ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מי משלם על הקפה?

בכוח המוח{Aion}
לפני שנתיים • 23 בספט׳ 2021
בכוח המוח{Aion} • 23 בספט׳ 2021
סליחה שאני שואלת, אבל מה זה דייט עם קפה ומאפה? אנחנו דודות בויצ"ו?
היד
לפני שנתיים • 24 בספט׳ 2021
היד • 24 בספט׳ 2021
בדיוק מה שזאלו כתב. אני תמיד שילמתי כי באמת...זה כולה קפה ולא עולה עשרות שקלים (איפה אתם חיים האנשים שמשלמים 50 ו 80 על קפה??) אז באמת לא אכפת לי.
אבל השאלה היא האם את מתכוונת לדייט של שולטת נשלט או שזה מופנה לכולם?
אביב נעורים
אביב נעורים • 24 בספט׳ 2021
טלי35 כתב/ה:
אביב, אבל זה מביך לשתות לבד.
מבחינתי, כל הקטע ב"להפגש לקפה" (מעבר לזה שזה פשוט טעים וכיף) - זה שזה קטע חברתי כזה.

ונובל - אני לא מדברת על קקות שמתחשבנים או רבים כמו שתיארת - עם כאלו מראש הרי לא אפגש.

אני מודיע מראש שאני לא שותה קפה. בדרך כלל שבאים מהפזורה הכסף הוא עניין משני כי איך שלא מסובבים את זה ההוצאה היא מאות שקלים.
אז או מסעדה או ישיבה בחוץ במקום שקט,מרוחק, בלי קולניות של עם ישראל.
Lanya Colson
Lanya Colson • 24 בספט׳ 2021
ללא קשר למגדר: הצד הדומיננטי/שולט משלם.
כסף זה כוח.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 24 בספט׳ 2021
היד כתב/ה:
בדיוק מה שזאלו כתב. אני תמיד שילמתי כי באמת...זה כולה קפה ולא עולה עשרות שקלים (איפה אתם חיים האנשים שמשלמים 50 ו 80 על קפה??) אז באמת לא אכפת לי.
אבל השאלה היא האם את מתכוונת לדייט של שולטת נשלט או שזה מופנה לכולם?

כן.
שולטת נשלט (:
Mary Jane
Mary Jane • 24 בספט׳ 2021
Lanya Colson כתב/ה:
ללא קשר למגדר: הצד הדומיננטי/שולט משלם.
כסף זה כוח.

מאוד מתחברת לזה, זה חלק מהכיף שלי לשלם, זה נותן הרגשה טובה של חסות ודאגה.

ועם זאת, יש אנשים חריגים בחיי שאני מאפשרת להם להזמין אותי ולפנק אותי. בכיף שלהם (;

הכי גרוע, ברמת חורבן הבית - להתחלק חצי חצי. שוויון = זוועה, מבוכה רבתי, הכי לא אלגנטי/סקסי/רומנטי שיש.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 24 בספט׳ 2021
בכוח המוח כתב/ה:

לא ידעתי שרק דודות בויצ"ו אוהבות לשתות קפה ולפטפט עם אנשים icon_smile.gif
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 24 בספט׳ 2021
טלי35 כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

לא ידעתי שרק דודות בויצ"ו אוהבות לשתות קפה ולפטפט עם אנשים icon_smile.gif

אל תפגעי, לא התכוונתי לפגוע.
אני אסביר את הגישה שלי: אני אוהבת לשתות קפה, ואני עושה את זה באדיקות כל בוקר, וכמובן בפגישות עסקיות, כשצריך להתנהל באופן מהודק. אבל לא בפגישות בהן החיבור האנושי הוא העניין. אני יכולה להגיד בקשר אלי: אם אני נפגשת לדייט עם אדם שמעניין אותי, אני פשוט ארצה שיהיו שם כל התנאים שיאפשרו כיף ופתיחות, וחוויה שתהיה לנו נעימה. לא משנה מה, האנשים שאני נפגשת איתם, נבחרים בקפדנות אחרי שאני יודעת בוודאות שמדובר באנשים שאני (לכל הפחות) מעריכה ומתעניינת בהם, והם שווים לי לכל הפחות, ערב אחד נינוח ונעים שמוציא מאיתנו את המיטב, מאפשר להשתחרר ולהכיר את האדם מעט יותר.
לכן חשוב לי שהמקום יהיה יפה, שהתאורה תהיה נעימה, שהאלכוהול יהיה משובח, והמנות תהיינה קטנות וחווייתיות. חשוב לי שיהיה לנו כיף ומפנק, ושזה לא יגמר אחרי שמסיימים כוס קפה, האדם מולי בקושי התאושש מההכרות, ועוד לא חש בנוח עם עצמו. תמיד אפשר עוד כוס יין, ולהשתחרר טיפה. אני גם חושבת שזה למקסם את הפוטנציאל של הפגישה, ועל הדרך להנות ממנה בלי קשר לתוצאתה.
לעניין התשלום: אני תמיד שמחה להיות זו שמשלמת, כי נעים לי להרגיש שאני מארחת ומאפשרת את החוויה שכוללת את שנינו (או שתינו). אני לא אפגש עם מישהו או מישהי כשאני מחשבנת בקשר לזמן שלי או להוצאות הפגישה, כי אני יודעת שמדובר במישהו ששווה את זה. זה גם נוח לי יותר, כי אם מישהו אחר משלם, אולי השיקולים שלו יהיו אחרים, ופחות בא לי להתחיל לנסות לשקול שיקולים של אחרים, שיגבילו אותי. מבחינתי, ההתנהלות הזו כיפית ומאפשרת, זה תואם הרבה יותר את המבנה שלי, ואת הדרך בה אני פוגשת וחווה אנשים. מצד שני, אם הפרטנר מתעקש לשלם, זה גם בסדר גמור מבחינתי, נעים לי גם שמעריכים את חברתי, ושעלויות הפגישה זניחות ביחס לעונג שמקבלים ממנה. זה גם בסדר גמור מבחינתי, כאקט של חיזור. רק לא הדבר הכה מביך, לשלם חצי חשבון, או גרוע מזה, להתחיל להתבונן בחשבון כדי לחלוק אותו באיזו דרך, לפי מה שכל אחד הזמין, או להתחיל לחשב טיפ בקמצנות. זה יכול להרוס לי את כל הערב.
למעט פעם אחת כל חיי, אני לא זוכרת שעניין התשלום היה איזה עניין.
hrgiger
hrgiger • 24 בספט׳ 2021
בכוח, מעניין מה שכתבת, בעיקר כי התחושה אצלי היא שונה.
אצלי לצאת למקום כמו שתיארת זאת חוויה מלחיצה, למי שאיתי. העיסוק שלי בקולינריה, מסעדות וברים והחשיבות של זה בעיני רק תגרום למי שמולי לחץ נוסף על הלחץ של פגישה ראשונה. למעשה, תוך כדי שאני כותבת אני מבינה שאלה שפגשתי ככה, בקונסטלציה שתיארת, כבר היו כאלה שהייתי בטוחה לגביהן.ם, לא כאלה שרציתי לבדוק אם זה אכן ילך. את האחרונות.ים אכן פגשתי לקפה.

ולגבי הלחלוק (בכלליות, לא ספציפית אליך), אני יוצאת מנקודת הנחה שאני לא יודעת מה המצב הכלכלי של מי שמולי, אז אני מציעה לחלוק ולפעמים גם לשלם. ואני תמיד שמחה לא לחלוק ולא לשלם, כי ככה (: