בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקרים-אפורים בהסכמה ויחסים פוגעניים

Bite Twice Shai
לפני 3 שנים • 27 בינו׳ 2021

מקרים-אפורים בהסכמה ויחסים פוגעניים

Bite Twice Shai • 27 בינו׳ 2021
אז ככה, אתמול בשיעור שהעברתי על בדסמ, הפרות הסכמה ויחסים פוגעניים עלה הנושא של מקרים-אפורים.

אני ממש אודה לכל מי שיכולים/ות לגולל בפני איזשהם מקרים אותם מחשיבים/ות אפורים כדי להעשיר את הידע המקצועי ולטובת הבנה של סוגיית ההסכמה באופן מעמיק.

אם אתם/ן לא מכירים/ות מקרה כזה, אפשר גם להמציא אחד.

המקרים יכולים להיות חד פעמיים או במסגרת יחסים מתמשכים.

על מנת לשמור את האנונימיות במקרים, ניתן לפנות אלי באופן פרטי.
Bite Twice Shai
לפני 3 שנים • 30 בינו׳ 2021
Bite Twice Shai • 30 בינו׳ 2021
אז שאלה באמת למה אין תגובות icon_smile.gif
סלסט​(מתחלפת)

consent non-consensual (CNC (

סלסט​(מתחלפת) • 30 בינו׳ 2021
CNC - זאת הגדרה מסויימת, להסכים ל'לא בהסכמה'
הכוונה היא למשהו כמו פנטזיית אונס מתואמת מראש. או לחילופין, ביחסי שליטה, היכולת של הצד הנשלט להתריס או לסרב, ושל הצד השולט לקחת בכל זאת.
מדובר בהגדרה קיימת ונוכחת אם כי אולי לא 'מפורסמת' כמו פוט פטיש.
לגבי מקרים אפורים... ובכן, היכן באמת עובר הגבול?
האם סאב שבוחר להתריס, כן מעוניין, ומה בדיוק הוא מעוניין?
כי בסופו של דבר, זו המטרה בלהגדיר גבולות, לא? אם יש דברים מסויימים שהם גבולות עבור הצד הנשלט, שם אמור לעבור הגבול.
ההתנהלות היפה ביותר בסיצואציה מעין זו שנתקלתי בה, הייתה כשהצד השולט הזכיר באופן מילולי, שקיימת לצד הנשלט האפשרות למילת ביטחון בדיוק שם.
אני מניחה שבסופו של דבר, זה תלוי בכמה קשובים הצדדים.
הבעייה היחידה היא שלפעמים, אנחנו דואים גבוה מידי על גלי ההדף ההורמונאלים ואפילו לא שמים לב למה אנחנו מעיזים לעשות או לומר.
אז, לסיכום, מהצד, ברור איך הדברים אמורים לעבוד. בפועל, אם להיות כנה, זה אחד המקומות בהם באמת קשה לשלוט בעצמך אם העזת לתת לסאב את החופש של לקבל אותך ללא עכבות.

אז מה עדיף?
לעצור?
שם, כבר מדובר באמון. יש בני זוג שמעדיפים לא לעצור. זה עבורי, אפור.
אבל זו רק ההגדרה שלי.

(ואז גיליתי שזה מופיע בויקיפדיה, אז... 😨 )
Agate
Agate • 30 בינו׳ 2021
היו לי הרבה מקרים כאלו לפני שידעתי מהם הגבולות שלי, כשהכל היה ראשוני, חדש ובעיקר כי הגעתי עם ציפיות מאוד מקובעות של איך אני "אמורה" להתנהג בסיטואציות שונות (מצפייה בפורנו, מפנטזיות, מחוסר נסיון במערכות יחסים או קשרים מיניים,מלא לדעת מה אני רוצה בדיוק).
המיינד שלי מאוד התקשה להתמודד עם הדיסוננס האפור הזה, זה בלבול מתסכל בטירוף, אז בחרתי לאיזו מגירה להניח כל חוויה עבורי. עם עצמי. כששיתפתי כמובן קיבלתי פידבקים אחרים עבור אותו רגע, ופחות אפור.
כשהבנתי מה ואיך אני רוצה, וכששיניתי הרגלים של התנהגות וציפיות, ולמדתי איך לתקשר ולהסביר את עצמי - יש משמעותית פחות אפור.
    התגובה האהובה בשרשור
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 30 בינו׳ 2021
- סלסט. תודה רבה על התגובה, למרות השורה האחרונה שלך נקראה לי מזלזלת ואני לא בטוח בכלל מה המשמעות שלה. מה הקשר לויקיפדיה?

על כל פנים כמובן שאני יודע מה זה cnc ולדעתי זה דווקא סיטואציה שבה להבנתי הדברים אמורים להיות לא אפורים. כלמר אם נאמרה מילת ביטחון או משהו בכיוון אז אין להמשיך. אם מישהו בתוך סיטואציה ובה הוא לא שם לב למה שקורה, אז אולי הוא לא היה קשוב אבל זה לא נשמע כמו משהו שיש בו כוונה לחצות גבולות. זאת דעתי.
על כל פנים ייתכן שלא הבנתי את הסיטואציה שתיארת, אשמח להבהרות.

אגאטה - תודה רבה על התגובה - אני חושב שזה מאוד תלוי מי היה מולך בסיטואציות האלה לא? אם מדובר על שולט שהוא מנוסה אז יש פה משהו שקצת בעצם מנצל את חוסר הידע שלך לגבי הזכויות כנשלט/ת. זה נשמע הגיוני מה שאני אומר? אשמח להבהרות.
סלסט​(מתחלפת)

פשוט הופתעתי לגלות שיש ערך כזה בויקיפדיה

סלסט​(מתחלפת) • 30 בינו׳ 2021
ולגבי הנושא
לפעמים, אנחנו לא יודעים מראש איפה עוברים הגבולות שלנו. במיוחד כשאתה מנסה לשחרר כמיטב יכולתך, שזאת כן שאיפה שקיימת אצל אנשים. בסך הכל, מדובר על לתת חופש להעדפה מינית שאולי לא קיבלה במה או לא באמת הבשילה עד הסוף, עד לרגע שבו נכנסים.
בעיניי, דווקא איפה שלא יודעים לומר בוודאות, שם אנחנו קצת יותר מועדים לפורענות.
Bite Twice Shai
לפני 3 שנים • 31 בינו׳ 2021
Bite Twice Shai • 31 בינו׳ 2021
תודה רבה סלסט! זה הרבה יותר ברור.