בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם רוכשים ידע על בסדם? איך אתם לומדים על בדסמ בשוטף?

נימרייה​(שולטת)
לפני שנתיים • 22 ביוני 2021
נימרייה​(שולטת) • 22 ביוני 2021
אני חושבת שאת החלק התכני ללא ספק צריך ללמוד ולהבין לפני. למשל לפני שהשתמשתי בשעווה בפעם הראשונה קראתי הרבה" חיפשתי סרטונים, למדתי על סוגי שעווה, הבדלים, וסיכונים וגם ניסיתי על עצמי. אני אישית בגישה של לנסות על עצמי דברים לפני, כדי שתיהיה לי ההבנה של התחושה, אז אם זה לטפטף קצת שעווה על הזרוע או לנסות את השוט החדש שקניתי על הזרוע או הרגל כדי לקבל הבנה של הכלי או האקט שאשתמש בו. כי בתור שולטת אני מרגישה שהאחריות לדאוג לבטיחות של הנשלט שלי היא יותר עלי מאשר עליו.

לגבי ללמוד דברים שהם לא מוחשיים כמו מעמד של נשלט, יש לו זכויות, אין לו, רגשות שעולים במהלך סשן ודברים בסגנון, אני חושבת שזה משהו שלומדים כל הזמן. הגישה שלי לשליטה כשרק הגעתי לעולם הזה שונה מאוד ממה שהיא עכשיו (למרות שעברו רק 4 שנים). אני חושבת שזה נבנה ומשתנה כל פעם כשאנחנו באינטרקציה עם הפרטנר, הדעות שלו וההשקפות שלו זה לא משהו מוחלט שלא ישתנה לעולם. בסוף אם יש דברים שבעיני הם גבול ברור ואני לא מעוניינת לשנות זה ישאר ככה אבל דברים שאני עוד לא החלטתי לגביהם ב100 אחוז יושפעו מפרטנרים שאקשיב להם וארצה ללמוד מהם.

אז בקצרה, ללמוד את התכני, להבין עם עצמי מה עושה לי טוב ועל מה אני לא מוכנה לעבור ומשם ללמוד ולהתעמק בעולם הזה.
הלן הדובה
הלן הדובה • 22 ביוני 2021
נימרייה כתב/ה:
אני חושבת שאת החלק התכני ללא ספק צריך ללמוד ולהבין לפני. למשל לפני שהשתמשתי בשעווה בפעם הראשונה קראתי הרבה" חיפשתי סרטונים, למדתי על סוגי שעווה, הבדלים, וסיכונים וגם ניסיתי על עצמי. אני אישית בגישה של לנסות על עצמי דברים לפני, כדי שתיהיה לי ההבנה של התחושה, אז אם זה לטפטף קצת שעווה על הזרוע או לנסות את השוט החדש שקניתי על הזרוע או הרגל כדי לקבל הבנה של הכלי או האקט שאשתמש בו. כי בתור שולטת אני מרגישה שהאחריות לדאוג לבטיחות של הנשלט שלי היא יותר עלי מאשר עליו.

לגבי ללמוד דברים שהם לא מוחשיים כמו מעמד של נשלט, יש לו זכויות, אין לו, רגשות שעולים במהלך סשן ודברים בסגנון, אני חושבת שזה משהו שלומדים כל הזמן. הגישה שלי לשליטה כשרק הגעתי לעולם הזה שונה מאוד ממה שהיא עכשיו (למרות שעברו רק 4 שנים). אני חושבת שזה נבנה ומשתנה כל פעם כשאנחנו באינטרקציה עם הפרטנר, הדעות שלו וההשקפות שלו זה לא משהו מוחלט שלא ישתנה לעולם. בסוף אם יש דברים שבעיני הם גבול ברור ואני לא מעוניינת לשנות זה ישאר ככה אבל דברים שאני עוד לא החלטתי לגביהם ב100 אחוז יושפעו מפרטנרים שאקשיב להם וארצה ללמוד מהם.

אז בקצרה, ללמוד את התכני, להבין עם עצמי מה עושה לי טוב ועל מה אני לא מוכנה לעבור ומשם ללמוד ולהתעמק בעולם הזה.

אוהבת את הגישה. גם אני ניסיתי על עצמי - ככה לימדו אותי ספריג והאדון (המורים שלי) אבל האחריות היא של שניכם. מסכימה שהאחריות למה שאני עושה לנשלט/ת רובצת עלי אבל הנשלט/ת צריכים להיות אחראים לשאול שאלות ולדעת למה הם מסכימים.
Discipline
Discipline • 22 ביוני 2021
[quote="הלן הדובה"]
hrgiger כתב/ה:

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

או נגיד נשלטים שמתנערים מהאחריות שלהם לעצמם למרות שמסבירים להם RACK.

צודקת ! גם לי זה קרה וזה ממש מעצבן ושערורייתי ואני גם דיווחתי עליה לכלובי :

לפני כמה ימים אני בא לנשלטת ומסביר לה שבבדסמ לא צריך הסכמה והיא אומרת לי שלנשלטות יש זכויות - סירוב ללמוד ! (או שאולי זה "נשלטת לא אמיתית" ? אני תמיד מתבלבל בין השניים)
הלן הדובה
[quote="Discipline"]
הלן הדובה כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

או נגיד נשלטים שמתנערים מהאחריות שלהם לעצמם למרות שמסבירים להם RACK.

צודקת ! גם לי זה קרה וזה ממש מעצבן ושערורייתי ואני גם דיווחתי עליה לכלובי :

לפני כמה ימים אני בא לנשלטת ומסביר לה שבבדסמ לא צריך הסכמה והיא אומרת לי שלנשלטות יש זכויות - סירוב ללמוד ! (או שאולי זה "נשלטת לא אמיתית" ? אני תמיד מתבלבל בין השניים)

אני מניחה שאתה צוחק אבל רק למקרה שלא - הסכמה זה לא אופציונלי ואם אין הסכמה זה אונס. השטות במושג "נשלט/ת אמיתי/ת" צריכה להעלם. תמיד תמיד חייבת להיות הסכמה ויש גבולות שצריך לכבד.

(אם אתם מחפשים להרגיז אותי, לא ילך)
fleur
fleur • 22 ביוני 2021
מתה על הפודקאסט של loving BDSM.
זוג בוגר, אחראי, מתוק למות. אני מרגישה שהם מגישים את הנושאים בצורה הכי בריאה וטבעית שראיתי ושהם מגיעים ממקום מאוד מנוסה וכן.

קישור וכו':
https://youtu.be/Tg_xWiac7jY
הלן הדובה
fleur כתב/ה:
מתה על הפודקאסט של loving BDSM.
זוג בוגר, אחראי, מתוק למות. אני מרגישה שהם מגישים את הנושאים בצורה הכי בריאה וטבעית שראיתי ושהם מגיעים ממקום מאוד מנוסה וכן.

קישור וכו':
https://youtu.be/Tg_xWiac7jY

תודה. אעיף מבט בהיזדמנות.
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 22 ביוני 2021
יש אנשים שעיסוק בדס'מי אחראי כנראה בא להם טבעי והסיכונים בפרקטיקות הבדס'מיות השונות כנראה נמסרו להם מפי השכינה.

למעט המיעוט הזה כל האחרים צריכים ללמוד והלמידה לעולם לא תיגמר.
הקנדי​(נשלט)
הקנדי​(נשלט) • 22 ביוני 2021
במשך כ15 שנה קראתי וקראתי וקראתי, עד שהתחלתי לפעול. בלוגים, פורומים, קהילות וכד׳, בעיקר באנגלית. כמעט ואין זווית של בדסמ שלא חקרתי בצורה כזו או אחרת. מענייל אותי להבין ולהכיר את התחושות, הרגשות, הסגנונות השונים, הפרקטיקות, המוטיבציות השונות וכד׳. בכנות, אני בספק אם יש הרבה בישראל עם ידע ומידע כמוני. עד היום אני עוקב אחרי כ3-4 בלוגים, קורא בפטלייף וכד׳.
הלן הדובה
עד כך למדתי מאנשים ופורומים בעיקר אבל לא ספרים.
יש כאלה שאתה ממליץ עליהם?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנתיים • 23 ביוני 2021
לא נראה לי הגיוני ללמוד לפני שמתחילים.
כי לפני שמנסים, איך יודעים שאני בקטע ושזה בכלל מעניין אותי?
לומדים תוך כדי כמו כל דבר אחר שעושים על ידי אינטראקציה עם בני אדם.

הדבר היחיד שצריך ללמוד, וזה כבר לא קשור בתכלס לבדסמ בעיני, זה בטיחות. לפני כל פעולה שעושים על אדם אחר יש לתת את הדעת על בטיחות. אבל זה לא משהו ייחודי לבדסמ, זה נכון גם לשיעורי מחול ורכיבה על אופניים. לפני שעושים משהו בפעם הראשונה, פותחים גוגל ומבררים מה הנחיות הבטיחות.

אבל ככל שלא מדובר באקט מסוכן אז לא נראה לי שיש צורך בשיעורי בית כלשהם. אפילו להיפך - נראה לי מוזר לגשת לפעילות אינטימית עם הכנה משמעותית ותמונה ברורה של מה אנחנו הולכים לעשות. זה ביטוי לתשוקה, לא מטלה לבית הספר. עושים ביחד ומגלים ביחד, זה כל הכיף ❤️