שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אישה קיימה עם בעלה יחסי סאדו-מאזו והתלוננה במשטרה שהוא היכה

Syat I Afterwind
לפני 4 שנים • 9 בינו׳ 2020
Syat I Afterwind • 9 בינו׳ 2020
"קיצ-קץ, תראה את החוקים, ונשות המדע כאן יענו. Buh-bye!"

אתה יודע, בדיוק ניהלתי שיחה מהסוג עם הבראט הכי חמוד בכלוב?
הוא ניצח כשהוא איים לחסום אותי ל-24 שעות אם לא אפסיק לפניו, אז הוא ניצח, חד-משמעית. icon_smile.gif

אתה, לעומת זאת, עושה כאילו אני רב איתך ואתה חף מפשע. למרות... דברים מסויימים שהמצאת עליי.
יאללה, דניס פראגר. תכיר בזה. אם נעשה כאילו אני קיצוני, אתה waaaaay out there. icon_wink.gif

"קיצ-קץ, תראה את החוקים, ונשות המדע כאן יענו. Buh-bye!"

הפלות בארה"ב מכל הסוגים הופכות מיום ליום לחוקיות פחות עד בלתי-חוקיות לחלוטין. זה מטורף, בנאדם, לא תגיד?

(תן לי להפסיק, טוב? בשונה מעם הבראט כאן אני רוצה להפסיק רק תן לי, במקום, איך אמרת, לאלץ [אותי] להרים דגל לבן? קיי?)
Syat I Afterwind
לפני 4 שנים • 10 בינו׳ 2020
Syat I Afterwind • 10 בינו׳ 2020
וואלה? מה קרה בפעם הקודמת? ספר נא ספר, עוץ. icon_smile.gif

"למרות... דברים מסויימים שהמצאת עליי."

או שגם לשאלה זו אין לך תשובות?

(לא רצית שנציק לכשרון טבעי כמו שאתה מציק לי.
יאללה, פליז, פשוט אל תגיב לי, גם ככה אתה אומר שאני ילדותי.
אתה חזק מספיק להפסיק, מבטיח. icon_smile.gif )
Syat I Afterwind
"אתה חזק מספיק להפסיק, מבטיח."
וואלה פעם ראשונה שאני לגמרי מכיר בטעות לגביך!
היי, שמע, כל עוד אתה לא מסיט נגדי וכאלה אני שמח להמשיך לשחק ברמה הזו. icon_smile.gif

אמרתי לך - אני קיצוני, אתה קיצוני. שיקשיבו לברייה, שיקשיבו לדרקן, שיקשיבו לארכאנג'ל.
החברה הסבירים פה, אתה יודע? אלה שלא נסחבים לשטויות כמו שלך ושלי.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
עוץ הגדול כתב/ה:
אם אתה מתכוון לדיון עצמו, התשובה לשאלתך דרקן היא "לא".
אם אתה מתכוון להחלטה עצמה, התשובה לשאלתך דרקן היא "כן, אבל חובה לקבוע רף מסוים להפסקת הריון".

יש כאן גם כשל לוגי בטענה, קודם כל בגלל שההשלכות הן לא רק על האם אלא גם על התינוק/ת שאין לה או לו יכולת להביע התנגדות. הריון לא מתקיים בחלל ריק.

סוגיות שקשורות לגורלו של יצור אנושי חייבות להיות אוניברסאליות (ללא קשר לגזע, מין, לאום), בעיקר אם הוא חסר ישע. חובה לשאול שאלות מוסריות, פילוסופיות ורפואיות: "האם זה מוסרי?", "באיזה שלב התינוק הוא יצור חי?", "כיצד מאזנים בין חופש הבגירה על גופה לבין זכות התינוק להיוולד", "מאיזה שלב בהיריון יש לאסור הפלה?", "האם זה מעשה מוסרי שזוג יחליט להפיל תינוק בגלל חשד לשיתוק מוחין?".

במספר מדינות בארה"ב יצאו חוקים לא ראויים בנושא הפלות משני הצדדים: מצד אחד איסור מוחלט לבצע הפלות שהוא פגיעה קשה בזכויות הנשים. מצד שני, חוק שמאפשר לנשים לבצע הפלה לכל אורך ההריון כולל בחודש התשיעי. חוק שהוא רצח לכל דבר.
אמנם ההיבט המוסרי-מדעי לא יכול בחברה דמוקרטית לחיות בכפיפה אחת עם החוק באופן טהור ולכן יש לחפש איזון ראוי, אך לעשות דה-הומניזציה לעובר (לא במובן הגזעני) על ידי שימוש במילים מכובסות לעובר כדי להצדיק את זכותה של האישה להפיל תינוק הוא אמנם מנגנון הגנה אפקטיבי אך שגוי ולא ראוי.
טענתי היא שאפשר לצדד בזכות להפלות בסייגים מסוימים ומתוך גישה ריאליסטית של המציאות ובו בעת להכיר בעובר כיצור אנושי.

בישראל ההגבלה להפלה עומדת על השבוע ה 24. וכל הפלה, גם זאת המתבצעת לפני השבוע ה 24 כרוכה באישור של ועדה. הפסקת הריון שמתבצעת החל משבוע ה 24 (עובר בר חיות) כרוכה באישור ועדה מיוחדת בהרכב של חמישה מומחים. לרוב הפסקת הריון בשלב זה אינה מאושרת ובמקרים בהם הפסקת הריון הכרחית, מבוצעת לידה מוקדמת (זירוז צירים) והוולד מועבר לפגיה.

לפי הבנתי, על כל ההפלות שמתבצעות בארה"ב קיימת הגבלה. בארה"ב לא ניתן לבצע הפסקת הריון בחודשים מאוחרים של הריון. אני לא בקיאה בחוקים בכל המדינות בארה"ב ולכן נעזרתי בדוקטור גוגל:
https://www.abc10.com/article/news/9-month-abortions-legal-nationwide-verify/103-a977cedc-c2ac-4742-a0c4-b4b616c2d6b0
(אשמח להפניות סותרות לידע אישי).

עוץ, בגדול אני מסכימה אתך. מצד שני, הניתוק של האישי מהאישה והפיכתו לפילוסופי גרידא, צורמת לי. למען הסר ספק, זאת לא אמירה ברוח הפמיניזם, כי אילו היה מדובר בגברים שנושאים עוברים ברחמם, דעתי הייתה זהה. כאם אני יודעת עד כמה לא פשוט לשאת בגופי חיים, ומודעת לרמת החשיבות של השמחה והציפייה, וכמו כן של הקבלה שהופכות את ההריון למיוחל ואת כל הקשיים שכרוכים בו לשליחות מספקת. ולכן אני יכולה לתאר לעצמי עד כמה קשה לשאת עובר לא רצוי ולמעלה מכך שנוא. מה עוד, בהמשך לטענתך, שהריון שנוא משפיע על התפתחותו של העובר, כי אם הוא כבר אדם, אזי הוא מרגיש את אהבתה של האם, וגם את השנאה (ולא אמרתי דבר על אורח החיים של אמהות הרות שאינן מעוניינות בצאצא שמתפתח ברחמן ועל הנזקים שאורח חיים כזה גורם לוולד).

אין לי להציע דרך נכונה איך לדון ובוודאי להחליט בנושא הזה, אבל אני חושבת בכל הכנות שבדיון כזה קיים מקום לא רק לזכותה היבשה של ה"בגירה" להחליט על גופה לעומת זכותו של "יצור אנושי" לחיות, אלא גם למורכבות רגשית קיצונית שהיא חווה ולא תמיד שורדת. כי גם היא יצור אנושי לא פחות ממנו.
Syat I Afterwind
ברייה,

סייג קטן שלי לדברייך, כי עם חלקם הגדול אני מסכים ובחלקם הגדול האחר אינני מבין מספיק להגיב באופן אחראי:

"למען הסר ספק, זאת לא אמירה ברוח הפמיניזם, כי אילו היה מדובר בגברים שנושאים עוברים ברחמם, דעתי הייתה זהה."

מכל היכרותי עם הנושא, בדרך כלל רוח הפמיניזם היא של ריבונות וחירות מלאות לבחור מה נעשה בגופינו, לצד ההבנה (מוצדקת או מוטעית; לתפישתי, מוצדקת לחלוטין) שאלו נשים שמאבדות יותר חירויות על גופן בחברה שלנו. דהיינו, רוח הפמיניזם היא של ריבונות וחירות כאלו גם לגברים, ולו להם/לנו היה רחם, לנו היתה הריבונות לבחור מה לעשות בה.

לכן, אין סתירה בין דברייך לבין בקשות ודרישות הפמיניזם.

לשם ההשוואה, התנועות הפמיניסטיות על זרמיהן לא מצפות מגברים לשמור על הזרע שלהם באופן זה או אחר, למעט מחוץ לגוף שאינו רוצה בו.

עריכה:
לשם השוואה טובה הרבה יותר, אני מאוד ממליץ על הסרטון הבא:
https://www.youtube.com/watch?v=c2PAajlHbnU
צר לי, אך הוא דורש כ-40 דקות, הבנת האנגלית ואהבה לקול בריטי עמוק. icon_smile.gif
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
Syat Vada
אתה צודק כמובן, כנראה לא ניסחתי את עצמי נכון. רציתי להבהיר שגם אם קיים משותף בין אופן המחשבה שלי, לבין אופן המחשבה של פמיניסטיות, הרי שהמשותף אינו נובע מאג'נדה כלשהי בה אני דוגלת, אלא מתוך מסקנות שהסקתי מניסיוני האישי ומדרך המחשבה שיצרתי עבורי ללא שום קשר לתנועה זאת או אחרת.
לדאבון נשיותי אני חייבת להודות שברוב המקומות דעתי האישית אינה תואמת את האג'נדה הפמיניסטית, ומצד שני אולי אני לא מכירה אותה מספיק כדי להעיד על דומי או על ההבדלים.

מקסימה בעיניי היכולת שלך להחליף פונטים בטקסט, Syat Vada.

ואין לי בעיה עם אנגלית או עם מבטא בריטי. מבטיחה להציץ בסרטון מחר ברשותך.
Syat I Afterwind
תודה. icon_smile.gif 3>

מקסימה בעיניי היכולת שלך לקרוא אותי ולענות לי ברצינות גם אחרי משחקי הבוץ של עוץ ושלי.
אבל כאלה אנחנו. ילדים טיפשונים.

טקסט בתגובות פורום עדיין אפשר לסגנן כמו במעבדי תמלילים ישנים:
כדי להפוך טקסט ל-bold אפשר להוסיף [b ] ו-[/b ] סביב שורת הטקסט הרצויה (ללא הרווחים בין הסוגריים המרובעים).
בשביל italic ניתן להוסיף [i ] ו-[/i ]. הסט המוכר ביותר, וזה שרומז שכל זה אפשרי מלכתחילה, הוא [quote ] ו-[/quote ].

אני בטוח שיש עוד רבים, אבל אני לא יודע או לא זוכר מה הם. icon_smile.gif