בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

רגישויות במגזר

עוגת שנף​(שולטת)
לפני 6 שנים • 22 בפבר׳ 2018

רגישויות במגזר

עוגת שנף​(שולטת) • 22 בפבר׳ 2018
היי, שואלת פה כדי לדעת אחת ולתמיד:

1. האם יש שאלות שמעליבות טראנסג'נדרים? נניח שמעניין אותי לדעת איפה אדם נמצא בתהליך ההמרה שלו, זו שאלה לגיטימית או פוגעת? לשאול אדם אם הוא במקור זכר או נקבה זה מעליב? אני רוצה להימנע מלהביך אנשים.

2. מי בדיוק נחשב טראנסג'נדר? מי שמתלבש כאישה כבר נחשב טראנס או שזה רק מישהו שכבר עשה ניתוחים ופרוצדורות?

3. מי מוגדר כסיסי?

4. נניח שמעניין אותי להכיר מישהו שנמצא בתהליך, ליידיבוי סטייל, יש כאן כאלו?

שואלת הכל מאהבה ?
spironola
לפני 5 שנים • 2 באוק׳ 2018
spironola • 2 באוק׳ 2018
1. האם יש שאלות שמעליבות טראנסג'נדרים? נניח שמעניין אותי לדעת איפה אדם נמצא בתהליך ההמרה שלו, זו שאלה לגיטימית או פוגעת? לשאול אדם אם הוא במקור זכר או נקבה זה מעליב? אני רוצה להימנע מלהביך אנשים.

כל איש.ה טרנס.ית מתנהג.ת אחרת.
אני נורא אוהבת להסביר, ואני חייבת כל הזמן בכל מקרה.
כל עוד את לא מנסחת את זה באופן בוטה מדי.
אפשר לשאול שאלה אישית? כן? אוקיי, את יכולה לספר לי איפה את בתהליך?" עדיף על "אפשר שאלה? עשית ניתוח או לא?

2. מי בדיוק נחשב טראנסג'נדר? מי שמתלבש כאישה כבר נחשב טראנס או שזה רק מישהו שכבר עשה ניתוחים ופרוצדורות?

מי שמתלבש כאישה נקרא קרוסדרסר, לא טרנסג'נדר. טרנסג'נדר הוא בן שיוחס לו בת בלידה.
אישה טרנסית כמוני היא אישה לכל דבר, אבל יוחס לי גבר בלידה.

3. מי מוגדר כסיסי?

סיסי הוא לא טרנסג'נדר. סיסי הוא גבר שמנשים אותו.
יש נשים טרנסיות בתחילת התהליך שעדיין לא מוכנות להגדיר את עצמן כטרנסית.
חוסר וודאות מגדרית זה חלק מהתהליך הנפשי.
אבל לא כל סיסי הוא טרנסית בתחילת דרכה.
יש גברים שסתם אוהבים שמתנהגים אליהם כמו אישה לפעמים.

4. נניח שמעניין אותי להכיר מישהו שנמצא בתהליך, ליידיבוי סטייל, יש כאן כאלו?

כשאת אומרת ליידיבוי, אני מניחה שאת מתכוונת לטרנסית שלא עשתה ניתוח תחתון.
ליידיבוי זה לייבל שמיוחס לטרנסיות תאילנדיות, ספציפית טרנסיות תאילנדיות בזנות.
אין מילה לטרנסית "עם" או "בלי". תגיעי לזה בשיחה באופן טבעי, אחרת לא מגיע לך לדעת.

שואלת הכל מאהבה ?
כן .

שמחה לענות על עוד שאלות
    התגובה האהובה בשרשור
spironola
spironola • 2 באוק׳ 2018
בנוגע לשאלה של הזכר נקבה.
הכי מנומס כשמתחילים שיחה, לפני שמדברים באתה את פשוט לשאול "באיזה לשון לפנות?"
הן או הם יבינו את השאלה, ולא ייעלבו. אם כן, הם מטומטמים/ות ועושים שירות רע לכולם.

טיפ - זה נשמע חסר טעם, אבל נורא מהיר לשאול "אפשר שאלה ישירה?" ונורא מהיר לענות.
כשאת שואלת שאלה בלי שום דרך יציאה, את כופה הסכמה, וזה מה שלא מכבד.

אבל! וזה אבל חשוב. נשים כמוני שיודעות להכיל בחיים לא ייעלבו משאלה בורה, אם מי שפנה לא בא ממקום שיפוטי.
זה די קל לזהות, לפחות בשבילי. סבלנות זה לא משהו שאני יכולה להבטיח בטרנס/יות אחר/ות.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רק חידוד אחד על התשובות המעולות שניתנו.
לגבי שאלה 2
טראנסג'נדר הוא מי שאינו שלם עם המגדר אליו נולד. כלומר, זכר שמרגיש שהיה אמור להיות נקבה או להיפך (יש נשים שעושות תהליך המרה לגבר). מי שלובש בגדי אישה אינו בהכרח טרנסג'נדר, זה בעצם תלוי בסיבה. אם זו הנאה מינית או משחק תפקידים, אז כנראה שהוא קרוסדרסר (מתלבש) או מנוייש. מי שעושה את זה כי ככה הוא מרגיש שהוא בזהות המגדרית הנכונה, בלי קשר הכרחי לסקס, הוא כנראה טרנסג'נדר. ואם עבר תהליך מלא, כמובן שזו אישה לכל דבר ועניין