סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחזקת את כלובי על התמיכה במאבק הנשים!

BehindTheSun​(אחר)
לפני 5 שנים • 8 בדצמ׳ 2018
BehindTheSun​(אחר) • 8 בדצמ׳ 2018
רצח של נשים היא כמובן דבר מזעזע שצריך למצוא לו פתרון, שקטונתי להגיד מה הוא. אין לי שום היכרות מעמיקה עם הנושא כדי למצוא פתרונות כאלו.
למרות זאת, אני מאמין שרצוי מאוד שיכירו בזה שהמניעים שונים ולכן הדרך למגר את זה כנראה גם כן תהיה שונה.
לאחרונה יצא לי לראות אנשים שפשוט מסרבים להכיר בעובדה שיש בעיה של רצח נשים על ידי *חלק* מהערבים או אצל *חלק* מהעולים החדשים, בשיעור גדול יותר מהאחוז שלהם באוכלוסיה. זה שונה מסתם בעל אובססיבי וחמום מוח.
קשה לי לקבל את העמדה הזו שזו מלחמה מגדרית, את הביטוי טרור מגדרי, גברים נגד נשים. לדעתי זה חוטא למטרה כי בסופו של יום לנסות למצוא פתרון קולקטיבי לכל הגברים זה דבר שכנראה יש סיכוי גדול יותר שיכשל,

אם יכירו בזה שהמקרים האלו לא מתרחשים בואקום וקורים גם בגלל סט אמונות מסויים ומצב חברתי מסויים, אני מאמין שלפחות בחלק מהמקרים יהיה טיפול טוב יותר.
גם אם תהיה אכיפה חזקה יותר שבאמת תועיל (ואני מקווה מאוד שתהיה, למען הסר ספק) נשים מקבוצות שונות יצטרכו תמיכה בצורה שונה, וחשוב בעיניי לנסות למצוא פתרונות מתאימים.
israelislave
לפני 5 שנים • 9 בדצמ׳ 2018
israelislave • 9 בדצמ׳ 2018
לילית

Boys will be Boys זה משהו אחר לגמרי, לא קשור לעניננו.

"גברים רוצים רק דבר אחד" זה המצאה של נשים שחולקות את עולמך הדיכתומי, גברים רוצים הרבה יותר מרק דסר אחד.

גברים לא בוכים. נכון, הם לא, כי מי בכלל יקשיב להם? גבר בוכה ישר נופל לתחתית סולם הבחירה הנשית כי הוא נתפס כחלש ולא מסוגל לפרנס ולהגן על משפחתו.

מלבד זאת, אם גברים היו בוכים מי היה ממשיך לגלגל את העולם? פמיניסטיות?

ואגב... מתי נשים מתכוונות לוותר על "נשים וילדים קודם" בעת סכנה?
לילית חדשה
לפני 5 שנים • 9 בדצמ׳ 2018
לילית חדשה • 9 בדצמ׳ 2018
סלייב,

Boys will be boys נאמר בכל הקשור להתנהגות שיכולה להיחשב כבעייתית אצל בנים (החל משובבות וכלה בתוקפנות ברמות נמוכות).

גברים רוצים רק דבר אחד- מופיע בסדרות/ סרטים/ ספרים גם כאלה שנכתבו על ידי גברים.

גברים לא בוכים- חלק מתפיסת העולם של הגלולה האדומה (אני צריכה להסביר לך מה הרעיון מאחורי הגלולה האדומה?) וממדד הגבריות שמתוחזק לא מעט על ידי גברים. ויותר מזה- במוסד חינוך פמיניסטי הסבירות שילד שבוכה יקבל תגובה שתומכת בבכי כתגובה למצבים מסויימים גבוהה משמעותית מאשר במוסד ללא מודעות מגדרית/ לא פמיניסטי. וזה גם חלק ממה שהפמינסטיות מכנות גבריות רעילה- לגבר אין אפשרות לבטא את קשת הרגשות כולה.

אגב= מי המציא את 'נשים וילדים קודם', ולמה?
Netrunner​(נשלט)
לפני 5 שנים • 10 בדצמ׳ 2018
Netrunner​(נשלט) • 10 בדצמ׳ 2018
לילית חדשה כתב/ה:
סלייב,

Boys will be boys נאמר בכל הקשור להתנהגות שיכולה להיחשב כבעייתית אצל בנים (החל משובבות וכלה בתוקפנות ברמות נמוכות).

גברים לא בוכים- חלק מתפיסת העולם של הגלולה האדומה (אני צריכה להסביר לך מה הרעיון מאחורי הגלולה האדומה?) וממדד הגבריות שמתוחזק לא מעט על ידי גברים. ויותר מזה- במוסד חינוך פמיניסטי הסבירות שילד שבוכה יקבל תגובה שתומכת בבכי כתגובה למצבים מסויימים גבוהה משמעותית מאשר במוסד ללא מודעות מגדרית/ לא פמיניסטי. וזה גם חלק ממה שהפמינסטיות מכנות גבריות רעילה- לגבר אין אפשרות לבטא את קשת הרגשות כולה.

הגלולה האדומה זו אדיאולוגיה רעילה ומרירה. לדעתי טוב שהם קיבלו באן מרדיט (רק רציתי להגיד את זה).
עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 5 שנים • 10 בדצמ׳ 2018
עוץ הגדול​(נשלט) • 10 בדצמ׳ 2018
לילית חדשה כתב/ה:
סלייב,

את יכולה לתת לי הגדרה אחידה - לא דוגמה - לגבריות רעילה?
לילית חדשה
לפני 5 שנים • 11 בדצמ׳ 2018
לילית חדשה • 11 בדצמ׳ 2018
israelislave כתב/ה:
22 נשים נרצחו השנה.
בת רצחה את אמה והתאבדה.
נותרנו עם עשרים.

עכשיו שמתי לב לזה-
זה לא נכון.

כשההודעה שלך נכתבה, כבר היו 24 נשים ונערות שנרצחו השנה.
ולא 22.
זו שרצחה את אימה והתאבדה *לא* כלולות בספירה הזו.
לילית חדשה
לילית חדשה • 11 בדצמ׳ 2018
עוץ הגדול כתב/ה:
לילית חדשה כתב/ה:
סלייב,

את יכולה לתת לי הגדרה אחידה - לא דוגמה - לגבריות רעילה?

בכלליות המונח גבריות גבריות רעילה מתייחס לדרך או לצורה שבה החברה בונה/ יוצרת או מגדירה את הגבר, מה נחשב 'לגברי' ומה נחשב ל'לא גברי'-
מה מותר/ אסור, מה מתוגמל בצורה חיובית ומה מתוגמל בצורה שלילית.
תכונות אופי, דרכי התנהגות, תחביבים, עיסוקים וכן הלאה.
כשהדרך בה החברה מגדירה את הגבר ואת מה שגברי, מאפשרת לגבר להפגין חלק מאוד מסויים מקשת הרגשות והתחושות (החלק ה'גברי') או להתנהג בצורה מסויימת אבל לא מקבלת ואף דוחה אותו אם הוא מפגין את שאר קשת הרגשות או מתנהג בצורה שלא תואמת את מה ש'גברי'.
הרעילות בין היתר מגיע מתוך הטענה שיש לעיתים השקה בין מה שנחשב לגברי לבין אלימות ולכך שיש תגמול חיובי ועידוד חברתי להתנהגות אלימה ופוגענית אצל גברים.
ובמקביל יש חוסר קבלה כאשר גבר מראה פגיעות כלשהי.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 11 בדצמ׳ 2018
אוקיי, אז אפשר לומר שכל אדם או קבוצה שמעודדים אלימות גברית (ללא מגבלת גיל, כי קודם לכן הבאת ילדים בגן כדוגמה) או מונעים מהם לבטא את קורבנותם במגוון דרכים הם חלק מהמנגנון שיצר או מזין את ה"גבריות הרעילה"?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 5 שנים • 12 בדצמ׳ 2018
לילית,
משהו לא ברור לי. הרי גברי זו הגדרה חברתית בלבד. וזו תמיד תהיה הגדרה חברתית (להבדיל מזכרי, שזו הגדרה ביולוגית). כלומר, החברה תמיד תכתיב לגבר מה להיות ומה לא. ההגדרה שהבאת ל'רעילות' אומרת, אם הבנתי נכון, שההגדרה הנוכחית לגבריות מזיקה. אך לא ברור לי מי מוסמך לקבוע את זה. כלומר, כל מי שרוצה שינוי כלשהו בהגדרת הגבריות יכול לתייג את התכונות שנראות בעיניו שליליות כ'רעילות'. ייתכן וחלק מהתכונות הוא בכלל קשור לביולוגיה - האם נקבע כי הביולוגיה רעילה? ולבסוף, האם אין זה תפקידם של גברים לעצב את זהותם ותפקידם בחברה, ולא של נשים?
ומה באמת לגבי נשים? אנו מלמדים נשים מה להיות ומה לא, מה נשי. אם כך - ודאי יש 'נשיות רעילה', לא? מה ההגדרה שלה?