ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מדיה חברתית ואתרי הכרויות

sea van
לפני שנתיים • 8 בינו׳ 2022
sea van • 8 בינו׳ 2022
morningdew כתב/ה:
'נורמלי' יכול להתפרש כמצוי ויכול להתפרש כראוי ... בהנחה שהתכוונת למצוי -
As of 2019 and 2020, the average daily social media usage of internet users worldwide amounted to 145 minutes per day
https://www.statista.com/statistics/433871/daily-social-media-usage-worldwide/

בהנחה שהתכוונת לראוי - בני-גילה מבלים הרבה יותר משתי שעות מול מסכים. זה עולם אחר.

Either way, את שוטפת כלים השבוע....

לצערי כבר הבנתי את זה.
אחרי שיחה עם האחים שלה, שהבהירו שכאן נפגשים בכאילו. ואחר כך, במציאות.
אבל הזמן שהיא משקיעה...
sea van
sea van • 8 בינו׳ 2022
Loly כתב/ה:
תראי, חוץ מלקחת לה את המחשב/פלאפון ולהגביל אותה את לא יכולה לעשות יותר מדי.
אם הדאגה שלך זה כמות הזמן שהיא מקדישה להיות ברשתות כמו אינסטגרם, טיקטוק וכו... אז את יכולה למזער את הזמן שלה בכך שתיקחי את הפלאפון או תנתקי את האינטרנט לכמה שעות כל יום בזמן שהיא בבית.
אם הדאגה היא חשיפה לאנשים שינסו לפתות אותה, אז צריך לחשוף אותה לדברים קצת לא נעימים ושתראה את הצד הלא יפה של רשתות חברתיות.

בסופו של דבר מה שהכי חשוב זה לדבר איתה על זה. גם אם לדעתך היא לא כל כך תקשיב, דיבור על זה בהחלט יעזור ויחלחל לתת מודע.
אם הדבר לא משפיע על המשך החיים שלה והיא למשל כן מסדרת את החדר, כן עושה שיעורים ומצליחה לשמור על ציונים טובים, כן רואה קצת חברים מבחוץ ויש אינטרקציה אז זה לא קריטי.
בעקבות איסטגרם וטיקטוק ויוטיוב אנשים מבלים מול מסך הפלאפון שעות על גבי שעות רק בגלל סרטונים של 30 שניות אז בן אדם לא מבין כמה זמן הוא נשאר על הפלטפורמה... וכולן נועדו כדי שנשתמש בהן כמה שיותר. להוריד ערך עצמי וכו.

תקשורת עם הילדים זה אחד הדברים החשובים, את לא רוצה שהיא תעשה דברים מאחורי הגב.. גם אם זה רק גלישה באינטרנט.

התיקשורת בנינו חזקה מאוד.
והיא מבוגרת מידי מכדי שאקח לה את הטלפון..
את צודקת שבשאר התחומים, חוץ מהחדר, היא בסדר.
sea van
sea van • 8 בינו׳ 2022
AllyCat כתב/ה:
"הדרך הנכונה להכיר היא רק במציאות"🤣

מה נסגר עם הדור של היום ואתרי הכרויות שלהם?? Back in my day לא היה אתרי היכרויות, והיו צריכים לעשות דברים בדרך הישנה, הטובה והרומנטית, של פשוט לצאת עם מי שבמקרה עבר בסביבה שלך.

בעבר... זה היה רומנטי אבל קשה יותר.
לדעתי, יש צורך לשלב.
אבל לא לבלות כל דקה פנויה באתרים האלו.
אם היא מכירה מישהו.. שתעשה את הצעד. תמיד היא מחפשת משהו טוב יותר.
לפחות עוד מעט בצבא. ואז... זה יהיה כמו בעבר.
sea van
sea van • 8 בינו׳ 2022
lazy bones כתב/ה:
אני חושבת שהדור שלי (וואו זה נשמע מתנשא, סורי על זה) מתשתמש באינטרנט כבתור תבלין שגורם לחיים ולנו להיות יותר חיים ויותר להנות.
בין אם זה הכרויות ברשתות חברתיות, משחקי מחשב מדהימים או לצפות בטלוויזיה.

אני והחברים שלי מבינים שמסכים זה דבר ממכר. אני חושבת שכולנו מבינים את זה... ראינו מספיק כתבות ומספיק שמענו את זה "מהמבוגרים". אנחנו מודעים למצב ורובנו מטפלים בו לפי מה שנראה לנו לנכון, גם אם זה לא נראה ככה.

שוב, סליחה אם זה נשמע מתנשא טילים, זאת לא הייתה הכוונה.

ממש לא מתנשא!!
אני מנסה להבין את הצד השני.
מודה שמגיעה עים דעה משלי, אבל יותר מאשמח להקשיב לדעות של אחרים ולהבין את הצד השני. לא משנה אם מסכימה עם זה או לא
Tallario
Tallario • 8 בינו׳ 2022
אני חושב שמעבר לזה שזה כמובן נורא תלוי במי מדובר ובסוג הפעילות ( כתבת אתר היכרות / מדיה חברתית אבל בפועל זה יכול להתייחס למגוון עצום של אפשרויות), אני חושב שההיכרות באינטרנט מספקת אפשרויות חיוביות חדשות שקל מדי לא לשים לב אליהן.
למשל- יש חתך אוכלוסייה לא קטן של אנשים מופנמים או ביישנים שלפני תקופת ההיכרויות הוירטואליות היו יכולים להסתובב במקומות העבודה והלימודים במשך שנים ולא ליזום קשר עם אנשים שהם מעוניינים בהם, בזמן שהוירטואליות מאפשרת לגשר על הפער הזה ולתת להם גישה הרבה יותר קלה למימוש השאיפה הזוגית שלהם.
ברמה אחרת, יש משהו חיובי יותר, לדעתי, במעבר מסויים של מרחב ההיכרויות והגישושים למקום שמוכוון לזה מראש, כי זה תורם להקטנה אינטראקציות בעייתיות במקומות עבודה ולימודים. ברור שזה רחוק מלהיות גורף אבל כשנוצר מרחב שאליו מתנקזות האינטראקציות האלו, מידת החופשיות שבה אנשים (חלק מהם לפחות) מרגישים בנח להשתמש במרחבים הציבוריים כתחום אפור פוחתת.
זה רק חלק מהדברים וכמובן שיש גם מינוסים, אבל גם אני הייתי מצביע בעד יריבתך להתערבות לצערי icon_smile.gif
sea van
לפני שנתיים • 9 בינו׳ 2022
sea van • 9 בינו׳ 2022
בקיצור, התחלתי כבר לשטוף את הכלים.
מבינה את הכוונה שזה עוזר לחתך מסוים של אנשים.
במיוחד עכשיו עם הקורונה.
אבל עדין, לבלות ימים שלמים באתרי הכרויות?
נגיד, מה היית אומר עם ידידה שלך מבלה ימים כלילות כאן, באתר הזה,
מחפשת להכיר מישהו. בשעה שיש לה ..נגיד, אותך. זה לא היה נראה פטאתי? להמשיך לחפש כשהיא יודעת, שכל מה שהיא צריכה לעשות זה להרים לך טלפון ולהזמין אותך לקפה.
בכל מקרה, מבינה את כוונת המשורר, מסכימה חלקית עם הפרשנות.
ותודה, תודה על הזמן והתשובות שהענקתם לי.
אוריאן
אוריאן • 9 בינו׳ 2022
חלק גדול מהעבודה שלי אני ברשתות חברתיות ומתקשרת בעיקר באמצעות הווטס אפ
אם אין משהו וואהו אני לא עוברת לשיחה
שיחה זה בזבוז זמן מבחינתי, יש את כל ההקדמה ועד שמגיעים לעיקר איבדתי את הקשב.
המון פעמים בשיחה אני על מצב אווירון
כשאני משועממת יש מלא אפליקציות ומשחקים שמעבירים את הזמן
במקביל אני מודעת שככל שעובר הזמן היכולות הבינאישיות שלי מחלידות, אבל זה ממש לא מפריע לי
sea van
sea van • 9 בינו׳ 2022
אוריאן כתב/ה:
במקביל אני מודעת שככל שעובר הזמן היכולות הבינאישיות שלי מחלידות, אבל זה ממש לא מפריע לי

אז זהו, זו הנקודה שמפריעה לי.
FoxyBoxy

Re: מדיה חברתית ואתרי הכרויות

FoxyBoxy • 9 בינו׳ 2022
עולם הפנטזיות כתב/ה:
בעקבות שיחה או יותר נכון ויכוח,עם הבת שלי (לפני גיוס).
כמה זמן לדעתכם זה נורמלי, ביום, לבלות באתרי הכרויות/מדיה חברתית, למשל באתר הזה.
עד שזה כבר פאטתי?
שעה..
שעתיים..
כל יום.
אני כבר זקנה, מודה, מעדיפה אינטרקציה אישית. לדבר פנים אל פנים, לגעת, להרגיש.
מבחינתי בילוי של למעלה משעה עד שעתיים באתר זה, נראה לי של איבוד קשר לחיים האמיתיים.
אשמח לשמוע דעות ולדעת האם היא תשטוף את הכלים שבוע או אני.

אין לי מושג האמתי
זה תלוי עד כמה זה משפיע לך על החיים?
יש ימים שאני זורקת את האתר שיהיה לי פתוח באחד הטאבים פשוט ולא מסתכלת בו כל היום.
מנחשת שכל עוד זה לא פוגע ביכולת שלך לנהל את החיים שלך אז אין איזה מגבלת זמן כללית.
אבל כמו שאמרו פה, אם זה הופך להיות החיים שלך אז כנראה שזה יותר מדי זמן.
Jessie Adams{ליידי}
לפני שנתיים • 10 בינו׳ 2022
Jessie Adams{ליידי} • 10 בינו׳ 2022
זאת שאלה מאוד מורכבת.
בכללי - זה מאוד תלוי איך את מנהלת את הזמן שלך.
זה לא בריא להגיע למצב שכל האינטרקציה שלך מגיעה מהאינטרנט או אפליקציות בצורה כזו או אחרת (גם אם זה וואצאפ).
צריך למצוא איזון בין הזמן שאנחנו מבלים ברשתות לבין מה שאנחנו עושים מעבר.
אני *כל* היום בפייסבוק וחצי מהיום הכלוב גם פתוח אצלי ברקע.
אבל זה לא מונע ממני לימודים, עבודה, פודקאסט, חברות ומשפחה.
זאת אומרת - שאפילו שאני מבזבזת על זה המון זמן, אני יודעת לשים את זה בצד כשצריך.
בתור מי שחיה את הרשתות כי זאת גם העבודה שלה, אני חושבת שכל עוד את יודעת למצוא זמן לדברים נוספים ולהפסיק כשצריך - גם אם תהיי 10 שעות ביום זה לא כזה משנה.
הרשתות החברתיות הפכו להיות חלק מהחיים שלנו, אי אפשר להיפרד מהן. הן מביאות המון רע אבל גם המון טוב אם יודעים להתנהל בהן נכון.
אז פשוט לשים לב שכשאת עם חברים - את עם חברים וכשאת רוצה לישון את מניחה את הטלפון בצד וכו וכו.