אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה בנימוסים והליכות (בהיעדרה של חנה בבלי פונה לחכמת ההמוני

starduskonfire
לפני 3 שנים • 27 בדצמ׳ 2020
starduskonfire • 27 בדצמ׳ 2020
פיקסי, תודה על התשובה.

בקשר לשאלה המקורית עלה לי זכרון על בחורה בדייט (שני או שלישי נדמה לי) שפערה עליי עיניים כששאלתי אם אפשר לנשק אותה.
ולתפיסת אותה בחורה, הייה ראויי שאסתכן בהטרדה מינית מאשר אסתכן בלהרוס רגע רומנטי.
עכשיו, מי טו או לא מי טו, חייבים לזכור שתמיד יהיו תלונות. והשאלה מה הסיכון הראוי לקחת בכל סיטואציה.
אם נשאל פמנאציות, יגידו לנו שדרוש מינימום חוזה ונוטוריון ובצד השני אנסי מחמד יתעקשו קודם לדחוף תזיין ואז לשאול שאלות.
רוב השפויי יחייה איפשהו בתחום האפור ויהנה מזה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
מותר לציין שאם אני אגיד לגבר זר ברחוב שיש לו מחשוף יפה או חיוך סקסי, סביר שאחטוף מכות? חבר סיפר, רק אתמול, איך עמד מולו ברחוב גבר בבוקסר ודיבר בטלפון, אז הוא הסתכל עליו, כי היה לו פצצה גוף. הבחור השני קלט והתחיל לעשות לו סימנים מאיימים (בסוף החבר אמר "אז בוא תרביץ לי, וזהו" והשני פשוט הלך).
האם היה קמפיין מיטו של גברים שלא שמעתי עליו? לא? אז ממתי אסור להומו לזרוק הערות לגברים ברחוב? אה, נכון, מאז ומעולם.
חלפה לכם פעם בראש המחשבה שאם אתם לא אוהבים את זה, אולי גם נשים, לפחות חלקן, לא עפות על זה? ואם אתם תמיד חשבתם שזה לא בסדר, בלי קמפיין, אולי גם הן תמיד חשבו ככה? אולי מיטו פשוט נתן להן אומץ להגיד לכם?
-wintermute-​(נשלט)
-wintermute-​(נשלט) • 27 בדצמ׳ 2020
המרחב הציבורי הוא מקום שבו אנשים מתנגשים זה בזה במידה זו או אחרת. לפעמים זה נחמד ולפעמים לא.
תלוי באנשים ובאינטראקציה.
בעיר גדולה לפעמים גם להגיד למישהו זר "בוקר טוב" נחשב חוצפה, במקום קטן יותר לא להגיד את זה זה מעליב.
כמו שאם מישהו מעצבן אותך יש לך זכות לדבר אליו בגסות , מותר גם לאדם זר לנסות לפנות בנחמדות.
אני באמת שלא נוטה להחמיא ולא להתחיל (ולא בטוח שתמיד יש קו מאוד מוגדר ביניהם) אבל אחרי שנים שחייתי בניסיון חסר
סיכוי לא לפגוע באף אחד, הבנתי שזו טעות. אנשים לא עשויים מנייר דקיק, עדיף לקחת את הסיכון שמישהו יפגע טיפה,
מאשר לוותר מראש על כל ניסיון לקשר ותקשורת שיכולים להיות חיוביים בצורה זו או אחרת.

אני לא חושב שיש איזו תשובה ידועה לשאלה האם המרחב הציבורי צריך להיות סטרילי, וזה משתנה בין מקומות ותרבויות.
בחוויה שלי הוא סטרילי, ובטח ריין היתה רוצה להתחלף, אבל גם אני מקבל פעם בשנה מחמאה או הערה,
ואם הייתי נראה יותר טוב הייתי מקבל יותר (אגב, נעליים עם אצבעות מזכות בהערות ושאלות).

תמיד יהיו כאלה שרוצים פחות אינטראקציה חברתית, וכאלה שרוצים יותר. עודף תשומת לב זה מציק וחונק, ואדישות זה קר ובודד.
לפעמים החברה מתאימה עצמה לפרט ולפעמים להיפך.
Sm Art{☆Sm}

Contactos prohibidos

Sm Art{☆Sm} • 27 בדצמ׳ 2020
אני יודע דבר אחד ברור .
מי שיביט באשה יפה ,ימצא עצמו מביט בהרבה נשים יפות, ואין לדבר סוף..
יש המון נשים יפות בעולם, ומי שיביט בנשים יפות ירצה את כולם ויצא מן העולם הזה מטורף וחצי תאוותו בידו .
הטירוף מתחיל מהעיניים וזה ממשיך ללב שחומד ולפה החלקלק שמדבר .כמו ארס של נחש.
היהדות מאוד ברורה בנושא זה .
כתוב במפורש ,בלי שטיקים.

אמר רב נחמן בר יצחק: מסתברא דגברא סגי ברישא, דתניא: 'לא יהלך אדם אחורי אשה בדרך, ואפילו אשתו. נזדמנה לו על הגשר  - יסלקנה לצדדין וכל העובר אחורי אשה בנהר- אין לו חלק לעולם הבא.'

פה ההסבר ,שאם גבר הולך, והולכת אשה לפניו,עליו לברוח מהר לצדדים ,ולא לילך אחריה .
כי זה ברור שאם ילך אחריה, שיביט באופן הליכתה ,המעכס ומפתה.
גם אם זו אשתו ,כי אנשים רואים אותו הולך.אחרי אשה ,וזה ברור שאם גבר הולך אחרי אשה ,שזה לא מכובד.
ואם הוא ממשיך.ללכת אחריה .
ומתעלם מההנחיה שלא לילך אחריה במכוון.
אז הוא מאבד את העולם הבא שלו .

תנו רבנן [מםכת כלה פ"א מ"א]: 'המרצה מעות לאשה מידו לידה כדי להסתכל בה אפילו יש בידו תורה ומעשים טובים כמשה רבינו לא ינקה מדינה של גיהנם שנאמר (משלי יא כא) יד ליד לא ינקה רע
 [וזרע צדיקים נמלט]: לא ינקה מדינה של גיהנם 

ההסבר הוא ברור .
אם קנית במכולת ,בקבוק שוקו ,
ונתת למוכרת שטר ,והיא בזמן שמביאה לך עודף.
אתה מציץ לה באברים מסויימים שלה .
ומתחיל בלב ובמוח לפנטז עליה .
גם אם תהיה צדיק וקדוש כמו משה רבינו ,ותהיה אדם שמלא בתורה, שכמותו.
לא יהיה מנוס ,ותאלץ לנקות חטא שכזה ,בגיהנום.

אבל איך אפשר?
אפשר אם רוצים .
תקנה שוקו .
קח עודף שלך .
ועוף משם .
בלי להביט בה ,מעבר להסתכלות רגילה ואקראית ,כמקובל, ובלי לפטפט עמה .
תגיד בוקר טוב ,תשלם ,תגיד יום טוב ,ותעוף משם .
ואם כך תנהג ,אז היא לא תהיה במוח ובלב שלך .
וללא הסתבכות.
ואם לא תנהג כך .
תמצא עצמך מביט על כולן ,מדבר עם כולן ,מהרהר חטא עם כולן .
ואחר כך יגישו לך חשבון יקר .
על המבטים ,על ההרהורים ,ועל המחשבות .

בכנסיה הספרדית זה ,ידוע .
כ " טוקמנטוס טורפאס " .
נגיעות אסורות .
אם המנזר, תמיד מזהירה את הנזירות הצעירות.
להזהר מ " טוקמנטוס טורפס" ...

https://youtu.be/zZ2-dqF6JSs
שלגי
שלגי • 27 בדצמ׳ 2020
(גילוי נאות - בלת״ק)

כלל אצבע

מה שהיה עובר לך בטוב אם היו אומרים אותו לאחותך/אמא שלך או הבת שלך

כל היתר - תוותר
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
שלגי, בתור אבא לבת (שהיא גם יפהפייה בכל קנה מידה), אם זה המדד - תסתמו, אל תסתכלו, חמש מטר מרחק מינימום. בעצם, עדיף שפשוט לא תתקיימו.
בקיצור, נראה לי קריטריון מחמיר מאוד
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זאלופון כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
כל המחמאות שלא מגיעות כדי להתחיל עם מישהי, האם תגיד אותן גם לגבר אלמוני?
.

לא יודע לגבי כל המחמאות. לגבי מחמאות על יופי, לא הייתי אומר אותן לגברים, משתי סיבות:
1. הם לא כל כך יפים בעיניי.
2. עבור חלק ניכר מהגברים מחמאה מגבר אחר על המראה שלהם היא חסרת ערך במקרה הטוב ומעוררת אי נוחות במקרה הרע. אז זה די מפספס את המטרה של לגרום למושא המחמאה להרגשה טובה.

תפסת את לב העניין: המחמאה עשויה לגרום אי נוחות ולכן מוטב לוותר עליה.

עכשיו פשוט לקחת את אותה מחשבה בדיוק ולהחיל אותה גם על נשים. כמו שלפני מחמאה לגבר אתה שואל את עצמך אם זה בכלל יהיה לו נעים, כי אין הגיון בלהחמיא למישהו אם זה לא ינעם לו, אז אם נשים אומרות שזה מציק ולא נעים אז אפשר פשוט להפנים את המידע הזה ולהתנהג בהתאם.
לא כי יזמינו לך משטרה אלא פשוט כי אין הגיון בלהחמיא לאנשים באופן שלא מחמיא להם וגורם להם לחוש מוטרדים.
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 27 בדצמ׳ 2020
כמובן שהגבר צריך להקדים שלום לאשה, לקוד קידה עמוקה ולומר - צפרא טבא גברת זיליבנסקי
https://www.youtube.com/watch?v=qntmG4Ra1v8
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 בדצמ׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
כל המחמאות שלא מגיעות כדי להתחיל עם מישהי, האם תגיד אותן גם לגבר אלמוני?
.

לא יודע לגבי כל המחמאות. לגבי מחמאות על יופי, לא הייתי אומר אותן לגברים, משתי סיבות:
1. הם לא כל כך יפים בעיניי.
2. עבור חלק ניכר מהגברים מחמאה מגבר אחר על המראה שלהם היא חסרת ערך במקרה הטוב ומעוררת אי נוחות במקרה הרע. אז זה די מפספס את המטרה של לגרום למושא המחמאה להרגשה טובה.

תפסת את לב העניין: המחמאה עשויה לגרום אי נוחות ולכן מוטב לוותר עליה.

עכשיו פשוט לקחת את אותה מחשבה בדיוק ולהחיל אותה גם על נשים. כמו שלפני מחמאה לגבר אתה שואל את עצמך אם זה בכלל יהיה לו נעים, כי אין הגיון בלהחמיא למישהו אם זה לא ינעם לו, אז אם נשים אומרות שזה מציק ולא נעים אז אפשר פשוט להפנים את המידע הזה ולהתנהג בהתאם.
לא כי יזמינו לך משטרה אלא פשוט כי אין הגיון בלהחמיא לאנשים באופן שלא מחמיא להם וגורם להם לחוש מוטרדים.

ברור. זו בדיוק צורת המחשבה שלי ולכן אני לא מחמיא לנשים זרות.

עם זאת, אם אישה זרה תחמיא לי על יופיי, זה כנראה פשוט יגרום לי להרגיש טוב, כי כגבר אין לזה את הקונוטציות השליליות שכל אישה מכירה מכל המטרידנים שזרקו לה "מחמאות" במהלך חייה. לכן תהיתי אם אין אפשרות שזה יהיה נעים גם הפוך. והאמת, נורא עצוב אם אין. מאחל לדורות הבאים שיגדלו בעולם נחמד יותר שבו מילה טובה היא פשוט מילה טובה, בלי כוונות נסתרות וללא ניחוח של זימה בלתי רצויה.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 27 בדצמ׳ 2020
פעם יצאתי מהבית ואיש נחמד אחד אמר לי: את נראית מעולה היום!
בלי כוונת זדון, בלי להתחיל איתי, בלי זימה. זה היה נורא נחמד והנה, אני אשכרה עדיין זוכרת את זה.
זאת מחמאה שהיא כמו מתנה. נכון שאני סופרת אותן על אצבעות כף יד, אבל יש כאלה. ולכן גם אני, בתורי, תמיד תמיד מנסה לתת מחמאות כאלה. זה תענוג, לראות עיניים זורחות.

אני אולי נאיבית, אבל אמירות טובות כאלה, שניתנות באנרגיה טובה, הן קסם. ואני חושבת שנורא ברור מתי הכוונה טובה ומחויכת.