לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תפירת שפתיים מסוכן או לא?

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 27 בספט׳ 2004

כן - סינגל טייל אכן מסוכן

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 27 בספט׳ 2004
שוט סינגל טייל יכול להגיע למהירויות גבוהות, ובגלל נקודת המגע המצומצמת שלו על העור יכול לגרום לפציעות קשות.

שוט סינגל טייל יכול לקרוע עור, כולל את כיס האשכים.

שוט סינגל טייל יכול לגרום נזק לרקמות עמוקות, ובוודאי כפי שצייינת לכליות.

שוט סינגל טייל יכול גם להוציא עין למישהו שעומד בתוך רדיוס הנפת השוט, או למצליף בשוט עצמו.

בכמה קהילות מכובדות בעולם הבדסמ, אדם איננו מפעיל שוט שכזה לפני שלמד ממישהו שמומחה בנושא.

בתחילת האימון מתאמנים רק להניף את השוט, ולאחר מכן לפגוע במטרת אימון (שאיננה אדם).

באותן קהילות גם נוקטים באמצעי בטיחות נוספים כמו משקפי מגן ומסכת פנים עד שהלומד/ת החדשים מאומנים מספיק.

אז מי שהעירו לך על סינגל טייל, בלי להכיר את סגנונם, צדקו.

הרבה יותר קל ללכת לאט מאשר להתנצל כל החיים על פגיעה בלתי הפיכה....
wayu
wayu • 27 בספט׳ 2004
תאיר כתב/ה:

אני מבינה שאנשי הרפואה פה לא רוצים להתחיל אפילו לענות בעניין כזה כדי לא להיות אחראים למצב שבו מישהו מבצע, אבל אם אף אחד לא עונה השואל עדיין עלול לבצע, רק שעכשיו הוא אפילו לא ידע ממה להתחיל להזהר.

אני באמת לא רוצה להיות אחראי למה שעלול לקרוא,לכן בשתי מילים-מדובר באזור עשיר בכלי דם,עשיר בעצבים,בקירבת האזור עוברים כלי דם ועצבים מרכזיים.בנוסף-אזור שקשה מאוד לשמור בו על סטריליות ולכן סיכון לזיהום גבוה ביותר.מבחינה תכנית פעולה פשוטה-אם יש ניסיון.אבל דברים שהזכרתי הופכים אותה ללא פשוטה בכלל.יש לזכור שסיבוכים-בעיקר דימום וזיהום-עלולים להתרחש גם בזמן ביצוע פעולה ,וגם אחרי פעולה עצמה...
מקבי​(מתחלף)

נו, סוף-סוף הגענו לחלק הטכני והחשוב.

מקבי​(מתחלף) • 27 בספט׳ 2004
יופי, דיון על שוטים. כמה מילים על העניין..

ראשית,'שוט' עם מספר זנבות או רצועות אינו שוט - שמו ייקרא בישראל מגלב, ובאנגלית Cat o' Nine Tails, וואם מחוברות אליו חתיכות מתכת מרושעות, ייקרא שמו עקרב.

שוט הוא בדיוק זה - Shot (המילה עברית במקורה, דרך-אגב). מדובר ברצועת בעלת תצורה עגולה (חתך עגול), בעלת אורך מסויים, וידית אחיזה. מכאן, אני מגיעים לשני שימושים, או שתי מכות אפשריות בשוט: האחת, בשוט קצר (מטר, מטר וחצי), כשהתנועה של היד האוחזת בשוט היא צידית, והשוט פוגע לאורכו בגוף המטרה. פגיעה זו יכולה להיות ליטוף קל, או הצלפה איתנה שתפצע לבטח. מכה זו בטוחה יחסית.

ויש את המכה השנייה, עם שוט ארוך (מספר מטרים ומעלה), כאשר האוחז בשוט עומד מספר מטרים (כאורך השוט, בקירוב) מאחורי המטרה, מנופף את השוט מספר פעמים באוויר בכדי ליצור ממונטום לפגיעה, ולבסוף 'זורק' את קצה השוט לכיוון המטרה. קצוותם של שוטים הוא בדרך כלל מקל או חתיכת עור קשה במיוחד. שוטים אלו מגיעים למהיריות גבוהות במיוחד - מאות קמ"שים (ובשוטים ארוכים במיוחד, אף מעבר למהירות הקול). פגיעה של כזה שוט היא חזקה במיוחד - דמיינו פגיעה של מקל (קיין) המונף בכוח הגדול עשרות מונים אף מזה של הדום החזק ביותר, ותקבלו את התוצאה. שווה ערך לפגיעה של כדור אקדח בעל מהירות נמוכה (0.22, לדוגמא), ושימש בעבר לעונשים והוצאות להורג.

היכולת לשימוש בשוט מכל סוג שהוא היא דבר שלוקח זמן לרכוש, והסיכונים לשימוש בשוט על מטרה שלא מעוניינים לגרום לה נזק בלתי-הפיך (דהיינו, לא אסיר המוצא להורג\מוענש, ולא סוס) הם גדולים - מאוד. כמו כן, ישנו סיכוי גבוה לפגיעה באוחז בשוט עצמו, בשל החזרה המהירה של קצה השוט הנמתח למלוא אורכו. פגיעות בשוט כזה נעשות רק בגב... שכן, פגיעה בחזית הגוף, הרכה יותר, או בפנים... היא משהו שעדיף שישאר לא מתואר. אפילו מוציאים להורג לא היו רוצים לנקות כזה דבר.

בקיצור - לא. אלא אם אתה רוצה לסיים בבית-סוהר. רצח *עדיין* לא נחשב לגבול סביר בבדסמ. icon_razz.gif
מנטרה​(שולט)
לפני 19 שנים • 28 בספט׳ 2004
מנטרה​(שולט) • 28 בספט׳ 2004
קראתי כאן את השירשור הזה וממש התאכזבתי.

התאכזבתי מזה שאדם שואל שאלה בפורום בדס"מ ומקבל מטח של תגובות פוגעות ומעליבות מחלק מהאנשים.

התאכזבתי מזה שאדם צובר אומץ ומשתף את הקהילה במשהו אישי שלו ושל בת זוגתו ולכל אחד יש כבר ניתוח מעמיק של הקשר ביניהם ומיליון דיעות על היחסים וזאת רק ממספר שורות שהוא רשם.

התאכזבתי מכך שבמקום להתמקד בשאלה עצמה ולנסות להבין ממה זה נובע ואולי ליצור סוג של דו-שיח עם מאסטר X, השירשור הפך לאזור של ניגוח בין החברים ולסטיה מהנושא עצמו.

אני רק יכול להגיד שאני מאוד חדש בתחום וממש לא מבין הרבה ולא מתבייש להגיד זאת. לדעתי בחיים זאת זכות ללמוד דברים חדשים ולא חובה, ולמרות שנחשפתי כאן לדברים שלדעתי הם קיצוניים מידי השתדלתי להתמקד במה שאני מתחבר אליו יותר והבנתי שאני נמצא במקום שבו יש אנשים שונים בעלי גבולות וקיקים שונים. עד עכשיו אני לפעמים מזועזע מדברים שאני רואה וקורא על התחום באתר ובכלל (וזה טבעי כי זה חדש לי וכנראה שהחשיפה שלי לדברים היא גבוהה ומהירה).

אבל וזה אבל גדול, כמו שרוב האנשים אשר פוגשים אדם השונה מהם ואפילו כזה הנראה להם חריג מאוד לא אומרים לו בפרצוף : "היי פריק..." אלא שומרים את המחשבות שלהם לעצמם ואולי מספרים לחבר/ה זה או אחר, כך גם לא יפה לעשות זאת כאן אפילו שמדובר בערוץ תקשורת וירטואלי.

ולסיכום אני מקווה שלא הברחתם את מאסטר X כי אני מאוד אשמח לשמוע את תגובתו ובעיקר אשמח לדעת מדוע הוא רוצה לעשות את האקט הזה ?
קליבר​(שולט)

אז אני מרגיש ש...

קליבר​(שולט) • 28 בספט׳ 2004
הנושא הזה ממש לא תפור עלי ....
Zoro​(שולט)
Zoro​(שולט) • 28 בספט׳ 2004
בעקבות סערת רגשותיה של ידידתי....
מאסטר X מעריך את העובדה שמצאת לנכון לפנות ולהתעניין.
מקווה שתדע להפנים את האינפורמציה הרלוונטית שניתנה לך כאן -
אם כי לצערי לא עברתי על רובה.

למקטרגים למיניהם -
הגבולות של מאן דהוא הינם הטרוף של האחר - וההפך
מי השופט?

אין הדבר אומר לא לנהוג באחריות כפולה ומכופלת
ואין סתירה לכבוד המחוייב ליתן לזולת (לגופו,שכלו ונפשו)
TV_Eye​(שולט)

Re: כן - סינגל טייל אכן מסוכן

TV_Eye​(שולט) • 28 בספט׳ 2004
Dan_Kap כתב/ה:
שוט סינגל טייל יכול להגיע למהירויות גבוהות, ובגלל נקודת המגע המצומצמת שלו על העור יכול לגרום לפציעות קשות.

שוט סינגל טייל יכול לקרוע עור, כולל את כיס האשכים.

שוט סינגל טייל יכול לגרום נזק לרקמות עמוקות, ובוודאי כפי שצייינת לכליות.

שוט סינגל טייל יכול גם להוציא עין למישהו שעומד בתוך רדיוס הנפת השוט, או למצליף בשוט עצמו.

בכמה קהילות מכובדות בעולם הבדסמ, אדם איננו מפעיל שוט שכזה לפני שלמד ממישהו שמומחה בנושא.

בתחילת האימון מתאמנים רק להניף את השוט, ולאחר מכן לפגוע במטרת אימון (שאיננה אדם).

באותן קהילות גם נוקטים באמצעי בטיחות נוספים כמו משקפי מגן ומסכת פנים עד שהלומד/ת החדשים מאומנים מספיק.

אז מי שהעירו לך על סינגל טייל, בלי להכיר את סגנונם, צדקו.

הרבה יותר קל ללכת לאט מאשר להתנצל כל החיים על פגיעה בלתי הפיכה....

הנה בדיוק על זה אני מדבר

ולמה אתה חושב שלא למדתי ולא ניסתי ולא היה לי מושג כמה זה מסוכן

יש סיבה למה קניתי אותו בגיל 15 ופעם ראשונה שהרשתי לעצמי לנסות אותו על אדם היה בגיל 18

אחרי שהייתי מתאמן עליו באופן קבוע ?

אבל ישר באים ותוקפים

אז דאן קאפ שיבושם לך ולדמוך שיודעים רק לבקר

נהפוך הוא

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בספט׳ 2004
בוא שב וכתוכ לנו מאמר על סינגל-טייל לפורום ציוד.

איך בוחרים שוט.

איך מתאמנים.

איך משתמשים.

אילו הוראות בטיחות וסיכונים צריך להכיר.

איך מטפלים בסאב/ית אחרי ההצלפות.

מה סאב/ית צריכים לדעת לפני, תוך כדי ואחרי סשן עם סינגל טייל.
babywoman​(אחרת)

מאסטר X

babywoman​(אחרת) • 28 בספט׳ 2004
בשרשור הזה יש הכל...חוץ מהתייחסות שלך למשכותבים לך.
אתה לא צריך לצאת בהתגוננות, כי פרט לאנשים שקיללו אותך וגידפו אותך, היו גם כאלה (הרוב), שהתייחסותם היית עניינית, מהולה בדאגה רבה לך ולשיפחתך.
התועיל לענות?
בייבי

מעט מידע בנושא

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בספט׳ 2004
מעבר לידע הבסיסי שהוא בתחום ההכשרה של רופאים כירורגיים, כמעט שלא הצלחתי למצוא בנושא חומר.

אפילו האתר של BMEzine, שבדרך כלל מכיל המון מידע והסברים, די שקט בנושא.

לגבי סיכונים, לעומת זאת, הנה כמה ש-BME מציג (התרגומים לעברית שלי):-

* הידלדלות העור - http://www.molokosynthemesc.com/risks.exe?cmd=risk&whichone=Thinning

*צילוק כבד - http://www.molokosynthemesc.com/risks.exe?cmd=risk&whichone=Hypertrophic+scarring

* יבלות גניטליות - http://www.molokosynthemesc.com/risks.exe?cmd=risk&whichone=Genital+Warts

ייזהרו הקונים!!!