בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סימון לנשואה

Discipline
לפני 3 שנים • 23 ביולי 2020
Discipline • 23 ביולי 2020
יולי Yuli כתב/ה:
Discipline כתב/ה:
לי נראה מוזר המונח והדיונים כאן על מה לגיטימי לדרוש ומה לא.

אני כנראה גבר פשוט וקצת פרימיטיבי ולכן אם את בחרת להיות שלי ואני בחרתי בך להיות שלי, זה אומר שגבולות הלגיטימיות בקשר שלנו יהיו בדיוק איפה שאשים לך אותם, והדבר הלגיטימי היחיד שיהיה בידיים שלך הוא - להחליט לזרוק אותי.

(זה תמיד נראה לי מאוד טבעי ולא נתון לויכוח בכל קשר שיש לי. וזה גם תמיד נראה לי מאוד מסוכן ולא לגיטימי כשאני שומע נשלטות או שולטים אחרים אומרים את זה)

לא מסכימה אתך. ליתר דיוק, לא מתחברת לגישת "הכל או כלום". עצם זה שאחד מאיתנו המוביל והשני המובל, לא אומר שאסור לשים גבולות.
כי מה שאתה מתאר זה שאין בכלל אופציה לסרב לך. רק לעזוב. וזה נראה לי שברירי נורא, למה שתרצה את זה? זה לא מועד מראש לכליון מהיר?

אבל מה שאתה אומר גם מתקשר לקושי שלי להבין את הקונספט של "משוייכת נשואה". כי זה משרתם של שני אדונים.

זה לא עניין של הסכמה או הגדרה. זה עניין של מי אני (ומי את).

מערכת בדסמית היא סוג של ריקוד מאוד מיוחד בין השולט לנשלטת, שאותו מוביל השולט. בהנחה ששניהם רוצים את מערכת היחסים הזו, היא צריכה להתאמץ מאוד ללכת בדרך שהוא מגדיר לה גם כשהיא לא נוחה, כואבת, מתסכלת או לא מובנת לה. אבל מנגד, הוא צריך להיות מספיק חכם, מבין אותה פנימה ועם אגו בשליטה, כדי להוביל אותה עד הקצה, בלי לתת לה ליפול שם במקום שהוא בלתי אפשרי עבורה.

בגלל הקיצוניות שלה זו מערכת מטלטלת ואינטנסיבית, שנוגעת ברבדים הכי בסיסיים ואצלי לפחות, מחזיקה מעמד להרבה מאוד זמן.

ולגבי "משוייכת נשואה" - לכל אחת יש עולמות מקבילים שהיא חיה בהם מעבר לעולם עם האדון שלה. זה יכול להיות בעבודה שבה את מבלה חלק גדול מהיום, או במקרה יותר קיצוני אם את נשואה או אמא לילדים. כל עוד זה עולם שאין בו אלמנטים של שליטה והוא יודע לעשות את ההתאמות ולאפשר לך להתנהל בו בצורה שלא פוגעת שם באף אחד, את יכולה להיות מאוד "משוייכת נשואה".
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אהבתי את התשובה icon_smile.gif

הפסקה האחרונה נראית לי דווקא ממש מסתדרת עם איך שאני רואה את זה. ה"לאפשר לך להתנהל בו בצורה שלא פוגעת באף אחד" הוא זה שעומד פה למבחן. כי עבור אדם נשוי, הסימון הוא בדיוק זה - חדירה למרחב שלא אמור (אם מקבלים את העקרון שתיארת) להיות חלק מיחסי השליטה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
סליחה, אני רואה שלקחתי את זה למקום של הנישואים ולא התייחסתי להערה הראשונה שלי על הדרישה לפירסינג, ממישהו.
אני מסבירה את זה כך: הבעלות של אדם על גופו נראית לי אחד מהדברים שתמיד מתקיימים מחוץ לשטח שהוא "תחת שליטה". זו בעלות אינהרנטית שאי אפשר להפקיע. אני מניחה שהלגיטימיות של "דרישה" כזאת, קשורה בין השאר בהשקפת השואל על העמדה הזאת שלי.
מותח הגבולות​(שולט)
מותח הגבולות​(שולט) • 23 ביולי 2020
בסוף יש מוסכמות , גם בעולם הזה יש נורמה.
האם היא צריכה להשפיע על הבחירה שלי ? לא.
אבל רציתי להשתמש בחוכמת ההמון כי בחיפוש בגוגל "מה הוא סימון מקובל לנשואה משוייכת "
לא קיבלתי תשובה.
Discipline
Discipline • 23 ביולי 2020
יולי Yuli כתב/ה:
סליחה, אני רואה שלקחתי את זה למקום של הנישואים ולא התייחסתי להערה הראשונה שלי על הדרישה לפירסינג, ממישהו.
אני מסבירה את זה כך: הבעלות של אדם על גופו נראית לי אחד מהדברים שתמיד מתקיימים מחוץ לשטח שהוא "תחת שליטה". זו בעלות אינהרנטית שאי אפשר להפקיע. אני מניחה שהלגיטימיות של "דרישה" כזאת, קשורה בין השאר בהשקפת השואל על העמדה הזאת שלי.

סלחתי (אבל שזה לא יקרה שוב ; )

את שוב פעם מכניסה את הסטנדרטים שלך ונראה לך משום מה, שהם אוניברסלים.
הבעלות על גופה של הנשלטת שלי - הוא לגמרי שלי. אם אני אחליט שהיא תעשה פירסינג, היא תעשה. (נשואה או לא)

אני מאוד ברור במערכות היחסים שלי כאן. אני מגדיר את ההיררכיה ואת המשמעות שלה מהרגע הראשון. נכון גם שתמיד לוקח למי שמולי קצת זמן להפנים שזה לא משחק או קלישאות בדסמיות אבל כשההפנמה מגיעה (והיא חייבת להגיע מסוג של משבר אמיתי, שבו אני לא אניד עפעף ולא אוותר במקום שכואב או משפיל במיוחד והיא תעמוד בהלם מול המוכנות שלי לוותר עליה (*) אם היא לא תעשה את הצעד הזה) היא הופכת להיות רגע מכונן שממנו, כל מערכת היחסים משתנה.

* מה שהיא לא תבין זה שזה לא שאני מוכן לוותר עליה, אלא שמערכת בדסמית שלא עומדת בסטנדרטים שלי, פשוט לא מתאימה לי ולא תחזיק מעמד לאורך זמן.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 3 שנים • 24 ביולי 2020
כן, נראה לי קשה לא להכניס את הסטנדרטים של עצמי. לא חושבת שהם אוניברסליים, אבל אכן עונה לפי הסטנדרטים שלי. בניתי על כך שזה מובן מאליו שאני מייצגת רק את עצמי ומתארת את איך שאני רואה את זה icon_smile.gif

רואה את הנקודה בפסקה האחרונה שלך.
yahel35
לפני 3 שנים • 1 באוג׳ 2020
yahel35 • 1 באוג׳ 2020
הבעלות על גופה של הנשלטת שלי - הוא לגמרי שלי. אם אני אחליט שהיא תעשה פירסינג, היא תעשה. (נשואה או לא)

אני מאוד ברור במערכות היחסים שלי כאן. אני מגדיר את ההיררכיה ואת המשמעות שלה מהרגע הראשון. נכון גם שתמיד לוקח למי שמולי קצת זמן להפנים שזה לא משחק או קלישאות בדסמיות אבל כשההפנמה מגיעה (והיא חייבת להגיע מסוג של משבר אמיתי, שבו אני לא אניד עפעף ולא אוותר במקום שכואב או משפיל במיוחד והיא תעמוד בהלם מול המוכנות שלי לוותר עליה (*) אם היא לא תעשה את הצעד הזה) היא הופכת להיות רגע מכונן שממנו, כל מערכת היחסים משתנה.

וזה ההבדל לטעמי בין "משחק" או "סקס מתובל" לשליטה אמיתית. לא כולם/ן מתחברים לכזה סוג קשר (שבמהותו הוא יותר מנטלי מפיזי) אבל מיש שמשחק ברמה הזו, זה הכיוון.

מאוד מתחברת למה שכתבת שההפנמה תמיד מגיעה "ממשבר אמיתי" אחרי כמה כאלו לא צריך ליצור משבר הכניעה מובנת מאליה. ואשה נשואה שנמצאת ברצף שליטה כזה. צריכה לדעת את המחירים שהיא משלמת והם גבוהים מאוד-אם זה עדיין משתלם לה. שתתכבד ותשלם אותם.....ועמידה בקונפליקטים בחיי הנישואין הן חלק מהם.

לגבי סימון עצמו זה יכול לבוא במגוון צורות וגם סמויות יותר. תספורת בצורה מסוימת. איפור. צבע לק. אקססוריז ספציפי..

אני סומנתי בצורה סמויה בתחילה כשהשולט הורה- עדשות מגע אאוט משקפיים אין (יש לי מספר גבוה ומביך אותי להסתובב כל הזמן עם משקפיים. וגם כאן היו משבר שבסופו בחרתי השתתף בחתונת אחותי כשאני עם משקפיים)