סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז מיהם האנשים היותר מיניים, אנחנו הקינקים או הונילים?

Skaro​(שולט)
לפני 5 שנים • 6 בספט׳ 2018

Re: אז מיהם האנשים היותר מיניים, אנחנו הקינקים או הונילים?

Skaro​(שולט) • 6 בספט׳ 2018
נקשר לנפש כתב/ה:
אז מיהם האנשים היותר מיניים, אנחנו הקינקים או הונילים?

אנחנו שצריכים את הbdsm כדי ליהנות מסקס,
או הונילים שיכולים ליהנות גם מסקס רגיל ומשעמם?

בדסמ רק מאגד בתוכו יחסי שליטה וסאדו מאזו לכל מינייהם, יש מלא דברים קינקיים אחרים שאינם קשורים לזה.
זוג שאינו מתבר לסאדו מאזו יכול להיות מיני וקינקי בדיוק כמו כל זוג בדסמי.
מחוקה​(נשלטת)
מחוקה​(נשלטת) • 6 בספט׳ 2018
1. לצערי אני עם גישה מאוד מוגבלת לאינטרנט ולכן איני יכולה כרגע להרחיב.
2. משתחררים חומרים כימיים למחזור הדם שלנו בעת האקט המיני. זו עובדה מדעית ידועה שאתה יכול למצוא לה בלי סוף מקורות בגוגל. אתה לא באמת לא צריך אותי.
צר לי לאכזב אותך אבל המודעות והבחירה החופשית של כל אחד מאתנו היא מזויפת. היא לא באמת קיימת. אין לנו באמת בחירה חופשית. אנחנו בסה"כ איבר במרקם ספוגי הנקרא "מוח" ומושפעים באופן טוטאלי מהקשרים בו, מגידולים שעלולים להתפתח עליו, ומהחומרים הכימיים שהמגיעים אליו ממחזור הדם.
3. אני מודה שאני נוהגת בהרבה נושאים ע"ב העובדות לקחת צעד אחד קדימה ולרשום את התיאוריה שלי, כי אני אוהבת לאתגר, ולא סתם לדקלם מחומרי הלימוד שלי כמו רובוט. אז בנוגע להשוואה להתמכרות לסם אני מצטערת מאוד אבל פה אני בעצם המקור, אבל אני מבססת את התפיסה שלי על תופעות רווחות בחברה ואף פעם לא על מקרי קצה. במניפסט שלי כתבתי הרבה מאוד עובדות עם קישורים למקורות ועליהם למעשה ביססתי את כל התיאוריה שלי.
4. שאלו אותי אם זה אכן כמו התמכרות לסם מדוע חלק מהאנשים אוהבים בדסמ כבר מגיל צעיר. התשובה שלי שזה העניין, מרבית המתמכרים לבדסמ הם בגיל מבוגר יותר אך עדיין יש גם צעירים, וכך גם בעצם עם התמכרות לסמים.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 6 בספט׳ 2018
חחחח תמיד רציתי לעשות מחקר כמה אנשים מתחום הפסיכולוגיה יש באתר.

דרקן היה מנומס. לא אמרתי שלא.

עכשיו, אם זו העמדה הרשמית של רשויות הסמים אז היא נתמכת על ידי המחקר. אתה פשוט לא מסכים עם רמת האמינות של המקורות. לגבי הקשר בין מריחואנה להירואין, היא סה"כ דיברה על התמכרות, שמתחילים ממשהו קל ועוברים למשהו קשה יותר. בכל שיעור מבוא על סמים מלמדים על המדרג הזה של התמכרות. הקטע האחרון דורש הבהרה.

ראשית, פותח השרשור כתב את השאלה בפורום של בדסמים לא ונילים. שנית, ההשוואה בין המילה "רוצח" ל"משעמם" לא ראויה לדעתי. משעמם זו לא קללה או השמצה אלא טעם אישי - כמו דעתנו על אופרה, כדורגל וכדומה...
Lady Guinevere​(שולטת)
Lady Guinevere​(שולטת) • 6 בספט׳ 2018
כל עוד לא נעשה מחקר שבודק את השאלה שלך, כל תשובה היא בגדר ניחוש.

אז להלן הניחוש מהנסיון שלי:
קשה לי להאמין שיש הבדל משמעותי בהנאה ממין או רמת המיניות בין בדסמים לבין ונילים.

בעיניי, הנאה ממין תלוייה באדם שאיתו אני חווה את היחסים ולא רק במה אנחנו עושים יחד.
כלומר- יכול להיות סקס ונילי מטריף וחושני וגם סקס בדסמי משמים ונוראי.
תלוי במשיכה, תלוי בפתיחות, תלוי בעד כמה האדם השני מתעניין גם מבמה שהבן זוג רוצה ולא רק בעצמו וכו וכו.

אני כן מוצאת רמה גבוהה יותר של קשב ופתיחות בשיח הבדסמי,
אולי משום שנקודת ההתחלה היא כזו שקשורה בסקס מלכתכילה.

השאלה של הגיל נראית לי הזוייה מכיוון שציינו כבר כמה פעמים את המשיכה לבדסמ מגיל צעיר. אני לדוגמא נמשכתי לשליטה עוד הרבה לפני שידעתי סקס מה הוא. בעיניי זוהי ׳נטייה מינית׳ ולא משהו ש׳נגררים אליו בעקבות התמכרות׳ כמו שנקבת אדם טענה פה.

ובאמת בנושא הזה- מה קשור פה התמכרות? כולנו ״מכורים״?
ההשוואה לסמים היא פשוט מעליבה.

אני שולטת, זוהי הנטייה המינית שלי, ואני ממש לא מכורה לסקס.
הסקס שלי הוא בריא, מקסים ושפוי בין אנשים בוגרים ובהסכמה מלאה ולהנאתם של שני הצדדים.

למה לגרום לזה להשמע כל כך רע וסוטה ושיפוטי, ועוד פה??
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
נקבת האדם כתב/ה:
2. משתחררים חומרים כימיים למחזור הדם שלנו בעת האקט המיני. זו עובדה מדעית ידועה שאתה יכול למצוא לה בלי סוף מקורות בגוגל. אתה לא באמת לא צריך אותי.
צר לי לאכזב אותך אבל המודעות והבחירה החופשית של כל אחד מאתנו היא מזויפת. היא לא באמת קיימת. אין לנו באמת בחירה חופשית. אנחנו בסה"כ איבר במרקם ספוגי הנקרא "מוח" ומושפעים באופן טוטאלי מהקשרים בו, מגידולים שעלולים להתפתח עליו, ומהחומרים הכימיים שהמגיעים אליו ממחזור הדם.
3. אני מודה שאני נוהגת בהרבה נושאים ע"ב העובדות לקחת צעד אחד קדימה ולרשום את התיאוריה שלי, כי אני אוהבת לאתגר, ולא סתם לדקלם מחומרי הלימוד שלי כמו רובוט. אז בנוגע להשוואה להתמכרות לסם אני מצטערת מאוד אבל פה אני בעצם המקור, אבל אני מבססת את התפיסה שלי על תופעות רווחות בחברה ואף פעם לא על מקרי קצה. במניפסט שלי כתבתי הרבה מאוד עובדות עם קישורים למקורות ועליהם למעשה ביססתי את כל התיאוריה שלי.
4. שאלו אותי אם זה אכן כמו התמכרות לסם מדוע חלק מהאנשים אוהבים בדסמ כבר מגיל צעיר. התשובה שלי שזה העניין, מרבית המתמכרים לבדסמ הם בגיל מבוגר יותר אך עדיין יש גם צעירים, וכך גם בעצם עם התמכרות לסמים.

תודה על התגובה המפורטת
1. לא נורא
2. אכן החומרים למיניהם משתחררים, אך לא ברור לי למה את מניחה מזה התמכרות. האחד לא מוביל בהכרח לשני. בשביל התמכרות צריך מצב בו המוח מפתח עמידות לחומר ולכן זקוק למנות הולכות וגדלות של אותו חומר. החומרים שציינת מופרשים ממגוון עצום של סיבות, אך נחשבים ממכרים רק כאשר הכמויות המופרשות גדולות באופן קיצוני, כמו בעת השימוש בסמים, ולא ניתן להגיע לאותה חווית שחרור בשום צורה אחרת. לא ידוע לי שסקס ונילי מוביל למצב כזה, ואם כן - למה אנחנו לא רואים עלייה מתמדת ביחסי מין בכלל עם הגיל? הרי אם מין ממכר, פעילות מינית צריכה רק לעלות לאורך החיים, בלי קשר לבדסמ. (אגב, ישנה אפשרות שבדסמ הוא ממכר ואנשים יחפשו אקטים יותר ויותר קיצוניים. אבל זה דיון אחר).
מחקרים מעלים ספקות קשים לגבי חופש הבחירה ובעד דטרמיניזם. אבל לגמרי לא ברור לי מה הקשר להתמכרות למין או לשאלה מי מיני יותר.
3. קראתי את המניפסט שלך ויש דברים שמאוד אהבתי, ובהחלט הערכתי את העקביות וההיגיון. אבל איני זוכר שם התייחסות להתמכרות למין ועלייה או הקצנה של פעילות מינית. אשמח אם תפרטי.
4. בכלל לא בטוח שאת צודקת. יש פה אוכלוסייה צעירה מכובדת וגם רבים מהמבוגרים מדווחים על פעילות בדסמית מנעוריהם, או לפחות על פנטזיות בדסמיות. אז שוב, קשה לי לקבל את הטענה "כי כשמבוגרים צריך יותר מהסם"
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 6 בספט׳ 2018
לא חושבת שיש קשר בין העדפה/נטיה מינית למיניות. בעלי מאד מיני, אבל ונילי,
מניחה שיש גם בדסמיים שלא מרגישים צורך במיניות/סקס לעיתים תכופות.
אז כאמור, אין קשר.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
The Great OZ כתב/ה:
חחחח תמיד רציתי לעשות מחקר כמה אנשים מתחום הפסיכולוגיה יש באתר.

דרקן היה מנומס. לא אמרתי שלא.

עכשיו, אם זו העמדה הרשמית של רשויות הסמים אז היא נתמכת על ידי המחקר. אתה פשוט לא מסכים עם רמת האמינות של המקורות. לגבי הקשר בין מריחואנה להירואין, היא סה"כ דיברה על התמכרות, שמתחילים ממשהו קל ועוברים למשהו קשה יותר. בכל שיעור מבוא על סמים מלמדים על המדרג הזה של התמכרות. הקטע האחרון דורש הבהרה.

ראשית, פותח השרשור כתב את השאלה בפורום של בדסמים לא ונילים. שנית, ההשוואה בין המילה "רוצח" ל"משעמם" לא ראויה לדעתי. משעמם זו לא קללה או השמצה אלא טעם אישי - כמו דעתנו על אופרה, כדורגל וכדומה...

אוז, אמנם לא על זה הדיון, אבל אני ממש לא מסכים.
ראשית, האמירה "אם רשויות אומרות זה נתמך על ידי מחקר" היא ממש טעות. למשל, רשויות הסמים היו משוכנעות במשך שנים שרצוי להראות מחטים וג'וינטים יחד עם מסר שלילי כדי ליצור קשר שסמים זה רע, על פי רעיונות מתחום הלמידה. לא היתה שום תמיכה מחקרית מתוך תחום ההתמכרויות לרעיון הזה. כשהמחקרים נעשו, התגלה שזו טעות חמורה בטיפול בהתמכרות ובכלל עלולה לגרום לחזרה לסמים.
מדרון חלקלק הוא טענה מוכרת. ומחקרים, צר לי, לא תומכים בקיומה בשימוש בסמים. וזה רוב המחקרים החדשים, אולי כולם. זה גם מה שמלמדים בפסיכולוגיה. אם ניקח דוגמה - במדינת קולורדו קנאביס הפך חוקי. למה לא מוצאים שם עלייה מובהקת בשימוש בהרואין?

משעמם אינה קללה או השמצה? אפשר להתווכח. אבל אין ויכוח שזה לא תיאור חיובי. אולי פותח השרשור באמת לא התכוון, אבל נראה שקצת זלזול נשפך לו שם.
במינימום, חבל להטות מראש את הדיון עם הבעת דעה סמויה מה התשובה ה"נכונה"
Douceur
Douceur • 6 בספט׳ 2018
אני אחד האנשים הכי פחות מיניים שיש, באמת. אני יכולה לעבור שנים בלי סקס, ללא שום בעיה (מניסיון, לא מר בכלל). זה לא הפך אותי לפחות נשלטת בתודעה שלי. וכשהופיע אדם שעורר אותי מינית, רמת הפעילות שלי בתחום עלתה, אבל גם - זה לא שחשבתי או התעסקתי בנושא סקס 24/7.
מחוקה​(נשלטת)
מחוקה​(נשלטת) • 6 בספט׳ 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
נקבת האדם כתב/ה:

תודה על התגובה המפורטת
1. לא נורא
2. אכן החומרים למיניהם משתחררים, אך לא ברור לי למה את מניחה מזה התמכרות. האחד לא מוביל בהכרח לשני. בשביל התמכרות צריך מצב בו המוח מפתח עמידות לחומר ולכן זקוק למנות הולכות וגדלות של אותו חומר. החומרים שציינת מופרשים ממגוון עצום של סיבות, אך נחשבים ממכרים רק כאשר הכמויות המופרשות גדולות באופן קיצוני, כמו בעת השימוש בסמים, ולא ניתן להגיע לאותה חווית שחרור בשום צורה אחרת. לא ידוע לי שסקס ונילי מוביל למצב כזה, ואם כן - למה אנחנו לא רואים עלייה מתמדת ביחסי מין בכלל עם הגיל? הרי אם מין ממכר, פעילות מינית צריכה רק לעלות לאורך החיים, בלי קשר לבדסמ. (אגב, ישנה אפשרות שבדסמ הוא ממכר ואנשים יחפשו אקטים יותר ויותר קיצוניים. אבל זה דיון אחר).
מחקרים מעלים ספקות קשים לגבי חופש הבחירה ובעד דטרמיניזם. אבל לגמרי לא ברור לי מה הקשר להתמכרות למין או לשאלה מי מיני יותר.
3. קראתי את המניפסט שלך ויש דברים שמאוד אהבתי, ובהחלט הערכתי את העקביות וההיגיון. אבל איני זוכר שם התייחסות להתמכרות למין ועלייה או הקצנה של פעילות מינית. אשמח אם תפרטי.
4. בכלל לא בטוח שאת צודקת. יש פה אוכלוסייה צעירה מכובדת וגם רבים מהמבוגרים מדווחים על פעילות בדסמית מנעוריהם, או לפחות על פנטזיות בדסמיות. אז שוב, קשה לי לקבל את הטענה "כי כשמבוגרים צריך יותר מהסם"

אני רוצה לתקן את הניסוח מההודעה הראשונה שלי ומהמשמעות שלה. הכוונה שלי הייתה שהגירוי המיני הוא כמו סם, ולא שימוש או אי שימוש באביזרים. ברור שהתפקיד המיני (סדיסטי / מזוכיסטי) והעוצמות שלו הם מולדים, להבדיל ממשיכה (לגברים או לנשים) שהיא לדעתי בכלל נרכשת ופה זו דעתי בניגוד לדעת חכמים ממני.

כתבתי בהודעה שההנאה היא כמו התמכרות לסם כי קודם כל ההנאה באמת נובעת מחומרים כימיים במוח, כמו פנתילאמין, דופמין, ראפיניפרין, סרוטונין. כלומר בעת האקט המיני והאורגזמה באמת משתחררים סמים למחזור הדם שלנו ומשם למוח... זו ממש לא רק מטאפורה.
ובדיוק כמו כל סם אחר, כאשר משתמשים בו הרבה, יש צורך כל הזמן לעלות את המינון, אלא אם מדובר במבוגרים שממעטים לקיים יחסי מין.
לכן נערים שיכולים להינות מסקס רגיל לחלוטין, צריכים ריגוש הרבה יותר גדול בגיל מבוגר כדי לשמור על אותה רמת הנאה וסיפוק
(במידה שהם כמובן מקיימים יחסי מין באופן שוטף).

כפי שתכתבתי בהודעה הראשונה, וסליחה על השפה הגסה:
בן 15 מספיק שנערה בת גילו תיגע בו כדי שהוא ידביק אותה לתקרה.
בן 30 ששוכב כל יום עם נשים, כבר צריך הרבה יותר מזה כדי לשמור על אותה רמת הנאה וסיפוק.

יכול להיות שהוא יבחר להשתמש באביזרים כדי לשמור על אותה רמת סיפוק, אך זה לא בהכרח.
הוא יכול סתם להמשיך לזיין אותה רגיל אבל לפנטז בעת האקט המיני מציאות אחרת שתעלה את רמת ההנאה והסיפוק שלו.