לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הגדרות - למה צריך את זה בכלל....?

שיקי​(נשלט)
לפני 20 שנים • 21 ביוני 2003

הגדרות - למה צריך את זה בכלל....?

שיקי​(נשלט) • 21 ביוני 2003
תסלחו לי שאני שואל...אבל האקדמיה הזאת שהקמתם לענייני מושגים והגדרות עולם השליטה..לא מעט מלאכותית?

הרי בסופו של דבר הכל בראש - הלא כן? למה אתם מכניסים את עצמכם לתבנית שהוכנה מראש?

אמנם יש דברים שצריכים לדעת - על כך אין חולק - בעיקר ענייני בריאות...אבל הבעיה היא שמי שהתחיל עם עולם ההגדרות המורכב...לא ממש ידע היכן לעצור....ואכן לא עצר.

היום צריך תואר ראשון בשליטה כדי להיות מלכה....זה לא מוציא לכם/ן את הכייף?
Demi
לפני 20 שנים • 21 ביוני 2003
Demi • 21 ביוני 2003
נו שיקי, איפה הנקודות תרים טלפון מפעם לפעם
חוץ מיזה, הגדרות? מה זה?
תאיר​(נשלטת)
לפני 20 שנים • 22 ביוני 2003
תאיר​(נשלטת) • 22 ביוני 2003
הגדרות יוצרות שפה

לחובבי רדיו יש שפה משלהם, לרופאי שיניים, לרקדניות בטן, לאמהות לילדים בני שנה.
השפה מקצרת תהליכים.
אם אמא לילד בן שנה תרצה שאני אכין לו מנה של מזון תינוקות היא תצטרך להסביר לי כמה מים לשים וכמה זמן לחמם אותם ואיזה אבקה להוסיף ועוד.

אבל סביר להניח שלאמא אחרת לילד בגיל דומה היא תצטרך להסביר הרבה פחות. כשהיא תשאל אותה לגבי קלטת מסוימת, היא יכולה להניח ששתיהן מכירות את שמה של הקלטת ולא צריך להסביר על מה מדובר.

כך גם אצלנו. אם אתה רק רוצה לברר באיזה צד הבן אדם מילה או שתיים מספיקות. עוד כמה מילים יתארו את תחומי העניין העיקריים שלו. מעבר לזה צריך לשבת ולדבר יותר ולהכיר יותר.

בנוסף השפה שאתה משתמש בה גם מתארת אותך. לכולנו ברור שאם אדם אומר השטחים הכבושים יש לו דיעה פוליטית אחת ואם הוא אומר חבלי אבות מדובר בדיעה אחרת. בצורה דומה בן אדם שמדבר על שפחות ועבדים רומז שהוא מתיחס לדברים אחרת מזה שמדבר על סאב ודום.
שיקי​(נשלט)
לפני 20 שנים • 22 ביוני 2003
שיקי​(נשלט) • 22 ביוני 2003
תאיר..תארי לעצמך שיום אחד תגיעי למדינה זרה שמדברים שם..נגיד...קבקזית מדוברת...את לצערך אינך מכירה את השפה, אבל מה, מאוד היית רוצה להתחבר עם האנשים ולהפוך קבקזית מן המניין, אלא מאי?
האנשים לא רוצים להתחבר איתך - את לא מכירה את השפה, את לא מכירה את המנהגים ואפילו סולדת מהם, את אמנם דומה קצת אליהם כי את בחורה - אבל חוץ מזה אין לכם שום דבר משותף...לאחר שאת מתייאשת את מסתגרת עם עצמך מוותרת על ההתערות עם האנשים ונשארת לבד...

אבל למה? רק בגלל שאת אינך מכירה את השפה? הרי את בנאדם נהדר, החברים שלך מתים עלייך , היית יכולה להיות נכס לקהילה אליה הגעת..אבל לא.
את חושבת לעצמך...למה לכל הרוחות אני צריכה לסבול - אני רוצה לחיות את החיים שלי ולא מעניין אותי כלום - לא רוצה להתאים לתבניות שהם יצרו.

ואז יום בהיר אחד את פוגשת לך בחורה נוספת שחושבת בדיוק כמוך - עולה מישראל..ועוד בחור ועוד שתי בחורות כאלו ועוד ועוד....וביחד מקימים קבוצה - בהתחלה הכל חופשי ואז מתחילים להמציא חוקים והגדרות שמתאימים לכם ועוד...ועוד...ובסוף מגלים שאתם חיים למען אותם חוקים - למען אותן הגדרות - ולמעשה חזרתם לנקודת ההתחלה...אלא שאתם לא מודעים לזה בכלל...מי שידע זאת תהיה העולה החדשה הבאה שתגיע מישראל icon_smile.gif

אויש, יצאה לי תשובה ארוכה....
DomDomina​(שולט)
לפני 20 שנים • 25 ביוני 2003
DomDomina​(שולט) • 25 ביוני 2003
אני אנסה לענות לך shiky
נראה לי שאני מבין מה כוונתך.
אני היום בן 41 והכרתי את נפלאות הבדס"מ,בערך קצת אחרי הצבא.(אם לא ניקח בחשבון את כל משחקי הילדות שלנו).
פעם ,הכל היה פשוט יותר,בלי כל המילים וההגדרות שאולי נשמעות יפה,אבל דיי מיותרות.
אבל אנחנו בימים של אינטרנט,מחשבים,פרסומות,עיתונות,למעשה הכל כמעט עבר שידרוג.
ככה גם הבדס"מ,עבר שידרוג,ובאמת לפעמיים אני ממש צוחק על כמה מההגדרות הפלצניות.(סליחה מראש) queen.gif whip.gif
"שידרוג"-גם פלצני,לא? icon_lol.gif
ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 28 ביוני 2003
ThePassionMaster • 28 ביוני 2003
אני מסכים איתך shiki
גם אני הבחנתי בתופעה הזו, מצד אחד אני חושב שהרעיון הכללי ב BDSM הוא בעצם הפלת הגבולות החברתיים, הנורמות, החוקים שהוצבו לנו על ידי אחרים
ובניית חוקים עצמיים שתואמים לנו ולבני זוגנו.
כאשר העקרון המנחה, הסכמה של כל הצדדים הנוגעים בדבר ומניעת פגיעה בלתי הפיכה.

אבל כפי ש"ציירת" זאת, הקהילה של BDSM בארץ הולכת וגדלה ועם גדילתה ממש כמו בכל קהילה אחרת, נוצרים הגדרות ומושגים המשרתים את חברי הקהילה ובזה גם תאיר צודקת

כל עוד זוכרים לקחת את ההגדרות בפרופורציה, זוכרים שאומנם הרוב מבינים את ההגדרות בצורה מסויימת, אך עדיין יש כאלה שרואים ומקבלים אותם בצורה קצת שונה וזה לגיטימי לחלוטין
כל עוד זוכרים שהרעיון המרכזי הוא מניעת בניית מסגרת חדשה כללית לכל אנשי קהילת הבדסמ תוך שימת דגש על בניית מסגרת חדשה פרטית אישית לכל מערכת יחסים.

אז ההגדרות מהוות יתרון ולא חסרון.

אך !!!!!
מי שחושב שאשה שמגדירה עצמה כסאבית (שפחה או וואט אוור)
מעמדה שונה מאשה שמגדירה עצמה פשוט - אשה.

טועה לחלוטין ! (וזה לעניות דעתי הצנועה והקובעת כמובן)
אף אדם בעולם לא יודע מה עובר בראשה ובנפשה של אשה המגדירה עצמה כסאבית או כאשה "סתם"
לא יתכן שעל סמך הגדרות בעלמא ישפטו אשה זו.

ההגדרה נועדה לעזור במתן רקע כללי לגבי כיוונו של האדם.

למשל לגביי
אני רואה עצמי כדום
האם זה מגדיר אותי באופן חד משמעי ?
ממש לא.
אני הרבה יותר מורכב מההגדרה הקצרה הזו - דום.
יתכן שימצא ביני לבין אדם אחר המגדיר עצמו כסאב הרבה יותר במשותף מאשר עם אדם אחר המגדיר עצמו גם כדום.
(ולא שאני רומז שאני קרוב יותר לסאב מאשר לדום, לא לעשות טעויות מחשבתיות שכאלה, דוגמא בלבד)
לכן צריך להשתמש בהגדרות כיתרון - ולא להפוך אותם לחסרון ועל פיהם לשפוט אנשים באופן חד משמעי.
helen​(מתחלפת)
לפני 20 שנים • 28 ביוני 2003
helen​(מתחלפת) • 28 ביוני 2003
אדון תשוקה
מדברים כאן על הגדרות של מה מותר ומה אסור , איך לעשות , מה לעשות
מה נחשב למקובל ומה לא
באופן לא ממש מפתיע אתה גולש להצגה של דעותיך ה"נאורות" לגבי מי היא שפחה ומי הוא אדון -
"אך!!!!"
מי בכלל דיבר פה על מעמדה השונה של שפחה ביחס לאישה , מי בכלל שפט ???
ומי בכלל דיבר פה על איך שאתה רואה את עצמך??
אני מבינה שאתה בסה"כ מנסה לתת דוגמא , אבל זה כבר גובל בשיווק עצמי זול לאללה
לא מספיק מה שיש באתר הגאוני שלך??
kamor​(נשלט)
לפני 20 שנים • 29 ביוני 2003
kamor​(נשלט) • 29 ביוני 2003
helen , אל תכעסי , אבל תני לבנאדם להתבטא .

לשם זה התכנסנו כאן .

אולי הוא מציג את דעותיו "הנאורות " אבל מה שחשוב זה שהם לא "מתנשאות".
כלובי
לפני 20 שנים • 30 ביוני 2003
כלובי • 30 ביוני 2003
הלן את בנית אתר?
כי לא ביקרתי באתרך אף פעם, מעניין אותי לדעת אם האתר שתבני יהיה חביב, נעים ומצחיק כמו האתר של אדון התשוקה. כי בעיני האתר שלו מאד נחמד מעניין ונעים.

ולענייננו
אדון התשוקה דיבר על הגדרות, ואני מסכים איתו.
למעשה אני מסכים באופן הרבה יותר גורף..

נסו להגדיר טוב, נסו להגדיר רע, נסו אפילו להגדיר מה זה כסא, בצורה כזאת שכל חפץ שתראו אחר כך תוכלו להגיד עליו מיד עם הוא כסא או לא בצורה חד משמעית.

לא נכנס לאיזה דיון של פילוסופיה בגרוש אבל בתכל'ס כל ההגדרות מחטיאות את האמת קצת, כל מילה שאנחנו משתמשים בה מתארת משהו אמורפי, לא ממש ברור. מה זה יפה למשל?
איפה עובר הקו שמבדיל בין מישהו יפה למישהו שאינו יפה?

מה זה גבוה? כמה זה יקר? מה זה טוב? מה זה רע? מה זה צבע כהה ומה זאת שפחה טובה? מה זאת מערכת יחסים בריאה?

אין הגדרה או מילה שהיא מספיק מדויקת כדי לתאר את מכלול התופעות אותה היא מתיימרת להציג.
גם במסגרת שלנו, שפחה, אדון, מלכה, עבד, סאב.. כל אחד וסט ההגדרות שלו, כל אחד עם ההבדלים שלו בין DOM ל-שולט ל-MASTER ל-אדון ל-אדוני והתאוריות שלו.

במקרה שלנו יש לדיון הזה חשיבות הרבה יותר משום שבמערכת יחסים בין אדון לשפחה נוצרים הרבה פעמים גם פאטרנים של חינוך ל-BDSM (כאילו שיש כזה דבר) בצורה של:
"אדוני, למד אותי כיצד אהיה שפחה טובה לך".
ואז, בגלל ריבוי ה"מדריכים הרוחניים" למיניהם, ו"מורי הדרך". שמתיימרים לדעת את האמת האולטימטיבית, נוצרות כל מיני דעות שונות ומגוונות על מה זה שפחה ומה זה אדון. לכל ההשקפות יש מקום לגיטימי בעיני. מה שפחות לגיטימי הוא הנסיון להחיל את ההגדרה האישית שלך לגבי מה זה BDSM על הזולת. ואת זה הרבה מורים רוחניים כאלה ואחרים שמסתובבים כאן מנסים לעשות חדשות לבקרים.
האמת היא שזה עניין אישי לגמרי. ההגדרות, בדיוק כמו שתאיר אמרה, נועדו ליצור איזו שהיא שפה לדיון בכל זאת, ובגלל ההסתכלות האישית השונה של כל אחד על העולם הזה ההגדרות נראות לכל מיני אנשים אחרת. זה נוגע בתחושות הפנימיות שלנו ביותר ואצל כל אחד זה בא בצורה שמתאימה לו. אז יש הגדרות, כשאנחנו אומרים שפחה אנחנו מבינים בגדול שמדובר על אשה שנהנית להישלט בצורה כזאת או אחרת.

זהו! מה זה שפחה אמיתית, מי היא שפחה אמיתית, מה שפחה אמיתית עושה ולא עושה, זאת כבר השקפה אישית שכל אחד יכול לאמץ לעצמו אבל אני לא חושב שבעניינים אישיים כל כך מישהו חוץ ממך יכול לקבוע לך מה אתה ואם אתה טוב או רע או BDSM או לא BDSM או שאולי BDSM לייט (גם את השטות הזאת כבר שמעתי)

וכך גם הדוגמה שמביא אדון התשוקה לגבי עצמו. וההשקפה שלו לגבי מה זה אומר אם הוא אדון, איפה זה מתחיל ואיפה זה נגמר אצלו, ההקשפה הזאת לגיטימית לגמרי, מעניינת ומקומה כן בדיוק כאן.

מה שתמוה בעיני הוא מה הקשר בין האתר של אדון התשוקה לדיון..
ולמה אחרי שאת מבקרת את ההודעה של אדון התשוקה על כך שהיא לא רלוונטית
את אפילו לא מציגה את דעתך בנושא..