שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אני מפ"ת...רחוק לי אני מת"א.

hrgiger
לפני 5 שנים • 15 בפבר׳ 2019
hrgiger • 15 בפבר׳ 2019
מה נסגר אתכם? למה זאת בהכרח התנשאות? לא זכור לי שהוא ציין שהיא אמרה לו שהיא לא מוכנה לצאת עם פתח תקוואים, היא ציינה שזה רחוק לה. מרחק, לא שיפוט, לא ערכיות, מרחק פיזי.
כשגרתי בצפון החרגתי חיפאים, כי הם היו רחוקים ממני. כשגרתי ברמת גן החרגתי תל אביבים.
אני נשללתי על ידי מישהו שעניין אותי כי הוא בקרית אונו ואני בתל אביב. הוא התנשא מעלי או שבאסה לו לנהל קשר עם מישהי שמלכתחילה יהיה קשה להיפגש כי עומס חיים ונגישות וכאלה?
אחד שמבין​(נשלט)

Re: אני מפ"ת...רחוק לי אני מת"א.

אחד שמבין​(נשלט) • 15 בפבר׳ 2019
SpongeWorthy כתב/ה:
זו תשובתה.
זה נשמע לכם נורמלי?!?

אין לי מושג מה זה נורמלי, אבל זו בהחלט תשובה לגיטימית.
מה שנראה לי לא לגיטימי זו השאלה שלך פה בפורום.
אתה פונה למישהי או שהיא פונה אליך, היא לא חייבת לך כלום, בודאי לא תשובות שימצאו חן בעיניך.
אני מנסה לחשוב מה אני הייתי חושב על מישהו שמעלה תשובה שלי בשיחה פרטית, לדיון בפורום. ולא, זו לא תשובה שעלולה לסכן אותך או שאתה אמור להתריע כדי שאחרים ידעו להיזהר.
הקטע הזה של לרוץ לפורום להתבכיין שמישהי דחתה אותך, עלול להבריח ממך גם את השכנות שלך שגרות בפ"ת.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 15 בפבר׳ 2019
הוא לא רץ ,ולא מתבכיין ,הוא שאל שאלה ממועקת ליבו .ואפשר בקלות ,לחוש אמפטיה עם רחשי ליבו ותחושותיו.

אני כשאמרה לי אמא שלי. בילדותי שאני מכוער עמו יונה .
חשבתי המון שנים מכוער .
4 שנים אחרי .אני עם אבי בפאריס .וכולם מבקשות את אבי שאנשא לבנותיהן .ואני שומע בצרפתית כמה אני יפה .
אחכ ",הלכתי לזונות רוסיות ,והתמוגגתי לשמוע שוב ושוב את המחמאות "קרסבצ'יק מלצ'יק".

בבני ברק בילדותי ,גדלתי עם ההגדרה "פרייענק",והבנתי שגם אם אהיה צדיק כמו הרב עובדיה יוסף .השידוך המקסימלי שלי ,יהיה "פרייענקינה"?

כשנדדתי לתל אביב ,התבישתי עד מוות ,ברקע החרדי שלי ,ומיד ,נהייתי חילוני למהדרין ,ועל הדרך אנטי דתי ,ושונא דתיים ,עם רשימת הרשעות מוכחת ,ופינקס עם תיעוד הארועים שהובילו לשנאה ותיעוב שרחשתי להם .
שוב כוחה של מילה .או כוחו של מבט ...

בפאריס ,ובמנצ'סטר חשתי בזוי ומתועב ,לא בשל ,פרנקיותי ,ולא בשל ,דתיותי או חילוניותי ,אלא ,בשל יהדותי .

בגיל 23 אמרה לי בחורה לך לבטי רוקאווי ,תגיד לה שתיקח אותך לדוגמן ,הנה היא פה לידינו בלונדון מיניסטור קיימת .
הלכתי אליה .היא נתנה לי להמתין .נכנסתי אליה .אמרתי לה את מחפשת דוגמן ?ענתה לי .אתה מטר שמונים ושבע ? עם מצח גבוה ,ובלי חצ'קונים ?
אמרתי לה .לא !!אז היא הביטה אל עבר הדלת .
והלכתי משם .

בגיל 28 הצטלמתי לקטלוג בגדי ים עם 2 דוגמניות .
ובפורום של צילום .כתב מישהו שאני לא דוגמן .אני בודי בילדר .
זה גרם לי להתאמן כמו משוגע 20 שנה בכדי שיהיה לי גוף של דוגמן .
שוב כוחה של מילה .

היום אחרי הכול .
בזכות תל אביב ,בזכות תושבי העיר תל אביב ,ובזכות השיעור שאלוהים העביר לי .
משום מה .
אבל זו האמת .
אני מבין ויודע .שאפשר לתמצת את כל השיעור שעברתי .ואת כל המילים שנגעו בי כה עמוק למושג אחד ויחידי .
"אני יהודי ".
את המיקום תבחר .את הסטטוס תיבחר .
משמעות העובדה שאתה יהודי ,היא שאתה גבוה גבוה .מעבר לכל מילה שתיכתב או תאמר כנגדך ,יש לך חסינות אלוהית מדרג ראשון ,בתור יהודי .
ובכדי להבין מה זה יהודי .
עליך יהיה לשמוע בבני ברק את הכינוי פרייענק .
ובתא",את הכינוי "דוס",ובפאריס את הכינוי "סאל ז'וויף",ובמנצ'סטר את התואר "פאקן ג'וייש".

אחרי כל השיעור .אלוהים בא ומסדר לי הכול .
אמא שלי ואחותה לפני כשנה .יושבות עימי .ואחותה אומרת .איזה ילד היה קובי .איזה ילד מהמם .איזה יפה .איזה בלתי נשכח .כולם כמה אהבו אותו .ואמא שלי מהנהנת נכון נכון .
ואני בלב אומר ,זו אותה אימא שאמרה שאני מכוער כמו יונה ??

אותה בטי רוקאווי .לאחר הארוע שלי עימה .
יושבת כמוזמנת באחת מתצוגות האופנה שלי .כאורחת .
משוחחת עם אחת מהמאפרות . מי זה הגבר המדהים הזה ,העוצמתי הזה ,וכולה מבטי הערצה אלי .
ואני תוהה בליבי ,זו אותה בטי רוקאווי ,??

אני מגיע לבני ברק ,אחרי כ30 ומשהו שנות גלות .
נכנס לבית כנסת ש30 שנה לא דרכה בו כף רגלי .
והם נוהגים בי כבוד מלכים .
אני נכנס לשטיבל של לובלין .נוהגים בי כבוד.
אני מתפלל שבת בבוקר בחוג חתם סופר .
250 מתפללים אשכנזים .
והם רוחשים אלי כבוד ,ומעלים אותי לתורה .

אלוהים מראה לי .איך הוא מישר הרים עבורי .

הזונות עם הקרסבצ'יק .כולן נמחקו מעל פני האדמה .רובן שבו אל הארצות מהן באו.

האנטישמי שקרא לי סאל זוויף .והאנטישמי בז'נבה קרא לי סאל זוויף .
אלוהים בוודאי לא השאיר לו שן אחת תקינה בפיו .
אני בטוח ומשוכנע ,שעלבון של יהודי ,זה גזר דין מוות על ראשו של העולב .
אותו גוי שנתן לי בוקס בסנטר כאשר הייתי בן 16 במנצ'סטר ,ואחוז טירוף צעק "יו פאקן ג'ו ,יו הב איי ,באד נוט טו לוק אט מי".
בוודאות אני יודע ומרגיש ,שאלוהים ניקר לו את עיניו .
ועשה לו נמק באותה יד שפגעב בסנטר של יהודי .

אבל כל זה היה צריך לקרות .
כל זה היה חייב לקרות .
בכדי שאדע ואבין .מה זה יהודי .
יהודי לא צריך להיות פרענק או אשכנזי .
כי הוא יהודי .
יהודי לא קשור למיקום גיאוגרפי
כי הוא יהודי .
יהודי לא צריך להיות גבוה או נמוך .יפה או פחות יפה .בודי בילדר או דוגמן .
כי המציאות חן היא ניתנת לאדם מאלוהים בלבד .

אלוהים הראה לי .
אני יכול לסדר את זה שאתה תהיה בכול מקום .ובכול מקום שתלך ינהגו בך כבוד ודרך ארץ .
כל זאת בתנאי שלא תתבייש ביהדות שלך ,ובשורשים של אבותיך.

אי לכך ,המסקנה המתבקשת היא .
כל מילה ,משפט ,עלבון ,המשוגרת אל האדם ,השולח הוא השטן .
כל מחמאה ,חיבה,אהבת חינם,מחילה,ונתינה .
השולח הוא אלוהים .
כדי לגלות מי הוא השולח מימין ,ומי הוא השולח משמאל ,צריך זמן רב .
הדמויות שברקע הם ממלאים תפקיד .
הן לטוב והן לרע .אבל הרע יהפוך בעיניך לטוב .
אותה אחת שאמרה לך ,שעל זה שאתה מפת",זה לא מתאים .לא ירחק היום והיא תעבור דירה לפת",ולא ירחק היום שאתה תהיה מתווך נדל"ן בתא".עז",נאמר,"מעז יצא מתוק".
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 15 בפבר׳ 2019
אם אפשר לפרש לחיוב אז ניתן לפרש גם לשלילה. לדעתי, אדם שלא מוכן לנסוע מרחק כל כך קצר (לא כולם יודעים אבל פ"ת ות"א חולקים גבול משותף) זה מצביע על מישהו שלא מוכן להשקיע מינימום מאמץ בבן הזוג ומרמז על תאצנטריות מסוימת. בכל מקרה, זאת נורת אזהרה.

הודעות על "מה הוא/היא אמרו" מהווים חלק גדול מכלל התגובות באתר. לדוגמה, לא פחות לגיטימי לשלוח הודעה "היי" בלי שום תוכן, אך זה לא מפריע לאחרים להתלונן כאן על גבי האתר.
אחד שמבין​(נשלט)
Sm Art כתב/ה:
הוא לא רץ ,ולא מתבכיין ,הוא שאל שאלה ממועקת ליבו .ואפשר בקלות ,לחוש אמפטיה עם רחשי ליבו ותחושותיו.

אני כשאמרה לי אמא שלי. בילדותי שאני מכוער עמו יונה .
חשבתי המון שנים מכוער .
4 שנים אחרי .אני עם אבי בפאריס .וכולם מבקשות את אבי שאנשא לבנותיהן .ואני שומע בצרפתית כמה אני יפה .
אחכ ",הלכתי לזונות רוסיות ,והתמוגגתי לשמוע שוב ושוב את המחמאות "קרסבצ'יק מלצ'יק".

בבני ברק בילדותי ,גדלתי עם ההגדרה "פרייענק",והבנתי שגם אם אהיה צדיק כמו הרב עובדיה יוסף .השידוך המקסימלי שלי ,יהיה "פרייענקינה"?

כשנדדתי לתל אביב ,התבישתי עד מוות ,ברקע החרדי שלי ,ומיד ,נהייתי חילוני למהדרין ,ועל הדרך אנטי דתי ,ושונא דתיים ,עם רשימת הרשעות מוכחת ,ופינקס עם תיעוד הארועים שהובילו לשנאה ותיעוב שרחשתי להם .
שוב כוחה של מילה .או כוחו של מבט ...

אי לכך ,המסקנה המתבקשת היא .
כל מילה ,משפט ,עלבון ,המשוגרת אל האדם ,השולח הוא השטן .
כל מחמאה ,חיבה,אהבת חינם,מחילה,ונתינה .
השולח הוא אלוהים .
כדי לגלות מי הוא השולח מימין ,ומי הוא השולח משמאל ,צריך זמן רב .
הדמויות שברקע הם ממלאים תפקיד .
הן לטוב והן לרע .אבל הרע יהפוך בעיניך לטוב .
אותה אחת שאמרה לך ,שעל זה שאתה מפת",זה לא מתאים .לא ירחק היום והיא תעבור דירה לפת",ולא ירחק היום שאתה תהיה מתווך נדל"ן בתא".עז",נאמר,"מעז יצא מתוק".

אני לא צריך שתלמד אותי מה כוחה של מילה.
"סיפורי הצדיקים" שאתה מספר על עצמך יפים ומרגשים, יצא לי לקרוא מדי פעם את הפוסטים שלך, ואם מחברים את כל חלקי הפאזל שפזורים על פני פוסטים שונים מתקבל סיפור חיים מדהים ומרגש, אבל גם זה לא ישנה את העובדה שהיא לא חייבת לו כלום.
וגם אתה, כשקיבלת דחיות, המשכת הלאה, והיום אתה יכול לספר בגאווה איך בשורה התחתונה הצלחת בגדול למרות הכשלונות הקטנים.
אגב, זה מסלול ההצלחה של רוב האנשים שמצליחים, כשלונות קטנים שמובילים להצלחות גדולות.
אם SpongeWorthy היה יוצא מנקודת הנחה כזאת שכל תשובה היא לגיטימית, הוא לא היה נעלב.
כשאומרים לך שאתה לא מתאים, זה לא באמת משנה למה. וזה בודאי לא נושא לדיון פתוח. אף אחת ואף אחד, בוודאי לא בשלבים האלה של יצירת קשר, לא חייב כלום לצד השני. הזכות לסרב לקשר היא בסיסית ולא מותנית בהסבר מניח את הדעת.
העידוד שSpongeWorthy מקבל פה לא עוזר לו, אתה אולי נותן לו רגע קצר של נחת. אבל אם תסביר לו את האמת בפרצוף, שכשדוחים אותו אין שום ענין כמה ההסבר מצא חן בעיניו ונראה לו סביר, כי ההסבר נועד למי שדחתה אותו ולא עבורו. ולה כנראה זה נשמע הגיוני ביותר. וחוסר היכולת שלו להבין מה היא רוצה, זה בלבד מספיק בעיני כדי להבין שאין ביניהם התאמה.
ההסבר היחיד שיכול להיות רלבנטי במקרה כזה הוא הסבר שמעביר ביקורת. וגם אז מקבל הביקורת צריך לשקול אם הוא מקבל את הביקורת או לא.
אחד שמבין​(נשלט)
עוץ הגדול כתב/ה:
אם אפשר לפרש לחיוב אז ניתן לפרש גם לשלילה. לדעתי, אדם שלא מוכן לנסוע מרחק כל כך קצר (לא כולם יודעים אבל פ"ת ות"א חולקים גבול משותף) זה מצביע על מישהו שלא מוכן להשקיע מינימום מאמץ בבן הזוג ומרמז על תאצנטריות מסוימת. בכל מקרה, זאת נורת אזהרה.

הודעות על "מה הוא/היא אמרו" מהווים חלק גדול מכלל התגובות באתר. לדוגמה, לא פחות לגיטימי לשלוח הודעה "היי" בלי שום תוכן, אך זה לא מפריע לאחרים להתלונן כאן על גבי האתר.

אני מניח שכמוני אין לך מושג מה היה תוכן השיחה ביניהם, לא מה היא מחפשת, אתה רק יודע שהוא אמר לה שהוא מפ"ת והיא אמרה שזה רחוק לה.
אבל אתה מוצא לנכון לערוך לה ניתוח ואבחון פסיכולוגיים על סמך 6 מילים מתוך השיחה.
אני מצטער שאני לא מסוגל לעשות דברים כאלה ומפקפק באחרים שטוענים שיש להם יכולות כאלה.
זה שחלק לא קטן מהשרשורים פה הוא על "מה הוא/היא אמרו" לא עושה את זה צודק ונכון. הביקורת שלי להתבכיינות היא קבועה פה וגם במקרים אחרים. נכון, אני לא נכנס לכל שרשור מתבכיין כדי להשמיע את קולי, אבל כשזה קורה בימי שישי כשאני חסר מעש יש סבירות גבוהה יותר שזה יקרה icon_smile.gif
מבחינתי תשלח איזו הודעה שבא לך, אם אתה חושב שהודעת "היי" תקדם אותך למטרות שלך - לך על זה. ומי שלא מתאים לה תלמד להתעלם.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 15 בפבר׳ 2019
נכבדי ,אני יודע שידך קלה על ההדק ,בלהעביר ביקורת ,על אחיך העבדים .
בעוד שאצבעך נצורה ,מלהעביר ביקורת על מלכות ,או על כל דבר תחת המיגדר נקבה בדס'מית .

זה דפוס פעולה מובנה בטבע ,של לא מעט אנשים בקהילה הבדסמי'ית גופא ...
אני בשונה מכמה מהם ,יכול בקלילות רבה .
כאיש בעל חוש צדק מפותח ,באופן מובנה .
להיכנס את נעליה של הנקבה הבדסמ'ית שענתה לו כפי שענתה .
ובאותה קלילות אני יכול להיכנס אל נעליו של מי שקיבל הימנה את התשובה ,ואת רחשי ליבו ,והצער שהוא חש .

ואני יכול בנעליה או בנעליו ,לרקוד ולפזז לשמוח ולדאוב לילה שלם ולא להתעייף .

אני לא מחפש את המחלוקת .
אני מחפש את הלחלוק דיעות .
אני לא מחפש את האשם ולא את הצודקת
אני מעדיף את העמק השווה .

מכול מילה ומילה .מכל משפט ומשפט .
אני אמצא תילי תילים של חכמה ,ידע ,וניסיון ,להעשיר ,להצחיק ,לתרום ,לעקוץ,לעדן ,ולמתק את זולתי .

אני הוא האדם שמשכין שלום בין עבדים למלכות
אני הוא המלמד מלכות לחיות בשלום זו לצד זו
ואני הוא המחנך הדגול שישנן לעבדים לכבד זה את זולתו .
בדיוק כפי שלימדתי וחינכתי את השולטים שיש בשר ואוכל מספיק לכולם .
דע ! שכפי שתשפוט את זולתך ,כך תישפט אתה גם !!
תישפוט לפי חומרת הדין כך תישפט על מעלליך ופשעיך הן הגלויים ,והן הנסתרים .
תישפוט לקולת הדין את עמיתך ,תישפט גם אתה על מעלליך ופשעיך ,הן הגלויים ,והן הנסתרים ,לקולת הדין ,כפי שהקלת בדין ,כלפי עמיתך .

השיפוט לקולא או לחומרה .
הוא חוצה מיגדרים .

אם תיוותר בצד ששופט זכרים לחומרה
ונשים לקולא .
הבית דין שתועמד כנגדו בסופו של יום .
יהיה 3 דיינים מזן נקבה .
הקטגורית והשופטת ,והתליינית המוציאה לפועל .
תהיה גם נקבה .

ואז אתה תלמד היטב על בשרך .לא במילים שקראת .
או במילים ששמעת .
אלא בסוף העלילה .
שבשביל שתבין את הכתוב "הווי נוהג כבוד בכול אדם ",זה שייך גם לאיש ,וגם לאישה .
וגם את הכתוב "הווי דן כל אדם ,לכף זכות "
זה שייך גם לאיש ,וגם לאישה .

אני יודע שכולם צודקים ,גם אילו שטועים ,זה הצדק שלהם על פי המעמד שלהם ,באותה העת .

הנשים צודקות עפ',חשיבתן וחכמתן המובנית .
וכנל",הגברים .
איש איש בדרך החשיבה שלו .ואישה אישה ,בדרך חשיבתה ,היא .

פותח הפוסט .חף לחלוטין מכל טעות .
צדיק וישר הוא !מזרע יעקב הוא ,זרע קודש הוא ,בן מלך הוא .
בדיוק כמוך ,כמוני ,וכמו כולםםםם כולל כולם .

הוא לא הזכיר מי הגברת
הוא לא חשף מידע אודות ההודעה הפרטית
הוא לא זילזל ,הוא לא רטן ,לא כעס,לא חיפש משפט שדה .
הוא התנסח באופן מושלםםםם
והעלה שאלה לתועלתו ,ולהרחבת אפיקים מחשבתיים ,

גברים כבודם במקומם מונח
כנל",נשים .
מלכה שתמיד צודקת זה במרתף.הסשנים
עבד שתמיד אשם ,זה במרתף.הסשנים .

מחוץ למרתף הסשנים ,איש או אישה ,חד המה .
צודקים או טועים ,דין שווה יהיה לשניהם .
פסק הדין ,הרצוי והמומלץ הוא ,"מידת הרחמים".
ולא "מידת הדין ".
ו מי שידון ב"מידת הדין ",הדינים ,יחולו ויממושו על הראש שלו .
ומי שידון ב"מידת הרחמים ",הרחמים יפיגו את הדינים שחלים על ראשו .

איש איש ינהג עפ' ,דרכו.
ומי שיקשיב לעצתי ,ויקרא בעיון רב את "סיפורי הצדיקים",שלי .ידע וילמד ויבין .ש"סיפורי הצדיקים"שלי ,הם בעצם תובנות ודוקטורט של הרשע מס'1(במיל')

זו דעתי .
ואשמח ללמוד תמיד.
אם הייתי שופט בבית משפט .הייתי משכין שלום בין אנשים .מאשר עונש וקונס אותם
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 15 בפבר׳ 2019
אחד שמבין כתב/ה:
עוץ הגדול כתב/ה:

אני מניח שכמוני אין לך מושג מה היה תוכן השיחה ביניהם, לא מה היא מחפשת, אתה רק יודע שהוא אמר לה שהוא מפ"ת והיא אמרה שזה רחוק לה.
אבל אתה מוצא לנכון לערוך לה ניתוח ואבחון פסיכולוגיים על סמך 6 מילים מתוך השיחה.
אני מצטער שאני לא מסוגל לעשות דברים כאלה ומפקפק באחרים שטוענים שיש להם יכולות כאלה.
זה שחלק לא קטן מהשרשורים פה הוא על "מה הוא/היא אמרו" לא עושה את זה צודק ונכון. הביקורת שלי להתבכיינות היא קבועה פה וגם במקרים אחרים. נכון, אני לא נכנס לכל שרשור מתבכיין כדי להשמיע את קולי, אבל כשזה קורה בימי שישי כשאני חסר מעש יש סבירות גבוהה יותר שזה יקרה icon_smile.gif
מבחינתי תשלח איזו הודעה שבא לך, אם אתה חושב שהודעת "היי" תקדם אותך למטרות שלך - לך על זה. ומי שלא מתאים לה תלמד להתעלם.

לא מתלהב מפוסטים בסגנון של "היא אמרה לי" אבל התחיל דיון אז הצטרפתי. אתה אולי החלטת להימנע מלפרש - באופן חיובי או שלילי - אבל אחרים כן. מסכים שיש פה מידה של בכיינות בפוסטים האלה, ולכן לא עשיתי לו לייק. ממליץ להתייחס לפוסט יותר כדיון על זוגיות ומרחק גיאוגרפי.

לא שולח הודעות של "היי" רק הבאתי זאת כדוגמה.

לא הייתי קורא לזה ניתוח פסיכולוגי, פשוט התייחסתי לאמירה כפי שהביא אותה פותח השרשור והיא מלמדת על מישהי שלא מוכנה לנסוע ק"מ בודדים בשביל אדם אחר. ביחד עם התרבות התל אביבית המתנשאת, התמונה מתבהרת.
EL PATRON​(אחר)
EL PATRON​(אחר) • 15 בפבר׳ 2019
מניח שזה תירוץ עלוב ככל שיהיה.
הכל טוב , תעבור הלאה , בהצלחה !