סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה לדעתכם ההבדל בין קינקי לבדסמי?

האיש ההוא
לפני שנתיים • 20 בינו׳ 2022
האיש ההוא • 20 בינו׳ 2022
זה לא ״המה״, זה ״המי״.
אני סולד הגדרות ולכן אתן לאלו שלא חולקים את אותה הסלידה להגיב על עצם ההגדרה.
אני חושב שכול דינמיקה בין שניים, שתיים, וכל שאר האפשרויות מכילה אלמנטים של החלפת כוח. השאלה היא לא מהי החלפת הכול אלא מה משמעות החלפת הכוח ועוצמת החלפת הכוח, עבור המשתתפים.
morningdew​(שולט)
לפני שנתיים • 21 בינו׳ 2022
morningdew​(שולט) • 21 בינו׳ 2022
RenneWhite כתב/ה:
מה עם המקור?
אף אחד בנתיים לא ציין איך הבדסם התחיל?
מי קבע את כללי השפוי , בטוח, בהסכמה?
יש אבות מייסדים משהו?
כי נגיד בעיניי הרבה דברים לא נתפסים כשפויים בעולם הבדסמי.

קשה לשים את האצבע על ההתחלה של הבדס"מ כי קשה להגדיר בדס"מ.
אם נלך על הקלאסיקה של B&D, D&S, S&M אז מי שמחפש שורשים בדרך כלל מוצא אותם כבר בעת העתיקה (למשל כמה טכניקות בקאמה סוטרה במזרח, וכל מיני שברי-עדויות שאולי מצביעות על הפרקטיקות גם בתרבויות יוון ורומא). בעת המודרנית כמובן מקובל להתייחס למרקיז דה סאד וללאופולד פון זאכר-מאזוֹך בגין תרומותיהם להרחבת המודעות לתחביבם באמצעות עבודותיהם הספרותיות. החוקר ריכרד פון קראפט-אבינג הוא זה שאחראי במידה רבה לביסוס המונחים המודרניים סאדיזם ומזוכיזם על שמם (וגם ללא-מעט מונחים אחרים בשדה הנטיות המיניות).

לגבי SSC מקובל לתארו כתוצר של תהליך של צמיחה בתוך קהילות הLeather, ההומוסקסואלים העוסקים בS/M, בארה"ב. יש קצת ויכוחים אם הקרדיט על SSC מגיע יותר לכמה חבר'ה משיקגו או לכמה חבר'ה מניו יורק, אבל מקובל לתת ל3 אנשים מהGMSMA (עמותת הNew York Gay Male S/M Activists ) -
מרטין ברקנוולד, בוב גילספי ודייויד סטיין - את הכבוד בתור האנשים שחיברו יחד את השילוש הקדוש של הSSC בניוזלטר שלהם ב-1983.

ואכן, בגלל שאת לא היחידה שהחזיקה בפרספקטיבה שיש דברים לא שפויים בעולם הבדסמי (לטוב ולרע), ככל שSSC התפתח והתמסד כפריימוורק, קמו לSSC מבקרים, וב-1999 באה לעולם המסגרת המכונה RACK כתוצאה של דיוני אינטרנט סוערים. ואם כבר מחפשים אב מייסד, אז נקודת המוצא המקובלת של RACK היא באחד מהדואלים של רשימת התפוצה של The Eulenspiegel Society (עוד עמותה ניו-יורקית שעסקה בקידום BDSM/Leater/Fetish) ביוזמתו של כותב שפעל תחת הכינוי GarySwitch (ושעד לפני כעשור היה פעיל למדי בפטלייף).

וברוח הנוסטלגיה, את יכולה לראות שעוד בזמן שבו ייבשו ביצות כאן בכלוב, כבר התפלמסו על SSC וחולשותיו -
https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=8998&view=next
ScatNerd
ScatNerd • 21 בינו׳ 2022
קינק זה לאנשים ונילים, כאלה שמחפשים להכניס קצת פלפל לחיי המין שלהם.
בדס"מ מגיע כצורך נפשי, זה יותר עמוק מסתם קינק. מדובר על שליטה אמיתית, היררכיה, כמו שכבר נאמר כאן. בשביל להיות סאדיסט או מאזוכיסט משהו צריך להיות קצת דפוק איפשהו בפנים.
אקטים פיזיים מסויימים יכולים להיות גם וגם, אבל יש דברים קיצוניים שלא יכולים להיקרא סתם "קינק" לדעתי. אני מאמין שיש רמת קיצוניות מסויימת שכבר עובר את גבול ה"קינק". ככה לפחות אני רואה את זה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ינו' 21, 2022 8:42 am, סך-הכל נערך פעם אחת
RenneWhite

וואו איזו תגובה שווה תודה! הלוואי שמישהו היה מסביר לי ככה את

RenneWhite • 21 בינו׳ 2022
morningdew כתב/ה:
RenneWhite כתב/ה:
מה עם המקור?
אף אחד בנתיים לא ציין איך הבדסם התחיל?
מי קבע את כללי השפוי , בטוח, בהסכמה?
יש אבות מייסדים משהו?
כי נגיד בעיניי הרבה דברים לא נתפסים כשפויים בעולם הבדסמי.

קשה לשים את האצבע על ההתחלה של הבדס"מ כי קשה להגדיר בדס"מ.
אם נלך על הקלאסיקה של B&D, D&S, S&M אז מי שמחפש שורשים בדרך כלל מוצא אותם כבר בעת העתיקה (למשל כמה טכניקות בקאמה סוטרה במזרח, וכל מיני שברי-עדויות שאולי מצביעות על הפרקטיקות גם בתרבויות יוון ורומא). בעת המודרנית כמובן מקובל להתייחס למרקיז דה סאד וללאופולד פון זאכר-מאזוֹך בגין תרומותיהם להרחבת המודעות לתחביבם באמצעות עבודותיהם הספרותיות. החוקר ריכרד פון קראפט-אבינג הוא זה שאחראי במידה רבה לביסוס המונחים המודרניים סאדיזם ומזוכיזם על שמם (וגם ללא-מעט מונחים אחרים בשדה הנטיות המיניות).

לגבי SSC מקובל לתארו כתוצר של תהליך של צמיחה בתוך קהילות הLeather, ההומוסקסואלים העוסקים בS/M, בארה"ב. יש קצת ויכוחים אם הקרדיט על SSC מגיע יותר לכמה חבר'ה משיקגו או לכמה חבר'ה מניו יורק, אבל מקובל לתת ל3 אנשים מהGMSMA (עמותת הNew York Gay Male S/M Activists ) -
מרטין ברקנוולד, בוב גילספי ודייויד סטיין - את הכבוד בתור האנשים שחיברו יחד את השילוש הקדוש של הSSC בניוזלטר שלהם ב-1983.

ואכן, בגלל שאת לא היחידה שהחזיקה בפרספקטיבה שיש דברים לא שפויים בעולם הבדסמי (לטוב ולרע), ככל שSSC התפתח והתמסד כפריימוורק, קמו לSSC מבקרים, וב-1999 באה לעולם המסגרת המכונה RACK כתוצאה של דיוני אינטרנט סוערים. ואם כבר מחפשים אב מייסד, אז נקודת המוצא המקובלת של RACK היא באחד מהדואלים של רשימת התפוצה של The Eulenspiegel Society (עוד עמותה ניו-יורקית שעסקה בקידום BDSM/Leater/Fetish) ביוזמתו של כותב שפעל תחת הכינוי GarySwitch (ושעד לפני כעשור היה פעיל למדי בפטלייף).

וברוח הנוסטלגיה, את יכולה לראות שעוד בזמן שבו ייבשו ביצות כאן בכלוב, כבר התפלמסו על SSC וחולשותיו -
https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=8998&view=next
סנטוריון

Re: מה לדעתכם ההבדל בין קינקי לבדסמי?

סנטוריון • 21 בינו׳ 2022
RenneWhite כתב/ה:
מי הוגהה הבדסם? איך זה התחיל?
מי קובע מה מספיק בדסמי ומה לא..
מה הכללים, איך יודעים שאת בדסמית?
בבקשה אל תשלחו אותי לרב גוגל לקרוא כי יש לי מלא מאמרים לקרוא גם ככה, ובא לי דיון של אנשים בנושא.
תחכימו אותי בבקשה (:

קינק: כל אקט מיני לא "שגרתי". כלומר, קינק הוא אמירה על נורמות חברתיות.
בדסמ: סט של פטישים מיניים שמוגדרים על ידי האותיות בשם, שהם קשירה (Bondage), חינוך (Discipline), שליטה (Dominance), כניעה (Submission), סאדיזם (Sadism) ומזוכיזם (Masochism).

ובהינתן ההגדרות, שלוש הבחנות:
1. אותו האקט יכול להיות בדסמי בהקשר מסוים ולא-בדסמי באחרים. למשל, ירידה לפרטנר יכולה להעשות מאהבה ואז הינה "ונילית", או כי את שונאת לרדת והוא פקד עליך, ואז היא בדסמית.
2. כיום בדסמ הוא קינק. פעם סקס אנאלי היה נחשב קינק, היום הוא הרבה יותר מקובל. בעוד חמישים שנה בדסמ אולי לא יהיה קינק כי הנורמות החברתיות יישתנו.
3. אין באף אחד מהמושגים האלה שום אמירה על "עומק". מי שמניח "עומק" צריך לקחת בחשבון שמי שמולו לא תמיד מניח את זה.
n a
n a

Re: מה לדעתכם ההבדל בין קינקי לבדסמי?

n a • 21 בינו׳ 2022
סנטוריון כתב/ה:
RenneWhite כתב/ה:
מי הוגהה הבדסם? איך זה התחיל?
מי קובע מה מספיק בדסמי ומה לא..
מה הכללים, איך יודעים שאת בדסמית?
בבקשה אל תשלחו אותי לרב גוגל לקרוא כי יש לי מלא מאמרים לקרוא גם ככה, ובא לי דיון של אנשים בנושא.
תחכימו אותי בבקשה (:

קינק: כל אקט מיני לא "שגרתי". כלומר, קינק הוא אמירה על נורמות חברתיות.
בדסמ: סט של פטישים מיניים שמוגדרים על ידי האותיות בשם, שהם קשירה (Bondage), חינוך (Discipline), שליטה (Dominance), כניעה (Submission), סאדיזם (Sadism) ומזוכיזם (Masochism).

ובהינתן ההגדרות, שלוש הבחנות:
1. אותו האקט יכול להיות בדסמי בהקשר מסוים ולא-בדסמי באחרים. למשל, ירידה לפרטנר יכולה להעשות מאהבה ואז הינה "ונילית", או כי את שונאת לרדת והוא פקד עליך, ואז היא בדסמית.
2. כיום בדסמ הוא קינק. פעם סקס אנאלי היה נחשב קינק, היום הוא הרבה יותר מקובל. בעוד חמישים שנה בדסמ אולי לא יהיה קינק כי הנורמות החברתיות יישתנו.
3. אין באף אחד מהמושגים האלה שום אמירה על "עומק". מי שמניח "עומק" צריך לקחת בחשבון שמי שמולו לא תמיד מניח את זה.

מעולה. מכיל וממצה icon_smile.gif
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 21 בינו׳ 2022
איזו מוסיקה הכי טובה איזו להקה הכי שוה ?

יש תחומים בהם תחרות ודרוג מיותרים בעיקר כי הם חווייתיים וסובייקטיבים.
אין תקינה ליחסי שליטה
לאחד אזיקי פרווה ורודים זה הקצה הכי לא נורמטיבי
ומאחר והוא סקרן לנסות אלמנטים אחרים בעוד חצי שנה של פעילות הוא כבר יעיף את הסטירה הראשונה שלו/כויה יו ניים איט.
האם הוא עושה זאת לזכות בדרגה כלשהי, ציון? האם הוא קינקי ועולה לדרגת בדסמי? והאם זה כלל משנה?
לקח לי 4 שנים להבין שמה שאני עושה זה בעצם יחסי שליטה ושאני כמו "הפסיכים האלה עם השפיצים בקולר"
אז הייתי ונילי או קינקי? או אוזבקי ומה שזה לא יהיה.

מצד שני אם מתעקשים להגדיר מושגים כאלה אפשר אולי לשייך את
זה למיקום בסקאלה מדומיינת של ריחוק מהנורמה , סקאלת הקיצון
ביס עדין זה קינק ביס שעון זה בדסמי? וביס שהוא יורק את החתיכה ומנגב את הפה זה "גבר גבר" icon_smile.gif
וכן זה אכן מגוחך לטעמי.

יש שיחליטו שהפרמטר להגדרה הוא רמת הפעילות, תדירותה
אם הוא מספינק את אשתו בסופשים בלבד הוא קינק
אם כל יום הוא בדסמי?

ומה זה עמוק
אם היא עושה לו קפה בפקודה/הוראה זה קינק ואם היא יורדת על הברכיים זה בדסמ?
אם היא קופצת פרקור לפי פקודה זה "גבר גבר"?

חלוקת ציונים דרוג של פעילויות אינה רלוונטית
בסופו של יום זה עבורינו. ולא חשוב כיצד זה נחשב בעיני אחרים
אנו עושים יחסי שליטה כי זה מהנה וממלא בנו צורך.
עובר את מבחן ההנאה ומבחן הנזק לתפקוד היומיומי
ולגבי המבחן האחרון גם אם הם נהנים לסיים סשנים במיון
עם מין או בלי איך שבא. או מין במיון עצמוicon_smile.gif כאפטרקייר

https://www.openculture.com/2014/07/the-turin-erotic-papyrus-the-oldest-known-depiction-of-sex-circa-1150-b-c-e.html
אקטים בדסמים פטישים ופראפילות תועדו כבר אז
בלוסום​(לא בעסק)

מדויק בעיני

בלוסום​(לא בעסק) • 21 בינו׳ 2022
Demigod כתב/ה:
מאוד פשוט
בדסם זה מנטאלי
וקינק זה פיזי

מנטאלי זה חוויה שהיא מורכבת מהרגש \ המחשבה \ הגוף \ והנפש ליצירה של מציאות חדשה חיבור של הכל לגילוי רובדים ועומקים של הנפש בקצוות שלה
זה יצירה של עולם מקביל ודמיון משותף וחלום משותף לדרך שמתקיימת בקשר הבדסמי עצמו
מטאוורס - עולם מקביל שמתקיים רק בזכות הקשר והחיבור בין שני הצדדים שקיימים כל אחד את תפקידו לשם המטרה הזאת (קשר בדסמי)
למעשה זה נכון לכל קשר אבל במקרה הזה בדסם זה דרך ספציפית עם מאפיינים ספציפים להגשמת "המנטאלי"

קינק זה אותו דבר אבל עם גבולות לגבי חלק או כל המרכיבים מה שהופך אותו לפיזי כי הוא לא מגיע מהצורך ולא ממש וחותר להגשים את הקשר עם אותם מרכיבים הבדסמים אלא רק בניחוח בדסמי.

זה כמו מה ההבדל בין נזיר טיבטי בהימליה לקורס יוגה בסטודיו ליד הבית.
fkfkeoeofkfk
fkfkeoeofkfk • 21 בינו׳ 2022
heisenberg כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
קינקים זה ונילים שהצליחו להשתחל לכאן.

🤣🤣🤣
אני עוד בשוק מאלה שחושבים שבידי וסקס זה שני דברים נפרדים 🤦🏻‍♀️ והם אשכרה משתלטים עלינו

סקס וbdsm זה 2 דברים שונים לגמרי.
הונילים קינקים מערבבים את זה כי אין להם מושג קלוש איך נהנים מה bdsm, אני שואב פי 1000 הנאה מסשן של הצלפות, השפלות, קשירות מאשר סקס שזה דבר מיותר מבחינתי.

תודה
fkfkeoeofkfk
fkfkeoeofkfk • 21 בינו׳ 2022
השתי סנט שלי:

הדחף הbdsmי לפי דעתי הוא בשורשו לא מיני (סליחה פרויד) אלא יותר צורך מנטלי לשלוט, להשלט וכו'.
אנשים עם דחף bdsmי הם אנשים שבין היתר יש להם גם דחף מיני שמתבטא גם דרך אותם דחפים bdsmים.
תרבות הפופ מראה לנו bdsm רק בהקשרים מיניים וכך נוצר לנו החיבור הזה אבל אני לא חושב שזה ככה בכלל.

קינק לעומת זאת הוא פשוט אקט מיני לא שגרתי. אם זה מרגישים לכם כמו טאבו ואסור אז זה קינק.

פטיש גירוי מיניים מדברים שהם לא נחשבים מיניים בדרך כלל. כמו כפות רגליים או כל דבר שהוא שמגרה אתכם אבל הוא לא מיני בהוויותו.