לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכופט

Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
לפני 4 שנים • 16 באוג׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
אין לי שום אמונה עיוורת.
אני אומרת שאם קורה דבר כזה - יש לפנות לגורמים שיכולים לעזור. לפנות לחברה לתמיכה מיידית ותיעוד, לפנות ל-1202 לתמיכה מקצועית וייעוץ, לפנות למשטרה בשביל לבדוק אם יש בסיס לחקירה פלילית.

אני לא יודעת אם הסיפור אמיתי או לא וגם אין לי שום סיבה להתעסק בשאלה הזאת. אני לא שוטרת ואני לא צריכה 100% מהעובדות כדי לומר מה דעתי.

לאיזו משטרה היא תפנה בשביל לבדוק? משטרת שבדיה או משטרת ישראל? אם את מציעה למישהי ברצינות לפנות עם הסיפור הזה למשטרת ישראל כנראה שאנחנו לא חיות באותה מדינה.
אני לא מנהלת פה טלפון שבור ולא מציעה הצעות למישהי שאין לי מושג מי היא על סמך סיפור מצד ג׳.
מישלי

להיות פרקטי:

מישלי • 16 באוג׳ 2020
פרלין כתב/ה:
אז מה היא כן אמורה לעשות? לשיטתך?

הבחורה (כביכול) שהפוסט נכתב עליה, כתבה לי שלשום לפרטי.
כדי שלא להפר את פרטיותה, אני מעתיקה לכאן רק את תגובתי אליה:

הי A,
תודה שכתבת לי.
זה תמיד עדיף להתנהל ישירות ולא דרך מסרים עקיפים.
מה שכתבת לי בהודעה, שונה מאד ממה שחברה שלך כתבה בפורום.
והפער משנה הרבה דברים בהתייחסות.
לרגע לא כתבתי שאת מתקרבנת, בעיקר, כי בכלל לא התייחסתי אליך בתגובות, אלא אל המגיבים בשרשור.
כתבתי, שהתגובות שלהם, שמות אותך במקום של קרבן, שלפי מה שחברתך כתבה, לא נראה כזה.
מה שכתבת בהודעה כאן, אולי מראה תמונה אחרת.

בכל מקרה, אשמח לעזור לך, באם את זקוקה לתמיכה.
אני מבינה שזו הייתה חוויה קשה ושצילקה אותך...
ובזה כמובן שנכון לטפל.

אני פה,
מיש

בשתי הודעות שענתה לי בהן (ללא תגובה נוספת מצידי), הבנתי שאין פה מקום לשיח.
או לטיפול (וכן, יש לי את הידע המקצועי לתת אותו).
והנחתי לזה.

מי שרוצה יכול להאשים אותי באהבליות, אטימות, אכזריות, התנשאות ועוד,
אני יודעת מי אני וכך גם מי שמכיר אותי.

ולא, אנחנו לא קהילה!
אנחנו... לא... קהילה!

מי שמרגיש קהילה, סבבה לו, שיהיה קהילתי.
עם כל המשתמע מכך.
עם כל האחריות וחוסר האונים.

אני כן רוצה להוסיף, ובזאת כנראה אחתום את מעורבותי בו,
שלפעמים בעיני, הנשים הנפגעות ועדר הרוצים והרצים לתמוך,
עושים נזק גדול יותר, ל"נפגעת" ובעיקר לחברה שלנו.

* הייתי שמחה לנהל שיחה עם מר "פסיכופט".
אם אתה פה וקורא, מוזמן לשלוח לי אדומה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Green eyed girl כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
אין לי שום אמונה עיוורת.
אני אומרת שאם קורה דבר כזה - יש לפנות לגורמים שיכולים לעזור. לפנות לחברה לתמיכה מיידית ותיעוד, לפנות ל-1202 לתמיכה מקצועית וייעוץ, לפנות למשטרה בשביל לבדוק אם יש בסיס לחקירה פלילית.

אני לא יודעת אם הסיפור אמיתי או לא וגם אין לי שום סיבה להתעסק בשאלה הזאת. אני לא שוטרת ואני לא צריכה 100% מהעובדות כדי לומר מה דעתי.

לאיזו משטרה היא תפנה בשביל לבדוק? משטרת שבדיה או משטרת ישראל? אם את מציעה למישהי ברצינות לפנות עם הסיפור הזה למשטרת ישראל כנראה שאנחנו לא חיות באותה מדינה.

לא הצעתי שהיא תפנה עם הסיפור *הזה*. הצעתי שהיא תתעד בפרוטרוט בדיוק מה קרה, הצעתי שהיא תפנה לייעוץ, והצעתי ש*אם היא מסוגלת* שתפנה למשטרה, ושלא תלך לבד אלא תיקח איתה מישהו שיתמוך ויגן עליה, תוך הבנה שיש סיכוי טוב שלא יאמינו לה או שזה לא יגמר בענישה בשבילו.

לא יודעת לגבי שבדיה אבל ברור לי שלהגיש תלונה על תקיפה מינית זה סיוט. ולכן אם להתלונן אז כדאי להיכנס לזה בעיניים פקוחות.

אבל עם כל הקושי, ועם כל האכזבה, המשטרה היא הגוף היחיד שיש לו סמכות לפעול נגד אנשים כאלה. פוסטים בכלוב הם מעניינים ועשויים להועיל לציבור, אבל אין להם באמת יכולת לעצור עבריינים. ככל שקיים עבריין, כל עוד לא מתלוננים עליו אז אין לנו דרך ראויה להפעיל סנקציות נגדו. "ניק בפרטי" זה לא סנקציה, זה סתם.
אם רוצים לוותר על סנקציה ורק להתמקד בהחלמה זה גם בסדר, אבל אם כן רוצים סנקציות אז זו הדרך.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מישלי,
"קורבן" זו לא קללה. וזו לא מילה שמגדירה לאדם את מהות הקיום שלו.
אם אני הולכת ברחוב ומישהו חוטף לי את התיק מהידיים, אז אני קורבן שוד. אם אני הולכת ברחוב ומישהו דורס אותי, אז אני קורבן של תאונת דרכים. זה לא אומר ש"קורבן" זו הזהות שלי עכשיו. להיות קורבן לפגיעה לא אומר שאני בן אדם חלש או טיפש או כל דבר אחר. זה אומר שמישהו עשה לי משהו רע. זה כל מה שזה אומר.

לסרב "לשים מישהי במקום של קרבן" זה לא מעצים. אך אחד מאיתנו לא יכול לשים אותה בשום מקום ושום דבר שנגיד לא ישנה את מה שקרה. זה לא משנה אם נקרא לזה "קורבן" או נקרא לזה "אדם שחווה אירוע שבו קרה לו משהו רע שהוא לא ציפה לו", זה לא ישנה את העובדות בשטח, שלא נגישות במלואן לאף אחד מאיתנו.

אני לא יודעת למה החלטת להביא לכאן קטעים מהתכתבות ביניכן. זה לא נראה לי הוגן, למרות שכביכול לא ציטטת אותה. אבל כן כתבת מי פנה למי וכמה פעמים וכתבת מה חשבת על התגובה שלה, אני חושבת שזה קצת "לרמות". כמו שאמרת, בצדק, שיחות בפרטי מוטב שישארו בפרטי.
בסופו של יום אנחנו כולנו מנהלים פה דיון על משהו שהוא לא ודאי (כי דווח על ידי צד ג׳) על פני 14 עמודי פוסט שעד מעט ירדו לטמיון.
לא בטוחה איך אני מרגישה לגבי זה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
גם אני.
אבל נראה לי שמוטב כך. תארי לך שאת התגובות הקשוחות היא הייתה מקבלת בגוף שני. וגם, אם היינו יודעים ב-100% הכל הכל הכל, אז גם היה מוזר לדון בזה. זה חיים של אנשים, מה אנחנו מתפלפלים פה? אבל ככה, כשזה הכל בעקיפין, עוד אפשר לקחת בחשבון שדברים כאלה קורים, הם קרו ליותר מאדם אחד בשנה, ויש ערך לדיבור על זה גם ברמה התיאורטית.

אם הייתי מכירה אותה אישית לא הייתי רוצה לדבר עליה בצורה כזאת. הייתי רוצה להיות שם בשבילה ולברר מה באמת יעזור לה, לאינדיווידואל שהיא, ולא לכתוב פה את דעתי על מה שלדעתי ראוי לעשות ב"מקרים כאלה".
מישלי
מישלי • 16 באוג׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
מישלי,
"קורבן" זו לא קללה. וזו לא מילה שמגדירה לאדם את מהות הקיום שלו.
אם אני הולכת ברחוב ומישהו חוטף לי את התיק מהידיים, אז אני קורבן שוד. אם אני הולכת ברחוב ומישהו דורס אותי, אז אני קורבן של תאונת דרכים. זה לא אומר ש"קורבן" זו הזהות שלי עכשיו. להיות קורבן לפגיעה לא אומר שאני בן אדם חלש או טיפש או כל דבר אחר. זה אומר שמישהו עשה לי משהו רע. זה כל מה שזה אומר.

מסכימה.

יולי Yuli כתב/ה:
לסרב "לשים מישהי במקום של קרבן" זה לא מעצים. אך אחד מאיתנו לא יכול לשים אותה בשום מקום ושום דבר שנגיד לא ישנה את מה שקרה. זה לא משנה אם נקרא לזה "קורבן" או נקרא לזה "אדם שחווה אירוע שבו קרה לו משהו רע שהוא לא ציפה לו", זה לא ישנה את העובדות בשטח, שלא נגישות במלואן לאף אחד מאיתנו.

איפה ראית שאני "מסרבת" לשים מישהו במקום של קרבן?
יותר מכך, זה לא ענייני לשים או לא לשים.
אדם מוזמן לחוש על עצמו, מה שמתאים לו.
אני לא בהכרח אסכים עם זה או אגרר להתנהל על פי זה.

יולי Yuli כתב/ה:
אני לא יודעת למה החלטת להביא לכאן קטעים מהתכתבות ביניכן. זה לא נראה לי הוגן, למרות שכביכול לא ציטטת אותה. אבל כן כתבת מי פנה למי וכמה פעמים וכתבת מה חשבת על התגובה שלה, אני חושבת שזה קצת "לרמות". כמו שאמרת, בצדק, שיחות בפרטי מוטב שישארו בפרטי.

לא מסכימה.
לי זה נראה הוגן.
וגם רלוונטי לדיון.

החלטתי להביא את זה לכאן, כי בהמשך לכך שתוקפים את ה"פסיכופט" וקוראים למעשים כנגדו,
אז אני וכמה מהמגיבים כאן, שמחוברים למציאות המצוי ולא חיים בסרט של הרצוי, הפכנו להיות חלק מה"רוע".
ועל זה אני לא שותקת.
AlphaPower​(שולט)
AlphaPower​(שולט) • 16 באוג׳ 2020
פרלין כתב/ה:
אלפא, במקומך הייתי מפסיקה לכתוב. ולא, אני לא משתיקה אותך, אל תזדעק.
אני רק מקווה שהדור החדש של הסאביות מספיק חכם כדי לא ללכת עם גבר שחושב שמה שקרה שם זאת בעיה ביחסי אנוש.
זה שהייתה לה מילת בטחון והיא יכלה לקום ללכת, זה לא מספיק. לי זה כל כך ברור שאני פשוט לא מצליחה להבין את מהות הויכוח.
היא הגיעה להיות רכה, מתמסרת ולחוות חוויה חדשה במקום בטוח ובמקום זה, נסחטה, בעודה במקום חדש ורגיש, לעשות דברים שהיא לא רוצה.

זה לא רק פלילי או לא מוסרי, זה חייתי, לא אנושי. אישית הייתי רוצה לראות את הגבר הזה תלוי בכיכר העיר מאשכיו, אבל זה בגלל שאני פמינאצית כזאת, אומללה.

למה את מסתכלת על זה כ"דור החדש של סאביות"?
מדובר פה על מקרה לכאורה שכל אישה צריכה לקחת לתשומת ליבה ולהפיק לקחים ולא רק סאביות.
את טוענת שהיא הגיע להיות "רכה, מתמסרת ולחוות חוויה חדשה במקום בטוח" כלפי מישהו שמעולם לא נפגשה איתו ורק דיברו טלפונית?, התמסרות כלכך מהירה לאדם זר לחלוטין?, מקום בטוח אצל אדם שהיא לא מכירה?, כל אדם שמכירים הוא אדם שאפשר להתמסר אליו בכזאת קלות?
איפה האחריות שלה כאישה וכאדם בוגר, להגיע למישהו זר הביתה ועוד לסשן בדסמי דבר שמעולם לא ניסתה לפני?

אני לא ממהר להביא נשים אלי הביתה ובטח לא לסשן בדסמי במיוחד כשאין להן נסיון.
גם אם הן רוצות אני מתחיל את הפעם הראשונה ונילית עם עליה קלה והדרגתית ובטח לא ישר מגיע להרדקור.

Lanya Colson כתב/ה:
אלפא,
כתבתי ״סבבה״ באופן מכליל, אבל התכוונתי נקודתית לשאלת ההסכמה היתה או לא היתה, וכאן אם אני מבינה נכון אני ואתה חלוקים.

ואני אמנם פמינאצית, אבל לא שונאת גברים.

מצד שני אני לא מפחדת להתעמת עם אלו שמתייחסים לא יפה לנשים, ולא מבינים מה זאת הסכמה. אגב אם שכבת עם אישה והיא לא הסכימה (בין אם אתה מבין את זה תוך כדי, מחליט לשחק אותה אטום, או לא רואה את זה בכלל) זה הופך אותך לאנס.

וכשגבר שהתעמתתי איתו או ביקרתי אותו על דעותיו מטיח בי שאני ״שונאת את כל הגברים״ כל מה שאני רואה לפני זה ילד קטן פגיע ונעלב רוקע ברגליו ומתלונן שאני לא אוהבת אותו.

הכל בסדר, אני לא שונאת אותך. אני מכבדת אותי ואותך מספיק כדי לעמוד על שלי.

לידיעתך פמינאציות מתגאות בשנאת גברים, מטרתן היא עליונות נשית ודיכוי המין הגברי ולא משנה הנזקים והשלכות בדרך.
על זה ש"הגיבור הראשי" בסיפור התייחס לא יפה לכאורה אני מסכים אבל עדיין לא נעשה פה שום דבר פלילי.
במקרה הנל לא מדובר על גבר ששכב עם אישה והיא לא הסכימה, מה הקטע להכניס כל הזמן את הקטע של אנס לכאורה לכל משפט? זה לא יגרום לו להפוך לאנס.
לגבי זה שאת טוענת שביקרת אותי ובגלל זה אני אומר שאת "שונאת את כל הגברים" כותבת הפוסט כתבה את זה בפרופיל שלה בצורה ברורה ושנאת גברים ידועה בכלוב ניתן לראות זאת גם בדיון הנל (במקרה שלך על ראש הגנב בוער הכובע).