לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות הטרול הארץ ישראלי המצוי

JunkyRuby{MyLexicon}
לפני שנתיים • 18 בינו׳ 2022
JunkyRuby{MyLexicon} • 18 בינו׳ 2022
פרלין כתב/ה:
איזו היתממות הייסברג, עלוב מאוד.

רואה?
זה להאכיל את הטרול כפרעלייך icon_smile.gif
Kitty frank
Kitty frank • 18 בינו׳ 2022
הייזי מותק, הילדים הגדולים מדברים. אולי תלך לספור את הפוגים שלך?
JunkyRuby{MyLexicon}
אבל כתבתי
כתבתי שצריך להתעלם !!!
אף אחד לא מקשיב לי בכלוב הזה 😅😅😅
heisenberg​(שולט)
heisenberg​(שולט) • 18 בינו׳ 2022
Kitty frank כתב/ה:
הייזי מותק, הילדים הגדולים מדברים. אולי תלך לספור את הפוגים שלך?

מכרתי את הפוגים מזמן, עכשיו אני עברתי למשחקים של הגדולים.
כנסי לבלוג שלי תעשי לי לייק ותגובה וגם שיתוף בבלוג שלך.
שקנאי
שקנאי • 18 בינו׳ 2022
בכוח המוח כתב/ה:
זה לך שקנאי:
1. אף אחד עוד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב. אני יכולה להקים פורום שמותר לכתוב בו תגובות רק בשפת הב', או בחרוזים, ומי שלא יעשה את זה יעוף. על איזה חופש הביטוי אנחנו מדברים כאן? רק כי מלעיטים אותנו באמירה שמדובר בפגיעה חמורה?
2. אם אני מבינה נכון, החברה צריכה להיות טולרנטית גם משום שהאמירות האלה אולי ישנו את פני ההיסטוריה. ובכן, נראה לי שלא ממש כדאי לך לבנות על זה. (:
3. השאלה מי יקבע ומה תהיה התגובה היא שאלה בפני עצמה, ולא סיבה לא לטפל בבעיה שצומחת במרחב ציבורי.
4. הכי חשוב נוגע לפסקה האחרונה שלך, למה זו זכותו של אדם לפגוע, לבזות ולהעליב אם זו הסיבה לביטוי שלו בפורום? (: וד"א, אתה מציע סנקציות מסויימות, חלקן פשוט יעכירו את הפורום.

אני תוהה כמה עוד נוכל להמשיך את הדיון הזה עד שמישהו יגיד לנו להזדיין כבר מהכלוב...

כמו שאף אחד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב, אף אחד גם לא נולד עם זכות קנויה להינות מכלוב סטרילי, חף מאמירות דוחות. מה זו בכלל זכות קנויה ואיפה קונים אותה?

אנחנו צריכים להיות טולרנטיים לאמירות שאינן מקובלות עלינו. זכרי את סוקרטס, את גלילאו גלילי, את אמיל זולא, את הילד הקטן שהצביע על המלך העירום. כולם היו טרולים בשעתם. יכול להיות שהטרולים שלנו הם לא כאלה חשובים. אולי כן ואולי לא.

הצעתי סנקציות, זה נכון. הן לא נעימות, זה נכון. אבל הן לא גרועות כמו לסתום למישהו את הפה. אגב, אני לא בטוח שגם הן, או לפחות חלקן, מאוד נחוצות.
heisenberg​(שולט)
heisenberg​(שולט) • 18 בינו׳ 2022
פרלין כתב/ה:
איזו היתממות הייסברג, עלוב מאוד.

רק ביבי!
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
heisenberg כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
זה לך שקנאי:
1. אף אחד עוד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב. אני יכולה להקים פורום שמותר לכתוב בו תגובות רק בשפת הב', או בחרוזים, ומי שלא יעשה את זה יעוף. על איזה חופש הביטוי אנחנו מדברים כאן? רק כי מלעיטים אותנו באמירה שמדובר בפגיעה חמורה?
2. אם אני מבינה נכון, החברה צריכה להיות טולרנטית גם משום שהאמירות האלה אולי ישנו את פני ההיסטוריה. ובכן, נראה לי שלא ממש כדאי לך לבנות על זה. (:
3. השאלה מי יקבע ומה תהיה התגובה היא שאלה בפני עצמה, ולא סיבה לא לטפל בבעיה שצומחת במרחב ציבורי.
4. הכי חשוב נוגע לפסקה האחרונה שלך, למה זו זכותו של אדם לפגוע, לבזות ולהעליב אם זו הסיבה לביטוי שלו בפורום? (: וד"א, אתה מציע סנקציות מסויימות, חלקן פשוט יעכירו את הפורום.

1) לכל מי שיש מנוע זהב יש לו זכות קנויה.
2)את לא יכולה להקים פורום או להעיף מישהו מפורום את יכולה לפתוח נושא בפורום, וכולם יכולים להגיב בו גם אנשים שחסמת.
3)טולורנטית שמולורנטית זה הכלוב פה אנשים בוחרים להיעלב או לא, אם אתה לא עומד בחום צא מהמטבח.
4) מי שקובע מה תהיה התגובה זה האדם שלקח את התגובה יותר מידי קשה, אני מציע לו לשתות כוס מים קרים וזה יעבור לו.
5) לכל אחד יש זכות ביטוי, להגיד לאנשים את האמת בפנים זה לא ביזוי או העלבה, אם אני רואה מישהו שמן ואני אומר לו אתה שמן אני משקף לו את האמת ואומר לו מה שאני חושב עליו, הרוב רואים באמת משהו פסול ומאמינים רק בצביעות וחנופה.
6) מה את חושבת על מצב החסה בשטחים? 🤔

אוקיי אז לפי סעיף 5 אם אני רואה מישהו דוחה א י יכולה להגיד לו אתה דוחה?
אתה דוחה
בריון
ריקבון של בן אדם שמחפש צומי
ואם קשה לך עם התגובה הזו
לפי סעיף 4 לך שתה כוס מים
🖕🖕🖕
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 18 בינו׳ 2022
שקנאי כתב/ה:
אני אענה ל – ALATAR ולבכח המוח ביחד.

אני מסכים שחופש הביטוי הוא ערך יחסי ולא ערך מחלט. אבל דווקא משום כך, צריך להזהר מאוד במגבלות שמטילים עליו. לסתום למישהו את הפה (כלומר בכלוב – למחוק את מה שהוא כותב, או למנוע ממנו לכתוב), זו פגיעה קשה מאוד בחופש הביטוי. חופש הביטוי נועד אמנם לאפשר שיח פלורליסטי, אבל לא רק. החירות של הטרול להתבטא היא בעלת משקל בעיני, גם אם דבריו נתפסים כרעילים, כמבזים, פוגעניים על ידי מרבית הקוראים. עדיין יש לו את החירות הזו. ואחסוך לכם את הסקירה ההיסטורית של אמירות שנשמעו לבני הזמן והמקום ככופרות בעיקר או בוגדניות או הרסניות ובמבט לאחור נראות שונות לחלוטין מכך. אמירות ששינו את פני האנושות.

מי יקבע מה מזהם את המרחב הציבורי? מי יחליט מי יוכל להישמע ומי יושתק? נקים ועדה? נקיים הצבעה?

גם אם לכותב הדברים יש מניע שנתפס בעינינו כפסול, או שהוא רוצה לפגוע, להקניט, להעליב – זו זכותו. גם אם הוא רוצה למשוך תשומת לב בדרך שלא נראית לנו, ומעצבנת, זו זכותו. מי שזה לא מוצא חן בעיניו, יוכל באופן אישי לגבות ממנו מחיר על אמירות כאלו, אפשר לא להתחבר אליו, אפשר לענות לו או להתעלם ממנו, לא ליצור עימו קשרים, לא להזמין אותו למסיבות, לא להזדיין איתו, לא להחליף איתו מתכונים לפשטידת קוגל, אבל להשתיק אותו, למה? כי יהיה לנו יותר נעים בכלוב בלעדיו?

אענה לשקנאי.

לא לאפשר למישהו להתבטא בכלוב זה לא אותו הדבר כמו פגיעה בחופש הביטוי.
חופש הביטוי מבטיח שהמשטרה החשאית לא תגיע לאדם הביתה באמצע הלילה כי הוא אמר שהוא חושב שהממשלה מחורבנת או מושחתת. בתוך קונטקסט של מדינה, חופש ביטוי נועד להבטיח, כמו שאמרת, שיח פלורליסטי, מבלי חשש לפעולות תגמול של השלטון. בתוך מסגרת מצומצמת של בעלי עניין משותף (או מה שאנשים אחרים אולי יקראו לו "קהילה"), הזכות הזאת אינה זכות טבעית שמוקנית לאדם באשר הוא אדם. ויותר מזה -- על מנת שחברה תוכל לאפשר שיח פלורליסטי ופתוח, על מנת שיוכלו להיות מגוון דעות שכולן לגיטימיות גם אם מנוגדות - החברה חייבת לשים מגבלות על הזכויות השונות על מנת למנוע ניצול שלהן לרעה.

אבל כל זה תיאורטי ולא מאוד רלוונטי או מעניין בהקשר של הדיון הזה.

הבעיה האמיתית, כמו שכתבתי קודם, היא במקרים אפורים יותר, בהם אדם יכול לטעון שאולי הצורה בה הוא בחר לבטא את עצמו לא אופטימלית, אבל הוא בסך הכל הביע את דעתו בקשר לדיון כזה או אחר. אבל במידה ואדם באופן שיטתי ועקבי מתבטא בצורה הזאת, לדעתי, אותו אדם מוותר על מקומו בתוך הקבוצה. חד וחלק. מותר יהיה לו לצאת למרפסת ביתו ולהגיד את כל אשר על ליבו, אף אחד לא מגביל אותו. כמעט. כתלוי בדברים שהוא אומר ובקהל ששומע אותו, יתכן שהוא חושף את עצמו לתביעות לשון הרע, הטרדה מינית וכד'. כל אלו הם מגבלות על חופש הביטוי בעולם האמיתי, וטוב שהן נמצאות שם.

בעולם מושלם באמת אפשר היה, אולי, להתעלם מהטרול, לא להאכיל אותו, והוא היה הולך. בעולם הלא-כל-כך-מושלם בו אנחנו חיים זה לא באמת עובד. הזכות של אותו אדם לדבר באיזה פורום באינטרנט אינה גוברת על זכותו של אדם אחר לא להיות מושפל ומבוזה. אם אדם רוצה להשתתף בשיח - יתכבד וילמד את כללי המקום ויציית להם, או שימצא את עצמו בחוץ.

איך? מי מחליט? איך נמנעים מאותו "מדרון חלקלק" וכל השאלות האלה -- אלו שאלות טובות ששווה לחשוב עליהן, אבל אינן רלוונטיות לדיון הנוכחי.
JunkyRuby{MyLexicon}
שקנאי, נשמה יפה,
גלילאו לא היה טרול !!
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
JunkyRuby כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

למה זאת לא סיבה טובה?
למה יש להייסברג זכות לבייש ולפגוע? למה? כי הוא יכול?
אני באמת לא מצליחה להבין את ההגיון הזה. למה אני אמורה להכיל אמירות אישיות על המשקל שלי ועל המראה שלי בפורום ציבורי על ידיו? אני באמת לא מצליחה להבין את ההגיון שלך.
מילא, היו נאמרים דברים של טעם, אבל זה אך ורק ירידות והעלבות. אנחנו ביסודי? שוב נידונו לחלוק מרחב עם בריונים שאין מה לעשות בקשר אליהם?
זה לא נשמע לי הגיוני בשום צורה.

פרלין, ברור לך שהמטרה שלו היא פשוט צומי?
כשמישהו כותב לי שאני ונילית בכלל, אני נעלבת? מתביישת?
כשמישהו כותב לי שאני במערכת יחסים מתעללת אני נפגעת?
לא.
יודעת למה?
כי על הזין שלי מה אדם זר חושב עליי.
(זה מאוד קשה להיות גם ונילית וגם נשלטת מוכה באותה נשימה, מלא תחזוקה!!)

את ממש לא חייבת להכיל או לקבל את זה אבל גם אי אפשר לעצב מרחב וירטואלי שיהיה בדיוק כמו שאנחנו רוצים… אלא אם נפתח אתר פרטי או משהו כזה.

אנשים מגעילים יהיו פה בדיוק כמו בכל מקום…
ככל שהדיון מתקדם אני נוטה קצת לשנות את דעתי ולחשוב שיש דברים שאולי כן שווה להטיל עליהם סנקציות, אבל איך תסנני את הבכיינים התורנים שמדווחים על כל פיפס שלא נראה להם?

(שלפעמים זה סיפורי פנטזיה שלא באים להם טוב, אקטים שהם לא מתחברים אליהם, 'כאן זה מרחב נשי תעוף מפה', וכו וכו)

וואי אני תקועה לך כמו עצם בגרון אה?
תינשמי
נראה שאת נחנקת על זה

וברור שמישהי שאוהבת לרדת על אחרים, לעשות מניפולציות זולות ולהיות טרולית בעצמה תגיד את השטויות שאת אומרת

סבבה שאת נכנסת בי, אבל מה פרלין עשתה לך?

אין יותר גרוע מאישה שונאת נשים כמוך