סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ביבי ניצח

-X-
-X-
לפני 3 שנים • 24 במרץ 2021
-X- • 24 במרץ 2021
וטוב שכך. המשותפת לא עשו כלום לטובת הציבור שלהם ובגלל זה הציבור הערבי הצביע לרעם. בהשפעת ביבי, נכון. אסטרטג בחסד וקמפיינר ענק.
לגבי הלגיטימיות שלהם בממשלה - עדיף שיהיה רוב בלעדיהם כדי לא להיות תלויים בהם. העיקר זה היציבות של הממשלה ולא בחירות כל 3 חודשים.
זה תאורטית אפשרי עדין 61 לימין בלעדיהם אבל הסיכוי נמוך. צריך שבנט יעבור את סער ב14000 קולות במעטפות הכפולות כי יש בינהם הסכם עודפים.
אני מקווה שלביבי נותר עוד שפן אחד כדי להרכיב ממשלה אפילו עם רע"ם.
מהפכן מכורבל בערסל
לפני 3 שנים • 24 במרץ 2021
מהפכן מכורבל בערסל • 24 במרץ 2021
אני פונה לפרלין,

זכויות אדם בסיסיות לדעתי האישית בלבד:

1. זכות לחופש ההתבטאות והדיבור.
2. זכות לחופש הפולחן והאמונה.
3. זכות לחופש הבחירה - מערכת ושיטת בחירות נקיה.
4. זכות לחופש התנועה והניידות.
5. זכות להתפרנס ולעבוד.
6. זכות ההגנה העצמית.
7. זכות לקבלת שירותים ציבורים ממומנים מכספי משלמי המיסים.
8. זכות להכרת כל אדם כאינדיבידואל פרטי שאינו שייך או משוייך אלא לעצמו בלבד.
9. זכות להתארגנות.
10. זכות לחיות חיים בריאים והיכולת לקבל את ההחלטות לגבי כך.

כדי לשלול מאדם (כל אדם!) את אחת הזכויות האילו - באופן "מסודר ומוסדר" צריכות להיות סיבות חריגות, מובהקות וניתנות להוכחה.
כלומר הנזק שיגרם באם לא ינקטו אמצעים חריגים יהיה גדול באופן מובהק ומשמעותי מאשר באם "יקפידו על זכויות האדם".

אם יש לך דיעה בנושאי "מהם זכויות אדם בסיסיות" ומתי ובאילו נסיבות אפשר לבטל אותן - אעריך באם תחלקי.

תודה רבה ושפע בריאות לכולם.
''''''''''
לפני 3 שנים • 25 במרץ 2021
'''''''''' • 25 במרץ 2021
slave for ever כתב/ה:
NobleSavage כתב/ה:
הבעיה היא שהתקשורת מוכרת לציבור את האשליה הזאת של הגוש להחלפת נתניהו. אבל ה-so called גוש הזה לא קיים. כי המשותפת לא ישבו באף קואליציה. ליברמן לא ישב בממשלה שיאיר לפיד עומד בראשה. בנט קיבל רק 8 מנדטים וזאת הזיה שהוא בכלל מעיז לחשוב שיתנו לו להיות ראש ממשלה, כי זה באמת יהיה סופה של הדמוקרטיה, לתת למישהו שקיבל כל כך מעט קולות להיות ראש הממשלה. ואיך לעזאזל מרצ אמורים לשבת עם פאקינג סער, שהוא יותר ימני מביבי?

כל מה שכתבת לא נכון.

ליברמן אמר שימליץ על המפלגה הגדולה בגוש שיחליף את נתניהו, כלומר לפיד.

המשותפת מוכנה לשבת בקואליציה בראשות לפיד.

מרץ לא פסלו את סער.

מרוב אובססיה להיות נגד ביבי, הם מוכנים לוותר ולעשות את זה.

אם זה יקרה, זאת תהיה ממשלה מטומטמת מאוד.
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 25 במרץ 2021
פרלין כתב/ה:
האם אחת מהזכויות האלה נשללה ממך כי אתה לא התחסנת?

כן פרלין אנחנו לא סתם מתבכיינים לא אחת מהזכויות האלו נשללה לאנשים אחרים שלא התחסנו. 4,5,8,10 לייתר דיוק מהרשימה שהוא כתב.
הזכות לניידות ולתנועה נפגעת מהמגבלות החדשות. הזכות שלך על גופך נפגעת, היו אנשים שאוימו בפיטורין אם לא יתחסנו, אני מאמין שעדיין יש. היו שהתחסנו רק כי איימו עליהם.

זה לא צחוק. סה״כ הסכנות מהקורונה לא מצדיקות את הפגיעה הזו. אפשר לדון אם זה נכון או לא להיות המדינה הראשונה שמחסנת אוכלוסיות שונות בהיקף כזה בכל העולם עם חיסון חדש, אבל מה אנשים מקבלים בכזו קלות פגיעה בזכויות שרק כדי להשיג אותם לחמו מאות שנים.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 25 במרץ 2021
איך? איך נפגע לך החופש לניידות?
או הזכות לגופך?
ואיומים לפגיעה בפרנסה הם פשוט לא חוקיים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
NobleSavage כתב/ה:

אם זה יקרה, זאת תהיה ממשלה מטומטמת מאוד.

בניגוד לתרחישים אחרים, שבהם תהיה ממשלה חכמה ויעילה שתעשה טוב לכולנו icon_razz.gif

פרלין כתב/ה:
לא בטוחה בקשר למגבלות. יש לי חברה בגרמניה שנמצאת בסוג של סגר מנובמבר. ולדעתי גם באיטליה נכנסו לסגר.

אבל בקשר לכל השאר, אני איתך.

לא יודעת מי סובל יותר, אלה שיש להן חברות מדוכאות בגרמניה או אלה שיש להן חברות באוסטרליה וניו זילנד שכבר שכחו איסור התקהלות מהו :-/
(מדיניות מערב אוסטרליה: כל פעם שמתגלה חולה אחד עושים סגר. זה נשמע פסיכי אבל התוצאה היא שיש להם סגר של ימים בודדים, שסופו ידוע מראש, פעם בכמה חודשים. לא אידאלי אבל הייתי מעדיפה את זה על סגרים של שבועות וחודשים והנחיות נטולות מדיניות).

שנאוצר כתב/ה:
לא בסיסיות אבל אלו זכויות אזרחיות שלוקחים רק בישראל, זו עובדה.

לפני שתכריז בדרמטיות "עובדה", הייתי בודקת מה באמת קורה בכל מדינה ומדינה. אני לא באה להגן על ממשלת ישראל, אני חושבת שהניהול פה היה גרוע במידה שוברת שיאים, אבל דווקא מבחינת פגיעה בזכויות אנחנו לא כאלה מיוחדים. אפילו אם תסתכל רק על מדינות ארה"ב, תמצא קשת מגוונת של הגבלות, כל אחת פוגעת במשהו אחר. מדינות שהעדיפו לא להגביל בכלל ולקדש את חופש הפרט - שילמו על זה בחיי אדם.
הנה למשל תיאור ההגבלות בכל מדינה בארה"ב (קצת מסורבל, אבל אפשר לרפרף. במיוחד הופתעתי מאלבמה).
https://www.aarp.org/politics-society/government-elections/info-2020/coronavirus-state-restrictions.html

(לא חושבת שחייבים להסתכל דווקא על ארה"ב, פשוט פה זה הרבה מדינות בפוסט אחד אז זה יותר נוח לשתף).
שנאוצר​(נשלט)
יולי עברתי על הרשימה. לא על כולה מודה אבל נגיד כן על אלבמה.
אומר זאת שוב מכל כדור הארץ מכל 8-9 מיליארד בני אדם, רק בישראל לוקחים זכויות אזרחיות למי שלא התחסן ומנהלים תו ירוק. זו עובדה.
מבין שכולנו גם אני רוצים להיות בריאים ושונאים את ההגבלות, אבל אנחנו המדינה היחידה שבחרה לחסן ראשונה את כל האוכלוסיה ובחרה מזיומתה בלבד להקצות זכויות בהתחסנות, בלי שאין לזה תקדים בעולם החופשי.

אם את עכשיו מסיתה את הדיון למגבלות קורונה רגילות שחלות על כל האוכלוסיה (למרות שלא דיברתי על זה):
אפשר לראות שלא נפוצה בכלל המגבלה של מסיכה באויר הפתוח באף מדינה אם בכלל. אין על זה קנס. ישראל הייתה בפועל בהכי הרבה ימי סגר, ובגלל שיקולים פוליטיים מכוני כושר ומוסדות תרבות לא נפתחו בהיקף מצומצם למרות שבהרבה ממדינות המערב כן.

דבר נוסף רשמת פה לבן על גבי שחור שמדינות שקידשו את זכויות הפרט שילמו על כך. זה לא נכון בישראל מתו יותר מהממוצע ביחס לאוכלוסיה, בלי קשר שיש כל כך הרבה גורמים שנכנסים למשוואה למה אנשים ימותו בהיקפים קטנים או גדולים ממחלה כזו. אחוז זקנים באוכלוסיה, סוג הגבול וכו׳
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
מה? יש לך מחלה אוטואימונית ואסור לך להתחסן? אז אם אנשים בסביבתך לא התחסנו, הם מסכנים את חייך? איזה באסה. כי לאנשים יש זכויות, אתה מבין. ואחת מהן היא הזכות לסכן את החיים שלך.
מה? העסק שלך לא יעמוד בעוד סגר? אתה תקרוס כלכלית? איזה באסה. אתה מבין, לי יש זכות לאושר, וזה יותר חשוב מהפרנסה שלך.
בקיצור, מסתבר שהזכות להיות אגוטיסט חסר תקנה היא גם זכות אזרח בסיסית.
שנאוצר​(נשלט)
דרקן הטיעון עם המחלות אוטואנומיות ממש מוגזם ולא סביר. מה עשינו עד היום עם מליון ואחד וירוסים בנוגע למחלות שכאלו? מתי אי פעם התנו הגבלת זכויות במתן חיסונים בהיסטוריה? יש לך מחלות פי אלף יותר חמורות שלא עשו כלפיהן כאלו הגבלות. הסכנה בקורונה לרב האוכלוסיה הוא מזערי, והנזק שאתה מפעיל בהתניית זכויות לכלל האוכולוסיה הוא לא פורפורציונאלי.

הזכות שלך לחיות לא נפגעת מזה שאנשים לא מתחסנים ולא זכותך לבריאות ולא שום זכות אחרת לאושר. זו משוואה מדומינת שבסך הכל גורמת לך להרגיש טוב יותר עם זה שהתחסנת.
אתה מחוסן שחרר ממי שלא רוצהלא משפיע על החיים שלך. הממשלה שמחליטה לסגור עליך את המשק כן.

שוב פעם אומר. אין מדינה היום בעולם חוץ מישראל שעושה כזה דבר. מה הדחיפות ? כאילו שאני יושב בחוץ במסעדה אני לא נכנס פנימה לשטוף ידיים לפני האוכל, ואז מחוסנים משתמשים באותם שירותים וכיור כמוני. כל ההגבלות האלו סתם נועדו כדי ללחוץ בצורה שרירותית על לא מחוסנים להתחסן ולתת למתחסנים הרגשה שהם לא פרייארים. עכשיו לא פותחים את הגבול בסיני לפי התו הסגול כמו נתב״ג סתם באופן שרירותי, אפילו שזה גבול עם פוטנציאל הדבקה יותר נמוך. הכל כי התרגלנו שבחסות הקורונה מקבלים החלטות שרירותיות לגבי הכלל.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי מרץ 25, 2021 6:06 pm, סך-הכל נערך פעם אחת