לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניצול משאבי אנוש

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 20 שנים • 28 בספט׳ 2004
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בספט׳ 2004
ציטוט:
והאם היה זה אי שפיות זמנית או לא, כולל אינספור הגדרות בספרי פסיכיאטריה.
אז לא אצטט פה את כל ההגדרות /הפרעות (שגם אני לחלקם לא מאמינה).

אם יורשה לי לצטט מה-DSM (גרסה עדכנית DSM-IV-TR, 2000):-
ציטוט:

Diagnostic criteria for 302.84 Sexual Sadism

A. Over a period of at least 6 months, recurrent, intense sexually arousing fantasies, sexual urges, or behaviors involving acts (real, not simulated) in which the psychological or physical suffering (including humiliation) of the victim is sexually exciting to the person.

B. The person has acted on these urges with a nonconsenting person, or the sexual urges or fantasies cause marked distress or interpersonal difficulty.

אני חושב שההגדרה הפסיכיאטרית ברורה לחלוטין לגבי ההבדל בין בדסמ הנעשה בהסכמה לבין מעשים הנעשים ללא הסכמה - כך שאם את מוכנה לקבל את ההגדרה המקובלת בתחום הפסיכיאטריה, פתרנו חלק מהתחושות הקשות שהיבעת.

לגבי עד כמה מעשים נעשים בהסכמה, אני מצטרף לדעתו של זאלופון לגבי המידה שבה הקהילה מצפה מדומים ודומיות שיהיו בידיים נקיות בכל הקשור להסכמה ובצורך בהסכמה מודעת.

בחוזה בלתי כתוב שיש בין דומ/ית וסאב/ית השליטה מועברת תמורת האחריות לדאוג לשלומם הפיזי והנפשי.

באחריותם של שני הצדדים לוודא שלאחריות זו יש כיסוי.
White Li​(לא בעסק)

היי זאלופון

White Li​(לא בעסק) • 28 בספט׳ 2004
שמחתי לקרוא את דבריך המעידים על כך שיש איזושהי "בקרה פנימית" של הקהילה אשר מוקיעה אנשים שהתנהגותם חורגת גם במונחים "הבידיאסאמיים".
מסכימה איתך גם שדווקא במקום כזה בו הגבולות נפרצים כל הזמן (וכמובן שאני גם מבינה למה- כי זה חלק מהמהות) יש צורך ברגישות גבוהה יותר מבמקומות אחרים (בהם יש חוקים וגבולות יותר ברורים) . כן,דווקא כאשר מדברים על יחסי שולט נשלט בהם נדרשת רמה כזו גבוהה של אמון,פתיחות ובטחון יש צורך לדעתי גם בהבנה שיש אנשים שאינם מודעים עד הסוף לחלקים הפסיכולוגיים/נפשיים הלט טובים אשר גורמים להם להכאיב עצמם.

חשבתי על זה עוד ונקח לדוגמא אישה שחוותה אונס בילדותה או מכות וכתוצאה מכך היא מנסה לשחזר שוב ושוב את הכאב ע"י מנגנון "הזדהות עם התוקף". אותה אישה תרצה "בהסכמה" לחוות שוב את אותה חוויה וע"י כך לחוש שליטה במצב בו היתה בעבר חסרת שליטה.
האם זה לגימיטי לשתף איתה פעולה?
האם לא חשוב לפחות להבין או לנסות להבין את הדינמיקה הזו לפני שפשוט נענים לבקשתה?

כשכתבתי על המעשים האכזריים הנעשים בעולם, התכוונתי לעולם הרחב- הווה אומר: כדור הארץ...icon_smile.gif אני בהחלט לא חושבת שמעשים אכזריים נעשים רק בקהילות מסוימות.

מודעות. זה מה שאני מנסה להגיד.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

חלק מהאחריות של דומ/ית

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בספט׳ 2004
חלק מהאחריות של כל אחד ואחת מהשותפים בבדסמ הוא לדעת עם מי הו/יא עומדים לשחק.

נכון, בהתחלה אצה הדרך ונדמה שמספיק שהי/וא מסכימימ לשחק איתך - אבל לדעתי חשוב בשלב הזה לזכור שהחיפזון מהשטן.

חשוב לדעת מול מי עומדים, חשוב לבנות תקשורת, הבנה ואמון - הרי קצת מאוחר מדי לגלות שדבריכם לא הובנו כהלכה כשאתם לבד, בחדר עם הרבה חבלים וציפיות עד התקרה...
White Li​(לא בעסק)
White Li​(לא בעסק) • 28 בספט׳ 2004
נכון, אבל לא ענית ממש לתהיותיי.
ההגדרות מה DSM עדיין משאירות מקום לעמימות מיהו אותו אדם מודע ומי לא.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 28 בספט׳ 2004
ציטוט: חשבתי על זה עוד ונקח לדוגמא אישה שחוותה אונס בילדותה או מכות וכתוצאה מכך היא מנסה לשחזר שוב ושוב את הכאב ע"י מנגנון "הזדהות עם התוקף". אותה אישה תרצה "בהסכמה" לחוות שוב את אותה חוויה וע"י כך לחוש שליטה במצב בו היתה בעבר חסרת שליטה.

הדוגמה שנתת היא רעיון מצוין ומסקרן מאד למחקר פסיכולוגי מעמיק. האם בדסמ יכול להיות חוויה מתקנת למעשי אונס או התעללות? בהחלט שאלה ששווה לחקור בה.
וכן, חשוב להבין מי האדם שמולך, מה עבר עליו ומה מניע אותו לפני שעושים עמו כל מיני דברים, במיוחד דברים שלא נועדו רק לשם סיפוק מיני. עם זאת, לא אנחנו ולא עולם הפסיכולוגיה המודרנית יודעים יותר מדי על בדסמ ואילו היבטים נפשיים יכולים להיות לו. אין פה נכון ולא נכון מוחלטים שיכולים לכוון את הפעולות שאנחנו עושים. בהיעדר כללים שכאלה הכלים העיקריים שיש לנו הם רגישות, אכפתיות ושכל ישר.
נבט{marlena}
לפני 20 שנים • 29 בספט׳ 2004

Re: היי זאלופון

נבט{marlena} • 29 בספט׳ 2004
White Li כתב/ה:

חשבתי על זה עוד ונקח לדוגמא אישה שחוותה אונס בילדותה או מכות וכתוצאה מכך היא מנסה לשחזר שוב ושוב את הכאב ע"י מנגנון "הזדהות עם התוקף". אותה אישה תרצה "בהסכמה" לחוות שוב את אותה חוויה וע"י כך לחוש שליטה במצב בו היתה בעבר חסרת שליטה.

האם זה נכון להצליף במישהי שאבא שלה נהג להרביץ לה? קשה לטעון שלילדים מוכים אין זכות לBDSM. אבל BDSM הוא ספורט מסוכן וצריך להתייחס אליו ככזה. לא הייתי צולל עם כול אחד. זו פעילות מסוכנת ואני חייב לדעת שבן הזוג לצלילה יהיה שם בשעת הצורך. זה ממש לא מצחיק, אנשים מתים מזה. גם לא ישר קופצים וצוללים 200 מטר. צריך ללמוד, להתכונן ולצבור ניסיון.

אני חייב להודות שרעיון תפירת הכוס דווקא מצא חן בעיני. זה דורש הרבה מיומנות טכנית שאין לי עדיין ולא הייתי מנסה לעשות את זה לבד בבית. זה גם דורש אמון בסאבית שלי שהיא תעבור את זה יחד איתי בשלום וכמובן אמון שלה בי. אמון כזה לוקח הרבה זמן לפתח. ברור לי שזה שאני יושב וחושב כרגע על תפירות קשור לזה שאני סדיסט. אחרת לא הייתי חושב בכלל על כאלה דברים. אבל זה לעולם לא מהווה הצדקה למה שאני עושה, זה רק מאפשר אותם.

White Li כתב/ה:
נכון, אבל לא ענית ממש לתהיותיי.
ההגדרות מה DSM עדיין משאירות מקום לעמימות מיהו אותו אדם מודע ומי לא.

יש גם אחריות מסויימת כסאבית בבחירת דום. עולם הבליינד דייט הונילי הוא גם מקום לא בטוח. הרבה מכללי הבטחון לדייט הם משותפים לשניהם. בסופו של דבר אין מד-דום ואת חייבת לפתח אמון ביכולת שלך לבחור לאיזה מצבים להכנס ואיזה לא. רוב האנשים בוחרים נכון בדר"כ.
מיינד
לפני 20 שנים • 29 בספט׳ 2004

אחריות , כיסוי, צק חוזר

מיינד • 29 בספט׳ 2004
בדסמ זה לא בנק ולא מערכת הוצאה לפועל
כאשר חוזר הצק אין ממי לדרוש אותו בחזרה
כאשר תבינו שאין דרך חזרה ולא משנה ממה
תתחילו להבין שכל הדיבורים היפים על אחריות שני הצדדים אין לה כיסוי ממש.
כאשר פורמים קשר הוא עלול להפוך לשקר.

פסיכולוגיה, פסיכיאטריה ולכל המבנים בתחום, אם אינכם
פסיכולוג קליני או פסיכיאטור אל תנסו גם להבין
או לקבוע מה מותר ומה אסור.

תנו לאינטואיצה שלכם לשכל הישר ולהיסטוריה שלכם לקבוע
עבורכם אך לא עבור אחרים.

סאדיזים פיזי כמו סאדיזים נפשי הוא one way ticket , והפעם זה לא לירח.