בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות הטרול הארץ ישראלי המצוי

JunkyRuby{MyLexicon}
לפני שנתיים • 18 בינו׳ 2022
JunkyRuby{MyLexicon} • 18 בינו׳ 2022
לא הבנתי מי את
אבל פרלין ואני מסתדרות מעולה גם בלי התיווך שלך.
ובכל מקרה, מפנה אותך חזרה לשיעור הבנת הנקרא בסיסי א'.
לא נכנסתי בה ואני מתה עליה.
תודה icon_smile.gif

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי ינו' 18, 2022 11:10 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
שקנאי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
זה לך שקנאי:
1. אף אחד עוד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב. אני יכולה להקים פורום שמותר לכתוב בו תגובות רק בשפת הב', או בחרוזים, ומי שלא יעשה את זה יעוף. על איזה חופש הביטוי אנחנו מדברים כאן? רק כי מלעיטים אותנו באמירה שמדובר בפגיעה חמורה?
2. אם אני מבינה נכון, החברה צריכה להיות טולרנטית גם משום שהאמירות האלה אולי ישנו את פני ההיסטוריה. ובכן, נראה לי שלא ממש כדאי לך לבנות על זה. (:
3. השאלה מי יקבע ומה תהיה התגובה היא שאלה בפני עצמה, ולא סיבה לא לטפל בבעיה שצומחת במרחב ציבורי.
4. הכי חשוב נוגע לפסקה האחרונה שלך, למה זו זכותו של אדם לפגוע, לבזות ולהעליב אם זו הסיבה לביטוי שלו בפורום? (: וד"א, אתה מציע סנקציות מסויימות, חלקן פשוט יעכירו את הפורום.

אני תוהה כמה עוד נוכל להמשיך את הדיון הזה עד שמישהו יגיד לנו להזדיין כבר מהכלוב...

כמו שאף אחד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב, אף אחד גם לא נולד עם זכות קנויה להינות מכלוב סטרילי, חף מאמירות דוחות. מה זו בכלל זכות קנויה ואיפה קונים אותה?

אנחנו צריכים להיות טולרנטיים לאמירות שאינן מקובלות עלינו. זכרי את סוקרטס, את גלילאו גלילי, את אמיל זולא, את הילד הקטן שהצביע על המלך העירום. כולם היו טרולים בשעתם. יכול להיות שהטרולים שלנו הם לא כאלה חשובים. אולי כן ואולי לא.

הצעתי סנקציות, זה נכון. הן לא נעימות, זה נכון. אבל הן לא גרועות כמו לסתום למישהו את הפה. אגב, אני לא בטוח שגם הן, או לפחות חלקן, מאוד נחוצות.

כמה טיפש בן אדם צריך להיות בשביל להגיד שהילד שאמר שהמלך הוא ערום הוא טרול
מביך
DRAMA QUINN
JunkyRuby כתב/ה:
לא הבנתי מי את
ובכל מקרה, מפנה אותך חזרה לשיעור הבנת נקרא בסיסי א'.
תודה icon_smile.gif

אם את מתה עליה למה את מקטינה אותה ומבטלת את החוויה שלה והלגיטימיות שלה?

ואני מפנה אותך חזרה ללימודי לשון ועברית
נו ו?
מטפורה
מטפורה • 18 בינו׳ 2022
האם אפשר לטעון שבתקופה האחרונה דרך תהליכים שונים, טכנולוגיים ושיחניים, חופש הביטוי מאותגר? האם כיום נושאים ואמירות מסויימות נחשבות מוקצות מחמת מיאוסם של סוכני טעם ומוסר שונים, שרצה הגורל והסדר החברתי והם ממוקמים בכמה מוקדי כח אסטרטגיים שמאפשרים להם לאסור, להחרים ולהגחיך השקפות ותרבויות השונות משלהם? בהחלט, אפשר. זה יכול להיות אפילו דיון מעניין.

אבל הקשר בין הדיון המתוחכם יותר הזה, לבין האמירות הנידונות בשרשור הזה, הוא בעיני רופף למדי. לא תלוש לחלוטין, אבל רופף למדי. בעיקר אפורטוניסטי ומניפוליטיבי.

כפי שאמרו כאן גם לפני כן, גילויי בריונות ילדותיים הם לא הנכס שאנחנו מפחדים לאבד כשאנחנו מדברים על חופש הביטוי במרחב הציבורי או על תקינות פוליטית שעלולה להיות, בנסיבות קיצוניות, רעילה. לעומת זאת כאן אין אומץ נשגב, אין איזו אמת גדולה ואצילית שיש לחשוף, כנראה רק הרבה כאב ממוסך של המוען המבקש לגלגלו הלאה לנמען התורן. זו הסיבה שהניסיון לתלות דושיות מזדמנת בנימוק ההגנה על המרחב הציבורי לא משכנע.

לטרולים באשר הם אני קוראת מכאן: רדו מהעץ, קר שם נורא. קחו נשימה עמוקה, שתו תה חם והתקשרו לשאול את אמא איך ממשיכים מכאן. היא יודעת הכי טוב.
JunkyRuby{MyLexicon}
Queen Alyx כתב/ה:
JunkyRuby כתב/ה:
לא הבנתי מי את
תודה icon_smile.gif

נו ו?

את מבינה שאת מדברת בשמה, כן?
אין לך מושג בכלל אם היא מרגישה מוקטנת, אולי כבר דיברנו על זה פעם, אולי ביני לבינה יש שיח שלא קשור אלייך? אולי היא מבינה שאני לא מבטלת כלום, רק מדברת *על עצמי* ומרימה לה?

שחררי אותי ממך. כתבת יפה שכשמבקשים ממישהו להפסיק, אז הוא אמור להפסיק. אז שחררי מותק
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 18 בינו׳ 2022
JunkyRuby כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

למה זאת לא סיבה טובה?
למה יש להייסברג זכות לבייש ולפגוע? למה? כי הוא יכול?
אני באמת לא מצליחה להבין את ההגיון הזה. למה אני אמורה להכיל אמירות אישיות על המשקל שלי ועל המראה שלי בפורום ציבורי על ידיו? אני באמת לא מצליחה להבין את ההגיון שלך.
מילא, היו נאמרים דברים של טעם, אבל זה אך ורק ירידות והעלבות. אנחנו ביסודי? שוב נידונו לחלוק מרחב עם בריונים שאין מה לעשות בקשר אליהם?
זה לא נשמע לי הגיוני בשום צורה.

פרלין, ברור לך שהמטרה שלו היא פשוט צומי?
כשמישהו כותב לי שאני ונילית בכלל, אני נעלבת? מתביישת?
כשמישהו כותב לי שאני במערכת יחסים מתעללת אני נפגעת?
לא.
יודעת למה?
כי על הזין שלי מה אדם זר חושב עליי.
(זה מאוד קשה להיות גם ונילית וגם נשלטת מוכה באותה נשימה, מלא תחזוקה!!)

את ממש לא חייבת להכיל או לקבל את זה אבל גם אי אפשר לעצב מרחב וירטואלי שיהיה בדיוק כמו שאנחנו רוצים… אלא אם נפתח אתר פרטי או משהו כזה.

אנשים מגעילים יהיו פה בדיוק כמו בכל מקום…
ככל שהדיון מתקדם אני נוטה קצת לשנות את דעתי ולחשוב שיש דברים שאולי כן שווה להטיל עליהם סנקציות, אבל איך תסנני את הבכיינים התורנים שמדווחים על כל פיפס שלא נראה להם?

(שלפעמים זה סיפורי פנטזיה שלא באים להם טוב, אקטים שהם לא מתחברים אליהם, 'כאן זה מרחב נשי תעוף מפה', וכו וכו)

@JunkyRuby
כן, לו לכולם היתה יכולת הכלה כמו שאת מתארת, אז העולם היה פשוט יותר. אבל למרבה הצער, זה לא המצב, והתוצאה היא שאנשים נעלבים.

אני אתן דוגמה קצת אחרת. אם מישהי הולכת למסיבה, ומישהו זר מגיע וטופח לה על הישבן -- יש כאלה שיקחו את זה בקלות ויגידו "טוב נו, זה יכול לקרות, boys will be boys" וכד', ויש כאלה שיקחו את זה קשה ויגידו שהן עברו תקיפה מינית קשה. קשה יהיה להגיע לאותן נשים ולהגיד להן "קחו את זה בקלות", כי בחוויה הסובייקטיבית שלהן זה לא ככה.

וכמו שכתבתי בתגובה קודמת - השאלה של איך מייצרים מנגנון הוגן שיודע לסנן את אותם "בכיינים תורנים" היא שאלה טובה ששווה להקדיש לה זמן, אבל רק אחרי שמסכימים שיש בעיה שצריך לטפל בה.
JunkyRuby{MyLexicon}
אני מסכימה איתך שזה סובייקטיבי
ואני מאוד מבינה העלבות
ואני מסכימה שיש בעיה
אני רק אומרת שלפעמים התעלמות היא אחלה דרך icon_smile.gif
(ספציפית בכלוב, כן? לא בדברים אחרים)
DRAMA QUINN
JunkyRuby כתב/ה:
Queen Alyx כתב/ה:
JunkyRuby כתב/ה:
לא הבנתי מי את
תודה icon_smile.gif

נו ו?

את מבינה שאת מדברת בשמה, כן?
אין לך מושג בכלל אם היא מרגישה מוקטנת, אולי כבר דיברנו על זה פעם, אולי ביני לבינה יש שיח שלא קשור אלייך? אולי היא מבינה שאני לא מבטלת כלום, רק מדברת *על עצמי* ומרימה לה?

שחררי אותי ממך. כתבת יפה שכשמבקשים ממישהו להפסיק, אז הוא אמור להפסיק. אז שחררי מותק

סבבה, אז אני מצפה שאת מצידך גם תעזבי אותי ותפסיקי להגיב לי ועלי ישירות או בעקיפין עם עקיצות
מותק
JunkyRuby{MyLexicon}
אני באמת לא יודעת מי את
או מתי בשרשור פה הגבתי עלייך בעקיפין

לא עוקבת אחרייך, סליחה icon_sad.gif
DRAMA QUINN
JunkyRuby כתב/ה:
אני באמת לא יודעת מי את
או מתי בשרשור פה הגבתי עלייך בעקיפין

לא עוקבת אחרייך, סליחה icon_sad.gif

אני לא יודעת אם יש לך דמנציה, בעיה רצינית בהבנה או שזה עוד ניסיון עלוב לעשות לי גזלייטינג
מוזמנת להציץ במה שכתבת אם כבר שכחת
לגבי העקיפים, הירידה שלך על ״מרחב לנשים״ לא עברה לי מעל הראש.
אני לא סתומה או משוגעת כמו שאת מנסה להוציא אותי
תמצאי מטרה אחרת