סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מילון תארים בדס"מי אישי

--Nir--
לפני שנתיים • 16 בספט׳ 2021
--Nir-- • 16 בספט׳ 2021
אני אומר המון שטויות בחיים. המון. אני אשרוד את האבחנה שלך שגם פה אמרתי שטויות

חוץ מהקטע שעושה רושם שלא קראת מילה ממה שכתבתי.
hrgiger
hrgiger • 16 בספט׳ 2021
אלי:
גבירתי - לא מאוד נפוץ, ברגעים שאני (או מי שתחתי) מנכיחה היררכיה ברורה, באירועים "רישמיים", בחברה כשאני לא רוצה לחשוף שם או כינוי. ולפעמים, שזה מרגיש פשוט במקום.
השם שלי - בדרך כלל. פשוט כי זה השם שלי (:

אל מי ששלי:
אם אני מדברת על מי ששלי אני אשתמש בנשלט.ת, רכוש, ההוא.היא ששלי.
אם אני מדברת אל מי ששלי זה ממש משתנה לפי אופי הקשר, כרגע יש את הצעצוע (לפעמים הוא כלבלב), היה נכס ומניחה שהיו עוד כינויים שאני לא זוכרת. מה שכן, שם פרטי, תמיד, המשמעות של הפנייה נקבעת לפי הטון.
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 16 בספט׳ 2021
אם אתה צריך להגיד לעצמך שלא קראתי כי אני לא מסכימה אתך אז תגיד לעצמך מה שבא לך
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 16 בספט׳ 2021
hrgiger כתב/ה:
אלי:
גבירתי - לא מאוד נפוץ, ברגעים שאני (או מי שתחתי) מנכיחה היררכיה ברורה, באירועים "רישמיים", בחברה כשאני לא רוצה לחשוף שם או כינוי. ולפעמים, שזה מרגיש פשוט במקום.
השם שלי - בדרך כלל. פשוט כי זה השם שלי (:

אל מי ששלי:
אם אני מדברת אל מי ששלי זה ממש משתנה לפי אופי הקשר, כרגע יש את הצעצוע (לפעמים הוא כלבלב), היה נכס ומניחה שהיו עוד כינויים שאני לא זוכרת. מה שכן, שם פרטי, תמיד, המשמעות של הפנייה נקבעת לפי הטון.

אוי, נכס זה מעולה!
--Nir--
--Nir-- • 16 בספט׳ 2021
hrgiger כתב/ה:

אל מי ששלי:
אם אני מדברת אל מי ששלי זה ממש משתנה לפי אופי הקשר, כרגע יש את הצעצוע (לפעמים הוא כלבלב), היה נכס ומניחה שהיו עוד כינויים שאני לא זוכרת.

נכס/צעצוע/רכוש זה ממש חזק

כל אלה שמדגישים את הבעלות שיש פה
סווריןן
לפני שנתיים • 17 בספט׳ 2021
סווריןן • 17 בספט׳ 2021
hrgiger כתב/ה:
Queen Alyx כתב/ה:
איזה שטויות אלוהים

למה שטויות? הוא חולק העדפות שלו, מה שטויות בזה?

וגם: למה, למה להיכנס לשרשור רק כדי לקבוע שהוא אידיוטי? כדי לבאס מישהו או שיש לכך מטרה נסתרת אחרת?
וגם: למה בכלל להיכנס לשרשור אם "מעבר לכך אין לי כוח לפרט"? הרי נכנסים לדיון פורום כי רוצים לפרט.

וגם: פוסט אינטילגנטי לטעמי. משחקי שליטה לא זזים בלי מלים. הדיוק בבחירת המלים עושה את כל ההבדל בין זעקות עונג לאנחה רפה. משום כך, העיסוק במלים ובוורבליות עלה כאן בפורומים מספר פעמים בעבר. העיסוק של פותח השרשור בכינויים, מאוד לעניין לטעמי. הוא קולע לקושי של הרצון להתרחק מהחיים הרגילים במשחקי שליטה מסויימים, אבל מבלי להעביר את המשחק למאדים.

אלי מדברים כינויים שמשלבים הנמכה וחיבה: כלבלב, מתוקי. אני חושב שבאנגלית (בכלל, נראה לי מדליק לפעמים לעבור לשפה אחרת) יש את המנעד סביב it. בעברית 'זה' לאו דווקא יעבוד, אבל אולי כן: 'זה מנקה את הרצפה'. 'זה הופך לשרפרף', 'זה מלקק כאן וכאן'. אם בוחרים במשחק שליטה כזה, מעבר מחי לדומם, מן הסתם הדומם לא מדבר חזרה. אני מסכים לגבי הקושי ב'מלכתי', 'גברתי'. בדרך כלל נראה לי שאפשר לעקוף את זה בשפה של פקודות שמאפשרות לצד השני לא לדבר או להצטמצם ל'כן' ו'לא' או סתם להנהנן. צמצום הדיבור הוא הנמכה בפני עצמה.

את כל זה ניתן כמובן לעשות גם עם פיג'מה, אבל הפוסט לא עסק בזה.
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 17 בספט׳ 2021
נשלט ושולטת.
חייבים לתאם ציפיות לגבי התואר.

נשלט שמגדיר את עצמו "עבד"
לא יוכל לתפקד, או שהתפקוד שלו יפגע משמעותית
אם השולטת תחליט על דעת עצמה לקרוא לו "מתוקי" או "חתולי".
מפני שהצורך שקיים בו זה להיות עבד. על כל המשתמע לכך.

גם שולטת רואה את עצמה בדרך מסוימת כלפי הנשלט .
וזה בא לידי ביטוי בכינוי. אם היא מרגישה בוסית, אז מלכה לא יתאים
גם אם הנשלט הוא עבד.
הנשלט ישאר עבד אבל היא תהיה בוסית ולא מלכה.
Grey / Green
Grey / Green • 17 בספט׳ 2021
פוסט מעולה.

אני אישית לא מתחבר לשמות תואר, במיוחד, כמו שתיארת יפה, כשהם מנותקים מהמציאות ("הוד כבוד המלכה הנערצת"). זה מרגיש לי מלאכותי. התחושה הסובייקטיבית שלי היא שתארים כאלו משטיחים אותנו, משקפים רק פן אחד מאיתנו, ואני מעוניין לקיים יחסים עם הבנאדם שבחרתי להיות איתו - כולו. הרבה יותר סקסי בעיני לקרוא לה "ענת" או "מיכל".

עם זאת, שימוש בתארים מקטינים ברגע הנכון זה דבר טעים ומחרמן ("את רק חור לשימושי"; "תראה איזה פתטי אתה") - במיוחד כשהם לא מולבשים על הסיטואציה באופן מלאכותי אלא קשורים למה שעושים - למשל, כשאתה על ארבע לרגליה, והיא מלטפת לך את הראש, ממש מתאים שהיא גם תגיד "כלב טוב".
    התגובה האהובה בשרשור
Grey / Green
Grey / Green • 17 בספט׳ 2021
ועוד קצת - אם כבר לבחור כינוי, נראה לי שימושי לבחור באחד שלוחץ על הכפתורים הספציפיים של הנשלט/ת. משהו שקשה להם (ולכן מחרמן להם) לשאת: יש מי שיגיבו באדישות ל"כלבלב" (בסך הכל חיה נחמדה עם חיים טובים!) - ויש מי שהשוואה ביניהם לבין חיה (טמאה!) תעביר אותם על דעתם. יש שמזדיינות בתחת בשמחה - ויש מי שהכינוי "מזדיינת בתחת" יגרום להן להרגיש מלוכלכות. לי נדמה שהרבה מאמנות השליטה היא למצוא את נקודות התורפה האישיות של מי שאיתך וללחוץ דווקא עליהן.