בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות הטרול הארץ ישראלי המצוי

JunkyRuby{MyLexicon}
לפני שנתיים • 18 בינו׳ 2022
JunkyRuby{MyLexicon} • 18 בינו׳ 2022
תקשיבי, אין לי מושג מתי את כתבת את זה, או שבכלל כתבת את זה,
לא דיברתי עלייך ואין לי מושג מה הסיפור שלך בכלל.
תאמיני או לא, יש לי חיים והם לא כוללים קריאה של כל מה שכתבת פה.

הדיון פה הוא לא פרסונלי עלייך
אז מספיק

מה גם שלקס תכף משעה אותי פלוס רצח בעיניים וממנו אני מפחדת 😅
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
JunkyRuby כתב/ה:
תקשיבי, אין לי מושג מתי את כתבת את זה, או שבכלל כתבת את זה,
לא דיברתי עלייך ואין לי מושג מה הסיפור שלך בכלל.
תאמיני או לא, יש לי חיים והם לא כוללים קריאה של כל מה שכתבת פה.

הדיון פה הוא לא פרסונלי עלייך
אז מספיק

מה גם שלקס תכף משעה אותי פלוס רצח בעיניים וממנו אני מפחדת 😅

מה שתגידי יא פסיכית
עושה לי סטוקינג ואז שואלת מי אני
טוב
פשוט אל תדברי איתי, אלי או עלי.
אל תחשבי עלי בכלל.
ביי
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 18 בינו׳ 2022
ג׳אנקי, אני חושבת שזה מגניב שדברים מחליקים ממך ואני מאוד משתדלת לאמץ את הגישה הזאת כנוסחה לחיים טובים וקלים יותר ורוב הזמן זה עובד.

אבל העניין שאת ואני, אנחנו רק שתיים מתוך הרבה אנשים. כל אחת עם החוסן שלה (או מחסורו), חוויות החיים שלה, העבר שלה והחיים שלה כרגע.

אני יכולה לספר שאותי הייסברג העיף מפה לכמה ימים טובים מכיוון שהוא נגע לי בפצע פתוח, בדלקת. הוא אשכרה זרק אותי לימי בית הספר ולרגעים הרגשתי מאוד קטנה שוב. אני אחרי לידה ומאוד רגישה ואולי פשוט, מאוד רגישה.

השאלה מי אחראי על זה? האם זאת אחריות שלי לגדל עור? בטח. כמובן. כמו כל דבר שאני צריכה לעשות כדי להטיב עם עצמי. אבל זה לא פותר אותו מהאחריות להתנהג כמו בן אדם ולא כמו בריון. ואחרי הכל אני רק אחת שספגתי ממנו ביוש ועוד לא החמור בהם. אז מה, כולנו צריכים לגדל עור ולהתעלם ולהיזהר כי לבריון אחד בא להשתולל?
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 18 בינו׳ 2022
ברור שלא הכל מחליק, אבל לגדל עור זה פתרון טוב icon_smile.gif
האמת שהדיון פה הפך לקצת פרסונלי מידי אז אפרוש בשיא ואכתוב לך בפרטי 😘
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 18 בינו׳ 2022
הדיון אישי כי הטרוליזם המדובר הוא לחלוטין אישי. ולכן, לדעתי, לא לגיטימי ולא קשור לחופש הביטוי כהוא זה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 18 בינו׳ 2022
שקנאי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
זה לך שקנאי:
1. אף אחד עוד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב. אני יכולה להקים פורום שמותר לכתוב בו תגובות רק בשפת הב', או בחרוזים, ומי שלא יעשה את זה יעוף. על איזה חופש הביטוי אנחנו מדברים כאן? רק כי מלעיטים אותנו באמירה שמדובר בפגיעה חמורה?
2. אם אני מבינה נכון, החברה צריכה להיות טולרנטית גם משום שהאמירות האלה אולי ישנו את פני ההיסטוריה. ובכן, נראה לי שלא ממש כדאי לך לבנות על זה. (:
3. השאלה מי יקבע ומה תהיה התגובה היא שאלה בפני עצמה, ולא סיבה לא לטפל בבעיה שצומחת במרחב ציבורי.
4. הכי חשוב נוגע לפסקה האחרונה שלך, למה זו זכותו של אדם לפגוע, לבזות ולהעליב אם זו הסיבה לביטוי שלו בפורום? (: וד"א, אתה מציע סנקציות מסויימות, חלקן פשוט יעכירו את הפורום.

אני תוהה כמה עוד נוכל להמשיך את הדיון הזה עד שמישהו יגיד לנו להזדיין כבר מהכלוב...

כמו שאף אחד לא נולד עם זכות קנויה להביע את עצמו בכלוב, אף אחד גם לא נולד עם זכות קנויה להינות מכלוב סטרילי, חף מאמירות דוחות. מה זו בכלל זכות קנויה ואיפה קונים אותה?

אנחנו צריכים להיות טולרנטיים לאמירות שאינן מקובלות עלינו. זכרי את סוקרטס, את גלילאו גלילי, את אמיל זולא, את הילד הקטן שהצביע על המלך העירום. כולם היו טרולים בשעתם. יכול להיות שהטרולים שלנו הם לא כאלה חשובים. אולי כן ואולי לא.

הצעתי סנקציות, זה נכון. הן לא נעימות, זה נכון. אבל הן לא גרועות כמו לסתום למישהו את הפה. אגב, אני לא בטוח שגם הן, או לפחות חלקן, מאוד נחוצות.

לא הבנתי האם האמירות של סוקרטס, גלילאו גלילי, אמיל זולא והילד הקטן היו בעלי מוטיבציות לפגוע. זכותו של אדם להחזיק בדעות מוזרות, גם קונספירטיביות, גם חדשניות מאוד, גם תמימות מאוד. כל עוד הוא לא מתנהג בבריונות, ובמטרה לפגוע, לא חושבת שמישהו חושב שיש להגביל אותו, ובכל מקרה ברור שאני לא חושבת שיש להגביל אותו.
יש מי שיכול להנות מזכות קנויה לקהילה סטרילית או לפחות מכבדת, אם הם אלה שיצרו את הקהילה וחוקיה. מה הבעיה עם זה?
heisenberg​(שולט)
heisenberg​(שולט) • 18 בינו׳ 2022
שמישהו יאמלק לי על מה סגרנו בסוף.
זה סבבה להטריל או שאנשים לוקחים את זה קשה ובוכים? 🤔
תחת אש
תחת אש • 18 בינו׳ 2022
מזל טוב
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 18 בינו׳ 2022
אני מבין את ההפרדה שמנסים לעשות כאן בין הבעת דעה שונה לבין אלימות מילולית, אבל בימינו הקו הזה מאד מטושטש. במרחבים מסוימים הבעת דעה לפיה מין הוא עובדה ביולוגית ולא זהות שאדם מאמץ נחשבת להעלבה טרנספובית. אמונה כי all lives matter, בניגוד ל- black lives matter, נחשבת גזענית. תמיכה במאבק החשפניות כנגד סגירת המועדונים בהן הן עובדות נחשבת לשנאת נשים. וכן הלאה. קל להציג דעה מנוגדת כשיח שנאה וכך לשלול ממנה לגיטימציה.

כמובן, לפעמים אלימות מילולית היא פשוט כזו, ללא שום דעה לגיטימית מאחוריה. אין שום סיבה להגן על החופש של אדם להתבריין, מלבד זאת שעל מנת לשלול ממנו את החופש הזה מוכרחים להשיב על השאלות הקשות: מי שולל, ממי שוללים, כיצד מתקבלת ההחלטה ומה בדיוק נעשה?

קמצוץ מהקושי הזה מודגם באופן בו התפתח השרשור הנוכחי. להערכתי, התגובות המשתלחות והאלימות ביותר בו דווקא אינן אלו של הטרול שבקונצנזוס אלא של אדם אחר, שהאתר יהיה נעים יותר ללא תגובות כאלה מצדו. אבל זו רק ההתרשמות הסובייקטיבית שלי. כיצד מגיעים ממנה להחלטה חותכת שאותו אדם הוא בריון שאין לאפשר לו להגיב עוד, ולמי הסמכות להחליט ולפעול?
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
זאלופון כתב/ה:
אני מבין את ההפרדה שמנסים לעשות כאן בין הבעת דעה שונה לבין אלימות מילולית, אבל בימינו הקו הזה מאד מטושטש. במרחבים מסוימים הבעת דעה לפיה מין הוא עובדה ביולוגית ולא זהות שאדם מאמץ נחשבת להעלבה טרנספובית. אמונה כי all lives matter, בניגוד ל- black lives matter, נחשבת גזענית. תמיכה במאבק החשפניות כנגד סגירת המועדונים בהן הן עובדות נחשבת לשנאת נשים. וכן הלאה. קל להציג דעה מנוגדת כשיח שנאה וכך לשלול ממנה לגיטימציה.

כמובן, לפעמים אלימות מילולית היא פשוט כזו, ללא שום דעה לגיטימית מאחוריה. אין שום סיבה להגן על החופש של אדם להתבריין, מלבד זאת שעל מנת לשלול ממנו את החופש הזה מוכרחים להשיב על השאלות הקשות: מי שולל, ממי שוללים, כיצד מתקבלת ההחלטה ומה בדיוק נעשה?

קמצוץ מהקושי הזה מודגם באופן בו התפתח השרשור הנוכחי. להערכתי, התגובות המשתלחות והאלימות ביותר בו דווקא אינן אלו של הטרול שבקונצנזוס אלא של אדם אחר, שהאתר יהיה נעים יותר ללא תגובות כאלה מצדו. אבל זו רק ההתרשמות הסובייקטיבית שלי. כיצד מגיעים ממנה להחלטה חותכת שאותו אדם הוא בריון שאין לאפשר לו להגיב עוד, ולמי הסמכות להחליט ולפעול?

וואו ברצינות אתה לא מבין את ההבדל בין Black Lives Matter ל-all lives matter?
תדליק קצת טלוויזיה אמריקאית, תעשה גוגל.
אם אתה מדבר על משהו לפחות תדבר על משהו שאתה לא בור לגביו
או שאתה לא בור וסתם גזעני
די אין לי כח לשטויות האלה
תפסיקו להתלונן על פיסי וצאו מהתחת של עצמכם