לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאחר ורה"מ "שלנו" חגג יום הולדת

-X-
-X-
לפני 3 שנים • 28 באוק׳ 2020
-X- • 28 באוק׳ 2020
מצטער לאכזב אותך, אבל אין כאן באמת עם מי להתווכח.
רובכם חיים בהזיות. שזה סבבה, לא שופט.
לא רואה איך משהו שמזכיר שמאל יעלה לשלטון גם בעוד 50 שנה.
הסיבה העיקרית ששמאל היום זה רק מר"צ וזה כולה 5 מנדטים בתל אביב.
כל ממשלה עם תומכי הטרור תיפול.
כל קונסטלציה אחרת, קשה לראות איך תתקיים.
וגם, אף אחד לא ישלם לי כדי לשכנע כמה סוטים באתר בדס"מ. הלוואי.
אם כבר... הייתי חושד שפותחת הדיון מקבלת כסף כדי לקדם את ההפגנות. שזה סבבה, לא שופט, ימים קשים, אין דינרוס...
אתה צודק שהבדיחה על חשבוני שאני מתפתה להשתתף בדיונים האלה שהם נטו בזבוז זמן.
רמפול
רמפול • 28 באוק׳ 2020
- Meh - כתב/ה:

אני לא חושבת שאין, יש מדינות שהן עובדות על פי הגישה הסוציאל דמוקרטית שמשלבת גם קפיטליזם וגם סוציאליזם - מדינות סקנדינביה, אפשר לומר שגם גרמניה.
זה נכון מבחינת שוק חופשי, אך חוטא להגדרת "חופש" משום שמטילים שם מיסוי גבוה בצורה חריגה מחברות גדולות וחזקות, מה שבעצם עוזר להכניס משאבים לקופת המדינה ולצור יעני רשת בטחון למי שנזקק.
אבל לדעתי הם המודל הכי קרוב לאיזשהו איזון.
לא יודעת לומר איך המיסוי הגבוה משפיע על יזמים ומשקיעים, בדרך כלל זה מבריח אותם, אבל זה עובד לרוב.

הארצות הסקנדינביות קצת מרמות. נורבגיה למשל עשירה עד כדי כך בנפט שהיא יכולה פחות או יותר לעשות מה שבא לה וגם לחלק מכונית לכל אזרח, ועדיין היא תהיה מדינה משגשגת (כרגע רק קרן ההשקעות שלה מהנפט המקומי עומדת על בערך 200,000 דולר לאזרח!!!). יש נסיבות מקלות אחרות לשאר הארצות, וקשה לקחת מהן דוגמה רצינית שאפשר ליישם במקום צחיח וקשה כמו ישראל.
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 28 באוק׳ 2020
טופר, זה מביך.
אתה נעול על דרך מסוימת ואתה לא זז ממנה.
מדקלם סיסמאות של התקשורת שלא תואמות את המציאות.
אני בניגוד אליך יכול להיות שמאל קיצוני ובזמן אחר ימין
ואז שוב שמאל.
תסתכל על המציאות שאתה נמצא בה.
הפרקליטות מושחתת אבל משום מה אתה בוחר להתעלם
וממשיך לתמוך בהם רק בגלל שהם שמאל.
התקשורת לא ממלאת את תפקידה.
במקום לחשוף שחיתיות היא מדקלמת את המסרים של המושחתים.
ביבי מביא לך את השלום שחלמת עליו גם מתעלם.
הוכיחו לך שהוא ישר אתה ממשיך לצעוק שהוא מושחת.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אז ספר לי, מתהפך, מי הוציא לאור את ההקלטה של מנדלבליט ונווה? ותזכור, זה פגיעה בשמה הטוב של הפרקליטות, אז בטוח שלא "התקשורת". אז מי, מתהפך? מי האנשים מאחורי הפרסום הזה?
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 28 באוק׳ 2020
רמפול כתב/ה:
הארצות הסקנדינביות קצת מרמות. נורבגיה למשל עשירה עד כדי כך בנפט שהיא יכולה פחות או יותר לעשות מה שבא לה וגם לחלק מכונית לכל אזרח, ועדיין היא תהיה מדינה משגשגת (כרגע רק קרן ההשקעות שלה מהנפט המקומי עומדת על בערך 200,000 דולר לאזרח!!!). יש נסיבות מקלות אחרות לשאר הארצות, וקשה לקחת מהן דוגמה רצינית שאפשר ליישם במקום צחיח וקשה כמו ישראל.

נורבגיה לא מרמה, למרות שיש לה את המשאבים לרמות. המיסים על הכנסה (מעבודה ו/או הון) דומים לאלו שבישראל. אבל בנוסף, יש שם מס עושר - כל אזרח משלם כל שנה קרוב ל- 1% מההון שלו (כולל דירה, אוטו, מניות, כסף בבנק, ביטקוין, ירושה מהסבתא, ואוסף תקליטי הויניל). את ההכנסות מהנפט הם שומרים ליום סגריר. התוצאה של זה, אגב, היא שאזרחים נורבגים עשירים ומתעשרים עוזבים את נורבגיה, ועשירים מבחוץ לא עוברים אליה. הכלכלנים שם מודעים לבעיה, אבל בקרב הציבור יש תמיכה רבה מדי למיסוי הזה.

שוודיה, פינלנד, ודנמרק לא כאלה עשירות, לא מרמות, ובגדול (במיוחד שוודיה) עסוקות בהתאבדות קולקטיבית ע"י הזמנת הגירה - המודל שלהן עבד היטב כאשר האוכלוסיה הייתה הומוגנית, והמודל הותאם אליה. כעת יש אחוז גדול מהאוכלוסיה (שגדל כל הזמן) שרק משתמש ברשת הבטחון ולא תורם אליה. יתכן שיקח 20 שנה ויתכן שיקח 50, אבל המודל הזה יפסיק לעבוד גם שם.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 28 באוק׳ 2020
מתהפך כתב/ה:
היורשים הם למעשה שיכפול של המורישים.

כאשר המורישים מפסיקים לחיות הרכוש שלהם
עובר אל השיכפולים של עצמם .

המתים ממשיכים להחזיק ברכוש של עצמם שכבר שילמו עליו מס.
באמצעות ההעתקים החיים שלהם.

לכן אי אפשר לקחת להם מס פעמיים..

ולכן כאשר מישהו מת בכלא, או לחילופין רוצח ומתאבד, אז מחלקים את העונש שעדיין לא ריצה בין היורשים שלו, כי הם שכפול שלו וההעתקים החיים שלו. כמו כן, אם הוא עסק ברפואה, אז גם להם מותר לעסוק ברפואה (אפילו אם הם קצבים), כי הם ההעתקים החיים שלו. מצחיק מאוד.

לא יודע מאיפה הגיע הרעיון ש"אי אפשר לקחת מס פעמיים". כל הזמן לוקחים לנו מיסים פעמיים (ושלוש, וחמש). אפשר להתווכח על הגינות של מיסוי באופן כללי, אפשר להתווכח על הגינות של מס מסוים - אבל בסופו של דבר, המיסים משרתים שתי מטרות עיקריות - א) חלוקה מחדש של ההון לטובת החברה, שהיא עדיפה בהרבה על "איש איש לעצמו" (היסטורית וגם ביחס לדוגמאות מודרניות כמו סומליה ובחלק מהתחומים אפילו ארה"ב) - וב) העדפה או הענשה של התנהגויות ספציפייות לטובת שינוי חברתי, כמו לדוגמא מס דרקוני על סיגריות או על דלק, שמטרתם (מעבר לחלוקת הון מחדש) הקטנת העישון ועידוד תחבורה ציבורית.

אפשר כאמור, להתווכח על היעילות, אבל על הלגטימציה באופן כללי הפסיקו להתווכח מזמן, ומס ירושה הוא בסה"כ עוד מס מהסוג השני שתפקידו הפרעה לריכוז עושר גדול מדי ע"י קבוצה קטנה מחד, והקטנת פערים חברתיים ע"י הקטנת פערים כלכליים מאידך. מכך שהמס הנ"ל קיים בארה"ב כבר עשורים, אפשר למדוד עד כמה הוא יעיל (התשובה: ממש, ממש לא), אבל טיעון כמו "כבר שילמו מס על הכסף הזה" נשמע טוב רק למי שלא בודק איך כלכלה או מדינה עובדת, ולא-מי-יודע-מה-חכם אם מסתכלים על המסלול שכספים עוברים באמת במחזור הכלכלי.

לתשומת לבך: אתה משלמ מע"מ על כל מוצר שאתה קונה מתוך כסף שכבר שילמת עליו מס הכנסה.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 28 באוק׳ 2020
קבלו אני חוזה את העתיד:
הוויכוחים האלה אף פעם לא יסתיימו ולכן מיותר להשתתף בהם.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
ג'יימס, מה הגובה של המס בארהב, והאם הוא חל על נכסים בכלל, או רק על מזומן או... מודה שאני לא יודע איך זה עובד בארהב, ואין לי כרגע כוח ללמד את עצמי. למיטב הבנתי, מס ירושה אמור לעשות בדיוק את מה שהצעת, כך שאו שמדובר ביישום הספציפי, או שהוא באמת לא מוצלח למטרתו.
עוד אפשרות היא מדרגות מס הכנסה - במקום שהוא יעלה מהר ואז ייעצר, או קרוב לזה, תעלה אותו לאט (ואולי תתחיל ממשכורות גבוהות יותר) ותגבה מסים גבוהים מאלה שמרוויחים מספיק כדי לשלם אותם.
למיטב ידיעתי יש גם ארצות שמכילות קנסות שמותאמים למצבך הסוציואקונומי - הקנס הוא יחסי למשכורת (או מדד אחר), כך שהוא כואב לכולם. זה מונע מצב שמי שיכול להרשות לעצמו פשוט מצפצף על החוק, או שאדם חסר אמצעים יידרש לקנס שהוא לא יכול לעמוד בו. גם זו צורה של מס ששואפת למטרה חברתית.
ולגבי ערימת הבבלת על שיבוטים, אני מקווה שזה היה הומור.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
KGB כתב/ה:
מצטער לאכזב אותך, אבל אין כאן באמת עם מי להתווכח.
רובכם חיים בהזיות. שזה סבבה, לא שופט.
לא רואה איך משהו שמזכיר שמאל יעלה לשלטון גם בעוד 50 שנה.
הסיבה העיקרית ששמאל היום זה רק מר"צ וזה כולה 5 מנדטים בתל אביב.
כל ממשלה עם תומכי הטרור תיפול.
כל קונסטלציה אחרת, קשה לראות איך תתקיים.
וגם, אף אחד לא ישלם לי כדי לשכנע כמה סוטים באתר בדס"מ. הלוואי.
אם כבר... הייתי חושד שפותחת הדיון מקבלת כסף כדי לקדם את ההפגנות. שזה סבבה, לא שופט, ימים קשים, אין דינרוס...
אתה צודק שהבדיחה על חשבוני שאני מתפתה להשתתף בדיונים האלה שהם נטו בזבוז זמן.

איזה ממשלה בדיוק היא ממשלה של "תומכי טרור"? אבו מאזן והפת"ח לא מייצרים טרור, אז נשאר החמאס. אתה טוען שמר"צ הם אוהדי חמאס? על סמך מה, אם אפשר לדעת.
בהתחשב בעובדה שביבי בשלטון כבר שנים, כל טרור במדינה הזו מונח לרגליו כבר שנים. זה רק בראש שלך שביבי יכול להיות ראש ממשלה, הקואליציה ימנית, אבל טרור הוא אשמת השמאל. כמו כל דבר אחר - אם זה טוב, זה ביבי, כי הוא בשלטון. אם זה רע - זה לא ביבי, כי... רגע... הוא בשלטון, איך זה לא אשמתו? אה, כן, יש כוחות שמאל מסתוריים שהורסים לו, והוא נורא חלש מולם. חוץ מהעובדה שהוא יותר גדול מכולם, כי הוא ביבי! אבל לא ממש יותר גדול מכולם, כי אז לא יהיה את מי להאשים.
אף אחד כאן גם לא הזכיר ממשלת שמאל, אז באיזה דיון אתה נמצא בדיוק? אה, כן, היחיד שאתה מסוגל לנצח בו - מול עצמך.
ואיזה הזיות עלו כאן? שהימין אלים מהשמאל, שזו עובדה פשוטה. הצעות לדרכי מיסוי שונות, אפשריות ליישום, ואכן מיושמות במדינות אחרות. שיש דברים טובים ורעים גם בימין וגם בשמאל? זאת הזיה? לא, חמוד. ההזיות הן הטענות שהשמאל אלים יותר, שהתקשורת היא איזה כלי שרת בידי מישהו, שכל היקום מושחת. אלה הזיות, כי אין שום עובדות תומכות, ויש עובדות סותרות לרובן. אתה יכול לשכנע אחרת - תראה שנפתחו יותר תיקים על תקיפה לשמאלנים, נניח. תראה שהתקשורת מבקרת רק את הימין, ומעולם לא אמרה מילה רעה על השמאל או על הפרקליטות. פשוט - במקום להגיד "חיים בהזיות", תביא ראיה כלשהי לדבריך או לדברים אחרים שעלו פה. כולנו במתח.
אפילו הפכת את מי שפתחה את בשרשור לחברה באיזה קנוניה - ואחרים הוזים? אתה אפילו אומר שאף אחד לא ישלם לך לשכנע אותנו, ומייד מציע שלה שילמו לשכנע אותנו. ואחרים הזויים, נכון?
triple extension​(נשלטת)
לפני 3 שנים • 29 באוק׳ 2020
triple extension​(נשלטת) • 29 באוק׳ 2020
מזל אוב לראש הממשלה הכי טוב שהיה למדינת ישראל שהביא עלינו שלום וכלכלה איתנה ויתמודד עם המשבר של הקורונה עד שימצא חיסון אני ישנה יותר טוב בלילה שבינימין נתניהו ראש הממשלה שלי 💜💜💜