סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עברית בכלוב

melody
לפני 19 שנים • 4 בספט׳ 2004
melody • 4 בספט׳ 2004
אני עם רדלי שלי !

בלה בלה .

מה עם אלה ששפת האם שלהם אינה עברית !?
אה !?
{dOmCruise{A

כשפת האם אינה עברית

{dOmCruise{A • 4 בספט׳ 2004
השגיאות הן בתחביר בדרך כלל, ולא בפעלים.

עולים חדשים לעולם לא יכתו ו/או יגידו "מה אני יגיד לך".

הם ישתמשו ב-א ולא ב-י, שבכלל מתברר שהיום משום מה זה אופנתי לדבר בלשון אני יגיד, אני יעשה, אני יצטרך.

דיסלקציה בדרך כלל מתבטאת בהיפוך אותיות או החלפת אות ספציפית באות אחרת, וזה די קבוע.

אצל מי ששפת האם שלו אינה עברית יופיעו שגיאות תחביר הנובעות ממחשבה בשפה אחת ותרגום לכתיבה בעברית.

שגיאות נוספות שקורות לפעמים ואינן מעידות על רמת השפה ומשם על דברים אחרים הן שגיאות בהקלדה, אם השמטת אות ואם החלפת אות באחרת סמוכה לה במקלדת.
אלו שגיאות שניתן להבין אותן, אף שניתן למנוע אותן ע"י הגהה מהירה של ההודעה לפני לחיצה על שלח. (אצלי למשל זה קורה).

שגיאות עברית בסיסית כמו עשרה הצלפות. ארבע בנים, ושוב - הנפוצה מכולם השימוש ב-י במקום ב-א בגוף ראשון, הן שגיאות הנובעות לא משפת אם זרה, לא מהפרעות עצביות כמו אלו הנזכרות, אלא מרמה נמוכה של שפה.

מניסיון אצל מי שקורא הרבה מאד, רוב השגיאות הללו לא קיימות.

הן כן קיימות אצל מי שמזלזל בשפה שלו, או שפשוט למד את השפה מהחוב, ונשאר איתה ולא מוכן אפילו לתקן את עצמו לאחר שמעירים לו.

אלו שגיאות גסות, שצורמות את העין.
תאיר​(נשלטת)

Re: בלה בלה בלה טרללה.

תאיר​(נשלטת) • 4 בספט׳ 2004
[quote="רצל"][quote="בכוח המוח-אשה"]ראשית: יש הבדל בין אנשים המנסים להחשב חכמים רגישים ואינטלקטואלים לכאלה באמת. צריך לפתח חוש כדי לברור את האמיתיים.
שנית: בהחלט יש כאלה שתכונותיהן החזקות יותר הם טוב לב, חיוך ממיס, וחוכמת ידיים. באה להגיד שאינטיליגנציה ורגישות היא לא הכל, ושהמכלול הסופי הוא הקובע.
יחד עם זאת, אין להתלונן על אחד שנחן במשהו שלשני יש פחות. הבחירה באפיק הוירטואלי מתייחסת למילים כגפיים תחתונות. אי אפשר להרשם לתחרות ריצה ולבכות שהרגליים שלך לא בנויות לעניין.
אבל הכי חשוב לטעמי, היא הרצון להתפתחות אישית: כתיבה היא אחד הסוגים העיקריים של קומוניקציה וכל אחד מאיתנו צריך לעמול כדי לשפר את דרכי החיברות שלו: לכתוב ברור יותר, לדאוג שאכן מבינים אותו, ושהוא יכול להחזיק בקו מחשבה מתחילתו ועד סופו ולהעלות אותו כראוי על הכתב.
וכל אחד מחפש את מה שעושה לו את זה. קן מחפש ברבי למשל.
שיהיה לכולנו בהצלחה.[/quote]

אמן[/quote]

אמן
מיינד

מי אתם שתקבעו את רמת הכותב

מיינד • 4 בספט׳ 2004
יכולתכם לחפש שגיאה ולנצלה על מנת לנגח את הזולת הפכה להיות דרך ארץ בכלוב.
כל אחד היודע להבחין בין אעשה לבין יעשה ובין זכר לבין נקבה מוצא לו לנכון להכריז על רמותו
הנמוכה של הכותב בשגיאות הכתיב.

הכתיבה בפורום בכלוב אינה עוברת הגהה על ידי עורך הכלוב או הפורום.
הגיבו למידע והשאירו את העברית במקומה המתאים, לא לכם בלשני לשון ובוחני
אינטליגציה לכאורה להכריז על רמת הכותב על פי שגיאותיו. רחוקים אתם עד מאד מיכולת החלטה
על סמך המסמך הקיים בפורום.

אם רוצים אתם לעזור שלחו לכותב הודעה על שגיאותיו ותצפו לקבל תגובה לפעמים נעימה ולפעמים מכוערת, זו הודעה סגורה ולא לעיני העולם. זכרו זאת, להלבין פנים קל, להחזירם למצב הקודם
קשה עד מאד.

הכל נכתב בשלון זכר ומתאים גם לנקבה.
ענתית
לפני 19 שנים • 9 בספט׳ 2004

זאלופון כתב:

ענתית • 9 בספט׳ 2004
לגבי מבחני אינטליגנציה - רעיון נפלא ומצוין. אני מציע לחסום מהאתר את כל מי שלא יוכיח אינטליגנציה ממוצעת לפחות, וכך סוף סוף יווצר עודף מספרי של שפחות על פני האדונים.[/quote]

ואני אומרת ... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
מיינד

מבחני אינטלגנציה

מיינד • 9 בספט׳ 2004
האלטיסטיות הגיעה גם לכאן ?
כפי שכתבתי אתם גבוהים מאד בשמיים, וזכרו מגובה של 100 קומות גם פיל נראה כזבוב

תמימה, על פי ההכרזה שלך לא מתאים לך להיות עם נחותים ממך באותו האתר ?
פה יש את כל מכלול העם מהטפש ביותר ועד גאון הדור.
barbie​(אחרת)

מיינד

barbie​(אחרת) • 9 בספט׳ 2004
אתה צודק לחלוטין,
אבל ....
אתה יודע איך זה, אנשים קטנים הם אנשים קטנים וינברו במקומות קטנים...
כבוד הזולת באשר הוא, מבלי לשפוט ולבקר , הוא תכונה \ מיצרך נדיר.........
אי אפשר לשנות את כל העולם ולחפש הגינות במקום שלא תמצא אותו..
Romantikan​(שולט)
Romantikan​(שולט) • 9 בספט׳ 2004
melody כתב/ה:
אני עם רדלי שלי !

בלה בלה .

מה עם אלה ששפת האם שלהם אינה עברית !?
אה !?

כל הכבוד מלודי
אני איתך

ובכלל, מבלי לפגוע באף אחד או אחת
לרדת על מישהו בכללי על שגיאות כתיב, תחביר, מושא ישיר ומושא עקיף, אותיות אית'ן,
משה וכלב ושאר דברים לא רלוונטים ממגדל השן
זה דבר מאוד מכוער
מה שחשוב זה התוכן ולא הסיגנון

חבל מאוד לדעתי שיהיו כאלה שיימנעו לכתוב בשל חשש מתגובות ארסיות
של כל מיני גאונים וגאונות.
{dOmCruise{A

ניגוח? של מי ע"י מי בדיוק?

{dOmCruise{A • 9 בספט׳ 2004
כותב מיינד מאסטר, שמנגחים כאן אנשים בשל העברית.

לא כך הוא.

השרשור הזה הרי בא בעקבות השרשור של קן מחפש ברבי, והוא נובע משם.

כל מי שקרא אותו, ראה בדיוק מי מנסה לנגח את מי.

גם כאן, מה שמפריע למיינד מאסטר זה העובדה שאומרים ששגיאות מסויימות מעידות על דברים מסויימים, ושלפי זה שופטים אנשים.

אני מסכים שבעיקרון הערות על שגיאות אמורות להיות בפרטי ולא בכללי.

אבל מי שפותח נושא שכותרתו שגיאות ועברית, שלא יצפה שלא ידברו שם על שגיאות ועל עברית, ולא יתייחסו לנושא.

מיינד מציין שההודעות לא עוברות הגהה ע"י אנשי הכלוב.

סליחה?

למה שמישהו בכלל יטרח להגיה עבור מישהו הודעה?

זה לא מתפקידו של כלובי ולא של מנהל הפורום ולא של אף אחד אחר.

אם כבר, לא יקרה כלום אם מי שיודע שיש לו שגיאות כתיב, יכתוב את ההודעה שלו ב-וורד, יפעיל את אופציית ההגה, יתקן שגיאות ורק אז יעתיק את ההודעה לפורום.

לגבי קביעת הרמה של מי שלא יודע להבדיל בין זכר לנקבה?

מיינד מתנשא ואומר שכל מי שיודע להבדיל מחזיק מעצמו.

מצטער, אבל כל מי שאינו יודע להבדיל בין זכר לנקבה ולשייך את המספר הנכון, כדאי שיבדוק קודם כל מול הראי לאיזה משניהם הוא שייך.

ואחר כל יבדוק האם יש לו זין אחת או זין אחד.

או שתי שדיים ואלי שני שדיים.

ושוב, עולים חדשים, דיסלקטים ועוד בעלי קושי מסויים, אינם טועים בללו, אלא בשגיאות אחרות.

מי שכותב אני ינסה למשל, הוא לא עולה חדש ולא דיסלקט, אלא אדם בעל נכות עברית קשה.

וכן, זה מעיד אם לא על אינטילגנציה אז על חינוך יסודי משהו לקוי.

השפה בפורום היא כלי התקשורת היחידי שיש בין אנשים, ומה לעשות, כשכלי התקשורת היחידי כאן הוא השפה, יש חשיבות לצורה של הכלי, כמו גם לאופן השימוש בו.

כאשר המפגש הראשון בין אנשים הוא פנים אל פנים, יש התרשמות ראשונית אחרת.

כאן - אין!

ועוד דבר.

יש שגיאות כתיב שמקובל להתעלם מהן בצ'אט, בגלל המהירות הנדרשת שם בתקשורת, אך אינן מקובלות בפורום, שבו זמן התגובה הנדרש הינו ארוך בהרבה.

ושוב, מה שמפריע כאן זה לא החלפת אותיות עקב טעות במקשי המקלדת, אלא טעויות בסיסיות בעברית, המעידות על הכותב שלא מדובר בטעות עקב קושי מסוים אובייקטיבי, אלא עקב חוסר ידיעה של השפה העברית.

ומי שמנסה להשתמש בכלי התקשורת, כשהוא שבור, שלא ילין על העובדה שהוא נתפס כמי שאינו מכיר את הכלי או שאינו יודע את השימוש בו.

זו לא קטנוניות, ולא מדובר באנשים קטנים, אלא להיפך.

מדובר באנשים שהשפה חשובה להם, שהצורה של כלי התקשורת חשובה להם, ואלו אנשים בעלי מודעות גבוהה לחשיבות השפה ותקינותה, והדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם זה שהם קטנים.