ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עצומה בנושא דיווח על פוסטים

the rain song
לפני 3 שנים • 17 בפבר׳ 2021
the rain song • 17 בפבר׳ 2021
מי שממש ירצה ויתעקש - אפשר לעשות אאוטינג בפורום. אם כלובי לא מחובר באותו רגע גם 200 הודעות לא יעזרו ובינתיים כל הכלוב וכל האורחים יכולים לקרוא.
גם אפשר בצ'אט הכללי
ואפשר לגלגל בהודעות הפרטיות חרושת שמועות בקצב מסחרר
גם אם מפרסמים בבלוג, עד שקורא את זה מישהו שמחליט לדווח, רבים יכולים לקרוא. תלוי בפופולריות של הבלוג כמובן.

וזה שכלובי מתיישהו ימחק ויחסום לא ימנע את הפצת המידע וגם לא ממש מונע פתיחת משתמש חדש כמו שכולנו יודעים.
היו כאן בעבר אנשים שנחסמה עבורם האפשרות להגיב בפורומים אחרי שהוכיחו התמדה ראויה בהפיכת כל דיון למלחמה. אפשר לחסום את האפשרות לבלוג, לחסום גישה לצ'אט, לחסום אפשרות להגיב, לחסום הכל - הכל בידיים של כלובי ועדיין יצליחו לעקוף את זה

מה שקורה עכשיו, לפי דעתי הוא רע מאוד.
שום דבר לא מונע מאנשים לצאת למסע נקמה ולהתחיל לדווח על מישהו שדיבר לא יפה בצ'אט או התעלם מהודעה או כל סיבה אחרת.

האופציה הקיימת כרגע היא גרועה מאוד וצריכה להעלם לפי דעתי.

בקשר לפייק ניוז - ממתי אנחנו מחוייבים לכתוב אך ורק אמת בבלוגים שלנו? ממתי אנחנו צריכים לערוך מחקר מקיף לגבי משהו שנכתב בבלוג?
זו לא סיבה למחוק.

אין לי פתרונות. אבל מה שיש עכשיו, רע מאוד בעיני.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 בפבר׳ 2021
רק שקודם צריך להגדיר מהם דיווחי סרק. כרגע אפשר לדווח מכל סיבה שהיא. גם אם כלובי יחליט שהפוסט שדיווחת עליו לא מצדיק הסרה, איך הוא אמור לקבוע שזה דיווח סרק? אם מותר לך לדווח על תוכן פשוט מפני שהוא פגע ברגשותייך, אז הדיווח שלך סובייקטיבי ואף אחד לא יכול להגיד שדיווחת "סתם". זה אפשרי רק אם יש קריטריון אובייקטיבי כלשהו שמגדיר מהו דיווח סרק ומהו דיווח לגיטימי.
Kitty frank
Kitty frank • 17 בפבר׳ 2021
אויש, זאלופון טיפשון- מה זה קריטריון אובייקטיבי באינטרנט?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 בפבר׳ 2021
אאוטינג זה די אובייקטיבי. או אפילו יותר גרוע, לתת מתכון עם כמויות לא נכונות. זהו בערך.
Netrunner​(נשלט)

חוכמת ההמונים מוחכוורתתתתת

Netrunner​(נשלט) • 17 בפבר׳ 2021
שיטה נוספת: פוסט שמעל x דיווחים יוסר, כאשר x גדול מ1.
תורת הכאוס
תורת הכאוס • 17 בפבר׳ 2021
חתמתי
מהפכן מכורבל בערסל
מהפכן מכורבל בערסל • 17 בפבר׳ 2021
תודה רבה פרלין ויישר כוח !

אני כבר שנים טוען בשיא הרצינות התהומית " במקום בו מוחקים פוסטים - שם גם ימחקו בני אדם".

בעד ביטול מיידי של כל פונקצייה שמאפשרת לפרט להיות החוקר, התובע, השופט , ערכאת העירעור והמוציא לפועל.

תודה רבה , עם ישראל חי

אני
James Bondage​(מתחלף)

Re: חוכמת ההמונים מוחכוורתתתתת

James Bondage​(מתחלף) • 17 בפבר׳ 2021
deepThinker כתב/ה:
שיטה נוספת: פוסט שמעל x דיווחים יוסר, כאשר x גדול מ1.

אישית אני נגד הההצעה של דיפ, כי המשמעות שלה היא שאלו שהקצף יוצא עליהם בדיון הזה, ידאגו ל- x (ואפילו x+2) פרופילים פיקטיביים.

משהו בסגנון ההצעה של פייה נשמע לי הרבה יותר פרקטי.

אתם צריכים להבין את המצב שבו כלובי נמצא. אין היום בתקשורת בכלל, וובבתי המשפט ומקבלי ההחלטות יש בקושי, סובלנות כלשהי כלפי נון-קונפורמיסטים -- ומה לעשות, אנחנו נון-קונפורמיסטים בהיותנו חובבי BDSM. בכל העולם עכשיו כולל ארה"ב ואירופה יש חוקים חדשים שאומרים שמפעיל אתר שהוגשה אצלו תלונה על פרסומים פוגעניים* ו/או כאלה הפוגעים בזכויות יוצרים, שלא הוריד אותה תוך 24 שעות, נחשב בפועל כמי שפרסם אותה בעצמו ועלול לשאת בתוצאות המשפטיות. כן, זה חל גם פייסבוק, טוויטר והחבר'ה. בארה"ב עוד יש קצת הגנה למפעיל אתר (סעיף 230), אבל חל בה כרסום לאחרונה, ומשרד המשפטים של טראמפ כמעט ביטל אותה לחלוטין - לא ברור מה יעשה ממשל ביידן בנושא.

לפייסבוק יש כמה עשרות אלפי עובדים, ומיליארדי דולרים של רווח ובבנק. לכלובי, אני מאחל מליארדים של דולרים (אם הוא רוצה), אבל אני משוכנע שעדיין אין לו, ואני ממש אתפלא אם יש לו מספר דו ספרתי של עובדים (ומנחש שיש לו אפס עגול). טוויטר מרחיקה משתמשים ומוחקת ציוצים אוטומטית גם בישראל בתגובה לתלונה, לידיעתכם - הייתי עד לזה בשבוע האחרון.

נכון, בארץ עוד אין חוק מפורש שכזה, אבל רוח הדברים היא כבר כזאת, וגם אין חוק שמגן על כלובי בתור מפעיל האתר.

אז, לא הוגן, מרתיח, משמש כלי נשק - אבל משהו בסגנון הסתרה אוטומטית הוא חיוני אם יש איזשהו סיכוי שרשויות האכיפה והחוק בישראל יאפשרו דה-פקטו המשך הפעלה של אתר כמו הכלוב. כן, אני פסימי, או כמו שקוראים לזה אצלנו: "אופטימי אבל עם נסיון".

מהפכן מכורבל בערסל כתב/ה:
אני כבר שנים טוען בשיא הרצינות התהומית " במקום בו מוחקים פוסטים - שם גם ימחקו בני אדם".

זה כבר קורה במדינת ישראל במובן הרחב. מה אתה מציע לעשות בנידון?

* פרסומים פוגעניים - הגדרה שונה ממקום למקום, אבל לפי החוק היבש במספר מדינות זה כולל "פגיעה ברגשות של מאמינים דתיים".
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 18 בפבר׳ 2021
סליחה מראש.
אני פה שלוש שנים. יש לנו מנגנון דיווח פוסטים? איפה? איך? בחיים לא ראיתי כזה. אני מרגיש חומוס. ביקר לי, אין לי מושג במה מדובר. הולך לבדוק. אולי אפילו אחזור עם דעה.
פאק. שלוש שנים אתה חי במקום, ולא מספרים לך כלום
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
לפני 3 שנים • 18 בפבר׳ 2021
Kitty frank כתב/ה:
נראה לי שהמנגנון הנוכחי קשור לזה שיש איש אחד שפועל בהתנדבות ולא יכול להיות זמין כל הזמן.

כלובי היקר לא לגמרי פועל בהתנדבות, כפי שמעיד מינוי הזהב של שתינו. מפרגנת לו לחלוטין כמובן.
לנושא הדיון, גם אני חושבת שמדובר בהגנה על האתר ומקווה שהזכות להיות יוצאי דופן תתקיים עבורנו עוד שנים רבות.
מנגנון כזה או אחר של דיווח חייב להתקיים, השאלה היא רק מתי ואיך לאפשר הסרת פוסט - לדעתי, רק במקרים של אאוטינג מציאותי או לשון הרע וירטואלית -
חשיפת פרטים מציאותיים על משתמש/ת או אפילו משהו בסגנון פגשתי את (ניק כלשהו) והיא מפלצת, נניח icon_smile.gif
או במקרים שהוא קורא לפעולה לא חוקית

דיעה פוליטית לא באה לכם בטוב? תתבגרו ותסתירו את הבלוג, אנשים