סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פמדום - עניין אישי או מגדרי?

Sentinel
לפני 3 שנים • 28 באוג׳ 2020

פמדום - עניין אישי או מגדרי?

Sentinel • 28 באוג׳ 2020
אשמח לתובנות של שולטות בעיקר
hrgiger
hrgiger • 28 באוג׳ 2020
אשמח להבהרה על השאלה (:
MyLexicon
MyLexicon • 28 באוג׳ 2020
האם נשים שולטות מעצם היותן, או שזה עניין אישי ולא מגדרי
Leaker​(נשלט)
Leaker​(נשלט) • 28 באוג׳ 2020
אם הבנתי נכון את השאלה אז גם וגם... זה עניין של השקפה. יש שולטות שדוגלות ב"גברים נחותים מנשים ונועדו אך ורק כדי לשרת אותן". יש שולטות שדוגלות ב"גברים נחותים ממני ונועדו אך ורק כדי לשרת אותי" ויש שולטות שמשאירות את המגדריות בחוץ ודוגלות ב"אוהבת גברים שמאמינים שהם נועדו לשרת אותי".
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 28 באוג׳ 2020
עדיין לא הבנתי את השאלה. הרי יש נשים שהן שולטות ונשים שהן נשלטות, וגברים שהם שולטים וגברים שהם נשלטים. פשוט אין מושג מקביל ל"פמדום", אבל יש את הדבר המקביל. אז לי נראה שזה עניין אינדיווידואלי. כל אחד, או אחת, שנמשכים לעולם הזה, מגלים בעצמם צד מסויים.
לפעמים נותנים לעצמם לחקור ולגלות עוד צד.
אז כן, זה אינדיווידואלי.
אם אני מפספס משהו בכוונתך שאל אותי, כי אין לי מושג אם ירדתי לסוף דעתך.
hrgiger
hrgiger • 28 באוג׳ 2020
אני לא רואה את הדומיננטיות שלי קשורה להיותי אישה. אני גם ממש, אבל ממש נרתעת מכל עניין הנחותים. אף אחד לא נחות ממני (טוב, בטח שיש נחותים ממני, אבל הם לא בהכרח גברים וללא בהכרח נשלטים (: ) ומי שתחתי, בטח ובטח לא נתפס נחות בעיני.
מי שעושה כרצוני עושה זאת כי הריצוי והסיפוק שלי נעים לו.ה. וכי התמורה מזה נעימה, אני חושבת שהביטוי של זה זאת העובדה שאני נתקלת בהתנהלות כזאת גם מחוץ לעולם הבדס"מ וגם כשאין משיכה מינית כלפי, משם המחשבה שזה לא קשור להיותי אישה.
זה אולי נשמע מעט יומרני, אבל....
א. אני מעט יומרנית.
ב. זאת המציאות. גם ביום יום עושים.ות למעני כי "מגיע לי".
    התגובה האהובה בשרשור
Sharoman​(אחר)
Sharoman​(אחר) • 28 באוג׳ 2020
ראשית, מגדר מבוסס על מוסכמות חברתיות, אז בהינתן שמרבית העולם מאמין בצורה גלויה או תת מודעת שערכם של גברים עולה על זה נשים, אין שום סיכוי שמוגדר מהווה כאן איזושהי השפעה.
שנית, שים לב שרוב הגברים אינם מאמינים בעליונות נשית ולכל היותר (אם בכלל) דוגלים בסוג של שיוויון מגדרי ולכן גם מנקודת המבט הזאת אין השפעה מגדרית (לפחות לא לטובת הוכחת הטענה).
אם נתייחס לאותן נשים שליקר מציין, תראה שקודם כל אין הסכמה בין שולטות לגבי שאלת שליטה/עליונות נשית מול/על גברים ולכן לא סביר שמדובר בהשפעה חברתית/תרבותית משום שאחרת היו כולן או לפחות רובן באותה דעה.
בנוסף אם כן מדובר בשאלה מגדרית אז איך אתה מסביר את קיומן של נשלטות, נשים כנועות מחוץ לעולם הבדס"מ, נשים שאינן דוגלות ברעיון של עליונות מגדרית וכו'?
מבחינת נשלטים/ות, מרבית האוכלוסייה שמוצאת את עצמה בצד הנשלט לרוב תתחבר לשליטה מצד המין שאליו הם נמשכים (קרי נשלטים הטרוסקסואלים לנשים, נשלטים הומוסקסואלים לגברים, נשים - על אותו משקל) ןלכן, שוב, לא קשור למגדר, אלא במקרה הזה העדפה מינית.
היבט נוסף הוא נשלטים/ות לא יסכימו להישלט ע"י כל אישה אקראית (יש את היוצאים מן הכלל), אלא יזדקקו להתאמה ע"ב אופי/אישיות או מה שלא תרצה לקרוא לזה ולכן, לא שאלה של מגדר אלא שאלה אישית.
תמרעה המרטשת​(שולטת)
לחפש הסבר ללמה בן אדם אוהב ככה או ככה זה תמיד יהיה אינדיבידואלי.
זה כמו הקביעה המוטעית שכל בן אדם בדסמי בהכרח חווה משהו טראומתי בילדות.
אני אוהבת לשלוט על גברים, כי זה מה שעושה לי את זה. אני אומנם פמיניסטית, אבל אין קשר בין השניים ולא זה גם לא קשור לאבא שלי.
תול תולי​(נשלט)
לפני 3 שנים • 29 באוג׳ 2020
תול תולי​(נשלט) • 29 באוג׳ 2020
עניין אישי/תרבותי/חברתי
אין ש-ו-ם קשר בין מגדר לשליטה! יש קשר עצום בין תרבות לשליטה icon_smile.gif
בעולם שבו "הגבר הוא חזק והאישה חלשה"
אפשר לראות שהרוב המוחץ בקהילה הוא גברים שולטים נשים נשלטות.
אפשר לראות את זה בעולם השיבארי אפילו קיצוני יותר...מעט מאוד קושרות ונקשרים לעומת קושרים ונקשרות.

ברמת המגדר?
בכל הסוגים והמינים יש את הכול...
זה המון אישי, ויותר מהכול חברתי/תרבותי - איך החברה תופסת את הדברים