סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פגיעות בכלוב + תמונה

קיפוד
לפני 3 שנים • 12 באפר׳ 2021

פגיעות בכלוב + תמונה

קיפוד • 12 באפר׳ 2021
סתם, אין תמונה אבל בואו נדבר רגע על העניין הזה.
אני משוטט כאן תקופה לא קצרה ולאחרונה מרגיש לי מקריאה בבלוגים שלכם ושלכן שישנן בתקופה הזו יותר ויותר סיפורים על פגיעות מצד חברי קהילה ובתדירות שהולכת וגדלה גם היא. ייתכן שבשנת הקורונה הצטרפו חברים רבים לכאן וזו הסיבה ואולי סתם אנחנו הולכים ונהיים חארות כבני אדם באופן כללי..

אז קודם כל דעתכם ודעתכן - האם באמת יש גידול בפגיעות כאן בתקופה האחרונה או שזה תמיד היה ואני מדמיין?

ואחר כך כל אעלה כמה נקודות למחשבה שעניינן - כיצד אנחנו כקהילה יכולים לצמצם פגיעות. ואולי בעצם אפשר לשאול אם יש לנו בכלל אחריות כזו? אולי על הזין שלנו? לא יודע, תגידו לי אתם..

אישית אני חושב שהכלוב כמדיום הוא מקום שמעודד (גם אם בלי כוונה) פגיעות ומעודד פוגעים. האופי של התחביב הזה שלנו, יחד עם השמירה הקנאית על פרטיות המשתמש (שגם היא מובנת מאד) גורמים לכך שזה הוא המקום האידיאלי עבור פוגעים/מטרידים/אנסים למיניהם. לפרסם שמות של כינויים של אנשים שפגעו אסור כי זה "אווטינג" (לפגוע מותר אבל, זה בסדר) אז אי אפשר לסמן כאלו. להחליף כינוי או לפתוח פרופיל חדש אפשר בכל רגע נתון כך שקל להמשיך להסתתר גם אם נחשפת.. מה שמציב אותנו האנשים המצפוניים בעמדה די מבאסת. שכן גם אם אישה או גבר עברו פגיעה ממישהו כאן יש עלינו איסור לספר על זה ולהזהיר אחרים.

את הבקשה שלא להוציא דיבה על כינויים אני יכול להבין עוד איכשהו אבל מרגיש לי שמנהלי הכלוב צריכים לחשוב על הבעיות שבכך ולחשוב על איך הם יכולים לצמצם פגיעות בתוך הקהילה שהם עצמם יוצרים ומנהלים.
אני חושב ששני רעיונות קטנים יוכלו לעשות את היכולת לפגוע לקצת פחות קלה:

הצעה ראשונה:
בתור התחלה אני מציע מנגנון של אימות חשבון ומניעת כינויים "כפולים". כמו שטינדר ואוקי קיופיד למדו לעשות כדי לשמור על ביטחון המשתמשים, נראה לי שזה הכרחי כאן כדי לא לאפשר לאנס שנחשף לחזור הנה יום אחרי בתלבושת אחרת. ובלי קשר יחסוך לנו קצת דמויות פיקטיביות..

הצעה שנייה:
לבטל את האפשרות למחיקת תגובות מהבלוגים. אם הכלוב מאפשר לי למחוק כל תגובה שלא מוצאת חן בעיני שכתבו לי בבלוג, אף אחד שיכנס לקרוא אותי לא ידע שאני אולי קצת חרא, או אולי שיש לי ריבים עם אנשים פה.. אני יכול לצייר תמונה מושלמת ולהפיל בפח.

אז אלו שני הסנט שלי בעניין
מה אתם חושבות ומה אתן חושבים?
האם זה משהו שבכלל צריך להתחבט בו?
האם הרעיונות שלי נשמעים לכם בכיוון?
ומה אתן הייתן מציעות כדי שפגיעות לא יהיו חלק בלתי נפרד מחוויית המשתמש בכלוב?
    התגובה האהובה בשרשור
שולט בקוד
שולט בקוד • 12 באפר׳ 2021
זה עכשיו באופנה להתקרבן ולהאשים ומי שאוהב צומי אז בכלל מרוויח מכל הכיוונים.
רוב האנשים הם נאיביים וקל לחרטט אותם כי הם מניחים שאין למתקרבן מניע לנפח את הסיטואציה, נטיה להתנער מאחריות או גרוע מזה לשקר.
וקל מאוד להאמין לנשים כי הן "חלשות", "מסכנות" ו"עדינות" אבל המספרים לא משקרים, בכל שנה יש מאות תלונות חדשות על אלימות בגני ילדים, התעללות בקשישים ונכים ואפילו עשרות נסיונות רצח שנגמרים באשפוז אך ללא העמדה לדין.

כבשים בכל מקום וזה אירוני כי יש לך כבש בתמונת פרופיל.
קיפוד
קיפוד • 12 באפר׳ 2021
שולט בקוד כתב/ה:
רוב האנשים הם נאיביים וקל לחרטט אותם כי הם מניחים שאין למתקרבן מניע לנפח את הסיטואציה, נטיה להתנער מאחריות או גרוע מזה לשקר.
וקל מאוד להאמין לנשים כי הן "חלשות", "מסכנות" ו"עדינות" אבל המספרים לא משקרים, בכל שנה יש מאות תלונות חדשות על אלימות בגני ילדים, התעללות בקשישים ונכים ואפילו עשרות נסיונות רצח שנגמרים באשפוז אך ללא העמדה לדין.

תודה על הבעת דעתך
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 12 באפר׳ 2021
קיפוד, אני לא בטוחה שאני תומכת בעניין התגובות. כבר היו לי כמה תגובות ממש פוגעניות... חוץ מזה, תמיד אפשר להסיר את הפוסט.
CharlieI{Lotus}
CharlieI{Lotus} • 12 באפר׳ 2021
הייתי מאד שמח ליצור מנגנון שימנע מפוגעים לפגוע. אני לא יודע איך זה יכול להיות אפשרי.
אשמח אפילו להתפשר, ולמנוע מהפוגעים כל מגע עם בני ובנות הקהילה. אפילו את זה אני לא יודע איך להתחיל.

האינסטינקט שלי הוא להציע לעזור למי שחדש יחסית בקהילה לזהות התנהגות בעייתית, אבל לא נוח לי להטיל את האחריות על הקורבנות.

העניין הוא שאותם אנשים פוגעים משתמשים בפגיעות שלנו שמובנית לתוך העולם שלנו. אם נוותר על הפגיעות הזו, אנחנו מוותרים על עצמנו, וזה לא צריך לקרות.

בקיצור, לא תרמתי תועלת לדיון, עמכם הסליחה.
קיפוד
קיפוד • 12 באפר׳ 2021
פרלין כתב/ה:
קיפוד, אני לא בטוחה שאני תומכת בעניין התגובות. כבר היו לי כמה תגובות ממש פוגעניות... חוץ מזה, תמיד אפשר להסיר את הפוסט.

להסיר את הפוסט זו אופציה את צודקת
אבל אני רואה לנגד עיניי סיטואציה כזו (שקרתה לי לא מזמן):

אחד הכלוביסטים הפוגעים מעלה פוסט בו הוא מהלל את כישוריו ומשווק עצמו לקהל היעד שלו - נשלטות חדשות רצוי צעירות. אני מגיב תגובה שיכולה לגרום לקוראת לחשוב שנייה לפני שהיא נופלת בפח, תוך דקותיים התגובה נמחקת ונשאר הפוסט המהלל. הייתי מתפשר על זה שגם התגובה תמחק וגם הפוסט ייגנז.
קיפוד
קיפוד • 12 באפר׳ 2021
CharlieI כתב/ה:
הייתי מאד שמח ליצור מנגנון שימנע מפוגעים לפגוע. אני לא יודע איך זה יכול להיות אפשרי.
אשמח אפילו להתפשר, ולמנוע מהפוגעים כל מגע עם בני ובנות הקהילה. אפילו את זה אני לא יודע איך להתחיל.

האינסטינקט שלי הוא להציע לעזור למי שחדש יחסית בקהילה לזהות התנהגות בעייתית, אבל לא נוח לי להטיל את האחריות על הקורבנות.

העניין הוא שאותם אנשים פוגעים משתמשים בפגיעות שלנו שמובנית לתוך העולם שלנו. אם נוותר על הפגיעות הזו, אנחנו מוותרים על עצמנו, וזה לא צריך לקרות.

בקיצור, לא תרמתי תועלת לדיון, עמכם הסליחה.

תרמת יפה דווקא תודה
FoxyBoxy
FoxyBoxy • 12 באפר׳ 2021
אני אדבר רק בשם עצמי.
אין לי שמץ של מושג אם יש עליה בפגיעות מצד אנשי הקהילה
כן מרגיש לי כאילו יש עליה בדיווחים (לפחות האישיים) על פגיעות
אולי זה בגלל התקופת קורונה
אולי בגלל שכמה א/נשים החליטו כן לכתוב על זה שאחרות/ים הרגישו שיש להן/ם מקום גם להרים קול.
באמת שאני לא יודעת ואני לא רוצה להגיד על זה משהו חותך.
אני כן חושבת שראוי שאנשים יכתבו על החוויות שלהם ובמידה ויש פגיעה קשה אני הייתי רוצה להאמין שילכו למשטרה עם זה ויגישו תלונה.
לא רוצה לריב על זה אגב^ כי אני לא ממש מרגישה שכמות הפגיעות היא ספציפית הנושא פה.

לגבי מה שרשמת אחרי זה אבל
חשוב קודם כל להבין איזה צורך הכלוב בעצם מספק ולפי זה לייצר את הפתרונות
כי אותן הפגיעות יכולות לקרות גם בטינדר אפילו אם אימתת את הזהות שלך.
וגם בפייסבוק
וכו'
ולזכור שגם כל פתרון עלול, בלי כוונה רעה, לבוא על חשבון חירות מסויימת לטוב ולרע.
ואתה לא רוצה להגיע למצב שאתה לוקח משהו שהיה מקודם כי אתה עלול לגרום לפגיעה יותר קשה בפורום עצמו בעצם.

אימות חשבון נשמע לי כמו משהו שירחיק מכאן בערך כל אדם שבעצם לא רוצה שיהיה אימות שלהם עם האתר, לי זה לא מפריע אולי אבל בערך חצי מהאנשים שהכרתי כאן הם נשואים או בזוגיות או פשוט לא מעוניינים שהפרטים שלהם יהיו באתר כזה ואני בספק שכלובי יחיל מהלך כזה שירחיק קהל כלכך גדול, גם אם אלה פרטים שלא יפורסמו בפני אף אחד חוץ מכלובי, בשביל מספיק אנשים אפילו זה יותר מדי.

לגבי ההצעה השניה שלך, צריך לזכור שלך יש הרבה שליטה על הבלוג שלך ומה קורה בו בגלל שאין כאן צוות מודירייטורים שעוברים בין בלוגים ובין דיווחים ובודקים מה כן ומה לא נחשב פוגע או פגיעה.
ונשמע שגם אם הייתי בעד מהלך שכזה, עלול היה להיווצר גם מצב הפוך, לקבל תגובות פוגעניות ואז לא להיות יכולה להוריד אותן, או לדווח עליהן ולחכות שהבנאדם האחד שאחראי על האתר ימצא את הזמן להסתכל עליהן/להוריד אותן.
אבל גם שיכול להיות שהפגיעה תגיע מפרופיל שאין בלוג ואז כל העיצה השניה בעצם סוגשל נופלת או שהוא/היא מוחקים את הבלוג/פוסט.
פלוס אני רק אזכיר כאן שיש לא מעט אנשים שכבר ראיתי כאן שבקשו אופציה לעשות את הבלוג פרטי רק לחברים או לפחות שאנשים חסומים לא יוכלו לראות את הבלוגים מפרופילים שהם חסומים ממנו אז גם זה, במידה ויקרה מתישהו היות וראיתי הרבה יותר ביקוש לזה, יעבוד נגד ההצעה הזו.

אם מה שאתה מחפש זה פתרון איך למנוע פגיעה עתידית לנשים וגברים
אני לא חושבת שאפילו האפליקציות שדברת עליהן יש להן פתרון לזה והם פשוט שמים כל כמה חודשים/שנים עוד איזשהו מחסום שמוריד חלק מהאנשים והופך את היכולת לפגוע קשה יותר אבל גם את החופש להשתתף באפליקציה קטן יותר.
והפתרון שכן ימנע 99אחוז מהפגיעות ידרוש הרבה מאוד אמון של אנשים במערכת והרבה מאוד משאבים שלאתר שמנוהל ע"י אדם אחד כנראה שאין.

בתור מישהי שגם נפגע באתר (אני אהיה כנה, לא ברמות שחלק כתבו כאן בזמן האחרון) אני חושבת אישית שאם הפגיעה תגיע כאן לרמה באמת אינטנסיבית הידיים של כלובי יהיו כבולות (חהחה) בנושא ומשהו אגרסיבי יקרה, אבללללל נראה שכרגע אנחנו במצב יחסית בסדר, ואנשים שיותר ותיקים ממני לא נראה שמתרגשים יותר מדי אז אני לא חושבת שהמצב הנכחי מצריך איזשהו שינוי מהותי למערכת של הכלוב.
ואחת הבעיות באנשים פוגעניים זה ש:
א. הם לא תמיד מבינים או חושבים שהם פוגעים (אתה יכול לדבר עם המרכז למיניות פה שנראה לי העבירו הרצאה במאנץ שהייתי על זהוי במערכת יחסים איך לזהות אם אני הקורבן או הפוגעת)
ב. הם יודעים טוב מאוד איך לעבוד מסביב למערכת, כל מנגנון שאתה שם בסופו של יום הופך לגלוי ואז פשוט בוחנים איך עובדים מסביבו.
אחד הדברים שאמר לי הבחור מחברת הניהול כשדברנו על שינוי הקודן לדלת הכניסה הוא שזה לא משנה, ואפשר גם להוריד את הדלת, בסופו של יום אם למישהו יש את הרצון לפרוץ לך הביתה לא הדלת ולא הכלב שלך יעצרו אותו, שזה כאילו אמרה מאוד מדכאת אבל גם די נכונה.

.
.
.
אתה יכול נגיד
סתם לדוגמא, לעשות איזשהו אופציה במנוי שלך שאתה מוכן לקבל הודעה ראשונה ממנוי רק אם הם מצרפים תמונת פנים/משהו יחד עם נגיד פתק שרשום את השם פרופיל ושהתמונה הזו אוטומטית נמחקת נגיד 8 שעות אחרי שהיא נפתחה בשביל כמה שיותר לתת לאנשים את הבטחון שפרטים/ייצוגים אישיים שלהם לא יהיו באתר, הרי אותם אנשים גם ככה רוצים להפגש במציאות.
אני אישית לא מוכנה לדבר בכלל על להפגש עם אנשים אם אני לא מקבלת תמונה בהודעה או בצורה כלשהי.

או אם את/ה מקבל הודעה מאדם שלא הייתה לך התקשרות איתם מקודם, שיהיה רשום הערה בצד משהו סטייל "דע לך שהמערכת קטלגה את המשתמש הזה כספאמר" בשביל להבין שזה אדם ששולח/ת המון הודעות ובטווח זמן מאוד קצר (ואז לעבוד על איך לכוונן את זה שלא סתם תסמן כספאמר מישהו שפשוט מנהל שיחה בהודעות עם מישהו אחר).

אין לי שום רעיון איך למנוע פגיעה עתידית בייחוד ממי שעלול להיות קורבן ראשון לאביוזר סדרתי או קורבן ראשון לאביוזר שזו תהיה הפעם הראשונה שלו/ה.
אני פשוט מנסה לחשוב על איזה פתרון יכול לעבוד במערכת שמתופעלת ע"י בנאדם אחד מבלי שיצטרך עוד משאבים/כוח אדם.
אני חושבת שמערכת דירוג זה הדבר הכי גרוע אגב, לפני שהדבר הזה יצוץ פה במקרה.
קיפוד
קיפוד • 12 באפר׳ 2021
FoxyBoxy כתב/ה:
אני אדבר רק בשם עצמי.
אין לי שמץ של מושג אם יש עליה בפגיעות מצד אנשי הקהילה
כן מרגיש לי כאילו יש עליה בדיווחים (לפחות האישיים) על פגיעות
אולי זה בגלל התקופת קורונה
אולי בגלל שכמה א/נשים החליטו כן לכתוב על זה שאחרות/ים הרגישו שיש להן/ם מקום גם להרים קול.
באמת שאני לא יודעת ואני לא רוצה להגיד על זה משהו חותך.
אני כן חושבת שראוי שאנשים יכתבו על החוויות שלהם ובמידה ויש פגיעה קשה אני הייתי רוצה להאמין שילכו למשטרה עם זה ויגישו תלונה.
לא רוצה לריב על זה אגב^ כי אני לא ממש מרגישה שכמות הפגיעות היא ספציפית הנושא פה.

לגבי מה שרשמת אחרי זה אבל
חשוב קודם כל להבין איזה צורך הכלוב בעצם מספק ולפי זה לייצר את הפתרונות
כי אותן הפגיעות יכולות לקרות גם בטינדר אפילו אם אימתת את הזהות שלך.
וגם בפייסבוק
וכו'
ולזכור שגם כל פתרון עלול, בלי כוונה רעה, לבוא על חשבון חירות מסויימת לטוב ולרע.
ואתה לא רוצה להגיע למצב שאתה לוקח משהו שהיה מקודם כי אתה עלול לגרום לפגיעה יותר קשה בפורום עצמו בעצם.

אימות חשבון נשמע לי כמו משהו שירחיק מכאן בערך כל אדם שבעצם לא רוצה שיהיה אימות שלהם עם האתר, לי זה לא מפריע אולי אבל בערך חצי מהאנשים שהכרתי כאן הם נשואים או בזוגיות או פשוט לא מעוניינים שהפרטים שלהם יהיו באתר כזה ואני בספק שכלובי יחיל מהלך כזה שירחיק קהל כלכך גדול, גם אם אלה פרטים שלא יפורסמו בפני אף אחד חוץ מכלובי, בשביל מספיק אנשים אפילו זה יותר מדי.

לגבי ההצעה השניה שלך, צריך לזכור שלך יש הרבה שליטה על הבלוג שלך ומה קורה בו בגלל שאין כאן צוות מודירייטורים שעוברים בין בלוגים ובין דיווחים ובודקים מה כן ומה לא נחשב פוגע או פגיעה.
ונשמע שגם אם הייתי בעד מהלך שכזה, עלול היה להיווצר גם מצב הפוך, לקבל תגובות פוגעניות ואז לא להיות יכולה להוריד אותן, או לדווח עליהן ולחכות שהבנאדם האחד שאחראי על האתר ימצא את הזמן להסתכל עליהן/להוריד אותן.
אבל גם שיכול להיות שהפגיעה תגיע מפרופיל שאין בלוג ואז כל העיצה השניה בעצם סוגשל נופלת או שהוא/היא מוחקים את הבלוג/פוסט.
פלוס אני רק אזכיר כאן שיש לא מעט אנשים שכבר ראיתי כאן שבקשו אופציה לעשות את הבלוג פרטי רק לחברים או לפחות שאנשים חסומים לא יוכלו לראות את הבלוגים מפרופילים שהם חסומים ממנו אז גם זה, במידה ויקרה מתישהו היות וראיתי הרבה יותר ביקוש לזה, יעבוד נגד ההצעה הזו.

אם מה שאתה מחפש זה פתרון איך למנוע פגיעה עתידית לנשים וגברים
אני לא חושבת שאפילו האפליקציות שדברת עליהן יש להן פתרון לזה והם פשוט שמים כל כמה חודשים/שנים עוד איזשהו מחסום שמוריד חלק מהאנשים והופך את היכולת לפגוע קשה יותר אבל גם את החופש להשתתף באפליקציה קטן יותר.
והפתרון שכן ימנע 99אחוז מהפגיעות ידרוש הרבה מאוד אמון של אנשים במערכת והרבה מאוד משאבים שלאתר שמנוהל ע"י אדם אחד כנראה שאין.

בתור מישהי שגם נפגע באתר (אני אהיה כנה, לא ברמות שחלק כתבו כאן בזמן האחרון) אני חושבת אישית שאם הפגיעה תגיע כאן לרמה באמת אינטנסיבית הידיים של כלובי יהיו כבולות (חהחה) בנושא ומשהו אגרסיבי יקרה, אבללללל נראה שכרגע אנחנו במצב יחסית בסדר, ואנשים שיותר ותיקים ממני לא נראה שמתרגשים יותר מדי אז אני לא חושבת שהמצב הנכחי מצריך איזשהו שינוי מהותי למערכת של הכלוב.
ואחת הבעיות באנשים פוגעניים זה ש:
א. הם לא תמיד מבינים או חושבים שהם פוגעים (אתה יכול לדבר עם המרכז למיניות פה שנראה לי העבירו הרצאה במאנץ שהייתי על זהוי במערכת יחסים איך לזהות אם אני הקורבן או הפוגעת)
ב. הם יודעים טוב מאוד איך לעבוד מסביב למערכת, כל מנגנון שאתה שם בסופו של יום הופך לגלוי ואז פשוט בוחנים איך עובדים מסביבו.
אחד הדברים שאמר לי הבחור מחברת הניהול כשדברנו על שינוי הקודן לדלת הכניסה הוא שזה לא משנה, ואפשר גם להוריד את הדלת, בסופו של יום אם למישהו יש את הרצון לפרוץ לך הביתה לא הדלת ולא הכלב שלך יעצרו אותו, שזה כאילו אמרה מאוד מדכאת אבל גם די נכונה.

.
.
.
אתה יכול נגיד
סתם לדוגמא, לעשות איזשהו אופציה במנוי שלך שאתה מוכן לקבל הודעה ראשונה ממנוי רק אם הם מצרפים תמונת פנים/משהו יחד עם נגיד פתק שרשום את השם פרופיל ושהתמונה הזו אוטומטית נמחקת נגיד 8 שעות אחרי שהיא נפתחה בשביל כמה שיותר לתת לאנשים את הבטחון שפרטים/ייצוגים אישיים שלהם לא יהיו באתר, הרי אותם אנשים גם ככה רוצים להפגש במציאות.
אני אישית לא מוכנה לדבר בכלל על להפגש עם אנשים אם אני לא מקבלת תמונה בהודעה או בצורה כלשהי.

או אם את/ה מקבל הודעה מאדם שלא הייתה לך התקשרות איתם מקודם, שיהיה רשום הערה בצד משהו סטייל "דע לך שהמערכת קטלגה את המשתמש הזה כספאמר" בשביל להבין שזה אדם ששולח/ת המון הודעות ובטווח זמן מאוד קצר (ואז לעבוד על איך לכוונן את זה שלא סתם תסמן כספאמר מישהו שפשוט מנהל שיחה בהודעות עם מישהו אחר).

אין לי שום רעיון איך למנוע פגיעה עתידית בייחוד ממי שעלול להיות קורבן ראשון לאביוזר סדרתי או קורבן ראשון לאביוזר שזו תהיה הפעם הראשונה שלו/ה.
אני פשוט מנסה לחשוב על איזה פתרון יכול לעבוד במערכת שמתופעלת ע"י בנאדם אחד מבלי שיצטרך עוד משאבים/כוח אדם.
אני חושבת שמערכת דירוג זה הדבר הכי גרוע אגב, לפני שהדבר הזה יצוץ פה במקרה.

היי פוקסי תודה רבה על התגובה המפורטת.
תראי, ברור שאי אפשר להגן במאה אחוז על כלום בכלום. אני לא מדבר על לפתור את בעיית הפגיעות המיניות בעולם וגם לא בכלוב. אני כן אומר שזו האחריות שלנו (ושל כלובי) לעשות מה שאפשר כדי להקשות על פגיעות להתקיים במקום להקל עליהן להתקיים - ולדעתי המצב כרגע הוא שלגמרי מקלים עליהן להתקיים. נכון, קודן בדלת לא יפתור מקרה שמישהו מחליט שהוא רוצה לשבור את הדלת, אבל זה בהחלט ירחיק המון אנשים אחרים שינסו לפתוח יראו שנעול וימשיכו. אותו הדבר לגבי ההגנות בטינדר. נכון, כל הגנה אפשר לעקוף, אבל היא עדיין מגינה מפני הרבה מאד אנשים שנתקלים במחסום ומוותרים.
נכון, מנגנון של הזדהות גם אם רק בפני כלובי ירחיק אולי כמה אנשים מהכלוב. אבל אולי הוא ירחיק כמה אנשים שהם חארות ופוגעים? וגם אם יהיו כמה אנשים שיחשבו שזה אסון ויעזבו את הכלוב, אבל אנחנו יודעים שהכל אנחנו עוזרים למנוע אונס למשל, זה לא שווה את זה? ברור שזה שווה את זה.
עצם זה שטינדר וקיופיד הכניסו כזה מנגנון, כשברור שהוא עולה להם במנויים שזה לא מוצא חן בעיניהם אבל זה מביא אחריות מסויימת על קהל המשתמשים - זה נפלא בעיניי ואני חושב שכל אתר שעניינו ליצר היכרות בין אנשים יש לו אחריות בנושא.

לא אומר שהרעיונות שהעליתי הם בהכרח האידיאלים ואשמח לשמוע מכם על רעיונות נוספים, אבל הם רעיונות. מה שבטוח זה שהמצב כמו שהוא כרגע הוא די מחריד.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
שולט בקוד כתב/ה:

לא סגרת את המנוי?