שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קשירה בגשם

בוורלי
לפני 4 שנים • 22 בינו׳ 2020

קשירה בגשם

בוורלי • 22 בינו׳ 2020
מכיוון שאמרו שאני מגזימנית או חיה בסרט או שבכלל מדברת שטויות, אשמח לשמוע דעת המונים:

האם בעיניכם\ן לקשור בחורה ערומה לעץ בגשם ובקור יש בו מן הסיכון?
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
מונה, זה תלוי במערכת החיסונית של אותה בחורה. ההצטננויות שלנו נובעות מהידבקות בוירוסים ולא לגמרי קשורות למזג האוויר. אני מכירה מישהו שנוהג לקפוץ לאגם קפוא במינוס חמש מעלות ומעולם לא שמעתי אותו מתעטש. אבל בגדול, קיימים מחקרים שמוכיחים שככל שהטמפרטורות יורדות, כך יכולת שרידותם והתפשטותם של הוירוסים עולה. כמו כן שבמזג אוויר קר התגובה החיסונית של תאי הגוף פוחתת כי בחורף אנחנו לא מקבלים אספקה של ויטמין D לו תפקיד חיוני בשמירה על מערכת החיסונית של הגוף. וגם בגלל שכשהגוף מתקרר כלי הדם שלנו מצטמצמים (כשחם הם מתרחבים) כחלק ממנגנון ההגנה של הגוף שמנסה לשמור על החום, נפגעת זרימת הדם ובמיוחד של התאים הלבנים מה שפוגע ביכולת של הגוף להתמודד עם חיידקים.

סליחה על המגילה. אני באמת חושבת שזה תלוי במערכת החיסונית של אותה הבחורה. בגיל שלה, בהיסטוריה של מחלות ובמיוחד מחלות ריאה ואפילו בשאלה האם קיבלה חיסון נגד שפעת השנה. אם את הבחורה הזאת, עשי לי טובה אישית ותלבשי דובון וגרבי צמר כשאת נקשרת לעץ בגשם בערום מלא. ולא, בתירגום לפולנית מדוברת, אין במשפט האחרון שלי סתירה.
    התגובה האהובה בשרשור
בוורלי
בוורלי • 22 בינו׳ 2020
אני חושבת שלהיות קשורה כשרטובים בחוץ בקור יכול להיות חסר אחריות כי זה יכול לגרום לדלקת ריאות, להצטננות שיכולה להתפתח לדברים נוספים....
אז אל דאגה אני לא הולכת להיקשר בגשם icon_smile.gif
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 22 בינו׳ 2020
מעבר לסכנה למערכת החיסונית יש גם סכנה (הרבה יותר ממשית) של היפותרמיה.
בעוד הסכנה של הצטננות לא כזו קריטית לאדם עם מערכת חיסונית סבירה, היפותרמיה עלולה להוביל למצבים בלתי הפיכים.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%94
איה74
איה74 • 22 בינו׳ 2020
גם אני חשבתי על היפותרמיה.
MagisterDolor​(שולט)
MagisterDolor​(שולט) • 22 בינו׳ 2020
לא משהו שהייתי רוצה לנסות, עם כל אהבתי לקשירה בטבע
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
עובדה מעניינת. אם תיקחו עוף ותזריקו לו שפעת שמדביקה אותנו, הנגיף ימות. בגלל זה שפעת העופות לא הפכה למגיפה.
מסתבר, שזה טמפרטורת גוף. אם טובלים את העוף במי קרח, הוא נדבק (ואז קצת... מת).
Pollux​(שולט)
Pollux​(שולט) • 22 בינו׳ 2020
לפי דעתי לגמרי חסר אחריות מהצד השולט,
מעבר לעניין ההיפותרמיה שהוא דיי מובן,
קחו בחשבון שכל עניין העלאת חום הגוף כדי להילחם הווירוסים הוא בדיוק לכיוון הזה,
קור מחליש את היכולת של הגוף להתמודד עם זיהומים ובכלליות מקשה על החלמה כלשהי( תלוי כמובן בכמות)
ובנוסף דין חבל רטוב הוא לא דין חבל יבש במיוחד בכל אספקט הנגיעה בעור.
יצא לי פעם לעשות סשן מסויים בחוף הים בזמן סערה כשהיא עירומה למחצה,
הוא נגמר טוב אבל היום לא הייתי חוזר עליו.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 4 שנים • 23 בינו׳ 2020
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 23 בינו׳ 2020
כפנטזיה זה נשמע מדהים.

בצד המעשי הסיכון של היפותרמיה מכניס כאן בעיה מעשית ראשונה עם סיכון לנזק קשה לנקשר/ת (וגם לקושר/ת) .

אם התסריט כולל גם חבלים מסיבים טבעיים, בעיה מעשית שנייה תהיה הקושי להתיר קשרים בחבלים רטובים.

אמ;לק כמו הרבה פנטזיות שנשמעות מדליקות, גם זו שייכת יותר לעולם הפנטזיה/סיפורים/סרטים מאשר למה שבאמת ניתן לעשות במציאות עם אדם שאכפת לך ממנו.

נב לייבש חבלים מסיבים טבעיים אחרי שנרטבו זו גם בעיה מעשית קשה - צריך לייבש אותם תחת עומס והם בדרך נשארים נוקשים יותר ועלולים להתעקם.