סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקורות ללימוד שליטה מנטאלית

Friendly Amigo​(נשלט)
לפני 4 שנים • 30 במרץ 2020
Friendly Amigo​(נשלט) • 30 במרץ 2020
תודה על הדאג לולה icon_smile.gif

אני שומר על עצמי, אבל גם קצת משועשע מהאווירה שיש סביב התחום.
היפנוזה אירוטית זה תחום מאוד נפוץ בבדס״ם הבינלאומי, יש המון כנסים מרובי משתתפים עליו באמריקה ואירופה במהלך השנה, עם המון מידע והדגמות.
גם הקהילה האינטרנטית סביב התחום תומכת ואוהבת להסביר מה האפשרויות בו.

כמו קשירות, הצלפות, מנעולים, פלוגרים, פלאגים ועוד, גם הכלי הזה מסוכן אם לא יודעים איך להשתמש בו, ואם לא נעשה בו שימוש מוסכם. במידה מסויימת, היפנוזה פחות מסוכנת מהאמצעים הפיזיים שציינתי, כי יש גבול מאוד ברור למה שהיא יכולה לעשות - אם אתה לא מסכים לסוגסטיה היפנוטית, היא לא תקרה.
מן הסתם התחום סבוך יותר מהמעט שאני משתף פה, אבל הספר שצירפתי כהמלצה (וספרים רבים וטובים אחרים) מקדיש פרק שלם לבטיחות באקט, אותה רמת בטיחות הנדרשת מכל אקט מיני בסד״מי, ובכל שימוש בכלי בדס״מי.

יש לא מעט ספרות בהיפנוזה בישראל, ו-NLP, בו משתמשים הרבה בישראל, בעיקר בתחום הבידור, מהווה תת צורה של היפנוזה.

באותה המידה שאת נדרשת לבדוק אם השותף שלך לאקט פיזי מספיק שלם עם האקט, כדי לא לעורר תגובות פסיכולוגיות שונות, את נדרשת לקיים זאת גם באקטים המשלבים היפנוזה.

מה שאני מנסה להגיד הוא שאותה רמת זהירות נדרשת בהיפנוזה כמו באקטים אחרים, והבהלה סביב היפנוזה נובעת מחוסר הבנה של היכולות באקט.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 4 שנים • 2 באפר׳ 2020
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 2 באפר׳ 2020
במקרה של מדינת ישראל, הבהלה מגולמת בחוק ההיפנוזה.
איך אתה מתגבר על האיסורים המוגדרים בחוק, חוץ מאשר התקווה שלא תיתפס?
Friendly Amigo​(נשלט)
Friendly Amigo​(נשלט) • 2 באפר׳ 2020
על ידי קריאה של החוק.
החוק מדבר על מופעים פומביים, וניסיונות טיפול בהיפנוזה ללא אישור מטפל. אלו אסורים.

באופן כללי, החוק אינו נאכף (טכנית, כל מופעי וטיפולי ה-NLP נכללים בתוכו, והוא אמור לחול עליהם), ואנשי מקצוע מתנגדים אליו (כולל יו״ר האגודה הישראלית להיפנוזה, שהתראיין בנושא מספר פעמים).
הסיבה לחוק די משעשעת, וגם כשהוא נחקק (שנות ה-70) אנשי מקצוע התנגדו אליו.

אנחנו המדינה היחידה בעולם שבה החוק הזה קיים, וגם זה בנסיבות ששרויות במחלוקת.
זה שבעלי מקצועות מסוימים ניצלו את הפניקה אחרי אירוע שבו מישהי לא התעוררה אחרי היפנוזה בידורית די ברור.

אבל חוק הוא חוק, והוא נאכף גם אם הוא מגוחך:
https://www.haaretz.co.il/news/health/1.1811596
https://www.haaretz.co.il/news/health/1.1665222
https://www.haaretz.co.il/magazine/ayelet-shani/.premium-1.6613446

האם אתה מדבר על פרשנות פרטית שלך לחוק או שיש לך איזושהי חוות דעת מגורם משפטי בנושא?
Friendly Amigo​(נשלט)
זו כניסה לפרטי מימוש של החוק.

נסכים שלא להסכים בנוגע להיקף שלו, אך האכיפה שלו, ברמה האישית, פשוט לא מתרחשת.
כמו שהחזקת סמים קלים לשימוש עצמי אסורה לפי חוק, אך כמעט ולא נאכפת, נושא ההיפנוזה נמצא במקום שנוי במחלוקת.

לדעתי, התחום נמצא באותה הנקודה כמו שימוש בגראס וסמים קלים אחרים. יש חוק, אבל כולם מבינים שאין לו משמעות בנושא הזה.
Lolla31​(נשלטת)
Lolla31​(נשלטת) • 2 באפר׳ 2020
אני מדברת על הסכנות בהיפנוזה כהיפנוזה, ללא קשר לבדס״מ.
תת המודע שלנו קיים בכדי להגן עלינו ויש דברים שעדיף שישארו שם.
היפנוזה עלולה לגרום להתפרצות של מחלות נפשיות ועוד דברים שהיו חבויים במעמקי הנפש.
כך שמעתי מאנשי רפואה שעסקו בהיפנוזה והפסיקו בשל הסכנות.
לכן אני חושבת שאדם שבריא בנפשו, גם אם מסכים לאקט ושלם איתו, אינו יכל לדעת בוודאות שהוא לא ייפגע מכך.
בנוסף, כל עניין ה״בהסכמה״, עלול לרדת לטמיון כשאדם אינו בהכרה.
NLP אינו עושה שימוש בהיפנוזה, אלא בדמיון מודרך והרפייה עמוקה שזה שלב לפני היפנוזה ובאמת יש אפשרות לצאת מזה והמטופל נמצא בהכרה מלאה.
אם מדברים על סכנות אז אני אישית גם לא מוכנה לסכן את עצמי מבחינה פיזית ויש לי את הגבולות שלי אבל בעיני הנפש הרבה יותר עדינה
ואינה מובנת לנו ולכן עם זה לא היתי מסתכנת בכלל.
אני כן נהנית משליטה מנטאלית עמוקה ויצירת התניות שגם זה משהו שלפעמים מפחיד אותי, הרבה יותר קל ליצור התנייה מאשר לפרק אותה.
בכל אופן, זאת רק דעתי.
אם זה מה שמשמח אותך ועושה לך טוב אז תמשיך להנות. icon_smile.gif
Friendly Amigo​(נשלט)
אני חושב שאת לא מבינה נכון מהי היפנוזה אם כך את מתארת אותה.
בהיפנוזה את לא מאבדת הכרה. את נכנסת למצב הדומה למצב שאותו את מתארת ב-NLP.
בכל מקרה, אני מכבד לחלוטין את ההחלטות שלך, ושמח שאת נשארת בטוחה.

בבדס״מ כמו בהרבה מקומות, כדאי להישאר בטוחים, ולכל אחד יש את הטווח שלו icon_smile.gif
Friendly Amigo כתב/ה:
זו כניסה לפרטי מימוש של החוק.

נסכים שלא להסכים בנוגע להיקף שלו, אך האכיפה שלו, ברמה האישית, פשוט לא מתרחשת.
כמו שהחזקת סמים קלים לשימוש עצמי אסורה לפי חוק, אך כמעט ולא נאכפת, נושא ההיפנוזה נמצא במקום שנוי במחלוקת.

לדעתי, התחום נמצא באותה הנקודה כמו שימוש בגראס וסמים קלים אחרים. יש חוק, אבל כולם מבינים שאין לו משמעות בנושא הזה.

אני מבין מזה שלא טרחת לקרוא את הכתבות בקישורים.

ספר על הדעות שלך למטפלת NLP שהורשעה בעסקת טיעון אחרי שהמשפט שלה החל.
https://www.haaretz.co.il/news/health/1.1843051
Friendly Amigo​(נשלט)
ואני מבין שלא קראת את החלק השני של התגובה שלי.

אנחנו נכנסים פה למבוי סתום. כל אחד יחזיק בדעתו בנוגע למצב הקיים. אתה צודק בכך שהוא לא פשוט, אך אני מאמין שגם אתה מבין שהחוק עצמו לא מתאים למצב בפועל ( במיוחד כשיש כנסים בינלאומיים מרובי משתתפים על הנושא, עם הדגמות).

אין טעם להמשיך את הדיון על היפנוזה פה. אם אתה מעוניין להמשיך אותו, אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי. אני אשמח לדבר על זה.

חשוב לי להדגיש שגם פה, צריך להיות זהירים (כמו בכל נושא אחר בבדסם). כל מקורות הלימוד, וכל הספרים שאני מכיר בנושא מדגישים את זה.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 2 באפר׳ 2020
אחת השאלות המקסימות.