית ולכן אוסרים אותה במקומות מסוימים וכך צריך. אבל כשהיא כן מפוקחת באופן קפדני, ועל זה צריך לעמוד, היא יכולה להיות נפלאה לפונדקאית ולהורים.
אנחנו לא שנייה מסיפורה של שפחה. אם כבר, אנחנו קרובים יותר לסיפורה של איראן (ולא רק בנוגע לזכויות הקהילה הגאה).
israelislave
israelislave • 25 ביולי 2018
סקרנית מדי כתב/ה:
עבד ישראלי, אם אפליה בחוק מוצדקת על פי מראה חיצוני, אני חושבת שצריך לחוקק חוקים מפלים לרעה נגד כל הנשים שלובשות ביקיני צהוב, כל הגברים שלובשים גופיות ולא מורידים שיער בבית השחי וכל האנשים שהולכים למסיבות בשישי בערב עם בגדים שחורים צמודים וחושפניים עם כלוב לזין או קולר ורצועה ו.... אוי, אופס.
אם המצעד גורם לך לחשוב שלהט"ב לא ראויים להיות הורים בגלל שיש אנשים שרוקדים שם בבגדי ים, האם תצדיק גם את כל מי שיאמר שיש לקחת את הילדים מההורים הבדס"מים הסוטים שלהם?

1) לגבי ה"אפליה בשכר.

ההבדלים בשכר קורים בגלל ההבדל בבחירות, לדוגמה... נניח שניקח את כל בוגרי הפקולטות למדעי החיים, נשים וגברים כאחד וניקח את כל בוגרי הפקולטה למדעי המחשב, נשים וגברים כאחד, ונכניס את כולם למשוואה שתוצאתה <ממוצע השכר> של נשים מול גברים. ברור.

למה ברור ? כי רוב הבוגרים של מדעי החיים הן נשים ורוב הבוגרים של מדעי המחשב הם גברים.

חוקי ביקוש והיצע בשוק חופשי מגדירים את השכר לאותו מקצוע (בהכללה גסה)

האם אפשר לומר שאשה בוגרת מדעי החיים צריכה ! להרוויח שכר שכר שעתי שווה לבוגרת מדעי המחשב?

אותו הדבר לגבי בוגרי - גברים - של מדעי החברה מול מדעי המחשב?

האם הפרשי השכר בין נשים בוגרות מדעי המחשב ונשים בוגרות מדעי החברה מצביעים על אפליה בשכר?

האם בכלל אפשר לעשות "ממוצע" לתפוזים לעומת בננות?

לעניות דעתי האפליה נגמרה ביום בו התאפשרה השכלה אקדמית לכולם. מאותו יום ואיך התוצאות מצביעות על בחירה אישית.

ולראיה, ארצות סקנדינביה, המדינות הכי שוויוניות בעולם ובכל זאת ההתפלגות בין נשים וגברים במקצוע ושכר דומה להפליא לשאר מדינות המערב.

2.

אף אחד לא צריך להיות מופלה לרעה ע"פ מראהו החיצוני. וגם לזה יש לעניות דעתי סייגים אבל כאלו שאינם קשורים לדיון הזה.

אנחנו מדברים על דימויים בקרב הקהל הגדול, לחלקים גדולים של החברה הישראלית יש דימוי שנבנה ע"י הלהט"בים בשיתוף התקשורת המתלהבת, אעפס שני הגורמים לא מבינים איך הם נתפסים בעיניי האחרים.

ללהט"בים, בהכללה, אין קרן במצח וגם לא סימני זיהוי אחרים, אבל הלהטב"בים, ואולי מטבעם, מפגינים "ססגוניות" שאולי נראית להם טבעית אבל בוטה מאד למרבית האוכלוסייה בישראל. דמויות כמו אוריאל יקותיאל, כוכבות דראג, מוזמנים ומופיעים בטלוויזיה המסחרית על תקן "האשה עם הזקן" בקרקס הנודד של פעם, הם לא מוזמנים בגלל שעם ישראל משווע להגיגיהם הפילוסופיים אלא בגלל מוזרותם,.... וכנ"ל מצעדי הגאווה... אתם רואים מאה אלף איש רוקדים אתכם ברחובות, מבסוטים לאללה ממופעי הפריק שאו שאתם מספקים להם אבל שוכחים 7 מיליון אחרים בישראל שפשוט לא מבינים "מאיפה נפלתם ומה אתם רוצים"

למשל... אני לחלוטין תומך בצעדת המחאה של קהילת הלהט"ב בירושלים, שם השלטון, הכנסת, בית המשפט העליון והממשלה, ושם הלהט"ב צריכים להפגין ןאכן הם עושים זאת, בצורה שקודם כל מכבדת אותם, וזאת לעומת המצעד בתל אביב שמצייר אותם כיצורים שטופי זימה, שכל כולם מיניותם, פרדטורים מסוכנים והכל בעידוד אמצעי התקשורת שסה"כ רוצים "פריים טוב" שימכור את מרכולתם ואת דקות הפרסומת... הם ממש לא משרתים את הקהילה ומטרותיה אלא את אדונם - הממון.

וכאשר מישהו במו מעשיו מתאמץ לייצר אנטגוניזם משול אצבע בעין אל לו להתפלא אם אח"כ מגיעה החשבונית.

יש את הלהט"ב כפי שהרוב מתנהגים ביום יום, ויש בטלוויזיה את אלו שכל המדינה רואה. וזה ממש לא אותו הדבר.

http://f.nanafiles.co.il/Upload2/mediastock/noreplication/img/0/230/230507.jpg
סקרנית מדי
1. לגבי האפליה. קראת את המסמך של הלמ"ס? לא. אין השוואה בין כל הגברים לבין כל הנשים אלא בין אותם בעלי תפקיד בדיוק גברים ונשים. שכר ממוצע חודשי ושכר ממוצע שעתי. אז אחלה שאתה עומד על זה שזאת דעתך- זאת לא האמת.

2. ואת כללל המניפסט הנפלא הזה על פרובוקטיביות מגחיכה ולא ראויה, כותב אדם שתמונת הפרופיל שלו היא בולבול עם כלוב. יש לך מושג כמה מגוחך אתה בעיניי אנשים לא בדס"מים? למה אתה לא יכול לשים תמונה חמודה של כלבלב או איזה פרח? זה ממש קרקס!
אז מה? אתה תעשה מה שטוב לך ולא מה שטוב להם, כל עוד אתה לא פוגע באף אחד. וכל עוד אף אחד מהקהילה לא חושף את איבריו המוצנעים בפומבי אין כאן פגיעה באף אחד. שירקדו בטנגה ונצנצים, מה זה משנה? זה אומר שצריך לצאת נגדם? היית סבבה אם היו יוצאים נגדך וטוענים שאתה לא כשיר להינשא או להירשם כהורה לילד רק כי אתה "עבד" ונהנה שדורכים עליך/כל סטייה אחרת? אם היו עומדים מחוץ למסיבות שלנו כדי לצחוק עלינו (לי זה קרה פעמיים והייתי בג'ינס וחולצה במסיבת נשים)? אל תתפלא אם זה מה שיקרה בעוד כמה זמן- זאת החשבונית שלך גם, לא?
הצביעות שלך חוגגת ברמה של מצעד גאווה.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 25 ביולי 2018
הנקודה המעניינת שמצאתי בשירשור הזה שלא משנה אם אתם בעד או נגד, לרוב האנשים פה היה מספיק אכפת מהנושא
בשביל לחקור את העניין עצמאית, להביא קישורים או עובדות שמצאו או לפרט תהליכים שקורים בנושא הזה מכל מיני היבטים.

זה יכול להיות מילת ביטחון נהדרת לנשלטת.
היא תצעק "פונדקאות, פונדקאות" וזה יוריד את כל הוייב הבדסמי שלי באותו הרגע.

אפילו אבדוק לה את הבטן לוודא שהיא לא "מארחת" ואין לה משהו בפנים כמו בסרטי אימה קלאסיים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
טום, חולה עליך.
אגב, אם "מארחת" מתייחס למילה באנגלית host שכה פופולרית בסרטי המד"ב/אימה (וכן, גם אני מודה שסיגורני וויבר היתה כל כך סקסית שם) אז התרגום הנכון לעברית הוא... Wait for it...
פונדקאית!