סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אלטרואיזם, אגואיזם והבדס"מ שבינהם

אביב נעורים
לפני 5 שנים • 4 באפר׳ 2019
אביב נעורים • 4 באפר׳ 2019
בעיקר בודפוקיזם icon_smile.gif
jimi​(נשלט)
jimi​(נשלט) • 4 באפר׳ 2019
זה אלטרואיזם אם הנשלט לוקח על עצמו את תפקיד השולט ולהפך. זו חתיכת הקרבה וויתור על העצמי, ולא בטוח שזה טוב לאף אחד.
זה אגואיזם אם כל אחד ממלא את ייעודו, וזה לא בהכרח רע, כאשר מין מוצא את מינו.
שורה תחתונה:
אם תאהבו את עצמכם ומי שאתם ותהיו קצת אגואיסטים, כולם יזכו (קפיטליזם על רגל אחת ברוח תקופת הבחירות).
אלטרואיזם מוחלט כחברה זה כבר קומוניזם....וכולנו ראינו איך זה נגמר (סטאלין, הו צ׳י מין, הוגו צ׳אבז, קים ג׳ונג און, פידל קסטרו).
מוקדש באהבה ל״זאתי״ icon_smile.gif
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 4 באפר׳ 2019
האמת שעוד לא נתקלתי בבדס"מי אחד שלא היה אגואיסטי בנוגע לסיפוק צרכיו ולו במידה מסוימת.
נכון, גם בעולם הונילי יש אגואיזם (וכפי שציינה Spicy curl: בכל אלטרואיזם יש שמץ של אגואיזם), אבל ההבדל הוא שבעולם הבדס"מי נעשה איזה מאמץ גדול מדי ומאולץ מדי לטשטש אותו בשביל לקבל לגטימציה אישית לפעול לפיו, או כי להציג את זה ככה מתכתב עם איזו פנטזיה.
יותר מדי נשלטים מכריזים על עצמם בגרנדיזיות כחסרי אגו, ככאלו שנועדו לשרת את השולטת שלהם ולספק את כל רצונותיה, רק שהם "שוכחים" לציין שרצונותיה מתחילים ונגמרים בפנטזיה שלהם והם יזיזו את התחת בהתאם לחרמנות שלהם בלבד.
גם יותר מדי שולטים מכריזים על עצמם כמנטורים, ככאלו שבדס"מ זאת לא המטרה שלהם אלא איזו התפתחות רוחנית-פלצנית של הנשלט/ת שאיתם, למרות שבתכלס כל מה שהם עושים זה לנצל חולשות של מי שיש להם פער מנטאלי עליו.
חוסר הכנות הזה, קודם כל בפני עצמם, מדגיש את החלק האגואיסט בצורה ניכרת וגורם לבדס"מ להיראות עולם קודר של אינטרסים לא כנים. זאת לעומת, אם הם היו מכירים בצרכים שלהם ומציגים אותם כפי שהם, בלי כל ההכרזות מסביב, בלי להבטיח הבטחות שווא שהם לא מסוגלים או רוצים לקיים.
ייעוץ בדסמי​(שולטת)
ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 4 באפר׳ 2019
אגואיזם ואלטרואיזם מתנשקים.
כדי שיהיה לי טוב אני עושה כל שביכולתי שיהיה לאהובים שלי טוב כי לא אוכל לשאת שלא טוב להם.
Loki the trickster{Purple pho}
Loki the trickster{Purple pho} • 4 באפר׳ 2019
בסיכון שאני אשמע מעט נאיבי אבל אם אתה במערכת יחסים בידסמית, ואתה מרגיש שהצד השני שם או אתה בעיקר שם בשביל האגו..ברח!!!
זה מסוג הדברים שיכולים מהר מאוד להגיע למצבים מסוכנים, ולקשר לא בריא.
לדעתי בכול קשר צריך מידה מסוימת של אלטרואיזם צריך שיהיה לך אכפת מהפרטנר לא פחות משאכפת לך מעצמך, רמת האכפתיות אמורה לעלות כמובן עם הזמן
ושוב גם הקצה של קשר שבו אתה אלטרואיסט לחלוטין וחיי בו רק למען הנשלט/ת לגמרי, זה גם לא בריא כי זה עלול להביא למחיקה עצמית.

בקצרה יש צורך לאיזון עדין בכאוס הזה , אבל רק קצת
כי אני אוהב כאוס icon_smile.gif
פלייפול
לפני 5 שנים • 6 באפר׳ 2019
פלייפול • 6 באפר׳ 2019
Ollie כתב/ה:

הבנתי שזה מה שאתה שואל. עניתי לך שזה בעצם כמו לשאול האם להיות בזוגיות זה אלטרואיסטי או אגואיסטי. זו שאלה לא הגיונית.
כל דבר שאנחנו עושים הוא אגואיסטי, והרבה מהדברים שאנחנו עושים הם אלטרואיסטים. כלומר הרבה מהדברים שאנחנו עושים, וביניהם כל אינטראקציה חיובית עם בני אדם, הם גם אגואיסטים וגם אלטרואיטסים בבת אחת. בכל שביב שלהם. כלומר אי אפשר להגיד מה יותר, כי זה כמו להגיד מה מלפוון יותר - ירוק או ארוך.

מלפפון הוא יותר ירוק, לא? כי הוא ירוק גם לרוחב icon_wink.gif