צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אישה קיימה עם בעלה יחסי סאדו-מאזו והתלוננה במשטרה שהוא היכה

Syat I Afterwind
לפני 4 שנים • 9 בינו׳ 2020
Syat I Afterwind • 9 בינו׳ 2020
קיום המוח לא מעיד על דבר, אחרת אדם עם מוות מוחי מוחלט היה נחשב שקול לאדם שמוחו אינו מת.

בחיי שמותר ללקות במדע. תן לזה ::שאיפה עמוקה:: למלא את הריאות שלך, ושים לב שלהתרעם על מוחו של עובר זו דרך להפחיד א.נשים מלדאוג למי שכבר חיים בינינו. שמור את הלהט כדי, נגיד, לדאוג למוחך שלך. icon_smile.gif
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 9 בינו׳ 2020
שמח שקמת משנת החורף Vada.

לעובר המוח מתפקד ומתחיל להתפתח, במצב של מוות מוחי המוח מתחיל להתנוון.
וכן עובר הוא אדם לכל דבר. כולל דופק בשלב מאוד מוקדם.

לא אמרתי שום דבר על הנושא אליו אתה מרמז ולא על הפתרון.
אך בניגוד אליך אינני תומך בגישה קיצונית.
Syat I Afterwind
שנת חורף? השבוע שלי היה פעיל בטירוף, אני תהיתי מתי אתה תחזור - ברוך השב ידידי! ^^

ידה ידה ידה, אסטרטגיות רטוריות ותעמולה שמרנית, אם לא על זה דיברת אז כנראה שלא אמשיך! icon_smile.gif
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
מותר להציע שאת הדיון הזה נשאיר למי שאשכרה יש לו רחם, וצריך לחיות עם המסקנות?
כאילו, אני לא ממש מקבל מושגים כמו הסגברה (איפה מי שיגיד לי שאני מחפש לייקים מפמיניסטיות?), אבל את הדיון הספציפי הזה אני חושב שצריך להשאיר לאלה מבינינו שנולדו עם מערכת רבייה נקבית.
Syat I Afterwind
מסכים עם דרקן, ואשאיר את גישתי הקיצונית (לדבריו של עוץ, ודבריו טובים!) בצד אם הוא ישאיר את שלו!

אני משאיר את השיחה לנשות המדע אם הוא יעשה זאת.
(משמע, אם הוא מאמין שהן מסוגלות להתמודד עם התחום. מאמין ככה, עוץ? אם לא תגיב, אבין שכן!)
עוץ הגדול​(נשלט)
אם אתה מתכוון לדיון עצמו, התשובה לשאלתך דרקן היא "לא".
אם אתה מתכוון להחלטה עצמה, התשובה לשאלתך דרקן היא "כן, אבל חובה לקבוע רף מסוים להפסקת הריון".

יש כאן גם כשל לוגי בטענה, קודם כל בגלל שההשלכות הן לא רק על האם אלא גם על התינוק/ת שאין לה או לו יכולת להביע התנגדות. הריון לא מתקיים בחלל ריק.

סוגיות שקשורות לגורלו של יצור אנושי חייבות להיות אוניברסאליות (ללא קשר לגזע, מין, לאום), בעיקר אם הוא חסר ישע. חובה לשאול שאלות מוסריות, פילוסופיות ורפואיות: "האם זה מוסרי?", "באיזה שלב התינוק הוא יצור חי?", "כיצד מאזנים בין חופש הבגירה על גופה לבין זכות התינוק להיוולד", "מאיזה שלב בהיריון יש לאסור הפלה?", "האם זה מעשה מוסרי שזוג יחליט להפיל תינוק בגלל חשד לשיתוק מוחין?".

במספר מדינות בארה"ב יצאו חוקים לא ראויים בנושא הפלות משני הצדדים: מצד אחד איסור מוחלט לבצע הפלות שהוא פגיעה קשה בזכויות הנשים. מצד שני, חוק שמאפשר לנשים לבצע הפלה לכל אורך ההריון כולל בחודש התשיעי. חוק שהוא רצח לכל דבר.
אמנם ההיבט המוסרי-מדעי לא יכול בחברה דמוקרטית לחיות בכפיפה אחת עם החוק באופן טהור ולכן יש לחפש איזון ראוי, אך לעשות דה-הומניזציה לעובר (לא במובן הגזעני) על ידי שימוש במילים מכובסות לעובר כדי להצדיק את זכותה של האישה להפיל תינוק הוא אמנם מנגנון הגנה אפקטיבי אך שגוי ולא ראוי.
טענתי היא שאפשר לצדד בזכות להפלות בסייגים מסוימים ומתוך גישה ריאליסטית של המציאות ובו בעת להכיר בעובר כיצור אנושי.
Syat I Afterwind
"מצד שני, חוק שמאפשר לנשים לבצע הפלה לכל אורך ההריון כולל בחודש התשיעי."

על פניו, זה לא "צד שני" - הרי לא לאפשר הפלה בחודש התשיעי פירושו גזר דין מוות לנשים הזקוקות לו.
לא מתואר כאן חוק שמאלץ, דורש, מעודד או נלהב מהפלות כאלו.

אתה מציע כאן, במילותיך הקיצוניות, שחוק שמאפשר לנשים לבצע הפלה לכל אורך ההריון כולל בחודש התשיעי הוא חלק משהגדרת כ"חוקים לא ראויים."
"מאפשר".
אתה אומר שראוי שלא יהיה אפשרי. משמע, אתה אומר - זה לעולם לא יהיה נחוץ. גם במצב בו הן האם והן הילד בסכנת מוות ויש לבחור, בטרגדיה של הרגע, להציל את האם על הילד אך לתת לה הזדמנות לנסות, עם כל הקושי שבדבר, בשנית.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ינו' 10, 2020 2:11 am, סך-הכל נערך פעם אחת
עוץ הגדול​(נשלט)
ברור לי שאתה יודע טוב מאוד שהחוק שתיארתי מתייחס להפלות מרצון ולא למקרים מסכני חיים.
במקרים כאלה אפילו אנשים שנמצאים בצד השני של הסקאלה מצדדים בהפלה ולא בהמשך ההריון.
Syat I Afterwind
ועכשיו לי ברור שאתה איפשהו בין בור מוחלט לגבי הפלות בארה"ב לבין... טוב, סאדיזם בכל זאת מקובל דווקא כאן. icon_smile.gif

לא, בארה"ב אין אף סיבה שדבר כזה יהיה ברור. יש שם מדינות שעושות כל שהן יכולות לאסור הפלות לחלוטין, מטורף ככל שזה יישמע.
אגודת אפרת ממש.

קיצ-קץ, תראה את החוקים, ונשות המדע כאן יענו. Buh-bye!