שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחלות מין ובדסם

Elsa​(אחרת)
לפני 4 שנים • 22 במרץ 2020

מחלות מין ובדסם

Elsa​(אחרת) • 22 במרץ 2020
היי
רציתי לשאול איך מתמגנים ממחלות מין בקהילה..
האם עושים בדיקות לפני או אחרי כל פרטנר?
האם משתמשים בקונדומים?
או שwing it ויהיה מה שיהיה?

תודה לעונים... 🦋
shir shir
shir shir • 22 במרץ 2020
נראה לי הגישה של wing it בעייתית, במיוחד לגבי יחסים בעולמות האלה או פרטנרים אקראיים/מתחלפים.
אמצעי מניעה וקונדומים זה מאסט, בדיקות כל 3 חודשים (לפחות אני עושה כך), ולפעול בהיגיון. אין 100% ביטחון, אבל זה משהו שנכלל בהחלטה של אנשים.
לגבי פרטנרים בלעדיים, מניחה שההתנהלות היא שונה icon_smile.gif
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 22 במרץ 2020
בדיוק כמו שמתמגנים מפניהן לא בקהילה(:
    התגובה האהובה בשרשור
Butterfly Effect
Butterfly Effect • 22 במרץ 2020
לא כל פרטנר שלי הוא בדסמי, אבל עושה הרבה סטוצים.
תמיד קונדומים, עושה כל 3 חודשים בדיקות.
חשוב לזכור שיש מחלות מין שעוברות גם עם קונדומים כמו פפילומה, אז גם יש אפשרות לבקש מהרופא נשים לעבור בדיקות פאפ (אני לא עושה את זה)
DomiNA O Hera{Sincerelyo}
DomiNA O Hera{Sincerelyo} • 22 במרץ 2020
נושא חשוב ומבורך- כל הכבוד

עוד הרבה לפני הקורונה , לא הייתי בעד חילופי נוזלים ללא בדיקה ..
נכון, הפעילות המינית שלי בזמנים ללא בן זוג שואפת לאפס, והאמת זה לא ממש מפריע לי.
במידה וכן החלטתי לקיים מגע מיני עם מישהו אז הוא בהחלט יתבקש לבצע בדיקות .. יש כ 7 בדיקות לכל מחלות המין וכיום להזמין תור לבדיקות מעבדה קלות מאיי פעם,כל התשובות מגיעות מקסימום אחרי שבוע אז אפשר ורצוי להתאפק עד אז ..
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
כמו שאמרו מעליי, הגנה זה הגנה. קונדומים וכאלה, בדיקות תקופתיות, אותם פרטנרים בריאים ואמינים.
בנוסף, ספציפית לבדסמ, יש שאלות של חיטוי צעצועים. צעצועים שחודרים, רק עם קונדום. צעצועים שמורידים דם ועשויים מחומר טבעי וסופג, כמו עץ, רצוי שיהיו ספציפיים לאדם אחד, ובכל מקרה לחטא באלכוהול. כאלה.
אם יש שאלות יותר מדוייקות, אולי נוכל לענות יותר טוב
BonitaApplebum
BonitaApplebum • 22 במרץ 2020
קונדומים, בדיקות תקופתיות (בהתאם לתחלופת הפרטנרים).
הכי חשוב - לזכור שמחלות מין, או יותר נכון, מחלות המועברות במין, הן לא סוף העולם וקורות. צריך לנהל על זה שיח פתוח וחופשי, בלי שיפוטיות.
FoxyBoxy
לפני 4 שנים • 23 במרץ 2020
FoxyBoxy • 23 במרץ 2020
קונדום לפני הכל
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 4 שנים • 23 במרץ 2020
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 23 במרץ 2020
DomiNA O Hera כתב/ה:
נושא חשוב ומבורך- כל הכבוד

עוד הרבה לפני הקורונה , לא הייתי בעד חילופי נוזלים ללא בדיקה ..
נכון, הפעילות המינית שלי בזמנים ללא בן זוג שואפת לאפס, והאמת זה לא ממש מפריע לי.
במידה וכן החלטתי לקיים מגע מיני עם מישהו אז הוא בהחלט יתבקש לבצע בדיקות .. יש כ 7 בדיקות לכל מחלות המין וכיום להזמין תור לבדיקות מעבדה קלות מאיי פעם,כל התשובות מגיעות מקסימום אחרי שבוע אז אפשר ורצוי להתאפק עד אז ..

חשוב לזכור שבדיקה אינה תעודת אחריות.

לכל אחת ממחלות המין יש תקופת חלון - תקופה בין הזמן שאדם נדבק במחלה ועד שניתן לגלות אותה בבדיקות.
תקופת החלון מגיעה עד שלושה חודשים, ולכן בדרך כלל שואלים אתכם/ן האם קיימתם יחסים בלתי מוגנים בשלושת החודשים האחרונים.

בגלל תקופת החלון, גם אדם שנבדק הבוקר איננו בהכרח נקי ממחלות מין אם הוא מקיים יחסים עם שותפים/ות בלי הגנה.

עוד מידע אפשר למצוא באתר של מרפאת לוינסקי
על תקופת החלון
https://safe-sex.co.il/%d7%aa%d7%a7%d7%95%d7%a4%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%95%d7%9f/
על מחלות מין, כולל מיתוסים נפוצים
https://safe-sex.co.il/%d7%9e%d7%97%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%9f-%d7%9b%d7%9c%d7%9c%d7%99/