שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

טרור מיגדרי?

שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
לפני 5 שנים • 25 בדצמ׳ 2018
פעם גרתי בקומת קרקע והיה לי מציצן שארב עם מצלמה ליד החלון. זה לא היה כייף אבל אין לי PTSD על זה
Mary Jane
לפני 5 שנים • 25 בדצמ׳ 2018
Mary Jane • 25 בדצמ׳ 2018
גם לנו היה מציצן שהסריט אותנו במקלחת, בקומת קרקע ששכרנו בשעתו ליד כיכר דיזינגוף. בסוף נתפס ונשפט. יש מצב שחלקנו מציצן (;

על כל פנים, ולמרות שהגילוי היה לא נעים בעליל, גם אני לא התרגשתי ממנו יותר מדי. עם זאת, הרגשות הפרטיים שלי או שלך, החוסן הנפשי או החישול אינם מה שאמור להכריע את הכף בסוגיה המהותית.
israelislave
לפני 5 שנים • 26 בדצמ׳ 2018
israelislave • 26 בדצמ׳ 2018
אילו הטרור הפמיניסטי שלט כמה שנים אחורה לא היינו זוכים לסרטים:

חלף עם הרוח
כל סדרת הארי המזוהם
נקמת החנונים
בית החיות
גולדפינגר
בלייד ראנר
מנהטן
מועדון ארוחת הבוקר
Weird Science
נערה עובדת
ביג
מת לחיות
הטנגו האחרון בפריז
חשמלית ושמה תשוקה
כמה מסרטי פליני

ועוד
אניסיה פוטפוב

לא יתואר.

אניסיה פוטפוב • 26 בדצמ׳ 2018
טירון בעולם קסום כתב/ה:
אבהיר
לא תסכול כי נשים דוחות אותי
תסכול כי נשים לא סופרות אותי כאדם ,לא טורחות אפילו להתייחס או להגיב
תחשבי שוב ותראי את הקווים המקבילים
מטרידים נשים במציאות (מינית ובצורות אחרות) ומפלים אותם כי גברים מסוימים תופסים נשים כנחותות מהם . וזה חייב להשתנות
באתר הזה קורה בדיוק , אבל בדיוק להפך . נשים תופסות גברים כנחותים מהם . וגם זה חייב להשתנות
לא רואה הבדל מהותי בין 2 התופעות . מאוד מאוד דומות (בהבדלים הברורים בין מציאות לאינטרנט) .

כשאישה לא עונה להודעה שלך באתר היא לא "לא סופרת אותך כאדם" היא לא מאיימת על עצם קיומך, היא לא מפחיתה ממידת אנושיותך, היא לא הופכת אותך לנחות או מתייחסת אלייך כנחות, היא פשוט לא עונה להודעה שלך.
אם מישהי לא עונה לך להודעה - it's not about you!!

ואותו הדבר לגבי השחתתת הציור.
it's not about you
חבורה של פמיניסטיות אקטיביסטיות החליטו להעלות לדיון את תרבות המצינות על ידי השחתה של גרפיטי
בהצלחה לא מבוטלת אגב, כי כמות הפטפטת רשת שהוקדשה לנושא - מאוד מרשימה.
so fucking what?
הגיע קץ העולם?
האם אתם הגברים והשליטה הגברית שלכם בעולם כל כך שבריריים, שהשחתה של גרפיטי אחד בתל אביב מאיימת על הסדר הטוב?
מה קרה, לא הסכמנו אתכם? יש לנו נקודת מבט שונה? סוף העולם?
אם הושחת גריפטי אחד, זהו מדרון חלקלק, ומייד יאסר לצפיה הסרט "אישה טובה"? (אני אישית ממש מוכנה לוותר על הסרט האווילי הזה)
כל הגברים יושלכו לכלא כי העיזו להיישר מבט לחזה של אישה?
מישהו נרצח?
מה קרה????

תנוחו.
תמצאו חיים

ובנימה אישית:
אני מציעה לך בחום לב לקרוא את ארבע ההסכמות, (the four agreements) ולשים ךב במיוחד להסכמה מס' 2 - אל תיקח שום דבר באופן אישי.
אתה מסתובב בעולם הזה, פגיע ורגיש, ומצפה מכל אישה שתענה לכל הודעה כי אחרת עצם אנושיותך מאויימת, בעצם הדרישה הזאת, אתה שם את עצמך במרכז העולם, במרכז קיומה של כל גולשת כאן, ותוך כדי כך מפגין בגרות ריגשית של נרקסיסט בן שלוש.
אני חושבת שארבע ההסכמות יעזרו לך למצוא קצת חופש אישי בתוך העולם הזה
(במקום להטיל את אימתך ולאלץ מאות נשים לשבת ולכתוב תשובות מנומסות לגברים שככל הנראה לא מאוד מעניינים אותן.

בקיצור כולכם
ת נ ו ח ו
לילית חדשה
לילית חדשה • 26 בדצמ׳ 2018
טירון בעולם קסום כתב/ה:
הטרדה מינית (או אחרת ) = רצח ? סיריאסלי ?
הפוסט מדבר על על ציור , לא על נשים מוכות
ולגבי מסתוכל בוכה דוחים אותו - כנראה לא קראת או לא הבנת מה כתבתי ... או יותר גרוע לא רצית להבין ...
הכל נובע מאותו מקור , הרגשת עליונות על האחר
במציאות זה מגיע למקומות חמורים בהרבה - מסכים לחלוטין

השרשור מדבר על השחתת ציור שמדבר על אחת הצורות של פגיעה מינית
(אני משערת שכולנו נסכים שלהציץ למקלחות/ שירותים/ מלתחות וכו' נכלל בקטגוריה של פגיעה מינית).

אתה מדבר על התעלמות.
התעלמות, כמה שהיא יכולה להיות לא נעימה ומבאסת (וכמוהה גם דחייה) נובעת מחוסר נימוס, מחוסר רצון לתקשורת כלשהי
ולמען האמת גם מרצון להימנע מהטרדות- גם באתר, גם במציאות.

חוסר נימוס וזלזול, עדיין לא שווה לפגיעה מינית.

יותר מכך- מותר לכל אחת ואחד להתעלם ולא לענות להודעות.
גם אם זה לא מנומס, גם אם זה נתפס כמזלזל-
עדיין מותר לבחור שלא לענות כלל.
זה שמישהו בחר לפנות אליי לא אומר שאני חייבת לענות לו- מותר לי לבחור לענות ומותר לי לבחור שלא לענות
בדיוק כמו שלו היה מותר לבחור בין לפנות לבין לא לפנות.
עכבר​(מתחלף){Yaara-g}

Re: לא יתואר.

עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 26 בדצמ׳ 2018
אחד שמבין כתב/ה:

הפעולה שלהן אמיצה בדיוק כמו הפעולה של יגאל עמיר, יונה אברושמי וברוך גולדשטיין וכו' וכו'
טוב, אולי קצת פחות, כי כל אלו ברשימה הזאת עשו זאת בגלוי, בניגוד לטרוריסטיות (כך הן מכנות את עצמן) שהגיעו בשעה מאוחרת כשאף אחד לא רואה כדי להפגין את האומץ שלהן.
אני יודע שהן לא רוצחות כמו אלו ברשימה למעלה, אבל בדיוק כמותם, משהו נראה להן מסוכן, והן החליטו לעשות מעשה לא חוקי ואלים, כדי להוריד אותו ולהציל אותנו מהשפעתו.

מזכיר לי את כל הטררם שהיה סביב התמונה של הילדה ההיא עם השלט של "בנים לגז". רמת ההיסטריה הגברית מרקיעה שחקים.
יש עוד כמה דברים מינוריים שמפרידים בין הרצח של רבין וההשחתה של ציור קיר פקקטה בחוף מציצים.
בחברה המציאותית כמעט כולם מפרים את החוק על בסיס יומיומי: מורידים טורנטים, עוברים שלא במעבר חצייה, מעלימים מס (מעל למחצית מאזרחי המדינה נדמה לי) ועוד.
בבקשה טיפה פרופורציות. לא המונה ליסה הושחתה כאן. מדובר בציור שנעשה במרחב הציבורי ומשום כך גם היה שייך לו. לא כל דבר הוא רצח רבין ושואת הארמנים. לא כל דבר אמור לזכות אותך בסיבוב לגיליוטינה או לאבו כביר.
ולעשות איקס בשחור על גרפיטי מחוץ לשירותים בחוף, זה לא אלימות. זה אפילו לא הסתה לאלימות. ההזנייה המוחלטת הזו של מילים, ששמה את כל מה שלא נעים על מישור אחד, בעיקר מוזילה את מה שיקר, הרבה יותר משהיא שהיא מעלה את מה שזול. טיפ מאחד שמבין: קחו את הפאניקה החברתית הזו, תנשמו שתי נשימות עמוקות, ותתבוננו בעובדות עם ראש שקול.
אחד שמבין​(נשלט)
לפני 5 שנים • 27 בדצמ׳ 2018
אחד שמבין​(נשלט) • 27 בדצמ׳ 2018
עכבר יקר,
היסטריה גברית?
על מה בדיוק אתה מדבר? להשחית תמונה בלילה, ולא לפעול באמצעים לגיטימיים, נשמע לי הרבה יותר היסטרי.
מסתבר שההבדלים בינינו הם מהותיים, ולכן קשה לי להאמין שנצליח להגיע להסכמה.
מכתיבתך משתמע שאתה רואה בחוק המלצה לא מחייבת, הנתונה לשיקול דעתו של האזרח. אתה מביא לכך דוגמאות, שלכאורה יהיו מקובלות על כולן. אבל עלי הן לא מקובלות. אני בעד ענישה ואכיפה למורידי טורנטים שגוזלים את יגיע כפיהם של האמנים, אני בעד ענישה מחמירה הרבה יותר למעלימי מס, שגונבים את המדינה וגורמים לי לשלם הרבה יותר מס. אם היתה ענישה מחמירה יותר, התופעות האלו היו מצטמצמות. ואני יכול לתת לך דוגמאות למה שקורה בתחומים האלה, במדינות אחרות, לא פחות מתקדמות ודמוקרטיות מאיתנו. לטעמי הגישה הסלחנית (והרווחת) הזאת שלך לעבירה על החוק, היא זו שמעודדת את התופעות השליליות האלו.
נכון, צריך להיות מדרג ענישה, ולא נרוץ עם כל אדם לגליוטינה, אבל כשיש רעות חולות שצריך למגר, צריך להגביר את הענישה לתקופה מסויימת, כדי ליישר קו. ועדיין אין צורך בגיליוטינה.
דבר נוסף, כשמשהו נמצא במרחב הציבורי, זה לא נותן שום לגיטימציה להשחית אותו, כפי שהשתמע מדבריך.
כמו שכבר כתבתי בהודעות קודמות, המעשה לכשעצמו, לא כזה נורא, כמו האמפתיה לונדליזם אידיאולגי. גם אני מסכים (וכבר כתבתי את זה כמה פעמים) שהציור הזה אין לו מקום בכלל, בודאי לא במרחב הציבורי, אלא שיש פעולות אחרות שלדעתי ניתן ויש עדיין צורך לעשות.

אני זוכר לפני כמה שנים, היתה מכת מדינה, חרדים קיצוניים, השחיתו תחנות אוטובוס, כי היו עליהן תמונות נשים שלא עמדו בסטנדרטי הצניעות שלהם. כולם צעקו (בצדק) חמס, על השחתה של פרסומות פקקטה ("לא המונה ליסה הושחתה שם"), שמנצלות נשים, ונמצאות במרחב הציבורי.
גם שם היית קורא לאותם משחיתים גיבורים ואמיצים?
מה ההבדל?

אין כאן שום פאניקה חברתית. הפאניקה נמצאת בצד שלך (מישהו דיבר על גיליוטינה?), צד שלא מאמין בשינוי בדרך חוקית, אלא מעודד לאנרכיה כדי לקדם אידיאולוגיות.
הענין הוא, שאתה ממנה את עצמך להיות זה שיחליט עד כמה מותר להיות ונדליסט, ולאיזו אידיאולוגיה בדיוק מותר להשתמש בשיטות האלו.
ואני לא מוכן לקבל את השיפוט שלך בנושא, ולא רוצה שאף אחד יחליט בעצמו מתי להיות אלים וונדליסט. וכשזה קורה, ולא משנה אם זה מ"הטובים" או "הרעים" אני אמשיך להתריע שזה מסוכן לחברה.
dror30
dror30 • 27 בדצמ׳ 2018
לא הייתי קורא לחרדים אמיצים, אבל לא כי הם השחיתו ועברו על החוק, אלא בגלל מה שהם השחיתו והסיבה לזה.
אני לא רואה בחוק כמשהו שמגן אוטומטית בפני אלימות, אני לא רואה בעבירה על חוק כמשהו אוטומטית אלים.

הזכרת את הטבעונים הקיצונים שיש מקרים שעוברים על החוקים למען אידאולוגיה, אז בוא נקח את הדוגמא הזאת הם מאמינים שלהרוג בעלי חיים זה אלים, לפרוץ למקום כזה באופן לא חוקי במטרה להציל את בעלי החיים זה פחות אלים מבחינתם.
עכשיו אתה תטען שהם טועים ומשתמשים באלימות אסורה ולא משנה מה המטרה, הם עוברים על החוק למען אידאולוגיה אז סימן שזה פסול, אם כך אז כדי שהטיעון יהיה עקבי זה צריך להיות תשובה דומה גם אם היו פוגעים בבני אדם שם (במסגרת החוק) ואנשים היו פורצים באופן לא חוקי כדי לעצור את זה, האם גם אז תטען לאלימות אסורה? אם לא ושם תגיד שזה בסדר לעצור זאת, סימן שאי אפשר לקדש את החוק תמיד, ואתה צריך להכנס לדיון והאם האידואלגיה עצמה מצדיקה זאת או לא.

אותו דבר בדוגמא הזאת, או שתמיד זה רע לעבור על החוק ואלים ומסוכן, או שיש מקרים שכן מצדיקים ואז צריך להגיד למה במקרה הזה כן או לא.
israelislave
israelislave • 27 בדצמ׳ 2018
dror30
הבעיה נעוצה בכך שהריבון בוחר להתנהל באופן שונה מול אלימות דומה תלוי בגורם האלים.

לערבים מותר לעשות מה שליהודים אסור
לחרדים מותר לעשות מה שלחילונים אסור
לפמיניסטיות מותר לעשות מה שלגברים אסור
לנשים מותר מה שלגברים אסור
לבנות מותר מה שלבנים אסור

ויש עוד הרבה דוגמאות כאלה.

אילו המערכות היו פועלות באותה הדרך נגד כל העבריינים בלי קשר לקבוצת ההשתייכות, דיינו.

הבעיה מתחילה ומתעצמת כאשר האכיפה בררנית.