לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תאוריות קונספירציה מאמינים או לא. ואם כן, אילו תאוריות.

עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 5 שנים • 31 ביולי 2018
עוץ הגדול​(נשלט) • 31 ביולי 2018
Westley כתב/ה:
אני נמשך אל תאוריות קשר אבל לא מאמין לרוב.
רצח רבין למשל, יש שם יותר מדי פרטים מוזרים, שלא יושבים נכון. התגובה האיטית של המאבטח, משך זמן הנסיעה של האמבולנס להית החולים

בזמן הנכון, אפרסם את הסיפור האמיתי על רצח רבין. תחכו במתח.
הארדקור​(אחר)
הארדקור​(אחר) • 31 ביולי 2018
ממש לא, okalexa,
קרן המטבע הבינלאומית הצהירה שהקפיטליזם כשל.
israelislave
israelislave • 31 ביולי 2018
OKAlexa כתב/ה:
אני חושב שהרוב כבר יודעים שמאמץ לא קובע הצלחה. יש גם יכולת ומזל, דברים לא פחות חשובים! עם זאת, אין מערכת מוצלחת יותר מהקפיטליזם ושלטון החוק ליצירת עושר לכלל האוכלוסיה.

כן.............. אבל...........

מה קורה כאשר הקפיטליזם ומערכת החוק משלבות ידיים ואינטרסים?

התיאוריה כושלת.

התיאוריות בד"כ נכונות על הנייר, עד שהאדם מתערב ומזריק לתוכן את המימד האנושי - רדיפת בצע.
Snitch
Snitch • 31 ביולי 2018
אין לי בעיה עם תיאוריות קונספירציות ולא פעם מצאתי את עצמי נשאב לתוכן. יש לי בעיה עם אנשים שמחליטים לאמץ דווקא את "האמת" הקונספירטיבית ולא את "האמת" הידועה, כשתמיד, במקרה, גם אותה תיאוריה משרתת את האג'נדה הפוליטית/חברתית/רעיונית שלהם.
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 31 ביולי 2018
Ollie כתב/ה:
לי ברורה העובדה (וזה אפילו בעייתי לקרוא לזה תיאוריית קונספירציה, כי זה רומז כאילו מי ש"מאמין" בזה הוא הוזה ואפילו חולה, קונספירטור מה שנקרא; וזה גם מעיד על חוסר אמון של אנשים בעובדות המוצקות והברורות האלה) שעולם הבדסמ התפתח במקור כדי לתת מענה לכתחילי לצורך שהיה עתיד להתעורר, והיה ברור שיתעורר (בעיקר בהינתן השינויים בתזונה בדור האחרון, שהעלו דרסטית את הסיכוי להתעוררות של צורך כזה) - שיקנו לי בסוהו כרית של חד קרן.

חבל לי שיש אנשים שמתייחסים לעובדה המוכחת הזו בחוסר אמון.

אה, כמו כן: חיסונים.

סוהו בלונדון או בניו יורק?
Skitsa
Skitsa • 31 ביולי 2018
אני מאמין שמתנגדי החיסונים עובדים בשביל חברות התרופות
הם מונעים חיסול של מחלות ובכך משרתים את האינטרסט של חברות התרופות..
בוורלי
בוורלי • 31 ביולי 2018
תעשיית המזון מן החי. זאת כבר לא קונספירציה אלא עובדה. יש קודקוד משותף לתעשיית המזון ותעשיית התרופות ולשתיהן יש אינטרס מובהק להשאיר אתכם רבע חולים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
גם לרופא משתלם יותר קליינט חולה, זה כסף. אז כל הרופאים רוצים אותנו חולים?
כן, יש אינטרסים. וברור שהם מעורבים בהמון דברים. מה, חברות שמייצרות מזון בריאות אוהבות אותי? לא, הן מצאו עוד דרך לעשות כסף.
בטח יבוא מישהו ויגיד שהתיאוריות שמפלילות חברות תרופות למעשה נזרעו על ידי סיינטולוגים, שמנסים להשתלט על העולם
עוץ הגדול​(נשלט)
דרקן ראהל כתב/ה:
גם לרופא משתלם יותר קליינט חולה, זה כסף. אז כל הרופאים רוצים אותנו חולים?
כן, יש אינטרסים. וברור שהם מעורבים בהמון דברים. מה, חברות שמייצרות מזון בריאות אוהבות אותי? לא, הן מצאו עוד דרך לעשות כסף.
בטח יבוא מישהו ויגיד שהתיאוריות שמפלילות חברות תרופות למעשה נזרעו על ידי סיינטולוגים, שמנסים להשתלט על העולם

אתה כזה תמים דרקן...
הנה האנשים שמנסים להשתלט על העולם באמצעות חברות התרופה (ידיעה בלעדית ל"כלוב"):
https://www.youtube.com/watch?v=mYvAYwpUDv8
עוץ הגדול​(נשלט)
דווקא הקונספירציה אולי המפורסמת בעולם היא לדעתי חסרת כל אחיזה במציאות.
אני מתכוון לרצח קנדי. רוב תיאוריות הקשר הן תוצר מובהק של המלחמה הקרה.
חלק גדול מהתיאוריות הומצאו וקיבלו עידוד מהקומוניסטים שראו בתיאוריות דרך לפגוע באמון הציבור האמריקאי בשלטון או בבעלות בריתה (למשל התיאוריה שהמוסד רצח את קנדי). מי שמכיר קצת יותר לעומק את התורה המרקסיסטית-קומוניסטית מבין מדוע תיאוריות כאלה צמחו והמוצאו דווקא באקלים הסובייטי. מנק' מבט ישראלית, מאמצע שנות ה-50, האשמות שקריות ועלילות דם נגד יהודים ומדינת ישראל הפכו להיות נפוצות במיוחד בברית המועצות. לצערנו, התמיכה שלה זכתה ישראל באירופה עד שנות ה-60 השתנתה בהדרגה הרבה בגלל ההסתה והתעמולה הקומוניסטית שהתפשטה לכל אירופה.
החלק שהופך את התיאוריות על רצח קנדי חסרות בסיס עובדת או נסיבתי מוצק הוא שהן סותרות אחת את השניה באופן מוחלט ורוב ה"ראיות" הופרכו בקלות. במקרה הטוב, אפשר להגיע למסקנה בסבירות נמוכה שאולי היה לאוסוואלד שותף אבל לא יותר מזה.